Eşimin suskunluğu

Bebisim0404

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2017
91
31
43
Ben hamileyim eltimde hamile bana ikili tarama yaptırdın mı dedi evet dedim oda ben inanmıyorum öyle şeylere çocuk engelli olsa ne olacak ne yapacaklar karnındayken ameliyat mı edebilecekler çok saçma ben yaptirmadim dedi bende çocuk doğar doğmaz tedaviye başlarlar dedim çok saçma doğunca engelli olup olmadıklarını anlamıyorlar mı nasıl doktor olmuşlar dedi sonra bana SEN KAFAYİ SIYIRMIŞSIN dedi şok oldum ne konuda dedim çok takıyorsun falan dedi bende ertesi gün eşime anlattım biraz moralim bozuktu anladı ne oldu dedi anlattım puffff bende bişey oldu sandım dedi bunda ne var falan dedi bende benim ailemden sana birisi böyle dese dedim diyemez dedi anlayamıyorum gerçekten eşim sadece orada bana haklısın dememeliydi falan dese gerçekten rahatlardim beklentilerim çok fazla eşimden sanırım

Eltin cahil esınde ondan gerı kalmaz

Eltinin yanında bu konulara sık sık değiniyormusun?

kendince samimi bulup mu acaba o cümleyi kurmuş?
yinede saçma...insanlar iyice dengesizleşmişler..
Evet konuşuyoruz benim ilk gebeligim bilmiyorum o bana anlatıyor samimilik var tabiki kendisi hazır cevap zaten yetişemiyorum ona ağzının payını da veremedim içime attım

'sen ne kadar çok biliyorsun öyle canım ya o boş kafanı yorma bunları düşünüp de, işin uzmanları düşünmüşler.'

derdim ben olsam.

'sen ne kadar çok biliyorsun öyle canım ya o boş kafanı yorma bunları düşünüp de, işin uzmanları düşünmüşler.'

derdim ben olsam.
Ben eşime laf gitmesin o üzülmesin diye pek yüz göz olmak istemiyorum zaten o an lafına şaşırdım birşey diyemedim

Eltim hazır cevap yetişemiyorum
Eltiniz hazırcevap değil ukala ve çok bildiğini sanan zircahilgillerden. Herkesin çocuğu kendine ona neymiş siz gerek görüp yaptırdıysaniz ona ne? Tavsiyem eltinize hamileliginiz hakkında hiçbir şey söylemeyin kendisi sorsa bile konuyu gecistirip cevap vermeyin o size kendi hamileliginden bahsederse de ilgilenmeyin duymazdan gelin dinlemeyi bile. Böylece ağzını kapatmayı öğrenir belki.

Eşim ailesine çok düşkün gerçekten napicam çok yoruldum hamileyim ilk gebeligim sürekli ağlıyorum korkuyorum bebeğime birşey olucak diye
Canım sen hamilesin diye biraz duygusalsın muhtemelen, takılma boşver herkesin kendi düşüncesi. Laf biraz ağır olmuş ama senin şu sözlerinden fazla evham yapıyorsun gibi görünüyor. Biraz akışına bırak, sağsalim kucağına alırsın bebeğini inşallah .
Eşine de takılma, erkekler bizim kadar hassas düşünemiyorlar, genelde düz mantıkla yaklaşıyorlar

Aranizdaki samimiyeti bilemem de benim eltim bana boyle dese güler gecerim. "Sensin gerizekalı taam miaa" der seviyeyi Allahu Ekber dağlarına tasirim hatta. Tabi ben Esenyurt kraliyet ailesinden olduğumdan elitist bir duruş sergilemiyor olabilirim. Eltim de Gaziosmanpaşa düşesi zaten.

Eşiniz de tipik Türk erkeği aileyle alakalı bir olay olduğunda sanki çok küçük biseymis gibi davranarak olayın üstünü örtme çabası işte. Erkekler için böyle şeyler onemsizdir bence ufak tefek şeyleri anlatmayin kendiniz halledin.

Ben eşime laf gitmesin o üzülmesin diye pek yüz göz olmak istemiyorum zaten o an lafına şaşırdım birşey diyemedim
yüzgöz olmak değil biri sana saygısızlık yaptığında haddini bildireceksin.
yoksa için içini yer keşke şöyle deseydim, keşke böyle yapsaydım diye.
eşine niye laf gidecekmiş şimdi kaynına laf mı gitti eltin öyle diyince.
cevap vermeni haketmiş.

Eşiniz de tipik Türk erkeği aileyle alakalı bir olay olduğunda sanki çok küçük biseymis gibi davranarak olayın üstünü örtme çabası işte. Erkekler için böyle şeyler onemsizdir bence ufak tefek şeyleri anlatmayin kendiniz halledin.
Ama öyle bir ailesi var ki şakaya getirip aaaa bak eşin böyle dedi gülerek söylüyorlar eşimde sen mı dedin niye dedin falan oluyoruz ona laf gitsin üzülsün istemiyorum

X