Eşimle ailesi arasında sorunlarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RabiaIslam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2020
2.659
3.338
Hanımlar eşiminle sorunlarım vardı. Kayınbabam ile kayınvalidemle konuştum defalarca. Oğluna nasihat etsinler diye.
Ama ben kulaklarıma duydum ve başkalarına derken de duydum hep oğluna arka çıkıp fitne yapmışlar.. Şimdi Kayınbabamlr kayınvalidemle konuşmuyoruz.
5 görümcem var onlarla hiç bir sorunum olmadı halde anneleri beni kötüleyip benimle konuşmalarını istemedikleri için beni 5ide engellemiş. Birşey demeden.
Eşim ise kardeşlerine hiç tepki göstermedi. Eşimle konuşmak istemiyorum sizce kardeşlerine tepki göstermeli mi. Yoksa ben yanlış mı yapıyorum..
Eşim bu durumda beni saymadıkça onlarda beni saymıyor.
Olan bitene eşim bana gelince sayıyor ağzına geleni.
Ama kardeşlerine konuyu açmadı bile.

Ben eşimle ilgili olan sorunum için konu açmadım kardeşlerine tepki göstermesini istemekte haklı değil miyim diye sordum.

Hakli degilsiniz. Koskoca insanlar ne yapmak istiyorsa onu yaparlar. Karimin engelini kaldirin mi diyecek? Abinizin iradesi herkesin iradesinin ustunde mi? 😁 Ben tepki gorsem bile acmazdim asla, canim isteyene kadar. 😬

Eşinizin demesiyle olacak işler değil

Hanımlar eşiminle sorunlarım vardı. Kayınbabam ile kayınvalidemle konuştum defalarca. Oğluna nasihat etsinler diye.
Ama ben kulaklarıma duydum ve başkalarına derken de duydum hep oğluna arka çıkıp fitne yapmışlar.. Şimdi Kayınbabamlr kayınvalidemle konuşmuyoruz.
5 görümcem var onlarla hiç bir sorunum olmadı halde anneleri beni kötüleyip benimle konuşmalarını istemedikleri için beni 5ide engellemiş. Birşey demeden.
Eşim ise kardeşlerine hiç tepki göstermedi. Eşimle konuşmak istemiyorum sizce kardeşlerine tepki göstermeli mi. Yoksa ben yanlış mı yapıyorum..
Eşim bu durumda beni saymadıkça onlarda beni saymıyor.
Olan bitene eşim bana gelince sayıyor ağzına geleni.
Ama kardeşlerine konuyu açmadı bile.
Valla gorumceler analarinin lafıyla size tepki gösteriyorsa kocanızda size yapılanlara karşı onlara tepki gostermeli

Eşinizi küçük çocuk gibi ailesine şikayet ederek hale yola sokmaya mı çalıştınız?
En büyük hata burda bence kendi sorunlarini kp kv anlatmak ya zaten oğluna arka çıkacak cok nadir kayınvalidenin geline arka çikmasi

Gorumceleri ben me normal buldum sadece? Yani bir insan annemi babami huzursuz ediyorsa benim icin daha kiymetli kim var ki? Tabi ki onlari husursuz edene karsi ben de tepki koyarim.
Yani bana gore siz kayinvalide ve kayinpederle gemileri yakarken ayni zamanda diger cocuklari ile de yakiyorsunuz. O nedenle bence hic onemsemeyin gorumcelerin sizi engellemesini. Siz evinizde kocanizla mutluysaniz takilmayin baska insanlara.

Ben eşimle ilgili olan sorunum için konu açmadım kardeşlerine tepki göstermesini istemekte haklı değil miyim diye sordum.

Esiniz tam olarak neden kardeslerine tepki göstersin. Bastan hataniz kv ve kp dere özelinizi acmak. Onlarin sizin tarafini tutacagini neden düsündünüz. Bakalim görümcelerinize neler anlatildi. Esinizle iletisiminiz belli ki zayif zaten. Ailesini sizin icin karsisina almaz.

Sizde tepki koyun ozaman. Eşinizi karıştırmayın ha bide KV ve KB gille eşini yalnız gönderme yuva yıkar bunlar.

Esiniz tam olarak neden kardeslerine tepki göstersin. Bastan hataniz kv ve kp dere özelinizi acmak. Onlarin sizin tarafini tutacagini neden düsündünüz. Bakalim görümcelerinize neler anlatildi. Esinizle iletisiminiz belli ki zayif zaten. Ailesini sizin icin karsisina almaz.

Önce sözünü dinlemeyen eşini onun ailesine şikayet etmiş, şimdi tepki gösteren görümceleri de bi zamanlar ailesine şikayet ettiği eşine şikayet ediyor .

ben anlamadım ailede yonetemediginiz kim varsa sinir mi oluyosunuz?
kocaya laf geçirmemiş ona sinir olmuşsunuz
ailesine şikayet etmişsiniz onlar dediğinizi yapmamış sinir olmuşsunuz
gorumceler mesafe koymuş onlara sinir olmuşsunuz

güzel bi laf vardır
ya bu deveyi gudeceksin ya bu diyardan gideceksin.
koca sorunluysa diğerlerinin ne suçu var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X