Eşimin kalın kafalılığı

Lütfen çocuk yapma lütfen lütfen lütfen lütfen lütfen lütfen lütfen

Çocuk erkekler için yeni ve büyük bir problem gibi oluyor çoğu zaman

Yıllardır eşinin kumar borcunu ödeyip "yaptığı iş için borç ödüyoruz..kimin borcu yok ki" diyen kişi sence kendine dürüst olabilir mi?
valla kim ne halt yerse yesin bana ne kocaman insanlar. yeter ki üreyip o cehennemelere masumları getirmesinler

Adam çocuk yapacağı gün, uyarmanıza rağmen alkol almış. Bu kişi sizce sizden çocuk istiyor mu?

Gözünde son derece değersiz gibisiniz. Bir de eşinizi dinlesek acaba neler anlatırdı?

Hanımlar merhaba,
Benim eşimle hep Çatışma durumum var. Ben namaz kılan biriyim Eşim ise son zamanlarda alkol tüketmeye başladı bu konuda hep kavga ediyorum içmemesi için. Bana haber versin ne yaptığını ettiği istiyorum ama başına buyruk davranıyor. Kendi iş hayatı var koşuşturuyor düzenli bir iş hayatı yok o yüzden işiyle mi uğraşıyor dışarda ne yapıyor bilemiyorum. Aldattığını düşünmüyorum ama kısaca sorunum şu:
Kendi isteklerimi veya istemediklerimi ona duyuramıyorum beni duymuyo görmüyo gibi..
Bebek istiyorum,yumurtlama dönemindeydim dedim ki bugün erken gel ve sakın alkol tüketme öenmli bir gün dedim tamam dedi saat gece 11 oldu nerdesin dedim oturuyorum dedi nerde oturuyosun dedim içiyorum kafam çok bozuk dedi. Bende deliye döndüm tabiki ben çok kızınca hemen eve geldi.Haksız mıyım sizce? Ben ona başından söylüyorum erken gel alkol tüketme diye o hala kendi bildiğini istediğini yapıyor.
Her konuda böyle bir tek alkol değil mesela ben altın yüzük istediğimi söylemiştim gitmiş bana 1000 tllik gül göndermiş neden ya? Ben sana yüzük istediğimi söylemiştim neden yine kendi istediğini yaptın? Zaten bir tok borç içindeyiz 1000 tl güle para verilir mi?
En son alkol konusundan kriz geçirdim bardakları yere fırlattım deliye döndüm beni bu kadar hiçe saymasına. Bir daha olmcak ben alkolik miyim kafam çok doluyor insanlarla uğraşıyorum strese giriyorum rahatlamak için içiyorum bir tane bira dedi.neyse aradan 3 gün geçti
(Annesiyle yıllardır görüşmüyor ( annesiyle babası ayrı, babası büyütmüş) yıllardır aramayan annesi aramış nasılsın oğlum ben senin her zaman yanındayım gibi duygusal konuşmalar yapmış. Eşimde gece 2 de geldi baktım içmiş yine içtin mi sen dedim evet ama canım sıkkın dedim ne oldu dedim annem aradı diyip anlattı bir yandan da ağladı dertleştik biraz.
Bugün eşim Öğlen iş için evden çıktı saat gece 12.30 da nerdesin dedim arkadaşın bahçesinde mangal yapıcaz dedi hep onlarlasıb benimle hiçbir şey yapmıyosun dedim şimdilik öyle yapma allah için başlama dedi bende uyudum
gece 2.00 de uyandım yazdım nerdesin fotoğraf at diye atıcam diyor ama atmıyor arıyorum açmıyor yanım kalabalık atıcam bekle diyor etrafı çek at diyorum atmıyor defalarca aradım nerdesin söylee çabuk diye binlerce msj attım bekle diyip durdu bende engelledim saat 4 hala ortalıkta yok. Normalde engellediğimi görünce hemen arardı hiç sesi soluğu yok. Ya annesine gitti annesiyle birlikte ya da yine içiyor. Ben sesimi nasıl duyurcam ne yapmam lazım lütfen böyle laftan anlamaz kalın kfalı eşlere nasıl davranmak lazım
Annesi ile mi birlikteymiş diye annesine sorun.

Ne yapıyor ediyor bir şey diyemem.. Ama anladığım net bir şey var ki; saygısı yok size, sizinle beraber olmaktan keyifte almıyor gibi görünüyor, siz değerlisiniz mutluluğu hak ediyorsunuz, neden sizi hiçe sayan birisini kazanmak istiyorsunuz ki? Olan olmuş kendinizi ön plana koyun. İyiki çocuk olmamış daha belki oda istemiyor bilmiyorum. Ama sonuçta hayat bu eşlik etmek isteyenler eder, size eşlik etmek istemeyen birisini sırf bi imza attınız diye hayatınızın merkezi yapmayın. Derdi neymiş sorun konuşun öğrenin anlatın sevmiyorsa yoluna gitsin herkes hayattan emek ve zaman harcamanın anlamı yok.

Hanımlar merhaba,
Benim eşimle hep Çatışma durumum var. Ben namaz kılan biriyim Eşim ise son zamanlarda alkol tüketmeye başladı bu konuda hep kavga ediyorum içmemesi için. Bana haber versin ne yaptığını ettiği istiyorum ama başına buyruk davranıyor. Kendi iş hayatı var koşuşturuyor düzenli bir iş hayatı yok o yüzden işiyle mi uğraşıyor dışarda ne yapıyor bilemiyorum. Aldattığını düşünmüyorum ama kısaca sorunum şu:
Kendi isteklerimi veya istemediklerimi ona duyuramıyorum beni duymuyo görmüyo gibi..
Bebek istiyorum,yumurtlama dönemindeydim dedim ki bugün erken gel ve sakın alkol tüketme öenmli bir gün dedim tamam dedi saat gece 11 oldu nerdesin dedim oturuyorum dedi nerde oturuyosun dedim içiyorum kafam çok bozuk dedi. Bende deliye döndüm tabiki ben çok kızınca hemen eve geldi.Haksız mıyım sizce? Ben ona başından söylüyorum erken gel alkol tüketme diye o hala kendi bildiğini istediğini yapıyor.
Her konuda böyle bir tek alkol değil mesela ben altın yüzük istediğimi söylemiştim gitmiş bana 1000 tllik gül göndermiş neden ya? Ben sana yüzük istediğimi söylemiştim neden yine kendi istediğini yaptın? Zaten bir tok borç içindeyiz 1000 tl güle para verilir mi?
En son alkol konusundan kriz geçirdim bardakları yere fırlattım deliye döndüm beni bu kadar hiçe saymasına. Bir daha olmcak ben alkolik miyim kafam çok doluyor insanlarla uğraşıyorum strese giriyorum rahatlamak için içiyorum bir tane bira dedi.neyse aradan 3 gün geçti
(Annesiyle yıllardır görüşmüyor ( annesiyle babası ayrı, babası büyütmüş) yıllardır aramayan annesi aramış nasılsın oğlum ben senin her zaman yanındayım gibi duygusal konuşmalar yapmış. Eşimde gece 2 de geldi baktım içmiş yine içtin mi sen dedim evet ama canım sıkkın dedim ne oldu dedim annem aradı diyip anlattı bir yandan da ağladı dertleştik biraz.
Bugün eşim Öğlen iş için evden çıktı saat gece 12.30 da nerdesin dedim arkadaşın bahçesinde mangal yapıcaz dedi hep onlarlasıb benimle hiçbir şey yapmıyosun dedim şimdilik öyle yapma allah için başlama dedi bende uyudum
gece 2.00 de uyandım yazdım nerdesin fotoğraf at diye atıcam diyor ama atmıyor arıyorum açmıyor yanım kalabalık atıcam bekle diyor etrafı çek at diyorum atmıyor defalarca aradım nerdesin söylee çabuk diye binlerce msj attım bekle diyip durdu bende engelledim saat 4 hala ortalıkta yok. Normalde engellediğimi görünce hemen arardı hiç sesi soluğu yok. Ya annesine gitti annesiyle birlikte ya da yine içiyor. Ben sesimi nasıl duyurcam ne yapmam lazım lütfen böyle laftan anlamaz kalın kfalı eşlere nasıl davranmak lazım
boyle bir adamdan cocuk yapmak niye istiyorsunuz onu anlamadim.cocuk oldugu zaman eve hic gelmez merak etme..Aldatmadigindan da cok emin konusuyrsun neymis efendim annesinden dolayi kadinlardan nefret edermis eee ozaman seninle niye evlendi ki kadinlrdan nefret ediyorsa ...bu bahaneniz ayrica esinize siz de guvenmiyorsunuz ki resim istemissiniz

Konu sahibi yanlış anlamayın ama hiçbir konuda anlaşamadığıniz bir evlilikte bir de çocuk yapmayı neden düşünüyorsunuz. Yani bariz bir şekilde evliliğiniz bir çıkmazda gibi. Çocuk olması işleri daha da karıştırmazmi. Hayat görüşleriniz bile farklı.

1) Alkolü bende sevmem, aylar önce bıraktım alkolik değildim ama arada bir içiyordum şimdi o da yok. Eğer eşim evlenmeden önce alkol tüketmediği halde son zamanlar tüketmeye başlamışsa benim için sorun olurdu.
2) Eşin gece yarılarına kadar dışarda olması apayrı bir sorun zaten. Ki evlilikte mazareti olmadığı halde gece yarısı eve gelen eş bir numaralı kusurludur.
3) Borcumuz varsa eşimden altın, yüzük vs istemezdim. Borçlar daha önemli olurdu benim için.
4) Evliliğim bu haldeyken en az 2 yöntemle korunurdum ki hamile kalmayayım.

Bu adamdan sakın çocuk yapma. Fotoğraf ve video icin sizi oyalamis. Annesine gitse kesinlikle haberiniz olurdu.
hatta bence sizi aldatıyor. Eşiniz ne iş yapiyor merak ettim. Madem çok borcu var bu devirde hergun alkol içmek baya bı para gerektirir. Borcu varken nasıl hergun içki içebiliyor. Sorumsuz bir adam bence... Bence çocuk fikrini aklınızdan çıkarın...

Hanımlar merhaba,
Hayatında biri olma olasılığı yüksek. Yine ailesi sorunlu bir erkek ve yine aile kavramını anlayamamıs bir erkek. Madem eşinizle böyle sorununuz var neden çocuk istiyorsunuz? Çocuk olunca sorunlarınız ikiye katlanacak. Eşinizin öncelikle alkolü bırakması gerekiyor. Gece geç saatlerde evine gelmemesi de başlı başına bir sorun teşkil ediyor. Önceliği siz değilsiniz. Onun ruhsal sorunları var. Bunu alkol ile ve arkadaşları ile çözmeye çalışıyor. Siz bence çocuk olayını erteleyin. Duzelmesi için çaba sarfedin. Ona zaman verin. Çabası olmazsa bosaninn

Konu sahibi üyeliği iptal etti bence bundan sonra ne dense boşuna olacak🤷‍♀️

X