Eşimle akraba evliliğiyiz. Gebelikte riski nedir?

ozgeozer26

İmamoğullarının küçük kaçak gelini
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2015
108
60
27
Kayınbabam dedemin halasının oğlu. Uzaktan akrabayız. Gebelikte riskli bir durum oluşturur mu?

Kuzenler bile bir biriyle evlene biliyor sorun olmuyor ayrica evlenmeden once kan uyumunuza bakilmistir zaten bi sorun olmaz

Genelde onerilmiyor tabi ki hepimizin malumu. Fakat hepsinde sorun oluyor mu Hayır. Teyzem halasinin oğlu ile evli. 7 tane çocuğu,7 tane torunu var :) Allaha Şükür hiç birinde bir sorun yok. Kaldı ki sizin akrabalık derecesi çok uzak. İçiniz rahat olsun

annemle babam teyze çocukları üçünmüzdde birşey yok çok şükür
ama ailede şeker hastalığı çok fazla ve benim şekerim sınırlarda ki annem 35 li teyzem 38 li büyük teyzem 45 li yaşında şeker hastalığı çıktı
benim bildiğim dini özel günlerde çocuk yapma girişimi olunca oluyormuş bizim oralarda öyle diyorlar dini özel günlerde birliktelik yaşayan karı-kocanın çocuğunda problem oluyor diyorlar akraba evliliği çokta etkilemiyor diyorlar

off tartışmaya sebep olmam inşallah akraba evliliğine karşıyım tartışma çıkaracak arkadaşlara duyurulur cevap vermeyeceğim

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Kaderden öte yol yok diyerek Allah'ıma dua ederek yavrumu bekliyorum.

X