Eşimin sevgisi gerçekmiydi

Bu arada erkeklerin 1 e bin kattığı cok doğru yaa cevrede ayni seyleri söyledi tamam ama kas kabararak anlatması cok iticiydi ayni seyi banada yapabilirdi
Birde bukadar şeye göz yumacak kadar saf biri diye inanmayacaksınız ama zamaninda sevdiğim birini bende yalanını yakalandığım için terk ettim içim yansada bu bambaşkaydı bir kişi kanıtlasaydı diğer kızı sevdiğini yada ben sevdiğinden emin olamadığım gibi sevmediğinden emin olsaydim ayrılırdım inanin hersey ortada görülsede kanit ariyor insan sevmediğini kendinden duymak istiyor duysam yemin ederim bırakırdım mutlu olduğumuz anlar ve sevgiye yakışan anilarimizda var ama dertler ağır basıyor sorun orda çok sevmek somut kanit olmadan birakip gidecek kadar kolay olmuyor sonra guzel anilar yakana yapışıp pişman ettiriyor.ama hic birşey beni hakli çıkarmıyor fazla taviz vermek benim suçum ona göre davranicaktim o da seviyorsa beni kabuk edecekti benim herseye ragmen onu kabul ettigim gibi.

Eşinizin ailesi geri kafalı. Eşinizde pek farklı sayılmaz. Ayri eve çıksanızda değişen birşey olmaz sanmıyorum. Sizin kendinizi değiştirmeniz lazim. Aman ağzımızın tadi bozulmasın modunda herşeye tamam derseniz bir kac seneye sinir hastasi olursunuz. Ne istediklerinizi yaptirabiliyorsunuz ne istemediğiniz birseye hayır diyebiliyorsunuz. Böyle olmaz. Kararli olun. Ayrı ev istediniz mesela ne demek kiracı çıkmıyor. Başka ev tutup taşının sizde. Yoksada ben gidiyorum diyin.Eşiniz sizi kaybetmekten korkmalı. Tam tersi siz onu kaybetmekten korkuyorsunuz.
Bu dediklerinizi yaptım baştan kabul ettiğim şeyleri hak etmediğini gördükçe başınada kaktim salak olmadığını sevdiğim için onun isteklerine önem verdiğimi kimsenin unutulmaz olmadığını boşanmaktan korkmadığımı gösterdim o yüzden eskisi gibi değil umarım oda fedakar olmayı öğrenecek yoksa huzursuzluktan biz biteceğiz şimdi bizim için ondan fedakarlık bekliyorum beb artik yapmıyorum.

Bu dediklerinizi yaptım baştan kabul ettiğim şeyleri hak etmediğini gördükçe başınada kaktim salak olmadığını sevdiğim için onun isteklerine önem verdiğimi kimsenin unutulmaz olmadığını boşanmaktan korkmadığımı gösterdim o yüzden eskisi gibi değil umarım oda fedakar olmayı öğrenecek yoksa huzursuzluktan biz biteceğiz şimdi bizim için ondan fedakarlık bekliyorum beb artik yapmıyorum.
Çünki sıramı fazlasiyla savdım ona.

Evet o kiz bana göre daha dişli ve her istediği olarak yetiştirilmiş olduğu için bencede istememişler bunu aileye girince fark ettim fakat o kadar okumuş ve dişli sert olarak bilenen kız eşim onu bırakınca 2 kez intihara teşebbüs etmiş köyde oturmayida kabul etmiş ve eşim hakaretler ettigi halde vaz geçememiş herşeye ragzi sedece evlenmek istemiş ama tabi bu kızcağız dişli olduğundan kendi istediğini sonradan yaptirir die düşünmüş olabilirler.burda anlatmak istedigim onunda gözü kör olmuş hakaretlere rağmen vaz geçmemiş canina kast etmiş sevgi cok tehlikeli bir duygu çok akıllı olan insanlar çok aşık olmadan nasil aptallastigini bilemez diye düşünüyorum bu arada benim kiz ile hiçbi derdim yok oda sevmiş acı çekmiş ama canindan vazgecmek te piskolojik sorun o baska bisey neyseki hayatına devam etti oda.
O aşk acısı çekmiş ama sonunda kurtulmuş
Şanslıymış ki eşiniz olacak basiretsizle evlenmemiş

Eşinizin ailesi geri kafalı. Eşinizde pek farklı sayılmaz. Ayri eve çıksanızda değişen birşey olmaz sanmıyorum. Sizin kendinizi değiştirmeniz lazim. Aman ağzımızın tadi bozulmasın modunda herşeye tamam derseniz bir kac seneye sinir hastasi olursunuz. Ne istediklerinizi yaptirabiliyorsunuz ne istemediğiniz birseye hayır diyebiliyorsunuz. Böyle olmaz. Kararli olun. Ayrı ev istediniz mesela ne demek kiracı çıkmıyor. Başka ev tutup taşının sizde. Yoksada ben gidiyorum diyin.Eşiniz sizi kaybetmekten korkmalı. Tam tersi siz onu kaybetmekten korkuyorsunuz.

+1

Eski sevgili falan hikaye, geç orayı. Bir de demiş ya sakinsin diye bilerek peşinden koşmadım diye o olay da şöyle zaten sakin olmasan ters gelsen önce sevgili olur sonra ayrılırdın. Eşinin çok da umrunda olmazdı başkasının peşinde olurdu. Merak ettim nerede tanıştınız? Tavsiyem önce maaşını idarene al. Sonra ben ev tutuyorum de geç seviyorsa gelir zaten. Yok kiracı çıkmadı falan saçma.

+1

Eski sevgili falan hikaye, geç orayı. Bir de demiş ya sakinsin diye bilerek peşinden koşmadım diye o olay da şöyle zaten sakin olmasan ters gelsen önce sevgili olur sonra ayrılırdın. Eşinin çok da umrunda olmazdı başkasının peşinde olurdu. Merak ettim nerede tanıştınız? Tavsiyem önce maaşını idarene al. Sonra ben ev tutuyorum de geç seviyorsa gelir zaten. Yok kiracı çıkmadı falan saçma.
Yorumun için teşekkürler 🌸maaş kartımı elime alıcam kesinlikle aslında ilk zamanlar bu kadar bencildi ama ben sonrasında tabiki dayanamadım böyle evliliğimizin süremeyeceğini sonunun iyi olmayacağını söyledim kartımı bazi sebeblerden elime alamadim tabi kavga ve huzursuzluktan bunaldığım için de sustum oda ayri ama benim isteklerimi görmezden gelmeyi bırakmak zorunda kaldi en azindan.. hele şuan yapılabilecek en ufak haksızlığa tahammülüm kalmadi kavgamız yok çok şükür bir kaç konu dışında ayri evimizede cikicaz yakında umarim.okadar haksizlik içinde sevgiyi mi düşündün yazanlar oldu aslında şöyle Sevgi bana göre herşeyin en güzeli hiç parada pulda gözüm olmadı rahatımı düşünmek önce kendimi düşünmek daha çocukluktan bende oluşamadı malesef.ben başlarda sustum çünki beni mutsuz eden asıl şey gezememek istediğimi alamamak rahat yaşayamamak tan çok bana gerçekten değer vermeyen bir eş seçmiş olduğumu fark etmek oldu ben buna üzülmekten ne kartlarim la nede rahatimla isim olmadı.ama kendime geldim en azindan kendimi düşünmeyi kemdime öğrettim.

+1

Bu arada biz bi eğlencede karşılaştık ama konuşmadık hiç birinden haber yolladi ben hiç istemedim hic bir görüşme talebine cvp vermedim yaklaşık 7 ay kadar böyle devam etti taa ki ilginç ve komik bir msj alana kadar ondan çok zekiydi bir 3 ay da yazıştık ama sevgili olmayı kabul etmem daha sonra oldu.hem erkeklerin ayarlamak için attığı yalanları çok iyi bilip hemde etkilendim inanilmaz bi kendini sevdirme çabasına girdi ben onun o çabasins aşık olmuştum resmen.ama dediginiz gibi sakin buldum kaçırmayim kafasına bırakmadı daha sonrada peşimi aşık olmasaydım bu kadar saf yerine kondurmazdım kendimi heralde aşk yapmam denileni yaptırdığı için acıtır belki bilemiyorum.

Bu arada biz bi eğlencede karşılaştık ama konuşmadık hiç birinden haber yolladi ben hiç istemedim hic bir görüşme talebine cvp vermedim yaklaşık 7 ay kadar böyle devam etti taa ki ilginç ve komik bir msj alana kadar ondan çok zekiydi bir 3 ay da yazıştık ama sevgili olmayı kabul etmem daha sonra oldu.hem erkeklerin ayarlamak için attığı yalanları çok iyi bilip hemde etkilendim inanilmaz bi kendini sevdirme çabasına girdi ben onun o çabasins aşık olmuştum resmen.ama dediginiz gibi sakin buldum kaçırmayim kafasına bırakmadı daha sonrada peşimi aşık olmasaydım bu kadar saf yerine kondurmazdım kendimi heralde aşk yapmam denileni yaptırdığı için acıtır belki bilemiyorum.
Ama aşk harici benim kendi yapımda öyle ..daha yeni kendime geliyorum .gereken kişiye gereken cevabı vermenin bukadar zor olmadığını yada dayanamadığımı fark etmiş durumdayım.

İnsan sevdiğini kaybetmemek için bazen aslında ne istediğini ne beklediğini bildiği halde istemediği şeyleri yapar ve kendini öteleyip sessizce sürece boyun eğebilir. Ama yıllar bana, benden daha önemli bir şey olmadığını ve biraz fazla iyi niyetli olmanın ne kadar acı tecrübeler getirebileceğini öğretti. Umarım siz benim gibi acı tecrübeler edinmeden kendi kararlarınızı büyük bir cesaret göstererek Önce ben! diyerek alabilirsiniz. Derin pişmanlıklar için hayat çok ama çok kısa. Kaybetmekten korktuğunuz şeyler zannettiğiniz kadar korkulacak ya da sizi yıkacak şeyler değil. Asıl kocanız korksun sizin gibi birini kaybetmekten. Agrasifleşmeden ama kararlı bir duruşla hayallerinizin peşinden gidin. Sizi gerçekten istiyorsa sizin onu takip ettiğiniz gibi o da sizi takip edecektir. Allah yuvanıza güven, huzur ve mutluluk versin inşallah. Bebeğinizi keyifle büyütün.

İnsan sevdiğini kaybetmemek için bazen aslında ne istediğini ne beklediğini bildiği halde istemediği şeyleri yapar ve kendini öteleyip sessizce sürece boyun eğebilir. Ama yıllar bana, benden daha önemli bir şey olmadığını ve biraz fazla iyi niyetli olmanın ne kadar acı tecrübeler getirebileceğini öğretti. Umarım siz benim gibi acı tecrübeler edinmeden kendi kararlarınızı büyük bir cesaret göstererek Önce ben! diyerek alabilirsiniz. Derin pişmanlıklar için hayat çok ama çok kısa. Kaybetmekten korktuğunuz şeyler zannettiğiniz kadar korkulacak ya da sizi yıkacak şeyler değil. Asıl kocanız korksun sizin gibi birini kaybetmekten. Agrasifleşmeden ama kararlı bir duruşla hayallerinizin peşinden gidin. Sizi gerçekten istiyorsa sizin onu takip ettiğiniz gibi o da sizi takip edecektir. Allah yuvanıza güven, huzur ve mutluluk versin inşallah. Bebeğinizi keyifle büyütün.
Yorumunuz için çok teşekkürler buraya ilk yazarken elestirileceğimi biliyordum.elestirenlere kızmadım ama bildiğim şeyleri başkasından duymak üzmüştü elimde olmadan, Ama haklılar dı da.ama özellikle sizin yorumunuz da biraz daha beni anlayarak yazdığınızı gördüm tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim aynı iyi dilekler sizin içinde geçerli 🌸

Evlenince değişen şey elde ettikleri için o diğer kendini sevdirmek içim yaptığı şeyleri bırakıyorlar yani elbet sezdim şüphe ettim ozamamlarda ama hep ona inanmayi seçtim insan sevdiği aşık olduğu insana inanmayı seçiyor aksini yapan herkezi zaten taktir ederim ben başaramadım ben hep ona inandım.
Sen ona niye aşık oldun, niye hep inandın biliyor musun? Çünkü kendi ailen de seni büyütürken sana hiç değer vermemiş, yok saymış muhtemelen, sen de bilinçaltında kötü de olsa çok iyi tanıdığın bildiğin o ortamı aramışsın ve bulup aşık oldum zannetmişsin... Sana değer verecek sevecek erkekleri bilinçaltın kabul etmemiş, aşık olamamissin onlara , çünkü tanımadığın duygular bunlar, kendi ana babamız bize ne öğrettiyse onu arar buluruz, buna da aşk deriz zaten...bu adama gereğinden fazla değer vermiş olman, kendini ezdirmiş olman senin suçun değil yani üzülme artık, herşeyin farkına var ve çocuğunu sağlıklı bir ortamda yetiştirmek için ipleri artik eline al... hiçbir şey için geç degil

Son düzenleme:
2 yıl görüşmüşsünüz,demek ki sevgisine güvendiniz. o da sizi 2 yıl çekti,evlendiniz.8 yıldır da evlisiniz.Yeni gelin olduğunuz için kayınvalide elaleme bir şeyler kanıtlamaya çalışmış kendince.di li geçmiş zaman kullanmışsınız ve bunlar da bitmiş.Eşiniz kendine marka kıyafetler almış ama siz çalıştığınız halde almak istememişsiniz. Anlaşılan böyle kuvvetli alışkanlık yok sen alıyorsun da ben niye almayayım tartışması sadece. Yani ben elle tutulur bir sorun hiiiçç göremedim bu konu da. Zamanla aşılacak evlilik süreci hani hepimizin ucundan kıyısından yaşadığı.Yani eşim sürekli bana beni sevmiyorsun bana karşı hep şöylesin dese HÖH ya bir sal beni derim yani. Acayip bıktırıcı bir şey bu yaptığınız.Tüm bu sorgu neden? Eşinizden önce kendinizi sorgulayın bence çünkü değişim siz de.
Evet söyledikleriniz de haklısınız.fakat evlenince karşılaştığım her fedakarlığın benden beklenmesi vakit geçirmek için ilk tercihinin arkadaslari olmasi benim özgürlüklerimi neredeyse bitirip kendisi bekarmış gibi istediği yere gidip istediğini alması kendi parası benim param ile bile bana birşey almak istememesi sorunun benden kaynaklı olup benim değişmem mi gerekiyordu siz sormazmıydınız çok seviyorum diyerek evlendiğin eşine sevgin bu muydu bu sevgi mi diye..sürekli sormuyordum tabi ama sormadan da edemiyordum. Tartışsak ta konusarak birbirimize saygımızı kaybetmeyerek bazi şeyleri düzelttik aşılamayacak kadar değilmiş ki hala evliyiz dediğiniz gibi.ama içimde bir yerde evlilikten sadece karşılıklı sevgi dilemiştim ne zenginlik ne saygınlık ne konfor hiç aklıma gelmedi inanın ki bukadar sevgiye önem verip beni gerçekten sevdiğine emin olamadığım biriyle evlendim ya onun da suçlusu benim sevince her dediğine inanmak istemek gibi bir sakıncalı huy geliyor insana..
Sen ona niye aşık oldun, niye hep inandın biliyor musun? Çünkü kendi ailen de seni büyütürken sana hiç değer vermemiş, yok saymış muhtemelen, sen de bilinçaltında kötü de olsa çok iyi tanıdığın bildiğin o ortamı aramışsın ve bulup aşık oldum zannetmiştim... Sana değer verecek sevecek erkekleri bilinçaltın kabul etmemiş, aşık olamamissin onlara , çünkü tanımadığın duygular bunlar, kendi ana babamız bize ne öğrettiyse onu arar buluruz, buna da aşk deriz zaten...bu adama gereğinden fazla değer vermiş olman, kendini ezdirmiş olman senin suçun değil yani üzülme artık, herşeyin farkına var ve çocuğunu sağlıklı bir ortamda yetiştirmek için ipleri artik eline al... hiçbir şey için geç degil
Çok teşekkürler yorum için.soylediklerinize katılıyorum.tek istediğim sevgi olduğu halde gerçek anlamda sevilmenin ne olduğunu bilemediğim için bulamadım sanırım.sözlere inandım kelimelerde ki sevgi sözleri bile gözlerimi boyamaya yetmiş.artik eskisi gibi değilim kafama da eskisi gibi sürekli takmıyorum aslında..bu sevilme isteğim kanayan yaramdı yazdığım gece yaramı deşmiştim sadece.

X