Eşimin fotograf sosyal medya düşmanlığı😶

Merhaba kizlar durduk yere aklima geldi yine hüzunlendim regldanmidir bilmem zaten bu konuya hep üzuluyorum.
Basit saçma gelebilir ama anlatayim.
Ben fotoğraf çekilmeyi cocuklugumdan beri seven biriyim 10yaşindan beride sosyal medya kullaniyorum haftada 1-2defa paylaşim yaparım. Arkadaşlarim dostum oek cevrem yok farkli bi şehirdeyim o yuzden cocuktan vakit bulup tek sosyalleştigim yer sosyal medya ama sadece instgram kullaniyorum evlendigimden beri Eşimse benden yaş olarak büyük sosyal medyada hiç birsey paylasmaz ben ona saygi duyuyorum ama o bana duymuyor ben absürt şeylerde paylaşmiyorum yemek filan paylaşmam kendi halimde ev hanimiyim eşimle fotograf çekilip paylaşirim çocugumla paylaşirim tek başima fotograf paylaşmiyorum eşim uygun görmedigi icin ama nikahli kocamla en sıradan şeyleri yapamiyorum herkes eşiyle fotograflar çekilir dogum gunu kutlar evde öylesine bile çekilir ben eşimle yapamiyorum bunlari yeni evliyken çekilirdik şimdiyse en son beraber çekildigimiz cocugumuz yeni dogdugundaki fotograf çekilmiyor ben birsey çektigimde cocugumun videosunu filan sosyal medyada paylaşmicaksin diyo hemen elime telefon alir almaz haftada 1-2defa cocugumla filan fotograf attim diye demedigini birakmiyo tamamen yasaklarim sürekli paylaşim yapilmaz boşarim seni bile dedi. Cok tartiştik bu konulardan benim hesabim sadece akrabalara eşe dosta açik kocamla cocugumla fotograf koymamin kime ne zarari var kimsem yok tek sosyalleşebildigim yer ben burdayim diyebildigim tek yer diyebilirim.

Eşimin yasitlari filan pek böyle degil yalniz eşleriyle fotograf cekilir paylasirlar dogum gunu yildonumu gibi şeyler kutlarlar ben eşimin her dogum gununu en şık en guzel şekilde kutlarim her yil parami biriktiririm. Eşim hiç kutlamaz önemsemez. Son dogum gunumde hazir internetten yazili dogum gunu mesajini ekran çekip attı bana pasta dahi almadive evimizin onunde pastahane agladim trip attim bana kavga etti sonra kucuk bi pasta aldi geldi. Aldigi pastaylada 1saat kendini övmüştü. Sinir oluyorum bu davranişlarina sanki 50-60 yaşindayiz daha 3yillik evliyiz yaşimizin gencligimizin en guzel zamanindayiz. Ben sana flaş alayim cekilirsek fotograf onlara koy sosyal medyada paylasma hatta kullanma diyo sebebini sordugumdaysa ayıp diyor. Benim annem babam bile sosyal medyada el ele tutusup fotograf paylaşir aksam yemeklerine gidip çekilir. Artik normal sıradan şey bunlar
Yani sosyal medyayı sevmiyor olabilir tabi de size karışması oldukça absürt olmuş. Benim eşimde oldu bitti kullanmaz pek sosyal medya.
3-5 fotoğraf vardır profilinde o kadar onlarda nişan nikah resmi filan... Hani boşarım vs demese bu o kadar önemli bir konu değil ancak evlilik oyuncakmış gibi boşamakla tehdit etmesi çok çirkin. Aynı şekilde eşim bana yapmaya cesaret etse o lafı ona yuttururdum.
Sizin doğum gününüze önem vermeyen adamın doğum gününü neden kutluyorsunuz ki? Özel günlere bende çok önem veririm sadece doğum günü de değil eşim mühendis dünya mühendisler gününü dahi kaçırmam. Ancak karşımdaki yapmazsa bende yapmazdım

Yalnız bu sitede resmen toksik bir kesim var.
Açılan konuları eleştiren ve konuyla alakasız laf sokan, konuyla yine alakasız kişinin özel hayatıyla ilgili dalga geçer tarza yorum yapan bir kesim.
Buradaki konu bambaşkayken konu sahibinin evlendiği yaştan, neden o yaşta evlendiğinden (doğru ya da yanlış) kime ne? Onu sormuyor ki?
Asıl sorunun boşamakla tehdit etmenin ne kadar yanlış olduğuyken saçma sapan yorumlar yapanlar var. Hayret ediyorum açıkçası...
Nefret, öfke kusmaya gelenler konular saçma geliyorsa yorum yapmasın lütfen.

Yorumları biraz okudun çoğu kişi bunu mu dert ettiniz demiş ama bence haklısınız. Burada mesele paylaşım değil bence size karşı duyduğu saygı.
sonuçta ne yapması gerektiğini bilecek yaşta bir annesiniz kendisi hoşlanmasa da saygı duymalı

b
Merhaba kizlar durduk yere aklima geldi yine hüzunlendim regldanmidir bilmem zaten bu konuya hep üzuluyorum.
Basit saçma gelebilir ama anlatayim.
Ben fotoğraf çekilmeyi cocuklugumdan beri seven biriyim 10yaşindan beride sosyal medya kullaniyorum haftada 1-2defa paylaşim yaparım. Arkadaşlarim dostum oek cevrem yok farkli bi şehirdeyim o yuzden cocuktan vakit bulup tek sosyalleştigim yer sosyal medya ama sadece instgram kullaniyorum evlendigimden beri Eşimse benden yaş olarak büyük sosyal medyada hiç birsey paylasmaz ben ona saygi duyuyorum ama o bana duymuyor ben absürt şeylerde paylaşmiyorum yemek filan paylaşmam kendi halimde ev hanimiyim eşimle fotograf çekilip paylaşirim çocugumla paylaşirim tek başima fotograf paylaşmiyorum eşim uygun görmedigi icin ama nikahli kocamla en sıradan şeyleri yapamiyorum herkes eşiyle fotograflar çekilir dogum gunu kutlar evde öylesine bile çekilir ben eşimle yapamiyorum bunlari yeni evliyken çekilirdik şimdiyse en son beraber çekildigimiz cocugumuz yeni dogdugundaki fotograf çekilmiyor ben birsey çektigimde cocugumun videosunu filan sosyal medyada paylaşmicaksin diyo hemen elime telefon alir almaz haftada 1-2defa cocugumla filan fotograf attim diye demedigini birakmiyo tamamen yasaklarim sürekli paylaşim yapilmaz boşarim seni bile dedi. Cok tartiştik bu konulardan benim hesabim sadece akrabalara eşe dosta açik kocamla cocugumla fotograf koymamin kime ne zarari var kimsem yok tek sosyalleşebildigim yer ben burdayim diyebildigim tek yer diyebilirim.

Eşimin yasitlari filan pek böyle degil yalniz eşleriyle fotograf cekilir paylasirlar dogum gunu yildonumu gibi şeyler kutlarlar ben eşimin her dogum gununu en şık en guzel şekilde kutlarim her yil parami biriktiririm. Eşim hiç kutlamaz önemsemez. Son dogum gunumde hazir internetten yazili dogum gunu mesajini ekran çekip attı bana pasta dahi almadive evimizin onunde pastahane agladim trip attim bana kavga etti sonra kucuk bi pasta aldi geldi. Aldigi pastaylada 1saat kendini övmüştü. Sinir oluyorum bu davranişlarina sanki 50-60 yaşindayiz daha 3yillik evliyiz yaşimizin gencligimizin en guzel zamanindayiz. Ben sana flaş alayim cekilirsek fotograf onlara koy sosyal medyada paylasma hatta kullanma diyo sebebini sordugumdaysa ayıp diyor. Benim annem babam bile sosyal medyada el ele tutusup fotograf paylaşir aksam yemeklerine gidip çekilir. Artik normal sıradan şey bunlar
böyle kocaya su verme yaaa ayının biri bide cocuk yapmıssın mecbur kalarak evlendiysen bisey demem aile falan yoktu dersen anlarım ama ask evliligiyse salla gitsin genc kızzın onu parmagında oynatman lazım bulmus seni cocuk istedigi sarkıyı calıyo

Yalnız bu sitede resmen toksik bir kesim var.
Açılan konuları eleştiren ve konuyla alakasız laf sokan, konuyla yine alakasız kişinin özel hayatıyla ilgili dalga geçer tarza yorum yapan bir kesim.
Buradaki konu bambaşkayken konu sahibinin evlendiği yaştan, neden o yaşta evlendiğinden (doğru ya da yanlış) kime ne? Onu sormuyor ki?
Asıl sorunun boşamakla tehdit etmenin ne kadar yanlış olduğuyken saçma sapan yorumlar yapanlar var. Hayret ediyorum açıkçası...
Nefret, öfke kusmaya gelenler konular saçma geliyorsa yorum yapmasın lütfen.
o toksit 3 kisi banada kasınıyo ama ben engelleniyosam ondarıda arkamdan cekiyorum dengesizler baska bi konuda yazı yazarken bana laf cakıcaklarya kendince 12 sene once yazdıgım kouyu yazıyo bana eeee ne demiser yol uzun ve henuz seninki bitmedi

Ben de oyle bikac kişiyi sessize aldim. Cidden bunalttilar ha, devamli cocuk kahvalti yaparken 266262 tane story, cocugu parka goturur 276353 foto video yok koşarken yok sallanirken...
Dayanilacak gibi degildi 2 gunde bir l,
sessizee aldim.

Bence bu tipleri anca kendi anne, babalari ciddi ciddi takip eder torun gormek için ama arkadaşlarina Allah sabir versin. 😁 Ayip olmasin diye takip ediyorlar işte.
Konu sahibi bu sekildeyse paylasimlarin eşin bana da hakli geldi yalniz üslubu cok cok kötü. O hususta haklisin. Arada bir paylasmana da karismamali ayrica. Ama surekli oluyorsa sevmeyen biri icin bunaltici cidden. Seninle boyle konusmaya ise hakki yok.
Ben pandemi döneminde evlendim bircok akrabam gelemedi, görmüş olsunlar diye instagrama foto atmak için 6 ay bekledim anca atabildim:) bende de bir utanma hali oluyor foto paylasirken ve de gereksiz bir sey yapıyormuşum hissi. Kendime saklamayi severim genelde. Söz fotolarimizi da atip pisman olup silmisligim var:) boyle de kararsizim.
Yani esiniz de bizim gibiyse daraliyordur benim bir arkadasim surekli olarak esiyle foto atiyor, sevmesem coktan çıkaracaktım ama severim de. Artik fotosuna bakmadan beğenip geçiyorum o moddayim:) evet sosyal medya belki size aidiyet hissettiriyor ama oradan uzaklasip aidiyet hissedeceginiz baska seyler yapsaniz emin olun daha iyi gelir size.
17 yasinda evlenmissiniz uzaktan bir ünv okumak gibi, su an ev ortaminda online kurslara katilabilirsiniz ya da bebek gelisimiyle alakali videolar konferanslar dinleyip çocuğunuzla daha cok vakit gecirmeyi dusunebilrsiniz. Yanlis anlasilmak istemem bu da bir tercihtir elbet ama bana göre bağımlılık oluşturduğu için ne kadar az o kadar iyi.

İnstagramsız yaşayamaz oldu herkes. Paylaşmayıverin siz de. Eşinizle yaşadığınız özel şeyleri başkalarına gösterme çabanız neden? Gerçekten başka dert edinecek birşeyiniz yok herhalde. Ne diyeyim Allah başka dert vermesin. Hasta oluyorum ay bakın biz çok mutluyuz diye durmadan foto paylaşanlara. Gerçekten mutlu olduğunuz bi ansa inanın foto çekmek paylaşmak aklına bile gelmiyor insanın.

X