Eşimle 24 saat dipdibeyiz işi ayırmayı nasıl anlatmalıyım?

elleya

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2018
36
47
31
Arkadaşlar merhaba eşimin iyi bir mesleği var ancak benim doğum yaptığım sene annemi kaybettik ve eşimin işi için doğuda bir yere gitmek zorunda kaldık benimde yerleşik düzen bir ofisim olduğu için psikolojim çok bozuktu eşim işinden istifa etmek zorunda kaldı o zaman çocuğumuz 5 aylıktı sonra burada ben kendi ofisimi açtım işlerimi büyüttüm ve eşimde bana kendi alanimda yardim etmeye başladı.Mesela muhasebe, kira, araç kullanma ehliyetim yok ise götürüp getirme birde çocukla ilgilendi o dönem şimdi 2 senedir biz bu duzendeyiz sadece benim kazancimla geçiniyoruz sabahtan akşama kadar çalışıyorum eşim sabahtan ise geliyor ofiste ufak tefek şeylere de yardım eder bana yardım etme gayretinde ama asla kendi işiyle ilgili bir şey yapma gayreti yok benim işlerim iyi çok şükür geçiniyoruz cocugada eşimin kardeşi bakıyor ancak sabahtan akşama kadar didiniyorum surekli yeni iş bağlama insanları memnun etme derken baya zorlanıyorum yoğun çalışıyorum eşimde böyle mutlu olduğunu söylüyor birde 24 saat dipdibeyiz artık çok sıkıldım eşim sosyal bir insanda değil sürekli evde resmen ondan ayrı 1 dakikam yok bana akıl verin şimdi ben ona gir bi ise çalış nasıl diyim ya alınırsa şu anda işin yükü bende kendi rahat acaba zora gelmek mi istemiyor 31 yaşında bende güzel güzel kurslara git ben desteklerim iyi bir iş bul gerekirse deneyim kazandıktan sonra kendi işini kurarsın 40 tan sonra deneyimsiz biri için iş bulmak çok zor olur kimse ise almak istemez diyorum aklına yattı gibi ama bir çabası yok bu süreçte onu kırmadan bu durumu nasıl yönetmeliyim 24 saat birlikte olma durumu çok bunalttı beni

Zaten güzel bir mesleği var demişsiniz. Açık olmakta fayda var, o sizin eşiniz. Bugüne kadarki yardımları için, işinden istifa etme fedakarlığı için teşekkür edin. Fakat artık ikinci bir gelir elde etmenin hem de farklı deneyimler edinmenin ikiniz için de cazip olacağını anlatın.
Belli ki mevcut maddi durumumuz onun beklentilerine yetiyor. Yetmesin, kaşıyın orayı. Parayla yapmak/satın almak isteyeceği tatil, hobi, yatırım araçları konusunda ufkunu açın.

bir an önce karşınıza alın, bütün kaygılarınızı açıkça söyleyin. yoksa yavaş yavaş içinizde birikip kine öfkeye dönüşmeye başlar. ister istemez düdüklü tencere gibi laf çarparak sitem ederek filan püskürtmeye başlarsınız işler maalesef çirkinleşir. dürüstlük kendi açtığı yarayı kendi kapatan tel silahtır derler. hiç ertelemeyin, açık olun. birkaç gün kırılır dökülür sonra o da anlar haklı olduğunuzu

Siz aslında eşinizin çalışmadığını düşünerek bu şekilde kendinizi kötü hissediyorsunuz. Aslında tabiri caizse sizin ayak işlerinizi yapıyor eşiniz olmasa bir başka eleman arayarak bu işleri yaptırmanız gerekecek değil mi?

Yani iş, para kazanma tek sizinle olmuyor birlikte bir şeyler yapıyorsunuz.

Ancam sizi bu durum rahatsız ediyorsa eşinizle konuşmaktan başka çare yok. Kırılmadan da anlatabilirsiniz.

Bence eşlerin birlikte çalışması da güzel. Kendi işinizin bir kısmını da ona yükleyin

2 yöntem var 1. kendi işlerinizi öğreterek yardımının olması ki bu sizi memnun etmeyecek belli oluyor çünkü bireysel zaman geçirmek istiyorsunuz.
2. ise onun basarılı olabılecegı ıslerı arastırıp onu sevklendırıp ıstek yuklemek olacak kendı ısını kurması ıcın yardımcı olmalısınız.
Bu arada uzun süre kendi işini yapamayan insanlarda daha çok özgüven eksikliği, tembelliğe eğilim vs olabiliyor bir tık karamsar bakabilirler fikirlerinize . Yapıcı ve Pollyanna gibi davranmalısınız bu süreçte.

Arkadaşlar merhaba eşimin iyi bir mesleği var ancak benim doğum yaptığım sene annemi kaybettik ve eşimin işi için doğuda bir yere gitmek zorunda kaldık benimde yerleşik düzen bir ofisim olduğu için psikolojim çok bozuktu eşim işinden istifa etmek zorunda kaldı o zaman çocuğumuz 5 aylıktı sonra burada ben kendi ofisimi açtım işlerimi büyüttüm ve eşimde bana kendi alanimda yardim etmeye başladı.Mesela muhasebe, kira, araç kullanma ehliyetim yok ise götürüp getirme birde çocukla ilgilendi o dönem şimdi 2 senedir biz bu duzendeyiz sadece benim kazancimla geçiniyoruz sabahtan akşama kadar çalışıyorum eşim sabahtan ise geliyor ofiste ufak tefek şeylere de yardım eder bana yardım etme gayretinde ama asla kendi işiyle ilgili bir şey yapma gayreti yok benim işlerim iyi çok şükür geçiniyoruz cocugada eşimin kardeşi bakıyor ancak sabahtan akşama kadar didiniyorum surekli yeni iş bağlama insanları memnun etme derken baya zorlanıyorum yoğun çalışıyorum eşimde böyle mutlu olduğunu söylüyor birde 24 saat dipdibeyiz artık çok sıkıldım eşim sosyal bir insanda değil sürekli evde resmen ondan ayrı 1 dakikam yok bana akıl verin şimdi ben ona gir bi ise çalış nasıl diyim ya alınırsa şu anda işin yükü bende kendi rahat acaba zora gelmek mi istemiyor 31 yaşında bende güzel güzel kurslara git ben desteklerim iyi bir iş bul gerekirse deneyim kazandıktan sonra kendi işini kurarsın 40 tan sonra deneyimsiz biri için iş bulmak çok zor olur kimse ise almak istemez diyorum aklına yattı gibi ama bir çabası yok bu süreçte onu kırmadan bu durumu nasıl yönetmeliyim 24 saat birlikte olma durumu çok bunalttı beni
Mal mulk genclikte yapilir. Sende bir ise gir birimizin gelirini biriktirip tasinmaz alalim cocugumuz icin ne yapsak kar diyin. Bence kalbi kirilmaz

Eşinize açıkca söyleyin bunaldım sen evde kal çocukla ilgilen evi sen çevir diyin madem geçinebiliyorsunuz adam ara vermek istemiş ellemeyin bence

Hangi alanda kurs alacak bilemiyorum ama bulunduğunuz şehirde kursları araştırın ve görüşme ypın.. Sonra da eşinize hayatım ben sana kurs buldum Çok güzel yer kurs bitince şunu şunu yaparız şeklinde siz yönlendirin..

Bu arada 31 yaşında adm bu şekilde yaşamaktan nasıl mutlu orasına da hayret ediyorum..

Adamin evde oturması nedir yahu? Koskoca adam.calissin.
O sizin görüşünüz bu da benim görüşüm kadın evde oturunca aynı tepkiyi koyuyorsanız saygı duyarım ama bana göre çalışmanın işin cinsiyeti olmaz eşim çalışır ben evi döndürürüm gün olur adam 1 sene dinlenmek istiyorum der kazandığım da evi döndürür tamam sen evi çevir derim benim hayata bakış açım bu

bir an önce karşınıza alın, bütün kaygılarınızı açıkça söyleyin. yoksa yavaş yavaş içinizde birikip kine öfkeye dönüşmeye başlar. ister istemez düdüklü tencere gibi laf çarparak sitem ederek filan püskürtmeye başlarsınız işler maalesef çirkinleşir. dürüstlük kendi açtığı yarayı kendi kapatan tel silahtır derler. hiç ertelemeyin, açık olun. birkaç gün kırılır dökülür sonra o da anlar haklı olduğunuzu
Üyelik şifremi unuttugum için cevap yazamadım kusura bakmayın eşim elektrik elektronik mühendisi özel sektörde hiç deneyimi olmadığı için muhtemelen asgari ücretin çok az üstüne çalışacak benim gelirim de iyi bu vaziyette iken zor sartlarda çalışmasını istemiyorum ben zaten yoğunum kızımla az ilgileniyorum eşim daha ilgili kızımıza birde ben yazılım kurslarına gitmesini istiyorum kendini geliştirir ise bilgisayar üzerinden çok güzel çalışma imkanları var evi ortak gecindirecegimizi de söylüyorum çalışıyor ama asılmıyor çaresiz kaldım tavsiyeleriniz üzerine açık konuştum

bence bısey almak ısteyın yatırımnyaoın masraf cıkarsa aslında sende ısıne dönsen vs gıbı söylemler yapın övün onu bıraz gaz verın ısı ıle ılgılı dırekt soylemek kırıcı olabılır

X