Esımle aılem arasında kaldım

valla ne yazdinsa haklisin aynen öyle aileme karsi nankörce davranmis canimi cok yakiyor. ona sebeb ailemi silmicem zaten annem annesinden oldu birde benden olamas asla baska yerden ev tutmam ben evimden memnunum. benim ondan tek istedigim sey adam gibi gelip ailemden özür dilemesi kahve hayatini bitirmesi ve düzgün bir insan olmaya calismasi tabi bende ailemin ona fazla yüklenmesini engellicem. evden tasinma konusunuda unutsun zaten ayda 1 kere geliyorlar ne diye tasinacaksam kabul etmiyosa bosanicam. evligim evet kötü gidiyor ama birkere daha sans vermek istiyorum bu yuvayi kolay kurmadik cok sey oldu. bastan beri hataliyim bu evlilikte benim tek dogrum evligime güvenmiyip, esimden cocuk yapmamam.

evet canim yuva kolay kurulmuyor haklisin. Al esini karsina, veya bir aksam beraber cikin gidin sinemaya ardindan güzel bir yemek yemeye, orda güzel bir gün gecirin sonra oturup güzel güzel konusun. Burda anlattikarini onada anlat. Ona nekadar önem verdigini, nekadar sevdigini ve mutlu bir aile olmak istedigini söyle. Ailene karsi saygida kusur etmesin. Öyle küfürlerle siddetle bir yere varilmaz. Eger gercekten degismeye calisicaksa bir sans ver. Ama ailene sirtini dönme canim. Bak annecigin yavrusu ugruna, evladi ugruna tüm akrabalarindan vazgecmis, annesiyle bile görüsemiyormus. Peki neden? Sirf senin mutlulugun icin yapmis bunu. Kizginligi belkide bundandir. Degmedi diye düsünüyordur esinin tavirlarini görünce. Bunu esinede anlat bence: Bak annem senin icin bunu bunu yapti de. Demekki baskalarinin lafina inanmadi sana inandi de bakalim mahsus. Belki böylelikle esininde icine sevgi asilamis olursun.
Bundan sonrada sakin ne esini ailene, nede aileni esine sikayet etme ve konusulanlari aktarma. Hatta demedikleri seyleri de aksine. Annem diyorki xxxxx (artik ismi neyse esinin) cok iyi cocuk vs. Aynisini ailene de: esim diyorki allah ailenden razi olsun bize cok yardimci oluyorlar. Böylelikle birbirlerine sempati duymalarini saglarsin. Ben öyle yapiyorum. Benim esim babama resmen asik diyebilirim, evde bahs ederken canim babam diye bahs eder babamdan. Bende bunu aileme ve babama anlatirim mesela. Bir bakarimki babam elinde torbalarla eve gelir: Damatima en sevdigi meyveyi aldim, damatima en sevdigi icecegi aldim..... Bu sefer esimde mest oluyor tabi :KK69:
Sende öyle yap baklim canim

evet canim yuva kolay kurulmuyor haklisin. Al esini karsina, veya bir aksam beraber cikin gidin sinemaya ardindan güzel bir yemek yemeye, orda güzel bir gün gecirin sonra oturup güzel güzel konusun. Burda anlattikarini onada anlat. Ona nekadar önem verdigini, nekadar sevdigini ve mutlu bir aile olmak istedigini söyle. Ailene karsi saygida kusur etmesin. Öyle küfürlerle siddetle bir yere varilmaz. Eger gercekten degismeye calisicaksa bir sans ver. Ama ailene sirtini dönme canim. Bak annecigin yavrusu ugruna, evladi ugruna tüm akrabalarindan vazgecmis, annesiyle bile görüsemiyormus. Peki neden? Sirf senin mutlulugun icin yapmis bunu. Kizginligi belkide bundandir. Degmedi diye düsünüyordur esinin tavirlarini görünce. Bunu esinede anlat bence: Bak annem senin icin bunu bunu yapti de. Demekki baskalarinin lafina inanmadi sana inandi de bakalim mahsus. Belki böylelikle esininde icine sevgi asilamis olursun.
Bundan sonrada sakin ne esini ailene, nede aileni esine sikayet etme ve konusulanlari aktarma. Hatta demedikleri seyleri de aksine. Annem diyorki xxxxx (artik ismi neyse esinin) cok iyi cocuk vs. Aynisini ailene de: esim diyorki allah ailenden razi olsun bize cok yardimci oluyorlar. Böylelikle birbirlerine sempati duymalarini saglarsin. Ben öyle yapiyorum. Benim esim babama resmen asik diyebilirim, evde bahs ederken canim babam diye bahs eder babamdan. Bende bunu aileme ve babama anlatirim mesela. Bir bakarimki babam elinde torbalarla eve gelir: Damatima en sevdigi meyveyi aldim, damatima en sevdigi icecegi aldim..... Bu sefer esimde mest oluyor tabi :KK69:
Sende öyle yap baklim canim

ne güzel aile iliskin var ALLAH bozmasin nazarlardan saklasin keske benimkide böyle olsaydi insallah hayirliysa olur. evligim ve esimin ailemle olan iliskisi cok yara aldi düzeltmek icin cok zaman alacak.

arkadaslar hem desteginiz hem elestiriniz bana cok faydali oldu sizlere cok tsk ediyorum

Kıracaksam kusuruma bakmayın ama nn baştan beri hatalı buldum sizi..
Doğru bir evlilik değildi ve ısrar etmişsiniz.Bunun üzerine madem evlendiniz ailenizi neden hayatınıza bu kadar müdahil ettiniz ?

Çok fazla sıkıntılarınızı anlatmışsınız. Sonra en son olayıda anlatınca tabiiki aileniz bu tepkileri verecek.
Ayrıca ailenizdede hata, bu kadar çok sizin hayatınıza karışmaları, sürekli konuşmaları, birde eşinizin devamlı ithamları eklenmiş hayatınıza.Bu çok bunaltıcı.

Eğer bu saydıklarınızın dışında eşinizin hala kötü huyları var diyorsanız, yolunuzu değiştirmenin zamanı kalmadı mı ?

Eğer sizdeki hatalarıda görüp bir daha yapmayacağınıza, eşinizin düzeleceğine, ailenizin uzaklaşacağına inanıyorsanız devam edersiniz.Yoksa uzak durun.

Neden bu sıkıntılı hayatlar konusunda insanlar bu kadar ısrarcı oluyor anlayamıyorum?

Bu arada polis gelince ne oldu ?

Bak canım bende hemen hemen aynı şeyleri yaşadım diyebilirim şöyle ki;Ailem özellikle de annem evliliği mi asla onaylamadı çünkü aramızda kültür farkı vardı,eşimin ailesi çağ dışı insanlar,gelinleri sadece hizmetçi olarak görüyorlardı ben eşimi uzun yıllardır tanıyordum,arkadaşımdı üstelik onun benimle yaptığı ikinci evliliği.. Bu nedenlerle ailem eşimi hiç istemedi,artıları da çok olmasına rağmen hep eksilerini göstermeye çalıştılar.Eşimi özellikle de ailesini hiç beğenmediler...Evlendik hep senin ailen,benim ailem tartışmalarıyla geçti en güzel zamanlarımız.Bizde şiddet fiziksel olarak olmadı çok büyük tartışmalara rağmen eşimin kendine yönelik şiddetleri oldu(kafasında vazoyu kırması gibi)birde özellikle lohusalık dönemimde kendi ailesinin dolduruşuna çok geldi.Aynı şekilde benim ailemde bize çok yardımcı oldu hatta annemin evinde oturuyoruz o derece ama benim eşim bunların karşısında ezildiğini, ezdiğimi dile getirdi hep kavgalarımızda,ailemin çok bilmişlik taslayıp onu bir şeye tutmadıklarını dile getirdi hep.Herkesin benle ve bebeğimle uğraşması gereken zamanlarda ben herkesle uğraştım..Şimdi o da bende daha iyi anladık hatalarımızı tabi tartışmalar oluyor ve hala kabalıkları var ama yavaş yavaş atlatacağız inş.Sana tavsiyem eşinle güzel güzel konuş sakin sakin.Eleştirmeden kaygılarını kendini anlat ona karşıda aileni koruma, senin objektif olduğunu da görsün..Ve kesinlikle herkesten uzağa taşın eğer evliliğine devam kararı alacaksan..Bol şans Allah yardımcın olsun..

aileniz haklı kendiniz etmiş bulmuşsunuz adam resmen avrupa için gelmiş ilk geldiğinde belli etmiş kendini sen şansını fazla zorlamışsınız:KK43: ama olan yine sana olmuş zararın neresinden dönsen kardır cnm doğru karar almışsın o adam değişir belki ama zorlar birass daha seni

Allahım yardımcın olsun canım hayırlısı olsun

haklisiniz ben diyecek birsey bulamiyorum polise gelince, evden yasal olarak 10 gün uzaklastirilmisti 1 ay ayri yasadik tekrardan denemek istedik yine ailemin cok müdahalesi ve tehditi vardi en son esimle basimak istedim diye abimdende dayak yemistim. ailemden habersiz esimi evimize aldim babam evi basti esimi dövdü. ailem beni ret ettiler 1 ay boyunca ailemle göresmiyodum bu bir ay sürecinde esimle cok mutluydum hic bir sorunum yoktu. taki babam bir haber almis esimin ablasi hakkimda ileri geri konusuyormus diye yine sirf bu yüzden birbirimize girdik cok kötü seyler oldu bu sefer inceldigi yerden koptu. mahkeme karari bosanmadik ama ayrildik. esimden su an 5 aydir ayri yasiyorum oysa ablasinda yasiyor. bi süre boyunca bir birimizle cok ugrastik hatta öyle ileri gidildiki bana ve aileme cok agir küfürlerde buldundu. dedigim gibi 5 aydir görüsmüyordum cünkü bana 5 metre yaklasma yasagi vardi ve telefon mesaj vesayre yasaklari vardi. son 2 haftadir evime gizli aramalar geliyor sesim dinleniyor 2 gün önce gene arandim dedim sen oldugunu biliyorum telefonda bana yalvarmaya basladi pisman oldugunu söyledi dünde eline bi cicek almis yolumu kesti benden bosanmicagini beni sevdigini birde hüngür hüngür karsimda agladi. simdi geri dönüs imkansiz aileme sövdü söylenmicek küfürler söyledi ben onu birdaha alirsam ailem busefer beni öldürecekler evimi bile basarlar zaten tehdit ediyorlar beni bida onunla barisirsanöldürürz gibi. acikcasi dün cok üzüldüm haline ama o söyledigi küfürler af edilemez küfürler ne hissettigimide bilmiyorum. tam 5 aydir tam unutmus derken kendime gelmisken yine beni arayip ariyip beni allak bullak etti. üstelikte mahkemeliyiz baska konulardan dolayida onu o halde aglarken görünce icim acidi keske suclamasaydim dedim. bu arada piskoloijk durumum cok kötü cok kötü günler geciriyorum. bu arada abimdende ayrildigimizin 3. günü cok kötü dayak yemistim hayatimda ilk defa abimden 2. kez dayak yedim beni okadar dövdüki akli dengemi 2 gün yitirmistim. esimin o an yanimda olmasini cok istemistim. onun adini sayikliyordum 5 ay aradan gecti daha yeni yeni düzeldim unutmustum tekrardan esim yine piyasaya cikti barismak istiyor. biz bidaha birlemseyiz cok baski altindayim birde artik ne hissettigimide bilmiyorum. ruh sagligim bozuldu.

birde halini görünce üzüldüm 20 kilo vermis kendini biraya vermis. siginti gibi ablasinin evinde yerlerde yatiyor. bense cok yiprandim. batmis bir gemiyi yürütmeye calisiyor bosanmiyor. ALLAHIM sonumu hayir etsin ALLAH kimsenin basina vermesin cok zor

X