Eşimin kalbini kırdım

papatya_sever

‍‍‍
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2011
899
650
Merhaba ,
Eşim sakin sessiz pek öfkelenmeyen birisi.Bense sinirlendiğim an kalp kırabiliyorum.Sonrasında çok üzülüyorum özür diliyorum ama bu huyum beni bitiriyor .Hele ki bunu eşime karşı yapınca daha da kötü hissediyorum.
Bu huyumu nasıl değiştiririm ?öfkelendiğimde ne yapmalı nasıl davranmalıyım kendimi nasıl kontrol edebilirim ?
bugün ki mevzuyu anlatıp biraz rahatlamak istiyorum!
Ben pazar günleri iş yapmıyorum çünkü iki çocuk var birinin bakımı diğerinin ödevleri ütüsü banyosu yemeği derken gün bitiyor zaten !bu saydıklarıma asla yardım etmez akşama kadar telefonunda oyun oynar.Bugün de arkadaşımla buluşacağım dedi gitti (dün buluşmuştuk zaten) Ev emlakçıda satılık bugün aradı yarım saate müşteri gelecek hazırlıklı ol !! Bende delirdim açıkçası ev berbat yarım saate yetişmez diye ağzıma geleni saydım ,nerde geziyorsun tek başıma bunca işi nasıl yetiştirim diye yanında arkadaşı varmış bağırdığımı duymuş küstü bana :KK43: geldi özür diledim ama Yok şuan duvar gibi ne tepki ne konuşma hiçbirşey yapmıyor ,odaya kapandı !
Aslında pazar günü müşteri geleceğini tahmin etmem gerekirdi tabiki ama onunda destek olmayıp herşeyi başıma bırakıp gezmeye gitmesi kızdırdı haksızmıyım???

Çok sinirlendiğinizde ortamı terk edin, başka bir odaya geçin ya da balkona çıkın. Bir süre derin derin nefes alarak sakinleşin, ondan sonra tartışma yapacaksanız yapın. Son olayınızda da hak verdim sizin üzerinize eşinizin her şeyi yıkması doğru değil. Fakat çok aşırı sinirlendiğiniz için eşiniz de tepki gösterme yolunu böyle bulmuş olabilir.

Kusura bakma da sinirlenmekte gayet de haklısın ev işi çocuk bi de üstüne emlakçı ben olsam kıyameti kopariridim yani gelip de yardım edeceğine evi topla diyor senin de canin var farkındamısın niye tek başına tüm sorumluluk sen de olsun

Sarf ettiğin sözlerin aynısını sesini yükseltmeden söyleme provası yap,tepkini belli etmek güzel ama karşıdaki insanı kendinden soğutursan ya da Allah korusun kaybedersen geri dönüşün olmuyor.
Bize kaybettiren tek şey üslubumuz.

Merhaba ,
Eşim sakin sessiz pek öfkelenmeyen birisi.Bense sinirlendiğim an kalp kırabiliyorum.Sonrasında çok üzülüyorum özür diliyorum ama bu huyum beni bitiriyor .Hele ki bunu eşime karşı yapınca daha da kötü hissediyorum.
Bu huyumu nasıl değiştiririm ?öfkelendiğimde ne yapmalı nasıl davranmalıyım kendimi nasıl kontrol edebilirim ?
Ben pazar günleri iş yapmıyorum çünkü iki çocuk var birinin bakımı diğerinin ödevleri ütüsü banyosu yemeği derken gün bitiyor zaten !bu saydıklarıma asla yardım etmez akşama kadar telefonunda oyun oynar.Bugün de arkadaşımla buluşacağım dedi gitti (dün buluşmuştuk zaten) Ev emlakçıda satılık bugün aradı yarım saate müşteri gelecek hazırlıklı ol !! Bende delirdim açıkçası ev berbat yarım saate yetişmez diye ağzıma geleni saydım ,nerde geziyorsun tek başıma bunca işi nasıl yetiştirim diye yanında arkadaşı varmış bağırdığımı duymuş küstü bana :KK43: geldi özür diledim ama Yok şuan duvar gibi ne tepki ne konuşma hiçbirşey yapmıyor ,odaya kapandı !
Aslında pazar günü müşteri geleceğini tahmin etmem gerekirdi tabiki ama onunda destek olmayıp herşeyi başıma bırakıp gezmeye gitmesi kızdırdı haksızmıyım???
Hatalı değilsiniz ki. Çocukların sorumluluğunu yıkıp gezmeye gitmiş.

Bu konuda haksiz degilsiniz. Genel olarak ofkenizden rahatsizsaniz o an derin nefes alın gözlerinizi kapatın ve 10 a kadar sayın sakinlesin.

Evi esyalarlamı satacaksınız neye hazırlıklı ol diyo ki ? Ev hali gelirse gelsin..

Hiç de haksız yere sinirlenmemişsin, özür de dilediysen uzatmaması gerekirdi. Yalnız bazı insanlar üstüne gittikçe daha çok kaçıyor kendi haline bırak.

Zaten kızmakta haklıymışsınız. Böyle bir odunluk yapacaktıysa zaten kızacağınızı tahmin edip arkadaşından uzakta telefon açması gerekirdi. Bir de özür dilemişsiniz yok yere. Çok şımartmışsınız çok.

Bu konuda tavrınız yanlış olsa bile haklı olan sizsiniz ama.Sadece sesinizi yukseltmeden konussaydiniz iyi olurdu.
Bende eşimin haklı bile olsa bana bagirmasindan hoşlanmam. Çocuk gibi azarlanmak kırar insanı..
Çok sinirli olduğunuz da konuşmayın. Sakinleşmeyi bekleyin.derin nefes egzersizleri filan yapın işte ama sakinlesmeden konuşmayın.
Gerçi kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş ama neyse:)

Ayrıca zaten pazar günü onun tek başına dışarıda işi ne? Daha çocuğumuz yok ama eşim beni bırakıp gidemez bir yere pazar günü yahu... Çocuk olunca onları başıma bırakıp hiç gidemez. Haftasonu ailenindir. Zaten normalde beraber bir şey yapmaya zaman mı var?

Ayrıca zaten pazar günü onun tek başına dışarıda işi ne? Daha çocuğumuz yok ama eşim beni bırakıp gidemez bir yere pazar günü yahu... Çocuk olunca onları başıma bırakıp hiç gidemez. Haftasonu ailenindir. Zaten normalde beraber bir şey yapmaya zaman mı var?
Araba showroomları geziyorlar teknoloji marketleri falan oda delirtti zaten masraf çıkarıp geliyor gereksiz yere .Ya çocuğun ödevini yaptırsın akşama kadar gezsin ama bir ucundan tutmaz mı İnsan sorumlulukların ?evdesin işin ne yapıver diyor bana

Merhaba ,
Eşiniz ev işlerine yardım etmediği için küsmeye hakkı yok bence. Üzülmenize gerek yok. Sizi biraz anlaması lazım. Allah sabır versin demeyeceğim. Bir an önce eşinizle konuşup desteğe ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Yardım etmek istemiyorsa bir yardımcı tutsun size. Bunu istemek hakkınız. Siz insansınız sonuçta, robot değil. Sinirli olmanızın sebebi de işlere yetişememeniz. Kendinizi suçlamayın. Normal şeyler bunlar.

Birde çocuğu bir yıl erken başlattı okula .ben istemedim ben destek olurum sen merak etme dedi ama ,Yok bi kere ödev yaptırmıyor .onuda söyledim başıma kakıp durma yaptır işte diyor .Aslında kaba saba bir insan değildir ama çok umursamaz üstüne gittikçe de kaçıyor :işsiz:

Bence haklısınız eşiniz dusuncesizlik etmiş tepkinizi daha sakin verseydiniz sorun olmazdı gibi geldi .

Amaaan kuserse bir de barisir hiç üstüne gitmeyin

X