Eşimin sperm hacmi 1 ml idi 0.5'e düştü yine de hamile kalabilir miyim? Yaşayan var mı bu durumu? Yardım lütfen.

SeptembeRose

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
632
530
Eşimde boşalmada fışkıran sperm az geliyor ve totalde bir tatlı kaşığını bile doldurmuyor. Doktor nedenini araştıralım dedi hamilelik için basınç gerekirmiş ama düşük hacimde hamilelik ihtimali de çok düşük olurmuş . Çok üzüldüm. Makattan ultrason çekildi prostatta sıkıntı çıkmadı. İdrara mı kaçıyor diye bakacak. Varikosel de çıkmadı normal ultrason da normal geldi çıldıracağım nedeni de bulunamadı henüz. 4 sefer denedik hamilelik olmadı. Morfoloji de 0. Hareket %70'e çıktı. 1 mlde 22 milyondu 0.5 mlde 20 milyona düştü. mldeki yoğunluk çok iyi ama miktar az çok üzüldüm... Başına gelen var mı? Hamilelik oluşur mu lütfen yardım?:KK43:

Merhaba sanki konuyu kendim açtım sandım aynı durum bizde de hersey aynı hacım az morfoloji 0 herseye bakıldı neden bulunamadı 2,5 yıldır korunmuyoruz artık bir iki aya asilama yada tup bwbek yaptıracağız. Siz neye karar verdiniz

Merhaba sanki konuyu kendim açtım sandım aynı durum bizde de hersey aynı hacım az morfoloji 0 herseye bakıldı neden bulunamadı 2,5 yıldır korunmuyoruz artık bir iki aya asilama yada tup bwbek yaptıracağız. Siz neye karar verdiniz
Durumunuz varsa tedaviye geçin biz 2,5 yıl oyalandik
Canım kusuruma bakma çok bildirim olunca mesajını şimdi görebildim. Evet durumlrımız çok benziyor. Peki sizde hacim kaçtı? Bize 0.3 oldu en son. sayı 80 milyon oldu hareket %52 oldu morfoloji de %2'ye yükseldi hafif bozukluk 0'dan %6'ya çıktı. Değerler iyileşince doktorlar biraz bekle dediler, en az 2/3 ay daha bekleyeceğiz gibi görünüyor... Ama sonra vakit kaybetmeden aşılama ve sonrası yaza kadar olmazsa tüp bebek deneyeceğiz öyle karar aldık çünkü evet aşılamanın şansı bile bizim spontan ilişkiden daha yüksekmiş hacim sorunu yaşanması çok kötü belki de spermler hiç yumurtaya gidemedi :KK43: Yine de bir umut bekliyorum...

Siz ne yaptınız canım sizin değerler nasıl? Biz öğrendik spermlerin bir kısmı idrara kaçıyormuş geriye boşalma sorunu var eşimde..

Bize ona da bakıldı idrara kaçma da yok ☹️ sizde sebep bulunmuş en azından bizde sizin gibi her test yapıldı neden belli değil

Eklentiler

• Screenshot_20220516-091406_Facebook.jpg
    Screenshot_20220516-091406_Facebook.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 129
Bize ona da bakıldı idrara kaçma da yok ☹️ sizde sebep bulunmuş en azından bizde sizin gibi her test yapıldı neden belli değil
Evet mesela ben de BAT'ı bekliyorum yine regl olursam 2 ay sonra aşılama deneyeceğiz artık... aslında eşiniz sperm sayısı ve hareketi çok çok yi sadece morfolojisi benim eşimin eski değerine aşırı yakın ama eşimin düzeldi sonradan, eşiniz takviye kullansın mutlaka selenyum folik asit C ve D vitaminleri...
Doktor ne dedi peki hiç ilgilenmedi mi?

Dr normal yolla da olur tüp bebek de düşünebilirsiniz dedi ama olmuyor normal yolla. Ben promen k aldım keci boynuzu ozu aldim iki iciyor birakiyor ihmal ediyor kullanmıyor tup bebek düşünüyoruz

Dr normal yolla da olur tüp bebek de düşünebilirsiniz dedi ama olmuyor normal yolla. Ben promen k aldım keci boynuzu ozu aldim iki iciyor birakiyor ihmal ediyor kullanmıyor tup bebek düşünüyoruz
Benim eşim düzenli alıyor o yüzden yaza kadar düşünmüyoruz tüp bebeği canım ama siz bence de düşünebilirsiniz kafanız rahat eder çünkü hacim sorunu mevcut sizde de bizde olduğu gibi doğal yoldan ihtimal biraz düşük... Allah'ım nasip eder inşallah ikimize de en kısa sürede buradan haberleşelim seninle:KK15:

Merhabalar siz gene şanslınız bizimde 0,4-0,5 volüm 5-10 damla kadar hormonlarda sıkıntı yok ama 3-4 kere sperm verdi hiç canlı sperm bulunamadı tıkanıklığa bağlı azospermiymiş. Biz de anlamadık ne yapacağımızı

Kızlar bi bqkın ne olur bunlar ne demek oluyor ?
SPERM COUNT, SEMEN
Your value 63.0 M/mL Standard range >=15.0 M/mL

Spermatozoa, morphology
Your value 3 % Standard range >=4 %

Semen volume
Your value 2.0 mL Standard range >=1.5 mL

Spermatozoa, motile %
Your value 22 % Standard range >=40 %

Sperm progressive %, Sem fld, Qn
Your value 14 % Standard range >=32 %

Benim eşim düzenli alıyor o yüzden yaza kadar düşünmüyoruz tüp bebeği canım ama siz bence de düşünebilirsiniz kafanız rahat eder çünkü hacim sorunu mevcut sizde de bizde olduğu gibi doğal yoldan ihtimal biraz düşük... Allah'ım nasip eder inşallah ikimize de en kısa sürede buradan haberleşelim seninle:KK15:
Selam baya olmuş ama ne yaptınız acaba ?

X