Eşimin tuhaflığı

Canim eşim gotureyim sen kendin al hediyeni dediği zaman kesinlikle gitmiyorum ve istemiyorum diyorum. Adı üstünde hediye kendisi zan ayırıp biraz düşünüp seçmeli. Hiç hoşlanmiyorum bu durumdan. Bir saç tokası paketlesin getirsin tercih ederim. Keşke sende gitmeseydin hiç ayakkabiya.

bakin ama kendisi beni avm ye bisi alalım diye götürdü. Ve kendisi vazgeçiyor almaktan. Bunun üslubu en azından boyle olmamalıydı. Biz yeni evliyiz bide. Onun doğum gününde evlenmemiştik daha ben çok sıkıntı da olmama rağmen gidip hoşuma gidecek şeyler yaptım ve mutlu ettim onu. Ve 50 liradan da kimse ne zengin olur ne de fakir mühim olan o gönlü kırmamak
az önce de söylediğim gibi bi ayakkabıdan bişey olmazdı, keşke pastanın yanında bişey alıp gelseymiş daha iyi olurmuş ama yapmamış.. kırılmanızı anlıyorum ama abartılacak bişey göremiyorum. örnek vereyim,, bizde mesela ben daha tutumlyumdur. eşim bazen hem bana hem kendisine bişeyler bakar netten, ben derim bu ay masrafımız fazla oldu almayalım, sonra alırız diye, o da tmm der, konu kapanır. doğum günü için de eşim bazen kendi seçer bazen bana sana bunu almayı düşünüyorum beğendin mi der, ben bizi aşacak bişeyse boşver kalsın derim .. bu doğum günümde de aynı şey oldu sordu ben kalsın dedim, gittik pasta yedik bi yerde oldu bitti. bence doğum günü vs çok takılmayın böyle şeylere...önünüzde çook uzun yıllar var birlikte geçireceğiniz ..böyle küçük şeyleri büyütüp kendinize dert etmeyin

Baktığınız ayakkabıları pahalı bulmuş olmasın?
Belki de kardeşinin düğünü için yapılacak olan alışveriş dank etti bir anda. Ondan geri adım atmıştır belki de.
en ucuZlarını alıyorum ben genelde baktığımız yerde de 50 liralık vardı. Onun için normal hatta gayet uygun bir fiyat

iste ben bunu hic yapamiyorum. Utaniyorum söylerken isterken
Bence söyleyebilmelisin. Yoksa istediğin olmaz. Onun kadın ruhundan anlamasını beklersen seneler geçer, evliliğinz daha az yıpranır istediğin şeyleri söyleyebildiğinde.
Ben senin beni düşünüp, mutlu olacağımı hayal ederek ufacık bir şey almanı beni avmye götürüp dünyaları alabilirsin ne istersen iste demene tercih ederim de. Ki eminim kendisi de tercih eder çünkü avmye girer girmez pişman olmuş :KK70:

az önce de söylediğim gibi bi ayakkabıdan bişey olmazdı, yani çok etkilemezdi sizi. sonrasında da sizn bozulduğunuzu farketmiş ki tmm alalım demiş. ne bileyim ben çok kırılacak bişey göremiyorum. örnek vereyim,, bizde mesela ben daha tutumlyumdur. eşim bazen hem bana hem kendisine bişeyler bakar netten, ben derim bu ay masrafımız fazla oldu almayalım, sonra alırız diye, o da tmm der, konu kapanır. önünüzde çook uzun yıllar var , böyle küçük şeyleri büyütüp kendinize dert etmeyin
ya ben de tutumlu biriyim ama yazının başında da belirttim bana normalde de hicbir kıyafet falan almadılar. Evlenince alırız diye geçiştirdiler hep evlendik gene aynı devam etti. Esim maaşı falan iyi olan biri

Canim eşim gotureyim sen kendin al hediyeni dediği zaman kesinlikle gitmiyorum ve istemiyorum diyorum. Adı üstünde hediye kendisi zan ayırıp biraz düşünüp seçmeli. Hiç hoşlanmiyorum bu durumdan. Bir saç tokası paketlesin getirsin tercih ederim. Keşke sende gitmeseydin hiç ayakkabiya.
bi daha gideceğimi zannetmiyorum zaten. Kendisi bakmış ama bulamamış birşey öyle dedi

Bence söyleyebilmelisin. Yoksa istediğin olmaz. Onun kadın ruhundan anlamasını beklersen seneler geçer, evliliğinz daha az yıpranır istediğin şeyleri söyleyebildiğinde.
Ben senin beni düşünüp, mutlu olacağımı hayal ederek ufacık bir şey almanı beni avmye götürüp dünyaları alabilirsin ne istersen iste demene tercih ederim de. Ki eminim kendisi de tercih eder çünkü avmye girer girmez pişman olmuş :KK70:
para eşimin en hassas noktası para olunca mevzu beni bile görmüyor

ya ben de tutumlu biriyim ama yazının başında da belirttim bana normalde de hicbir kıyafet falan almadılar. Evlenince alırız diye geçiştirdiler hep evlendik gene aynı devam etti. Esim maaşı falan iyi olan biri
orayı atlamışım okurken sanırım... o zaman eşinizle bunu karşılıklı konuşup halletmeniz gerekiyor canım. yani geçiştir geçiştir nereye kadar.. ihtiyacın olanları tabiki alacaksın ..

Arkadaşlar merhaba, dün benim doğumgünümdu. Eşim eve gelirken küçük bir pasta almış onu verdi. Doğum günümü tebrik etti. Hediyede bulamadığını söyledi birlikte avm ye gidelim sen sec dedi. Daha sonra birlikte avm ye gittik ben ayakkabı falan baktım. Bu arada 2 hafta sonra falan kardeşi evlenecek sonraki hafta da benim kardeşim onun için de kıyafet ve ayakkabı almam lazim benim. Ben günlük ayakkabı almak isteyince bu ay çok acildik olmaz falan dedi. Bi anda vazgeçti bana ayakkabı almaktan. Nasıl olsa düğün için kendime bisiler alacağım diye sanırım. Benim de çok zoruma gitti kendi kolumdan tutup sana hediye alacağım diye getirdi kendisi vazgeçiyor. Sonra ben üzülünce hadi alalım falan dedi ama kabul etmedim. Bu arada ben yeni evliyim nişanlılık ve evlilikte öyle kıyafet vs alınmadı bana. Eşime karşı tavrım nasıl olmalı acaip derecede kırıldım ve üzüldüm gururum zedelendi.
Iste bu yuzden bir kadinin kendi ayaklari ustunde durabilmesi cok onemli..
Gerci calusip calismadiginizida bilmiyorum. Calismiyorsunuz diye farz ettim. Aksi durum ise zaten gidin alin ayakkabinizi parayi veren dudugu calar dersiniz :)

Not. Sonraki mesajlari sonra okuyabildim arkadas ogrenciymis. Okulu bitirince calisir kazanir bundan sonra ayakkabi koleksiyonu yapacagim cicim kusura bakma dersin

orayı atlamışım okurken sanırım... o zaman eşinizle bunu karşılıklı konuşup halletmeniz gerekiyor canım. yani geçiştir geçiştir nereye kadar.. ihtiyacın olanları tabiki alacaksın ..
okuldaki arkadaşlarım sen nasıl yeni evlisin hic yeni evli gibi giyinmiyorsun falan diyorlar gecistiriyorum hep eski şeylerimi giyiyorum hep. Mesele Değil benim için ama insan heveste ediyor.

Iste bu yuzden bir kadinin kendi ayaklari ustunde durabilmesi cok onemli..
Gerci calusip calismadiginizida bilmiyorum. Calismiyorsunuz diye farz ettim. Aksi durum ise zaten gidin alin ayakkabinizi parayi veren dudugu calar dersiniz :)

Not. Sonraki mesajlari sonra okuyabildim arkadas ogrenciymis. Okulu bitirince calisir kazanir bundan sonra ayakkabi koleksiyonu yapacagim cicim kusura bakma dersin
:) öyle daha mutlu oluruz belki...

X