Eşimin kazık kadar olmuş yeğenlerini çok sevmesi

Zeynae12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2020
37
46
20 yıllık bir evliliğim var. Eşimle , herkes gibi iyi günlerimiz de oldu kötü günlerimizde lakin şu an pek iyi günlerde değiliz . İkizlerimiz var , yaşları 18 , çok şükür bugüne geldik . Eşimin yeğenlerinin yaşları 28 ve 27 anlayacağınız epey büyükler . Pek güzel bir çocuklukları olmamış - bazı olaylara bizzat şahit oldum - o yüzden eşim ve ailesi hala bu çocuklara çok düşkünler .Biz bu çocukların annesi ile 10 küsür senedir konuşmuyoruz - tüm aile tarafı haklılığımı kabul ediyor - Ama tüm bunlara rağmen bu çocuklara , annelerine olan öfkemi yansıtmadım . Evime geldiklerinde yemeğinden , mezesine ve tatlısına kadar ağırladım . Anneleri evimize gelmelerini de istemiyordu ama “ Biz büyüdük , özgürüz “ deyip geldiler .Fakat Aynı şehirde yaşamamamıza rağmen amcalarını akşam yemeğine bile davet etmediler - Ramazanda bile - . Büyük yeğen evlenirken aracımızı verdik , maddi ve manevi destek olduk . Yine de evine çağırmadı . Bunu da yuttum lakin küçüğün beni ve çocuklarımı güya annesinin istememesini bahane ederek - bence kendisi de istemedi - bizi düğüne çağırmadı . Eşim de bunu çok iyi bilmesine rağmen yeni gelini ve yeğenini bize davet ediyor . Normalde de eşimin ne zaman bu çocuklarla alakalı hoşuma gitmeyen - soran olursa ayrıntı verebilirim - bir fikrimi dile getirsem kavga çıkarması , onları koruması ve sanki meleklermiş gibi davranması -ikisi de oğlan - hatta kızım bunu dile getirdiği zamanlarda aynı tepkiyi ona göstermesi beni çok üzüyor . Çünkü çocukları yıllarca maddi ve manevi olarak büyüttüğü yetmediği gibi şimdi de tepkileriyle iyice tuhaf bir hale büründü . Ne zaman bu çocuklar yüzünden kavga etsek yatağını ayırıyor , bana küsüyor ve olayı daha karmaşık hale getiriyor . Yıllardır bu böyle olduğu için ve tabii çocukların hiç iyi niyetli yetişmemeleri sebebiyle onları hiç sevmiyorum . Buna rağmen asla bu durumu çocuklara yansıtmadım ve sabırlı davrandım . Fakat en son kızıma bunlar için Tokat atması bardağı taşırdı . Şimdi soruyorum size benim bu çocukları artık ağırlamak istememem normal değil mi ?

Son düzenleme:
Benim babam da aynı böyleydi. Yeğenlerine aşırı düşkündü. Bizim o zamanlar maddi durumumuz iyi değildi. Bize hiçbir şey almazdı ama yeğenlerini parasız bırakmazdı. Annem çok sabretti. Aradan yıllar geçti şimdi hepimiz evlendik. Ve o yeğenler babamı ne ararlar ne de sorarlar!!! Şimdi anlıyor yaptığı hatayı Oh babama çok iyi oldu.!! Sabredin birgün kazık yer merak etmeyin 🌹

20 yıllık bir evliliğim var. Eşimle , herkes gibi iyi günlerimiz de oldu kötü günlerimizde lakin şu an pek iyi günlerde değiliz . İkizlerimiz var , yaşları 18 , çok şükür bugüne geldik . Eşimin yeğenlerinin yaşları 28 ve 27 anlayacağınız epey büyükler . Pek güzel bir çocuklukları olmamış - bazı olaylara bizzat şahit oldum - o yüzden eşim ve ailesi hala bu çocuklara çok düşkünler . Ama beni sinir eden nokta eşimin ne zaman bu çocuklarla alakalı hoşuma gitmeyen - soran olursa ayrıntı verebilirim - bir fikrimi dile getirsem kavga çıkarması , onları koruması ve sanki meleklermiş gibi davranması -ikisi de oğlan - hatta kızım bunu dile getirdiği zamanlarda aynı tepkiyi ona göstermesi beni çok üzüyor . Çünkü çocukları yıllarca maddi ve manevi olarak büyüttüğü yetmediği gibi şimdi de tepkileriyle iyice tuhaf bir hale büründü . Ne zaman bu çocuklar yüzünden kavga etsek yatağını ayırıyor , bana küsüyor ve olayı daha karmaşık hale getiriyor . Yıllardır bu böyle olduğu için ve tabii çocukların hiç iyi niyetli yetişmemeleri sebebiyle onları hiç sevmiyorum . Buna rağmen asla bu durumu çocuklara yansıtmadım ve sabırlı davrandım . Fakat en son kızıma bunlar için Tokat atması bardağı taşırdı .
Aslında örnek verseniz daha iyi anlaşılırdı. O insanları tanımadığımız için Böyle biraz havada kaldı

adam daha ne desin bilemedim. onlar hakkinda olumsuz konusmayin demiş, yigenlerine saygi duyulsun istemis, belli ki kendisi onlardan memnun ki 25 yas ustu adamlarla.guzel bir diyalogu var. su durumda size saygi duymaktan baska ne dusuyor acaba. yani adam.cizgiyi çekmiş, otesine gecmek icin zorluyorsunuz. rahat birakin adamin yigenleriyle iliskisini. azicik yerinizi bilin.

Bende de var bi tane . Yalnız biz yeni evliyiz .Yiğen de on yaşında . Gerçi bizim ki sevmiyor tabiri caizse ağzının içinde yaşatacak yakında. Yiğen yüzünden azar yemişliğimde çoktur. Ben hamileyim insanın zoruna gidiyor ya şimdiden düşünmeye başladım . Benim evladımla yiğenini eş değer tutarsa o zaman nasıl tahammül edecm. Zorluk yaşamışlarsa yaşamışlar .Bide çocuğuna vuruyor onlar için Allah ıslah etsin . Ha ayrıca kocanız onların babası değil bi kendine gelsin.

Benim babam da aynı böyleydi. Yeğenlerine aşırı düşkündü. Bizim o zamanlar maddi durumumuz iyi değildi. Bize hiçbir şey almazdı ama yeğenlerini parasız bırakmazdı. Annem çok sabretti. Aradan yıllar geçti şimdi hepimiz evlendik. Ve o yeğenler babamı ne ararlar ne de sorarlar!!! Şimdi anlıyor yaptığı hatayı Oh babama çok iyi oldu.!! Sabredin birgün kazık yer merak etmeyin 🌹
Aynısı birebir bizde de oldu.
Bize alinmadi onlara alındı en iyileri.
Şimdi bayramlasmaya bile girmiyorlar.
Evlerine gitse hoşgeldin demiyor yanlarında bile oturmuyorlar.
Ohh benim babama da iyi oldu.

adam daha ne desin bilemedim. onlar hakkinda olumsuz konusmayin demiş, yigenlerine saygi duyulsun istemis, belli ki kendisi onlardan memnun ki 25 yas ustu adamlarla.guzel bir diyalogu var. su durumda size saygi duymaktan baska ne dusuyor acaba. yani adam.cizgiyi çekmiş, otesine gecmek icin zorluyorsunuz. rahat birakin adamin yigenleriyle iliskisini. azicik yerinizi bilin.
Asıl adam yerini bilecek . Yiğen için evlada tokat atmak nedir

Benim yakinen tanidiklarim var boyle..
Kendk çocuğuna gelince elestiri yaģmuruna tutup , yiģeni veya başka kişileri el ustünde tutan..
Yani eger bu şekilde yapmiyorsa problem yok.
ama genelde bu kişiler biraz başkaci olur. Kendini asla hatali görmez ve o kişilerde buyük saygi gösterileri yapiyorsa hiç yere ğöğe sığdirmaz.
ama gercekten ayri bi sevgisi varsa bilemiyorum. Sizi rahatsiz eden konular varmi bu durumda? Konu tam olarak nedir mesela
bu yiģen meselesimi yoksa genelde başkalarina karşi dahami ılımli..
Tek yiģense sevgisindendir. Aslinda kimse karişamaz boyle seylere ama aileyi huzursuz eden ayrimciliklar varsa bu cok kotü.

Hiç kimseyi çocuğumdan fazla sevemem.
Hiç anlayamıyorum eşinizin psikolojisini.
Ama çok sinir bozucu ve zordur sizin için.
Benim de bir yeğenim var 13 yaşında, o da zorluklarla büyüdü epey.

Çok şeyine müsamaha gösteriyoruz, ama herşeyin bir sınırı var, ki sonuçta 27 yaşında koca adamlar olduğunu düşünürsek fazlasıyla gereksiz bir hassasiyet.

O halde onlar hakkında konuşmayın ki zamanla eşin de onların gerçek karekterlerini anlayacak, eşin size inat yapmış,
Onlar yüzünden huzursuz olmaya değmez
Zaten normalde onlar hakkında konuşmuyorum lakin ben hasta olmama rağmen evimize davet etmesi ve ben kabul etmeyince sinirlenmesi üzerine patlak verdi .

yeğenlerinin yaptığı bir sürü terbiyesizlik olmasına rağmen hala yalakalık yapıyor anlamıyorum . Diğer iki yeğenine karşı tutumu gayet normalken bunlara bu kadar tuhaf olması artık sabrımı taşırıyor fakat onların istediği de sabrımın taşması ve ayrılmamız

Neden adamın yanında yeğenini çekiştiriyorsunuz madem onlara düşkün yanında onlar hakkında konuşmayın? Ne yapmışlarsa yapmışlar adamın onlar da kanından canından neticede o göz ardı ediyorsa size ne oluyor? Sevmese çok hoşunuza gidecek belli takmışsınız iki tane insana. Size bir zararı var mı yeğenlerinin dolayısıyla kızınızın da kuzenlerinin?

O zaman siz de onlarla ilgili hoşunuza gitmeyen şeyleri soylemeyin eşinize,fikrinizi dile getirmeyin,çok mu lazım ?
Niye kazık kadar insanların arkasından konuşuyorsunuz ? Size ne yani.

Aslında örnek verseniz daha iyi anlaşılırdı. O insanları tanımadığımız için Böyle biraz havada kaldı
Ben bu çocukların annesiyle , evlilik ve nişanlılık sürecim boyunca yapmadığı rezillik kalmadığı için yaklaşık on küsür senedir konuşmuyorum . Tüm bunlara rağmen eşimin kardeşi - yani çocukların babası - hayırsız olduğu ve çocuklarla kavga etmenin anlamsız olduğunu düşündüğüm için evime gelebilmelerine izin verdim . İzin vermekle kalmadım , elimini hatrı uğruna en iyi şekilde ağırladım ve asla anneleriyle olan sıkıntımı yansıtmadım . Çocuklardan birisi şehir dışında çalışırken her izne geldiğinde paşalar gibi gezdirdik , cebinden beş kuruş çıkartmadık . Şimdi bu büyük olan - önceden şehir dışında çalışan - 3 yıldır burada olmasına rağmen bir kere evine akşam yemeğine çağırmadı . Amcasına ev hediyesi 20 liralık banyo seti aldı - maaşı 4000 küsür - Daha bunlar yetmiyormuş gibi benim çocuklarım , amcalarının evine o kadın kabul etmediği için bir kere gitmediler . Bu çocuklar aralarında yaş farkı olmasına rağmen hep benim çocuklarımı kıskandılar . Bu yaşlarında elleri ekmek tutarken bile çocuklarıma babaannelerinin harçlık göndermesini istemediler - küçük olan 28 yaşındaki - . Eşim bunca yıl maddi ve manevi destek olmuşken ve ben de bu çocukların yüzüne annelerinin yaptıklarını bir kere bile yüzlerine varmadığım halde küçük olan , düğününde ve isteme merasiminde annesi bizi istemedi diye - kendisi de istemedi çünkü beni bir kere bile aramadı durumu açıklamak ya da özür dilemek için - ben ve çocuklarım çağrılmadık . Eşim düğüne tek başına - altınlarıyla - gitti . Ve daha anlatmadığım bir sürü şey .....

O zaman siz de onlarla ilgili hoşunuza gitmeyen şeyleri soylemeyin eşinize,fikrinizi dile getirmeyin,çok mu lazım ?
Niye kazık kadar insanların arkasından konuşuyorsunuz ? Size ne yani.
Olayın nasıl başladığını yorumlarda bir üyeye anlattım . Olay benim onlara durup dururken kötülemem değil . Bu çocuklar evli , aileden ayrı bir yerde oturuyorlar . Amcaları maddi manevi destek olmasına rağmen biri düğününde beni ve çocuklarımı güya annesi istemediği için istemedi . Ona bakarsanız annesi bunca yıl evime gelmesini de istemiyordu . O zaman sözünü dinlemedi de şimdi mi dinleyeceği tuttu . - onca olay var ama artık benim için en büyüğü bu olduğu için bunu yazıyorum .- Diyemez miydi “ Anne bu adamın ben yıllarca desteğini gördüm . Karısı bir ker bile bize kötü davranmadı . Bir kere bile önümüze kavganızı getirmedi “ . Diyemez miydi ? , keza diğeri kaç yıldır aynı şehirdeyiz bir kere amcasını iftara ya da oturmaya çağırmadı . Daha ne diyeyim

X