Esimin yapdiklari normal mi? Ben mi abartiyorum..kafam karisik?

Mavikiz35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
24
10
34
Almanyada yasiyorum ve 2 yillik evliyim ve 7 aylik hamileyim..evliligimde aslinda hic bi sorun yokdu ta ki hamile kalana kadar ikimizde istiyorduk aslinda ama sonra ikiz oldugunu ögrenince esim sevinmemeye basladi maddi yönden ama esim iyi kazaniyor aslinda maddi yönden sıkıntimiz yok benimde gelirim var cok sükür.ben 500 km uzaga gelin geldim ve kaynanamla anlasamiyorum daha dogrusu seytan bi kadin..oglunu cok doldururbide üstümüzde kaliyor ilk zaman sorun etmemisdim ama hersey kaynanamin gelip laf sokmalaeiyla basladi aslinda ona da pek takmazdim sonucda mutluyum..ama artik mutlu degilim kizlar kac aydir hic mutlu degilim..esim bana cok yalan söyler..parasini benden saklamaya basladi..cimrilesdi..ya canim birsey cekse kosup gidip almaz bir kac gün sonra alir veya git kendin al der..gider baskasina acir babasina acir alisverise bisiketle gidip geldi diye ama hamile karisina acimaz..aksam vakit canim cola cekdi gidip almadi yorgunum dedi gidip kendim aldim bir kac gün önce tansiyonum cikdi kayinbabama gittim tansiyonumu ölcmeye babasi dedi git limon al evde limon yok gidip bi limon almaya üsendi..sonra asarda limon var dedim onu alndedim ona bile üsendi ih mih diyerek gidip aldi..adam sadece ise gidip geliyor baska birsey yapmiypr sonra ölü gibi yatiyor hep yorgun cani birsey yapmak istemiyor aileme karsi cok saygisiz davraniyor aileme gidip geldik annemle oturup bi sohbet bile etmedi bayramini bile kutlamadi..ben bu adamla cok mutsuzum benim yanimda duemasini bilmiyor gecen annesi milleti arayip acaba kac para alabilcegimi arasdirmis sigortadan annelik izine gircem diye..bende esime annen niye gidip baskalaeina soruyor dedim hani benim gelirim kimseye ilgilendirmez ki..inaniemisiniz cocuk parama kadar hesapliyorlar ya size ne ? Kendi esim bana hic bir zaman para vermedi param yoksa gelit söylersin diyor ama demez mi al harclik yap veya ne billim elbise alsam bile bi ödeyim demez market alisverisini bile bazen ben öderim benim aylik gelirim bile cok az onla bebek esyasi almaya calisirim..ikiz bebegim olcak diye o hevesim bile yok cünkü cok mutwuzum burda bu evde..ve dün ayrilmak istedigimi söyledim bana sen bilirsin dedi avukatta gider dilekce veririz dedi..bende ozaman bavulumu indir dedim burda kalmak istemiyorum dedim tabi gördü bu saka yapmiypr hemen degisi verdi gitmemi istemedi geldi sarildi öpdü barismak icin ugrasdi sonra cok iyi olmaya basladi..ama ben yine mutsuzum ben esimle mutlu olmadigimi anladim hep yanlizim arkdaslik kurmak istesem ona bile karisisor istemiyor birileriyle görüsmemden rahatsiz oluyor hani ayda 2 3 kere olsa birsey demiyor.. illa onun akrabalariyla iyi olmami istiyor ama onun akrabalari da hemen jerseyi anlatiyor ne konussam ne yapsam agizsan agizda akdariliyor..ya ne billim gecen esime diyorum ki artik egilemiyorum hani bunu aliemisin diye söylene söylene yapae ozaman niye düsürüdorsun dikkat etsene der..sonra yere süt dökülmüs zar zor sildim agrim oldugunu gördü ama bi gelipde ben yaparim sen egilme demedi..alisverisi bile hep 1 hafta beklemem lazim elma al dedim gecen gidip 1 tane elma almis simdi canim birdaja elma cekse bir hafta beklemem lazim alsin diye alisveris yeri biraz uzak arabam da yok..bana diyor ki ozaman gider kendin alirsin ya adam bana acimiyor ama ayrilmak isteyincede kendini acindiriyor kafam cok karisik..artik benmi acaba abartiyorum diyorum ayrilmak istesem ayrilamiyorum inanin burda dogurmak bile istemiyorum adam bana sogurduldan sonra ben cocuklarq bakarim sen evi temizlersin diyor..ya adam temizligi düsünüyor daha bebekler gelmemis.. bunlar normal seylermi? Ben mi abartiyorum? Bilmiyoeum kafami cok karisdiriyor..lütfen siz söyleyin

Bir şey kirlenmeden temizlenmezmiş bence ailenin yanına git zaten her türlü her şeyini kendin karşılıyorsun ona ihtiyaçsın yok

Şu an sizin içinde bulunduğunuz hormonal ve psikolojik durumlar hakkında eşinizin hiçbir fikri yok. O yüzden böyle anlayışsız ve kaba davranıyor. Hamilelikle ilgili bilgiler okuyun internetten beraber. Yaşlar da genç galiba

Şu an sizin içinde bulunduğunuz hormonal ve psikolojik durumlar hakkında eşinizin hiçbir fikri yok. O yüzden böyle anlayışsız ve kaba davranıyor. Hamilelikle ilgili bilgiler okuyun internetten beraber. Yaşlar da genç galiba
Ben okurum ve okuduklarimi ona anlatirim mesela veda ona okurum ama onu hic ilgilendirmiyor hmm der sonda videolarina devam bakar veya inanmaz mesela derim ya mesela canim cekiyor veya bebegin cani cekiyor derim bazen hic bir seye inanmaz..yada söyle diyeyim beni herkez anliyor bi esim anlamiyor kulaklarini bana kapatmis ben 27 esim 29 yasinda

Esin çok vicdansiz elma isteyince tek bir tane elma o da bir haftalik ?? Hamile olmasan neler yapacak kimbilir..

Gerçekten bu ne ya böyle sinir bastı bana okurken. Bu adamın size hiçbi faydası yok ki niye bununla beraber yaşıyorsunuz zaten.

İkiz olduğunu öğrenince birden bambaşka bir adama dönüşmesi pek mümkün gelmedi bana.

Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Hamileyken insan rahat bir psikolojiye ihtiyaç duyuyor ki bebeklerde etkilenmesin diye. Ben sadece annesi babası ayrı yaşayan biri olarak şunu tavsiye edeceğim. Benim annem senelerce valizini toplayıp gitti veya ayrılıkla tehdit etti. Her seferinde bir şekilde barıştılar ancak en sonunda babam bu tehditten de bıktı - annem haklı olsun olmasın - boşanma davasını babam açtı. Bu kartı sürekli çıkarmamaya özen göstermek lazım. Siz onun yerine uzun uzun konuşun, rahat olun ama ciddi de olun. Sınırlarınızı çizin ondan merhamet beklemeyin, siz anneyseniz o baba. Merhamet hissedemiyorsa görev bilinci ile öpe öpe yapacak gerekenleri. O size 1 elmayı hak görüyorsa sizi bekletiyorsa yemek beklemesin sizden veya herneyse.. Babalık görevlerine şimdiden başlayacak, anneyi rahat ettirecek. Mecbur yani. İsterlerse naz niyaz desinler.Eşşek gibi paylaşacak hayatı, sorumlulukları, parasını paylaşacak mecbur buna. İnsan her zaman hamile kalamıyor, herkes ikiz annesi de olamıyor. Bu özel bir durum. Ayrıca başkasının çocuklarını taşımıyorsunuz, bu adamın çocuklarını taşıyorsunuz. İstemiyorsa yapmasaydı. Gerekirse kayınvalidenize de resti çekeceksiniz. Sevgi şevkat göstermiyorlarsa saygı da beklemeyecekler. Madem geliriniz var zaten korkmanıza gerek yok. Sizin onlara ihtiyacınız yok.

Afedersiniz ama bunca öküzlüğü sadece siz hamile kaldıktan sonra yapmış olamaz bu kadar değişemez yani

X