Eşimin iş arkadaşlarının eşleri

karsılık beklemek degil aynı sekılde deger görmek konuyu benim üstümden yürütme ben sadece kendi fikrimi söyledim budakıler gibi kendimi saklamam neyse onu yazarım 10 sayfa sizden yana yorum geldide ben yazıncamı degisik oldu

merak ediyorum cay ikramını kim yaptı cocugun kucagınsa sürekli mız mızsa misafirlerde rahatsız olmustur

bak bende misafir cok sevmem ama biri bana gelicekse 1 kusur bile bulamamalı ne icicek ne hizmet konusunda durumun varsa o gun yarım gunlugune bi gündelikci cagırsaydın tabakları hazırlasın cay koysın diye yada gelicekleri önceden belliydi bazı seyler önceden hazırlanır borek sarar atarsın sarmam sarar atarsın mozaik pasta yapar atasın pogca yapar atarsın salata icinde bi patates salatası bi arpa sehriyeli mısırlı salata mesela bi cay yapmak kalır

bi insanın durumu vardır tamammmı hazırlamazo zaman alınırım ama yoktur zaten ben kendim yapar getirriim üzülmesin diye
simdi ben birine haberli gittim mesela diyorum bana köy keki vardır yumurtalı koca fırın tepsisinden yaparlar eskiler yumurta kokar les gibi benim önüme onu koyarsan kendi degerini ortaya cıkarırsın mesela diyorum sahsi bisey degil bu ama sen kavgaya ceviriyosun isi

sen bakingamda falan büyüdün heralde, görgün ulaşılmaz yüksek.
te allam ya! görgüyü bu mu sanıyorsun.
tepside leş gibi yumurta kokulu köy kekini hanfendinin önüne hangi lütufla koyarlar.

İster beğenirsin ister beğenmezsin ikramı. Evet zaman zaman gittiğimiz ev dağınık ya da ikramlar kötü de olabilir sana göre. Baktın beğenmedin bi daha gitmezsin kardeşim. Arkadan konuşmak nedir? Bu kişinin kendi seviyesizliğidir. Misafir umdugunu değil buldugunu yer. Beğenmeyen gitmez kendi evinde yer. Bu ne gurur kibir kardeşim. Millet birbirine hava atmak için on çeşit yapar oldu. Bi salata bi tatlı bi hamur işi tamamdır. Önemli olan hoş sohbet değil mi?

Sen muhteşem ağırladın diye muhteşem ağırlanmak zorunda değilsin. Bi kere yaparsın aynını görmezsen istemezsen sen de uğraşmazsın. Konuşmaya hakkı yok kimsenin.

Konu sahibi gayet de güzel ikramlık hazırlamışsın. Konuşan kendi seviyesini göstermiş. Size çok bile yapmışım diyeceksin böylelerine.

Son düzenleme:
İster beğenirsin ister beğenmezsin ikramı. Evet zaman zaman gittiğimiz ev dağınık ya da ikramlar kötü de olabilir sana göre. Baktın beğenmedin bi daha gitmezsin kardeşim. Arkadan konuşmak nedir? Bu kişinin kendi seviyesizliğidir. Misafir umdugunu değil buldugunu yer. Beğenmeyen gitmez kendi evinde yer. Bu ne gurur kibir kardeşim. Millet birbirine hava atmak için on çeşit yapar oldu. Bi salata bi tatlı bi hamur işi tamamdır. Önemli olan hoş sohbet değil mi?
Bende bunu diyorum arkadasim hazirlanan ikramlar hoş sohbetin önune gecmis artik.ewim asla kirli degil sadece cocuklar oyuncakalrini dagittilar

Yani su yasima kadar boyle bi dedikoduya ne denk geldim ne kendim yaptim.Hele bi de cocuklu ne bekliyorlardi.Ben olsam selam bile vermezdim .Bi de laf tasiyor.Asil tasiyandan korkcaksin

Bende bunu diyorum arkadasim hazirlanan ikramlar hoş sohbetin önune gecmis artik.ewim asla kirli degil sadece cocuklar oyuncakalrini dagittilar
Çocuk olan hangi ev dağınık olmuyor ki hele ki sadece oyuncak dağınıklıgı ise dağınık sayılmaz bile. Kirli mi kıl mı çıktı yine de rencide etmez teşekkür eder tokum deyip insan olan. millet açık arama konusunda zaten uçmuş durumda. Evler süzülüyor. Yemekler gurme edasıyla burun kıvırılarak tadılıyor. Muhabbete değil de teftişe gelmişler sanki. Salla gitsin bu insanları. Hangi birini değiştiresin ki. Çekinmeden lafını da söyle. Hadi diyelim ki ben beceriksizim siz de görgüsüz değil misiniz, utanmıyor musunuz konuşmaya de suratlarına. eskisi gibi çekinmiyorum artık ben. Bu tiplere hiç lafımı esirgemiyorum. Suratlarına vuruyorum arkadan konuşanların. Ya da alaya alıyorum. Ama laflarını duymuş oldugumu mutlaka belli ediyorum.

Peki size bunu yetiştirip söyleyen kim? bunlar konuşulduysa tutup içlerinden biri senin hakkında bunlar konuşuldu diyecek değil bir daha da çağırmazsınız olur biter neden uykunuz kaçacakmış onların ayıbı sonuçta dert etmeye değmez.

Çocuk olan hangi ev dağınık olmuyor ki hele ki sadece oyuncak dağınıklıgı ise dağınık sayılmaz bile. Kirli mi kıl mı çıktı yine de rencide etmez teşekkür eder tokum deyip insan olan. millet açık arama konusunda zaten uçmuş durumda. Evler süzülüyor. Yemekler gurme edasıyla burun kıvırılarak tadılıyor. Muhabbete değil de teftişe gelmişler sanki. Salla gitsin bu insanları. Hangi birini değiştiresin ki. Çekinmeden lafını da söyle. Hadi diyelim ki ben beceriksizim siz de görgüsüz değil misiniz, utanmıyor musunuz konuşmaya de suratlarına. eskisi gibi çekinmiyorum artık ben. Bu tiplere hiç lafımı esirgemiyorum. Suratlarına vuruyorum arkadan konuşanların. Ya da alaya alıyorum. Ama laflarını duymuş oldugumu mutlaka belli ediyorum.
Iste insan kirmayi bilmiyorum malesef ama dedoginiz gibi denk geldigimde ikrama,evime laf etmeye gelen gelmesin diyecegim ama anlamazlar. Netten 2 paylasim yaptim ikiside begendi üstlerine bile alınmadılar

Takma kafana ... Eşine de söyle ben pek elektrik almadım o insanlardan de .Eşin sadece onların eşi ile görüşür. Bende nişanlımın arkadaşlarının eşlerinden pek hoşlanmıyorum. Nişanlıma da söyledim pek kafamız uymadı diye . Ben görüşmüyorum nişanlım onlarla sadece görüşüyor .

Bir daha hicbirini eve alma. Sahsen ben yeni bebegi olan birinin verdigi bir lokmayi bile yutarken dusunurum ne sartlarda yapti da verdi diye. Ki bebekli birine asla oturmaya gitmem. Nankor insanlar.

X