Eşimin hediye almaması normal mi?

benibosver

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2017
880
1.493
42
Yemek yemek icin disari cikip zorla yemek yapmak üzere eve döndürülsem ,o yemegi sanırim adamin kafasina dökerim .Sinirden yemek yaptiginiz icin sizi cok naif gördüm.Hediye bir yana ,benim icin cimrilik ve insani ileri geri oynatma meselesi bu yemek icin cikip geri getirilme meselesi.Sizi geri getiremesin, cikardiysa yemek yenecegini bilsin.Bence bunun önünü kesin önce.Sanırim ac birakirdim.Siz cok iyi bi kadınsınız.Ben erkeklerin bir oyle bir böyle hallerine tahammül edemiyorum.

Kova hatunu

✔ allergic To idiots
Pro Üye
4 Mayıs 2011
22.181
36.142
Ben hediye almayı birakali yillar oldu bu biraz da onun suçu
Genel olarak hep kendini öteleyen biri,
Bende buna alıştım napim, bir de zaten her birseyi zor beğenen biri mağazaya girdiğimizde kadından beter inceleme konusunda ve hic birsey almadan çıkar onla mi uğraşıcam ya...

O bana alır ama bir tek takı konusnda zevkimiz uyuşuyor diyebilirim,onun haricinde aldıkları hep kenarda köşede duruyor o yüzden beğenimi almadan almaz ama bu sefer de hediyenin anlamı kalmıyor...aman karısık şeyler bunlar

Nilul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
3.029
1.708
Tek sorunun bu olsun ne diyelim. Ama eşten soğuma sebebi değildir diye düşünüyorum. 14 yıllık evliyim şöyle düşündüm de yoo hiç hediye almamış ama ne istersem almış. Özel günleri ikimizde unutmuşuz aklımıza gelince vay be maşallah ne zaman lar geçirmişiz diyoruz. Maşallah daha dün evlenmişiz sanki diyoruz.
Yani 6yildir evliyim benim esimde özel günleri unutur yıldönümü hatırlar birtek ondada dışarı yemeğe çıkarız normalde de dışardan cok yiyen biriyiz onuda artik waov demiyorum arada çiçek alır ama bana hediye almıyor diye degil tarzı bu galiba kimseye almaz bitek yeğenlerine dogum gunlerinde fln onuda ben seçerim onun dışında ne istersem alır fiyatı hic sormaz ucuz pahali demez ama surekli der zaten ne istersen şöyle ben düşünemiyorum bilemiyorum fln diye ilk senelerde üzülürdüm ama snra alistm sorun yapmıyorum mesela gelrken cgkfte al derim tamam der dükkana gidince arar ayranda istermisin diye bu bile bence düşündüğünün belirtisi hoduk olduğunu düşünmüyorum sizin eşinizde size alıyormuş bence bu gibi sebepler icin huzur bozmaya deymez

Papatyakokulum 44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
628
839
Bence çok da takılmayın sizde ilginizi azaltın dank eder belki kafasına.
Benim eşim hediye hiccc almıyor ayrıca borcun vardı bana unutma der her gün şükredin bence büyük bir sorun değil gibi

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
920
1.320
ben özel günlere önem veririm, belki aman aman hediyeler beklemem ama hatırlanmak isterim. öyle doğum günümü evlilik yıl dönümünü unutamaz :-) yemek yiyelim diye cıkıpta bana eve gidelim evde yiyelim dese de başına gelecekleri az cok bilir zaten. bence siz cok taviz vermissiniz, herhalde unuttuklarında da başına kakmadınız bilemiyorum. yorumların hepsini okuyamadım. ama eşiniz gibi kazandığını sadece kendi parası olarak gören biri var cevremde ki kadına cok üzülüyorum, markette harcıyormus diye market parası bile verilmiyor ki kredi kartını da asla bırakmaz. aslında bir eşin, eğer kadın çalışmıyorsa getirip ona para vermesi hoşuna gider diye düsünüyorum ben. yani ben su an calisamiyorum. ama esim bir sey aldığımda bana bir sey derse, götürür eline verir bir daha da aç kalsam istemem. umarım siz de iş bulursunuz

Kallavi kurabiye

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2020
68
59
38
Ben sizi Anladım.derdiniz sizi düşünsün önemsesin.Ama sık sık hediye alan ya da, özel günleri sektirmeden kutlayanlar daha çok seviyor diye bir şey yok.Ay bunu bir de ayarlayıp yapanlar var. Senin d.gününde mont, benimkinde ayakkabı alınacak(ayakkabı veya mont önceden itina ile seçilmiştir) sonrada aaa montun çok güzelmiş dediğinde eşim aldı demeler vs. Takmayın..

Asyaa561

"Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur, sabret!"
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2020
3.152
9.044
25
Bu herkes için değişken ben kendimi bildim bileli doğum günü vs vs önemsemem kutlamış kutlamamış evlenmeden önce böyle olduğum.icin evlendikten sonra beklentim olmadı eşim kadae bende düz bi kadinim sanırım dalından kopmuş çiçek sevmiyorum icim açıyor onlara daha çok saksi çiçeği alırım genelikle eşim almasa da kendi kendime onun parasıyla hediye alırım 😁 ama mutluyum çok şükür bazen en ufak aldigi çikolata bile mutlu ediyor beni bana da bu yetiyor en başından beri eşiniz nasıldı bu önemli olan eğer hep öyleyse değiştiremezsiniz ama ilgilimi çeken başkalarını düşünüyor olması.oldu o çabayı biraz da sizin için harcayabilir

Irregularverbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
1.778
3.385
Evet alıyordum cok istedigi seyleri almaya çalışıyordum. Begenilerini göz önünde tutuyordum. Cok pahali bir hediye almadigim halde buna o kadar para mı verilir diye kiziyor. aldığıma pisman ediyor. Aldığım seyleri de kullanmıyor kıyamıyorum diyor. Bir kez geri verdirmişti cok pahalı diye (oysa pahali degildi) ben de o zamandan beri almıyorum.
Hakikaten cimriymiş eşiniz.Cimri insanla yaşamak cok zor.Biliyorum bunu.Ama bu içten gelen bir sey .Aile görgüsü de önemli,babasinin annesine davranislari , evde nasil yasadiklari da şekillendiriyor biraz bunu.Size cok iş düşüyor degistiririm biraz derseniz.Sabirla,tatli dille ,ugrasarak,kizmadan belki evriltebilirsiniz.Yok ugrasamam derseniz böyle sürer girer.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 54 Kg. ile 73 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 171 cm. Başlangıç Kilom :84.1 Kg. Şimdiki Kilom :77.0 Kg.

Sahinys

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2018
1.523
3.909
37
Atanırsanız korkarım maaş kartınızı da alır sizden, siz yine gönlünüzce harcama yapamazsınız gibi duruyor. Karısına aylık verdiği 200 liracığı da geri istemek, kendi 3000 birikim yaparken🙄

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 185 gün geçti.