Eşimin kardeşi beni çok sinir etti

Lochos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2020
84
-24
29
Biraz uzun olacak cidden çok sinirlendim ve paylaşmaya ihtiyacım var. İsterseniz 3. veya 4.paragraftan itibaren okuyabilirsiniz.

Eşimle evleneli 1.5 sene oldu fakat o yurtdışında çalışıyor ben türkiyedeyim. Düğün, nişan, evlenme teklifi, benim yurtdışına çıkış işlemlerim derken ev ve eşyalar için para biriktiremedik. Üstüne üstlük çalıştığı iş hava durumuna göre değişiyor. 2-3 ay boyunca işe gitmediği oluyor.

Eşimin kardeşi de çalışmak için yanına geldi fakat olmadı, çalışmadı (uyuşturucu kullanıcam diye) ve eşim ile babasına toplamda 1300 Euro masraf çıkardı. Eşim, kardeşi çalışmadığı için onun yemesi, içmesi ve tuttuğu odanın parasını derken 800 Euro ödedi. Baktılar olmuyor TR'ye geri döndürdüler. Eşimin kardeşi yurtdışına gitmeden önce 5 bin TL kredi çekmiş. Gece'nin yarısında eşim mesaj attı: "kardeşime 500 küsür para versene borcu varmış" diye. Bende "tamam ama söyle bir dahaki ayı ödemem, gitsin çalışsın ayakları üstünde dursun." dedim. Bankaya gittim, ihtiyaç kredisi ve kredi kartını ödedim.

Şimdi gelelim asıl konuya, bu çocuk hem iddia oynuyor aynı zaman da OT(Esrar) içiyor. Bu yüzden normal harcamadan daha fazla harcaması oluyor. Annesinden neredeyse haftanın 4-5 günü 50 ila 100 TL para alıyor. Askerliği yok, lise mezuniyeti yok kendisi daha 20 yaşın da. Defalarca şöyle konuştum: "Ot içmene karşı değilim gençsin yapmak istersin fakat askerliğin yok, lise mezuniyetin yok. Bir yere işe girmek istesen anca ekstracı olarak girersin, fabrikalar askerliğin olmadan almaz. Evlenmeyi düşünüyorsun nasıl olacak." vb. "Tamam askere gidicem" diyor sonra 180 derece dönüp "işe gircem" diyor. İş bulunuyor 1-2 gün gidiyor sonra işe gitmemezlik yapıyor. Para isteyip vermeyince somurtup "tamam ya vermeyin, bir daha istemem" diyip trip atıyor.

Geçen hafta evimizi tuttuk eşya alıcaz ve elimizde ev eşyaları için yeterince para yok. Benim eşimin yanına gitmem için eşimin Türkiye'ye dönüp beni alması gerekiyor çünkü eşim olmadan seyahat edemiyormuşum ve uçak bileti fiyatları 1800-2500 TL arasında. Biz bunları düşünürken gece eşimin kardeşi beni arayıp önce 5 tl hesabına göndermemi "şaka maka 55 lira varsa" göndermemi istedi. Bende "tamam" dedim fakat eşimle konuştuğumuz için unuttum. 2 Saat sonra "atmayacaksan söyle, gerek kalmadı" diye mesajlar atmış. "Abinle konuşurken unuttum hallolduysa sıkıntı yok" dedim. 1 Saat sonra eşimle konuşmayı kapattık ardından eşim bana mesaj göndermiş "200 tl para göndersene kardeşime, kız arkadaşını özele götürecekmiş diğer randevu iptal olmuş mesaj gelmiş" diye. Bende sinirlendim "randevuyu yanımda aldılar, hatta dalga geçtiler telefon numarasını almadı nasıl randevu mesajı gelecek filan diye" dedim ve hemen eşimin kardeşine iptal olan randevu mesajını çekip göndermesini istedim. Eşimin kardeşi de "Benim kimseye kanıt göstermeme gerek yok anladım ki gözünüzde sorumsuz biriyim ama ben o parayı hırsızlık yapar yine bulurum fakat sahtakar biri değilim" vs. yazmış sonra eşime ve bana engel attı. Bende buna engel attım. (eşimin engelini kaldırmış)

Geçen ay kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borcum için cüzdanım da 2200 TL bulunduruyordum. O zamanlar eşimin ailesinin yanındaydım. Bu tam kapanma, kafeler kapalı derken ve de çalışmadığım için 3 ayımı evde geçirdim sadece 5-6 kere market için dışarı çıktım. Mayıs ayı kredi borcumu ödemeye gittiğimde ne göreyim 1000 TL para kalmış cüzdanım da!
6 sa
Market alışverişlerimi kredi kartımdan yapmama rağmen ve nakit olarak 300 TL harcamama rağmen 1000 TL kalması çok komik cidden başta eşimin kardeşini suçlamadım, sormadım ama son attığı mesaj da "gerekirse hırsızlık yaparım" dediğinde gerçekten onun aldığını düşünmeme sebep oldu.

Anlattığım konuda bana tavsiye verebilecek birileri varsa veya düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Eşime acik acik soylerim bu kardesini benim basimdan al hatta başimizdan al yoksa evliligimiz iyi yöne gitmeyecek derim.

Neymiş boyle kiz arkadasinin ozele gitme parasi bile sizden isteniyor yok artik.
Bilmem, siz iyi kaldirabiliyorsunuz ben simdiye 10 kere kriz cikartmistim 😁

psikoloğun tavsiyesini üstünüze alınıp gençsin içersin diyerek kaynınıza karşı bir sempati oluşturmaya mı çalıştınız, sözünüzü dinlemesi için bir yakınlık kurmayı mı hedeflediniz bilemiyorum ama içmesine destek imaji çizmenize karşı gelen üyelere kızmışsınız.
netice olarak yine size küstah bir şekilde üstünüzde hak iddia eder gibi triplenecek kadar saygısız olduğunu görüyorum. böylelikle onu anlamaya yönelik olduğunu söylediğiniz bu davranış çok da işe yaramış gibi görünmüyor. hiçbir şekilde yanında olduğunuzu hissetmemeli, sizin bu yaklaşımınızı kendisine destek almamalı. eşiniz de çekse elini ayağını üzerinden güzel olur, siz de yüz göz olmazsanız biraz yalnız kalır bırakın destekçi bulamasın kendine.

yorum yaptıktan sonra farkettim konunun üzerine de bayağı geçmiş ama.. şuan durum nedir acaba çözüldü mü sorun

X