Eşimle ailesi arasında sorunlarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birde hanımlar size birşey daha söyleyeceğim. Kayınbabamlar kimse ile konuşmuyor. Kimseye gidip gelmiyorlar.
Kimse onlara gidip gelmiyor..
Kimsenin kapı önünden geçip bir çayını içmesini istemiyorlar.
Kaynanam Kayınbabamı bütün akrabalarından uzaklaştırıp küstürmüş.
Ben o kadar orda iidm bir allahın kulu kapılarını çalmadı.
Karşı komşu ile tanışmıyorlar ama bir kere sarma getirmişlerdi bunlara.
Kaç gün sarması ile alay ediyordu kaynanam.
Vallahi sarması o kadar güzel olmuştuki.
Hersey bitti derdimiz sarma oldu . annemherseyim annemherseyim A acemianne92 dgulkts dgulkts 🤣

Buraya girdim derdimi yazdım biri bir tavsiye de bulunur diye. Yada içimi dökerim diye.
Vallahi billahi bu kadar haksızlık olmaz yaa. Günah gunah.
Kimse geleceğinden korkmuyor.
Bugün bunu yapıyorum yarın evladım yaşarsa demiyor.
Kim size haksızlık yapmış? Neymiş günah olan? Dua ne işe yarasın, dua bir işe yarasaydı Ortadoğu kan ağlamazdı.

”Dini olmayan”(!) Almanya gibi bir yerde gayet de ayakta kalırsınız. Şükredin ki Almanya gibi bir ülkedesiniz, şeriat ülkelerinde olsaydınız kadın olarak ikinci sınıf insan muamelesi görürdünüz! Devlet mağduriyetinizi kanıtlarsanız her türlü arkanızda olur. Şiddeti kanıtlayın, komşuları şahit tutun. Boşanın ve yeni bir hayat kurun.

İkinci çocuğu yapmak bile bile ayağına sıkmak olacak. Buyrun yapın, çilesini siz çekeceksiniz. Derdinizi katlayacaksınız. İki çocuğunuzun gözü önünde yine dayak yiyip, küfürler eşliğinde yine oturup düzelir diye bekleyecek ve yine dua edeceksiniz.

İnsanların sizle ne derdi olabilir,kimse sizi tanımıyor bile, gerçekleri yüzünüze vuruyorlar diye mi suçlu oluyorlar? Veya duymak istediklerinizi mi duyamıyorsunuz?

Tamam yapın bir düzine çocuk, dövse de sevse de kocanız, dayak yiyin oturun ayağı. Kocanız değil mi hem döver de sever de ne boşanması (!) Oldu mu şimdi?

Kim size haksızlık yapmış? Neymiş günah olan? Dua ne işe yarasın, dua bir işe yarasaydı Ortadoğu kan ağlamazdı.

”Dini olmayan”(!) Almanya gibi bir yerde gayet de ayakta kalırsınız. Şükredin ki Almanya gibi bir ülkedesiniz, şeriat ülkelerinde olsaydınız kadın olarak ikinci sınıf insan muamelesi görürdünüz! Devlet mağduriyetinizi kanıtlarsanız her türlü arkanızda olur. Şiddeti kanıtlayın, komşuları şahit tutun. Boşanın ve yeni bir hayat kurun.

İkinci çocuğu yapmak bile bile ayağına sıkmak olacak. Buyrun yapın, çilesini siz çekeceksiniz. Derdinizi katlayacaksınız. İki çocuğunuzun gözü önünde yine dayak yiyip, küfürler eşliğinde yine oturup düzelir diye bekleyecek ve yine dua edeceksiniz.

İnsanların sizle ne derdi olabilir,kimse sizi tanımıyor bile, gerçekleri yüzünüze vuruyorlar diye mi suçlu oluyorlar? Veya duymak istediklerinizi mi duyamıyorsunuz?

Tamam yapın bir düzine çocuk, dövse de sevse de kocanız, dayak yiyin oturun ayağı. Kocanız değil mi hem döver de sever de ne boşanması (!) Oldu mu şimdi?
Haklısınız.
Almanya da adalet var. Kadın hakları. Almanyada mağdur olmam devlet den yana. Diğer dedikleriniz de doğru. Artık aklım başıma geldi. Bu gün duyduklarım ve bana el kaldırması son nokta iidi.
Herşeyi gözden çıkararak gideceğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X