eşimin duygularını sabrını tükettim :( eskisi gibi nasıl olur

Kaybetme korkusu evliliklerin temel problemlerinden biridir bana göre.

İnsan tek başına da her şeyi yapabilir.

Ancak şunu unutmayın. Yalnızlık sadece Allah'a mahsustur diye bir cümle kurmayacağım. Hepimiz toplum içerisinde yaşayan bireyleriz. Hepimizin değişik, farklı ve ilginç zevkleri, hayalleri ve görüşleri var.

Bunları aynı potada eritmek değildir asıl amaç. Önemli olan ortak paydalarda buluşabilmek.

Daha doğrusu karşındakini "anlayabilmek" tir aslolan.

Konunuza gelince...

Bence biraz sakinleşmenizde fayda var. Önce "kendinizi" sevmekle başlayın derim. Hem bak bir bebeğiniz olacak. Kendinizi sevmedikçe hiç bir şey düzelmiyor. Kendi hayallerinize odaklanın. O hayaller için HAREKETE GEÇİN.

Eminim sizinle aynı yolda yürümek isteyecektir eşiniz de. Eğer yürümek istemiyorsa da zorla güzellik olmaz.

Hiç bir zaman BEKLENTİ düşünmeyin ilişkilerde. Siz içinizden ne geliyorsa verin. Eminim o da bu yenilenmiş halinize kayıtsız kalamayacaktır. :)

2 yıl yeterli bir zaman zaten eşinin sana söylemlerinden sıkıldığını söylemesi için.:KK51:
cicim ayları geçmiş bu yönü de var.
Ama sen de kendine öz eleştiri yapabiliyorsan gerçekten bu huyundan kurtulman lazım.
Hamilelik sendromu da yaşıyorsun anlıyorum ama biraz daha gevşe.

eşinle sürekli göz teması kurup gülümse ve sadece gülümse içten sevgi dolu bakışlarla...

arada sessizliğe bürün ve mutfağa yada başka odaya geçerken öp ve arkana bakmadan yürü...

sebepsiz bir zamanda arayıp 'seni seviyorum, benim için çok önemlisin' de kapa...

o otururken gidip kafanı dizine yada gögsüne koy...

ona huzur ver...

gerisi gelir... :KK31:

Son düzenleme:
merhaaba arkadasım esın gercekten askerı personel falansa psıkoljık olarak deısıyor benım esım askerı personel ve sınırlı bır adam olduu emret koutanım falan dıyorm bazen sen yeterkı anlayıslı ol gerkırse otur tatlı dılle sorunlarınızı cozmeye calısın allah bebegınızı kucagınıza almayı nasıp etsın....

Evet tutamayacağınız sözler vermeyin, çok çirkin oluyor.
Saygımız kalmıyor.
Özür dileyip dileyip kırmak gibi..
Özürler, sözler anlamsızlaşıyor.
Ben özür dilerim cümlesi güzeldir derdim eskiden.
Artık duymak istemiyorum.
Özür istemiyorum. Özür dilenecek davranışlar istemiyorum.

Sözlerle onu inandıramazsınız artık.
Davranışlarınızın güzelliği kalıcı, uzun süreli olursa size bakışı eskisi gibi olur belki..

Çok doluyum bu konuda.. Kusura bakmayın:KK14:

Özür dilemek erdemdir denir, güzel de şeydir ama eskiden insanlar hataları olsa bile özür dilemeye erinirlerdi, şimdi öyle mi, özür dilemek çocuk oyuncağı gibi oldu. Yapıyorlar, yapıyorlar özür diledim işte deyip herşeyin birden bire değişmesini bekliyorlar, yok artık diyorum..

boşandıktan 1.5 yıl sonra evlendim çok aşık olmuştum eski eşimden çok farklıydı ama ben iyileşmeden evlenmişim:KK43: ama eşim söylüyor ben farketmiştim izler olduğunu bilerek evlendim seninle diye ama bukadar zamanda da iyileşilmez mi dimi:KK43:( abarttığımı düşünmeyin bazen ölmek istiyorum.. bu adamı çok sevdim ama psikolojim normal değil alındığım anlarda kendimi kaybediyorum:KK43:

benimde ikinci evliliğim arkadaşlar biz ne kadar süre geçerse geçsin travmatik durumlarla karşılaşmışsak ilk evliliğimizde ki zaten bu yüzden olur genelde boşanmalar;
izlerini kolay silemiyoruz 2, eşimle her kavgamızda bağırarak ve çok sinirli davrandım o da hayatın hıncını benden çıkarıyorsun diyordu ve ilk evlilikte çok dayak yediğim için ona karşı kendimi böyle koruduğumu düşünüyordum normalde çok sakindim alınganlıklar tecrübelerden kaynaklı biraz ama bunun hiç faydasını görmedim. . ben şu son 1 senedir hem psikiyatr kontrollerine gittim ve aslında hayata kızgınlığımı anladım ve hayatımdaki tüm insanarı affettim şimdi eşimle çok huzurluyuz triplerim alınganlıklarım bitti o da bende çok iyi anlaşmaya başladık bunda benim sakinleşmemin çok faydası oldu tabi 3 yıldır bana seni seviyorum demiyordu son bir yıldır her gece olmasada haftada bir:) seni seviyorum diyor yani biz yaralı kadınların yarasını yine kendimiz sararız eşlerin suçu yok tabi cezayı kesmeden affedin.....

eşinle sürekli göz teması kurup gülümse ve sadece gülümse içten sevgi dolu bakışlarla...

arada sessizliğe bürün ve mutfağa yada başka odaya geçerken öp ve arkana bakmadan yürü...

sebepsiz bir zamanda arayıp 'seni seviyorum, benim için çok önemlisin' de kapa...

o otururken gidip kafanı dizine yada gögsüne koy...

ona huzur ver...

gerisi gelir... :KK31:

Kesinlikle çok haklısınız çok güZel öneriler bunlar teşekkür ederim cilveli biri değilim ama bunları yapabilirim moral verdiniz çok sağolun .. Yarın da dr a gidiyorum umarım düzelticem

benimde ikinci evliliğim arkadaşlar biz ne kadar süre geçerse geçsin travmatik durumlarla karşılaşmışsak ilk evliliğimizde ki zaten bu yüzden olur genelde boşanmalar;
izlerini kolay silemiyoruz 2, eşimle her kavgamızda bağırarak ve çok sinirli davrandım o da hayatın hıncını benden çıkarıyorsun diyordu ve ilk evlilikte çok dayak yediğim için ona karşı kendimi böyle koruduğumu düşünüyordum normalde çok sakindim alınganlıklar tecrübelerden kaynaklı biraz ama bunun hiç faydasını görmedim. . ben şu son 1 senedir hem psikiyatr kontrollerine gittim ve aslında hayata kızgınlığımı anladım ve hayatımdaki tüm insanarı affettim şimdi eşimle çok huzurluyuz triplerim alınganlıklarım bitti o da bende çok iyi anlaşmaya başladık bunda benim sakinleşmemin çok faydası oldu tabi 3 yıldır bana seni seviyorum demiyordu son bir yıldır her gece olmasada haftada bir:) seni seviyorum diyor yani biz yaralı kadınların yarasını yine kendimiz sararız eşlerin suçu yok tabi cezayı kesmeden affedin.....

Desteğin için teşekkür ederim canım insanlar şöyle düşünüyor ' ilk evliliği tecrübe olmuştur 2. Evliliğine sıkı sıkıya sarılır' ama kolay olmuyor senin de dediğin gibi o iZleri silmek..inşallah bu alınganlığı yenicem önceden dert anlatmaya gidiyordum 1-2 kez dr a bu sefer beni tedavi edin ne gerekiyorsa yapıcam dicem. Siz ne güzel yenmişsiniz evet onların suçu yok kesinlikle vicdan azabını da buyüzden duyuyorum ya ...

Kaybetme korkusu evliliklerin temel problemlerinden biridir bana göre.

İnsan tek başına da her şeyi yapabilir.

Ancak şunu unutmayın. Yalnızlık sadece Allah'a mahsustur diye bir cümle kurmayacağım. Hepimiz toplum içerisinde yaşayan bireyleriz. Hepimizin değişik, farklı ve ilginç zevkleri, hayalleri ve görüşleri var.

Bunları aynı potada eritmek değildir asıl amaç. Önemli olan ortak paydalarda buluşabilmek.

Daha doğrusu karşındakini "anlayabilmek" tir aslolan.

Konunuza gelince...

Bence biraz sakinleşmenizde fayda var. Önce "kendinizi" sevmekle başlayın derim. Hem bak bir bebeğiniz olacak. Kendinizi sevmedikçe hiç bir şey düzelmiyor. Kendi hayallerinize odaklanın. O hayaller için HAREKETE GEÇİN.

Eminim sizinle aynı yolda yürümek isteyecektir eşiniz de. Eğer yürümek istemiyorsa da zorla güzellik olmaz.

Hiç bir zaman BEKLENTİ düşünmeyin ilişkilerde. Siz içinizden ne geliyorsa verin. Eminim o da bu yenilenmiş halinize kayıtsız kalamayacaktır. :)

Evet çok doğru, çok beklentiye girmeden sevmek ve kendini sevmek :) teşekkür ederim

Desteğin için teşekkür ederim canım insanlar şöyle düşünüyor ' ilk evliliği tecrübe olmuştur 2. Evliliğine sıkı sıkıya sarılır' ama kolay olmuyor senin de dediğin gibi o iZleri silmek..inşallah bu alınganlığı yenicem önceden dert anlatmaya gidiyordum 1-2 kez dr a bu sefer beni tedavi edin ne gerekiyorsa yapıcam dicem. Siz ne güzel yenmişsiniz evet onların suçu yok kesinlikle vicdan azabını da buyüzden duyuyorum ya ...

düzeleceksin merak etme doktora ilk gittiğimde bana söylediği ilk şey sen problemin ne olduğunu biliyorsun o yüzden sadece öfke kontrolü için uğraşacağız işimi problemini bilmen çok kolaylaştırdı dedi. Ve bana ne olursa olsun burda olman bile onun için çok önemli demekki eşine değer verdiğini düzelmek istediğini o da biliyor ve sana güvenecektir dedi.Zaten sonrasında birden bire baktım ki artık alınganlıklarımı bastırıp kendimi kurmakla suçluyorum öfkeler de zamanla basıldı şimdi geceleri kalkıp bir buse konduruyor yanağıma çünkü harcamadım sevgimizi bunu biliyor sende düzeleceksin ve umarım huuzurlu günlerin salise sürmeden başlar tabiki viicdan azabı duyuyorsan sorunu kendinde arıyorsan ki onlarda mükemmel değiller tabi emin ol iyileşmeye başlamışsındır.

MERHABA ARKADAŞLAR
alınganlığım yüzünden eşimin aşkını kaybettim öyle hissediyorum o aşık adam gitti yerine duygusuz bir adam geldi.. çok üzülüyorum kendimi suçluyorum sürekli kıymetini bilemedim diye ve 4.5 aylık hamilleyim:KK43:
okadar sabırlı biridir ki 2 yılda tükettim sabrını geçenlerde bir tartışmamızda artık bu söylemlerin sıkıcı olmaya başladı dedi:KK43: ben bu alınganlıkla ne yapıcam onu kaybediyorum:KK43:( ve en büyük hatam ailesi ile ilgili yaptığım hatalar ailesine söyleyemediklerimi ona söyledim sinirlenerek :KK43:((
onu eski haline getirmek çok zor gibi geliyor şuan :KK43: eski haliyle kıyaslıyorum ve okadar fark var ki:KK43:
bende bazı konularda eşimin üstüne çok gittim bıktırdım adamı ama oda zamanında az canımı yakmadı yani
şimdiyse alttan alan taraf hep benim
çok üstüne gidince erkekte bunalıyor eskisi gibi olamıyor artık!

X