Eşimin Yalanları için Ne Yapmalıyım

Neden uslubunuz icin yorum yaptim diye alakasiz mi oldum
O kadar kendinizi begenmissiniz ki kimseye karsi empatiniz yok
Her konuda ayni muhabbetiniz var biraz kendinize bakin sonra bana yorum yapin
Hayirdir felan ? Uslubunuz sifir
Her konuda konu sahiplerini suclayan ezikleyen bir muhabbetiniz var nasil oluyorsa
Evet çünkü ben size üslubum hakkındaki fikirlerinizi sormadım
Konuyu açan uykututmayanlardan
Konu kv eş doğmamış bebe
Fikir isteyen derdim var diyen konu sahibesi
Eeee, benim üslubumla alakanız ne
Konu sahibesiyle konuşabiliyoruz iletişim kurabiliyoruz üçüncü bir kişinin bize müdahale etmesine ihtiyacımız var dedik mi size
Diyelim ki kendimi beğenmişim, empati yoksunuyum, her konuda aynı muhabbeti yapıyorum, kime ne bundan
Hayırdır sorusunu ilk kez mi duydunuz? Bakın yine tekrarlıyorum, size üslubuma kaç puan veriyorsunuz dedim mi ki üslup sıfır ıvır zıvır anlatıyorsunuz
Neden ısrarla üstünüze vazife değil dememe rağmen uzatıyorsunuz gerçekten sıkıldım

Evet çünkü ben size üslubum hakkındaki fikirlerinizi sormadım
Konuyu açan uykututmayanlardan
Konu kv eş doğmamış bebe
Fikir isteyen derdim var diyen konu sahibesi
Eeee, benim üslubumla alakanız ne
Konu sahibesiyle konuşabiliyoruz iletişim kurabiliyoruz üçüncü bir kişinin bize müdahale etmesine ihtiyacımız var dedik mi size
Diyelim ki kendimi beğenmişim, empati yoksunuyum, her konuda aynı muhabbeti yapıyorum, kime ne bundan
Hayırdır sorusunu ilk kez mi duydunuz? Bakın yine tekrarlıyorum, size üslubuma kaç puan veriyorsunuz dedim mi ki üslup sıfır ıvır zıvır anlatıyorsunuz
Neden ısrarla üstünüze vazife değil dememe rağmen uzatıyorsunuz gerçekten sıkıldım
Herkes istedigine istedigi yorumu yapmakta ozgurken banami karisacaksiniz ?
Siz herkese istediginiz gibi saldirabiliyorsunuz ama
Hayirdir felan zaten anlasiliyor insanlara olan konusma tarziniz uzatmayin lutfen hayatinizda size empati dilerim sanal alem diye herkese saydirma hakkini vermiyor burasi size

Herkes istedigine istedigi yorumu yapmakta ozgurken banami karisacaksiniz ?
Siz herkese istediginiz gibi saldirabiliyorsunuz ama
Hayirdir felan zaten anlasiliyor insanlara olan konusma tarziniz uzatmayin lutfen hayatinizda size empati dilerim sanal alem diye herkese saydirma hakkini vermiyor burasi size
Bakın sizin üslubunuz tavrınız cümleleriniz beni ilgilendirmiyor şahsınıza yorum da yapmıyorum peki ben sizi neden bu kadar ilgilendiriyorum, gelin beni eleştirin yada irdeleyin yada hakkımda ne düşünüyorsunuz sordum mu?
Sizden yorum istersem yaparsınız istemezsem kendiniz çalar kendiniz oynarsınız boşa zaman kaybı ne diye kafanızı bana yoruyorsunuz, başrol konu sahibesi ben değilim, eğer bir gün konu açarsam gelin yazın istediğinizi
Hayvanlar saldırır insanlar değil, hayırdıra takan birinin kullanacağı bir tabir mi bu?
Sen hep şöylesin böylesin yok çevrendekilere bık bık bık şahsi saydırma yapan sizsiniz kendinizi farketseniz mi acaba

Yuvayı dişi kuş yapar. Bence mümkün olan en kısa sürede maddi durumunuz yettiği ölçüde eşinize bir yatırım yaptırın. Krediyle ev almak olur, yatırımlık küçük bir dükkan olur, maddiyatınız neye elverirse. Bunun içinde mesela bankada bir hesap açın, eşinize deyinki, ben bir ev istiyorum bu yüzden para biriktirmeye başladım. Gerekiyorsa 100 lirayla başlayın. Düzenli olarak her ay para yatırırsanız motivasyonunuz da artar. Hiç ekonomik durumumuz şu an elverişsiz demeyin. Ev almak isteyenle evlenmek isteyene Allah yardım eder derler ya, o çok doğru. Yeterki niyet edin ve başlayın. Eşiniz de etrafa para saçmayı bırakır. İnsanın elinde amaçsızca para olunca kolay harcıyor. Ama siz eldeki parayı yönlendirmezseniz kocanıza da kızmaya hakkınız olmaz. çevremdeki erkeklerden gördüğüm kadarıyla hiçbir erkeğin yatırım/tasarruf gibi derdi olmuyor. Kadın kararlı olursa yatırım yapılıyor. yoksa kayınvalideye de harcar, kumar da oynar. Benim çevremde gördüğüm tecrübe ettiğim bu.
Çok haklısınız her kelimesine katılıyorum. Bu Dediğinizi birkaç ay önfe merhaba başlattım ortak paradan giderleri gönderip biraz da elde bırakıp gerisini bir hesaba atmaya başlamıştık ev için. Şuanda kendisinin kredisi olduğu için ortak yapmak istemiyorum Ayrıca kardeşine de miras bırakmak istiyormuş 🤣 o yüzden ortak birikim yapmak istemem ama kendi adıma yaparım. Kendi de kredi çekip ev alacağım falan diyor da birikimsiz kredi çok faizli maalesef..

Bakın sizin üslubunuz tavrınız cümleleriniz beni ilgilendirmiyor şahsınıza yorum da yapmıyorum peki ben sizi neden bu kadar ilgilendiriyorum, gelin beni eleştirin yada irdeleyin yada hakkımda ne düşünüyorsunuz sordum mu?
Sizden yorum istersem yaparsınız istemezsem kendiniz çalar kendiniz oynarsınız boşa zaman kaybı ne diye kafanızı bana yoruyorsunuz, başrol konu sahibesi ben değilim, eğer bir gün konu açarsam gelin yazın istediğinizi
Hayvanlar saldırır insanlar değil, hayırdıra takan birinin kullanacağı bir tabir mi bu?
Sen hep şöylesin böylesin yok çevrendekilere bık bık bık şahsi saydırma yapan sizsiniz kendinizi farketseniz mi acaba
Hayvanlar derken ? Tam kendiniz gibi konusuyorsunuz suan
Ben size saldirmiyorum ben siz degilim bakiyorum da millete sakir sakir elestiri dagitirken elestiriye dahi acik degilsiniz kendinize gelin
Kahvehanedeki erkekler gibi konusmayi kesin lafi dondurup dolastirip ayni yere getiriyorsunuz komiksiniz
Ben size elestirin demedim deyip duruyorsunuz da izin almak zorunda oldugumu dusunmuyorum zaten
Sizi bu beyninizle basbasa birakiyorum boyle devamke 😌

Hayvanlar derken ? Tam kendiniz gibi konusuyorsunuz suan
Ben size saldirmiyorum ben siz degilim bakiyorum da millete sakir sakir elestiri dagitirken elestiriye dahi acik degilsiniz kendinize gelin
Kahvehanedeki erkekler gibi konusmayi kesin lafi dondurup dolastirip ayni yere getiriyorsunuz komiksiniz
Ben size elestirin demedim deyip duruyorsunuz da izin almak zorunda oldugumu dusunmuyorum zaten
Sizi bu beyninizle basbasa birakiyorum boyle devamke 😌
Evet hayvanlar saldırır insanlar değil
İlk kez mi öğreniyorsunuz bunu?
Hayvanlara has bir davranışı insanlara yüklemek abes değil mi en hafif tabirle
Çok zevk aldınız anladım tamam devam edin sen şöylesin sen böylesin….ne elde edeceksiniz acaba
Size açık ve net diyorum ki benim hakkımdaki düşüncelerinizi sormadım ve umrumda da değil kafayı taktınız bana zaman kaybediyorsunuz, siz diyorsunuz ki kahvehanedeki erkekler gibi konuşmayı kes, valla hiç kahvehane kültürü olan bir yakınım olmadı bilemiyorum benim gibi konuşuyorlarsa bravo
Beni beynimle başbaşa bırakmasanız ne olacak acaba ya gerçekten normal davranmıyorsunuz derdiniz yada amacınız ne belli değil uzattıkça uzatıyorsunuz
Devamke ne demek?

Bu adam biraz saf mi aptal mi ne. İşin zor vala. Doğumuna bisey kalmamis pat diye düzeleceği yok nasilsa, zamanla yontacaksin mecbur, o yuzden bunlari düşünmemeye çalış bence kendini strese sokuosundur. Yerinde olsam surekli bisey aldiririm buna, iki kasigindan birini kiricaksin lafi tam bu gibilere göre.

Bu adam biraz saf mi aptal mi ne. İşin zor vala. Doğumuna bisey kalmamis pat diye düzeleceği yok nasilsa, zamanla yontacaksin mecbur, o yuzden bunlari düşünmemeye çalış bence kendini strese sokuosundur. Yerinde olsam surekli bisey aldiririm buna, iki kasigindan birini kiricaksin lafi tam bu gibilere göre.
İşim zor zaman lazım ve bu zaman beni yoracak düşünmemek için şimdilik üzerini kapadım eşimle normal iletişim kuruyoruz. Dediğiniz gibi aklın yolu bir hep bişeyler aldırıyorum o taksitler hiç bitmeyecek. Erkek milleti öyle yaparsa kadınlar da böyle yapar.. laf da çok güzel kaşığı kır gitsin

Konunuz geri gelecek biliyorsunuz değil mi?

A42F980C-131D-4D73-AC0C-A28DFC05637E.jpeg

Herkese merhaba. Ben 30 yaşındayım mesleğim var ve 1 buçuk senedir evliyim. Hamileliğimin son haftalarındayım. Her an doğurabilirim :) lütfen stres yaptırmadan cevaplar verin olur mu hanımlar :) Ben eşimden genel anlamda memnunum ama annesine aşırı derecede düşkün daha doğrusu düşkün olmayım dese annesi izin vermez diyeyim sabah akşam anormal şekilde dıt dıt dıt mesajlar mesajlar. Bu zamana kadar kaynanamın, hakkımda tamamen de olumlu konuşmadığını tahmin ediyordum eşimin tutarsız söylemleri ve davranışlarından dolayı (hani kadınlar hisseder ya başka aklın karıştığını) ve normal karşılıyordum ama 2 hafta önce eşimin telefonunda tamamen yanlış yorumlayarak ailem ve benim hakkımda eşimi son derece çirkin sözlerle dolduran mesajlarını gördüm. Son 1 aydır eşimle kavgalı gürültülü geçiyordu zaten sebepleri ve olayları yazarak uzatmak istemiyorum. (Kaynananın doğumuma 2 ay kala 1 sene evvel ortaya çıkan hastalığını tedavi ettirmek istemesiyle eşimle aramızda izindi, doğumun yeriydi kavgaları...aşağıda biraz bahsettim) Resmen kaynana yüzüme gülüp alttan oğlanı dolduruyormuş hissediyordum ama bu derece olduğunu bilmiyordum çünkü ailem ve benle bu olaya kadar bir kavga olay vs yaşanmadı. Neyse ben kaynanayla 2 haftadır görüşmüyorum eşim iyi bir markadan bebeğe alınmış bir sürü eşyalar getirdi annemin hediyesi diyerek. Tabi inanmadım telefonuna baktım annesi değil kendisi almış ve yüklü bir miktar. Annem aldı diyor. Çok zoruma gitti çünkü kandırıldığımı ve kaynananın bedavadan torun hediyesinden kurtulduğunu düşünüyorum. Üstelik eşim de bunu severek yapmış hatta belki eşimin fikridir. İlk sorum; eşim para mevzularında kendisinin artık ayrı bir ev olduğunu kabul etmiyor, hala anne baba kardeş yeğenlere dibine kadar borçta da olsa bebeği de olacak olsa harcama yaparım kafasında ve bu durumdan çok memnun oluyor. Biz batsak bile yeter ki onlar mutlu olsunlar düşüncesinde. Bunun karşısında ne yapmalıyım kavgalar işe yaramıyor. Çok kavga ettim. İkinci sorum ise; yakın tarihte iddia maçlarını takip etmeye başlamıştı bakıyodum kupon falan oynamıyodu ama 250, 500 civarlarında kuponlar oynamış kimini kazanmış kimini kaybetmiş. Sorsam oynamıyorum diyor. Bu çok ciddi bir sorun bence ve hastalık. Bir arkadaşım kocasının tüm parayı iddiaya verdiğinden ve senelerce bıraktıramadığı için boşandığını biliyorum. Bu iddia ve aileye her koşulda para dökme konusunda ne yapabilirim sizce? Şu hediye konusu iyi niyetli gibi duruyor ama şuan öyle batığız ki annesi adına bir dolu marka hediyeler almasını nasıl karşılayayım sizce? İçimden kendin aldın bana yalan söylüyorsun tarzında düzgünce konuşmak geliyor çünkü ailesinin durumu o markada o hediyeleri alacak durumda değil. Ve son 1 aydır sanki bebeğimizin masrafları yokmuş gibi eşime bazı tedavi masraflarını da yükledi. Ama ne masraf anlatsam çoook uzar. Ona da, al oğlum senin bebeğin olacak şu zor güne sakladığım çeyreklerden kullan demediğine adım gibi eminim. Durumları yok daha doğrusu öyle diyorlar ama boynunda çeyrekler, yarımlar, cumhuriyetlerle geziyor zor günlerinmiş. Biz de hem kaynanaya hem bebeğimize yetişelim derken dibin dibine kadar batmış durumdayız. Tabi ben kaynana masrafına karışmıyorum. Bu arada benim babam bile eşime bu süreçte küçük bir miktar maddi destek çıktı.

Yani Özetle; kaynanada 1 sene evvel ortaya çıkmış bir hastalık varmış ama doktora gitmemiş. Dediğine göre şubatta ağrı başlamış ama kendisi geçen ay tedaviye gitmeyi tercih etti. Biz memlekette olmadığımızdan bu tedavi işi izinleri, doğumu, doğum yerini, bebek hazırlıklarını, maddi durumumuzu, psikolojimizi vs ne var ne yok birbirine kattı. Ben hamile halimle eşimle gidip kaynanaya destek olurken bir bakıyorum tamamen yanlış anladığı ya da yanlış anlamak istediği bir konuda hem ailemi hem beni eşime karıyor baya doldurmuş fitnelemiş mesajları gördüm. Tabi Bu konu dışında da eşimle aramızda başka konu kavgaları var. Kavgalara da güya karışmaz gibi, üzülür gibi yapıyor. İşte şimdi bu batık halimizle annesi adına yüklü harcama yapmış gelmiş annem aldı diyor. Ve benim zoruma gidiyor. Eşimin hem kendini hem beni annesi için aptal yerine koyduğunu düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum siz olsanız ne yapardınız bu durumlar karşısında?
Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah.. Daha çok yeni evlisiniz. Eşiniz henüz tam olarak ayrı bir aile kurduğunu sindirmemiş ama sindirecek. Ben kendi eşim de dahil böyle onlarca örnek biliyorum ve hepsi de çocuk doğunca, değişiyor, çünkü aile olduğunu hissediyor. Siz hiiiç canınızı sıkmayın, benim koca değiştiyse herkes değişir. Siz kavga ederek değil de daha çok esas ailesinin siz olduğunu, kök ailesine makul şekilde destek olabileceğini ancak sizden kısarak bunu yapmasının doğru olmadığını sakin şekilde belirtin. Sakin üslup çok önemli, bağrış çağrışta algılar kapanıyor. Adam kişiliğine ailesine saldırmışsınız gibi algılıyor ve direkt savunmaya geçiyor. Bir de bebek doğunca eşiniz kendi telaşına düşmekten fırsat bulamayacak çok o tarafa harcama yapmaya. Şans oyunlarına gelince, eşiniz ekonomik sorunlarla boğuşurken, çareyi onda bulmak istemiştir. Kazansa da kaybetse de onaylamayacağınızı net şekilde belirtin. Az olsun ama Çocuğuma helal rızık getir diyin. Allah büyüktür çocuğunuz rızkı bereketiyle gelecektir. Bol bol dua edin. Biz de dua ederiz. Selametle kalınız.

Herkese merhaba. Ben 30 yaşındayım mesleğim var ve 1 buçuk senedir evliyim. Hamileliğimin son haftalarındayım. Her an doğurabilirim :) lütfen stres yaptırmadan cevaplar verin olur mu hanımlar :) Ben eşimden genel anlamda memnunum ama annesine aşırı derecede düşkün daha doğrusu düşkün olmayım dese annesi izin vermez diyeyim sabah akşam anormal şekilde dıt dıt dıt mesajlar mesajlar. Bu zamana kadar kaynanamın, hakkımda tamamen de olumlu konuşmadığını tahmin ediyordum eşimin tutarsız söylemleri ve davranışlarından dolayı (hani kadınlar hisseder ya başka aklın karıştığını) ve normal karşılıyordum ama 2 hafta önce eşimin telefonunda tamamen yanlış yorumlayarak ailem ve benim hakkımda eşimi son derece çirkin sözlerle dolduran mesajlarını gördüm. Son 1 aydır eşimle kavgalı gürültülü geçiyordu zaten sebepleri ve olayları yazarak uzatmak istemiyorum. (Kaynananın doğumuma 2 ay kala 1 sene evvel ortaya çıkan hastalığını tedavi ettirmek istemesiyle eşimle aramızda izindi, doğumun yeriydi kavgaları...aşağıda biraz bahsettim) Resmen kaynana yüzüme gülüp alttan oğlanı dolduruyormuş hissediyordum ama bu derece olduğunu bilmiyordum çünkü ailem ve benle bu olaya kadar bir kavga olay vs yaşanmadı. Neyse ben kaynanayla 2 haftadır görüşmüyorum eşim iyi bir markadan bebeğe alınmış bir sürü eşyalar getirdi annemin hediyesi diyerek. Tabi inanmadım telefonuna baktım annesi değil kendisi almış ve yüklü bir miktar. Annem aldı diyor. Çok zoruma gitti çünkü kandırıldığımı ve kaynananın bedavadan torun hediyesinden kurtulduğunu düşünüyorum. Üstelik eşim de bunu severek yapmış hatta belki eşimin fikridir. İlk sorum; eşim para mevzularında kendisinin artık ayrı bir ev olduğunu kabul etmiyor, hala anne baba kardeş yeğenlere dibine kadar borçta da olsa bebeği de olacak olsa harcama yaparım kafasında ve bu durumdan çok memnun oluyor. Biz batsak bile yeter ki onlar mutlu olsunlar düşüncesinde. Bunun karşısında ne yapmalıyım kavgalar işe yaramıyor. Çok kavga ettim. İkinci sorum ise; yakın tarihte iddia maçlarını takip etmeye başlamıştı bakıyodum kupon falan oynamıyodu ama 250, 500 civarlarında kuponlar oynamış kimini kazanmış kimini kaybetmiş. Sorsam oynamıyorum diyor. Bu çok ciddi bir sorun bence ve hastalık. Bir arkadaşım kocasının tüm parayı iddiaya verdiğinden ve senelerce bıraktıramadığı için boşandığını biliyorum. Bu iddia ve aileye her koşulda para dökme konusunda ne yapabilirim sizce? Şu hediye konusu iyi niyetli gibi duruyor ama şuan öyle batığız ki annesi adına bir dolu marka hediyeler almasını nasıl karşılayayım sizce? İçimden kendin aldın bana yalan söylüyorsun tarzında düzgünce konuşmak geliyor çünkü ailesinin durumu o markada o hediyeleri alacak durumda değil. Ve son 1 aydır sanki bebeğimizin masrafları yokmuş gibi eşime bazı tedavi masraflarını da yükledi. Ama ne masraf anlatsam çoook uzar. Ona da, al oğlum senin bebeğin olacak şu zor güne sakladığım çeyreklerden kullan demediğine adım gibi eminim. Durumları yok daha doğrusu öyle diyorlar ama boynunda çeyrekler, yarımlar, cumhuriyetlerle geziyor zor günlerinmiş. Biz de hem kaynanaya hem bebeğimize yetişelim derken dibin dibine kadar batmış durumdayız. Tabi ben kaynana masrafına karışmıyorum. Bu arada benim babam bile eşime bu süreçte küçük bir miktar maddi destek çıktı.

Yani Özetle; kaynanada 1 sene evvel ortaya çıkmış bir hastalık varmış ama doktora gitmemiş. Dediğine göre şubatta ağrı başlamış ama kendisi geçen ay tedaviye gitmeyi tercih etti. Biz memlekette olmadığımızdan bu tedavi işi izinleri, doğumu, doğum yerini, bebek hazırlıklarını, maddi durumumuzu, psikolojimizi vs ne var ne yok birbirine kattı. Ben hamile halimle eşimle gidip kaynanaya destek olurken bir bakıyorum tamamen yanlış anladığı ya da yanlış anlamak istediği bir konuda hem ailemi hem beni eşime karıyor baya doldurmuş fitnelemiş mesajları gördüm. Tabi Bu konu dışında da eşimle aramızda başka konu kavgaları var. Kavgalara da güya karışmaz gibi, üzülür gibi yapıyor. İşte şimdi bu batık halimizle annesi adına yüklü harcama yapmış gelmiş annem aldı diyor. Ve benim zoruma gidiyor. Eşimin hem kendini hem beni annesi için aptal yerine koyduğunu düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum siz olsanız ne yapardınız bu durumlar karşısında?
Meraba üzüldüm sizin için iddia borcu daha önmli bence yaşadım biliyorum çünkü. ben evlendiğimzde söz verdi oynamayacagım diye sildi uygulamasını filan ama sözdeymişş hamile kalmayı 8 ay denedik o sürece bi yığın borç etmiş 200,300 olsa iyi benmki 46 bin bu halimde karnım burnumda zorla çalışıyorum bana borcunu anlatıp düğün takılarımı bozdurmamız gerektiğini söylüyor. Ben o an perişan oldum kaç gün hala aklımdan geldikçe ağlıyorum bebeğim zarar görüyor anca beni kandırmıs zaten hamilelk boyunca telefonu vermzdi hiç aldatıyo sanırdm ya da yine oyun bsyler çevirdiği belliydi yani.Sen sen ol al karsına konuş ne zmn bilmm ama konuş yoksa borcunu daha da katlar benmki gibi perişan olma üzülme çünkü bağımlılık gibi bsy o .

Mesajlarında kredi başvurusu falan gördüm. Galiba bizim iş de buraya doğru gidiyor. Daha yeni kavgalarımız bitti. Doğumum yaklaştı. İddia ve bu kredi başvurusu olaylarını sakince konuşup aptal gibi durmak istemiyorum. Doğumdan sonra ciddi bir tepki vermem lazım. Siz ne tepkiler verdiniz öncesinde haberiniz var mıydı peki iddia oynadığının?
Bence doğumdan önce tepki verin çünkü bebekten sonra tepki verecek enerjiniz kalmaz.

Bence boşan, şimdi sen birikim yaparsın bir şeyler alırsın boşanırken ikiye böldürür payını alır akrabalarına yedirir. Yapmaz deme hiç boşanırken ipler kopmuş oluyor zaten. Bu adamın düzeleceğini sanmıyorum çünkü akıl zeka yok ki adamda. Düşünemiyor.

X