Esimle anlaşamadığımız bir durum var sizce hangisi dogru ?

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.632
6.238
Bazı planlarimız var geleceğe dönük ve birikim yapıyoruz esim calısiyor sadece bebeğimin biraz daha büyümesini bekliyorum calışmak için aylık 4500 5000 kadar gelirimiz var ev kira esim diyor ki mutfak kira ve çocugun masrsflarindan hariç hiç bir şey almayıp birikim yapalım gerekirse yırtık eşyalarla gezelim ama almayalim ben de diyorum ki kemer sıkalim evet ama en azından iç camasır en azından yirtilmıs eşyanın yırtılmış corabın yerine yenisini alalım o kadar da değil bu konuda anlaşamıyoruz sırf harcayamayalim diye altın hesabına yatırıyor kişisel bakim(bana kaş bıyık alma onun da berbere gitme)parası dahi ayırmıyor sitem edince ben düşüncesiz oluyorum canımız çikolata cekse 10 kere düşünüp alıyor çocuğa oyuncak almıyor anneannesi babaannesi alıyor onlar almasa cocuk oyuncaksız kalacak mesela kızımız 1 yaşına girecek diyorum ki şatafatli parti istemiyorum kutlama da yapmayalım ama 750 800 liralık konsept cekim var en azından onu yaptıralım ona da hayır diyor hatıra kalir diyorum çocuga araba konforu sağlayamadiktan sonra kendimize ait ev olmadıktan sonra anıyı ne yapalım diyor alinıyorum ben mi alinganlık ediyorum ya ? Çocugun deterjanı bitmisti atopik ciltli özel deterjan kullanıyorum karta para yükle alalım siparis edelim dedim eczanelerde bulamadık yükleyememiş ama para vardı benim telefonumun arkasında 100 lira para vardı 50 lirasıyla kontor yukledim madem sende para vardı neden deterjani onunla almadın beni sıkıştırdın deterjan almak yerine paket yaptın diye kizıyor senin gorevin o deterjanı almak bu harcligı babam verdi dedim senin paran benim param hesabı yapıyorsun diye bana küstü konusmuyor 5 6 aydır hadi olsun 7 aydır böyle

Son düzenleme:
Eşin kemer sıkmayı evet abartıyor ama kısıtlı geliriniz varken kutlama ve konsept çekim yapmak istememesinde kesinlikle haklı. Temel ihtiyaçlarınız bile tam karşılanmıyorken kutlama ve konsept çekim diye tutturmana da anlam veremedim. Ondan önce halletmen gereken çok şey var. Adam daha yırtık çorabın yerini doldurmuyor.

Bazı planlarimız var geleceğe dönük ve birikim yapıyoruz esim calısiyor sadece bebeğimin biraz daha büyümesini bekliyorum calışmak için aylık 4500 5000 kadar gelirimiz var ev kira esim diyor ki mutfak kira ve çocugun masrsflarindan hariç hiç bir şey almayıp birikim yapalım gerekirse yırtık eşyalarla gezelim ama almayalim ben de diyorum ki kemer sıkalim evet ama en azından iç camasır en azından yirtilmıs eşyanın yırtılmış corabın yerine yenisini alalım o kadar da değil bu konuda anlaşamıyoruz sırf harcayamayalim diye altın hesabına yatırıyor kişisel bakim(bana kaş bıyık alma onun da berbere gitme)parası dahi ayırmıyor sitem edince ben düşüncesiz oluyorum canımız çikolata cekse 10 kere düşünüp alıyor çocuğa oyuncak almıyor anneannesi babaannesi alıyor onlar almasa cocuk oyuncaksız kalacak mesela kızımız 1 yaşına girecek diyorum ki şatafatli parti istemiyorum kutlama da yapmayalım ama 750 800 liralık konsept cekim var en azından onu yaptıralım ona da hayır diyor hatıra kalir diyorum çocuga araba konforu sağlayamadiktan sonra kendimize ait ev olmadıktan sonra anıyı ne yapalım diyor alinıyorum ben mi alinganlık ediyorum ya ? Çocugun deterjanı bitmisti atopik ciltli özel deterjan kullanıyorum karta para yükle alalım siparis edelim dedim eczanelerde bulamadık yükleyememiş ama para vardı benim telefonumun arkasında 100 lira para vardı 50 lirasıyla kontor yukledim madem sende para vardı neden deterjani onunla almadın beni sıkıştırdın deterjan almak yerine paket yaptın diye kizıyor senin gorevin o deterjanı almak bu harcligı babam verdi dedim senin paran benim param hesabı yapıyorsun diye bana küstü konusmuyor
Herseyin aşırısı abartı.
Konsept cekime 750 asla vermem..
Oglumda da yaptirmadim durumum iyi olduğu halde. Mahalledeki studyoda 100 e cekti adam..

Gelir bu zamanda, bir de kira ve çocuk olunca az kalıyor maalesef. Elbette ihtiyaç olduğunda almalısınız o kadar değil ancak konsept çekim de elzem değil, belki kendiniz daha makul birkaç çekim yapabilirsiniz. Çok sıkmak da, salmak da doğru değil tabii. Ortalarda buluşmak gerek.
Tamam ona da hak veriyorum madem 150 200 liraya normal mahalle arasında bildigimiz fotografcida eski usul 1 2 poz cektirelim diyorum ona da olmaz diyor

Parayı mezara mi götüreceksiniz bugün varız yarın yokuz harcayın parayı. Ben hesaplı yaşayamam o yüzden para biriktiremem. Para benim istediğimi almak için araçtır. Bekar olduğum için paraya değer vermiyorum . Ilerde de vereceğimi zannetmiyorum.
Bekarken esim de o kafadaydı

• Beğen
Reactions: Z P
Parayı mezara mi götüreceksiniz bugün varız yarın yokuz harcayın parayı. Ben hesaplı yaşayamam o yüzden para biriktiremem. Para benim istediğimi almak için araçtır. Bekar olduğum için paraya değer vermiyorum . Ilerde de vereceğimi zannetmiyorum.
Ne diyim ya sizde calissaniz çünkü gerçekten zor bu maaşla bazı şeyler.
Kizımin en azından sütten kesilmesini bekliyorum cok zor gercekten

Konsept çekim konusunda eşinize hak verdim çok çok gereksiz bir masraf telefonunuzla istediğiniz kadar çekin çocuğunuzu hatıra kalması için illa konsept mi olması gerekiyor normal çekimler hatıra değil mi? Ama eşiniz tasarrufu biraz abartmış geçim telaşı ileride sıkıntıya düşmemek için yapıyor belli ki. Eşinize ufak tefek ekstra harcamalar için de biraz para ayırması gerektigini söyleyin bu kadar da sıkılmaz geleceğe yatırım yaparken bugün sıkıntıya girmenin anlamı yok yırtık çorapla eski püskü kiyafetlerle insan kendini ne kadar iyi hissedebilir yani.

Çocuğunuz bir yaşına girmek üzere anladığım kadarıyla ben olsam cocuga aileden destek ister çalışırdım. Kişisek bakım için eşinizden para alamamanız çok üzücü vkaç yaşında kadınsınız.Bir daha bu yaşlarınız gelmeyecek bir daha bebeğiniz bu yaşlarında olmayacak. Çalışın, birikim o yapsın sizde güzel güzel bakımınızı yapın cocugunuza para ayırın. Varlık içinde yokluk çekmek cok kötü, dışardan insanlar da yadırgayabilir.

Konsept çekim konusunda eşinize hak verdim çok çok gereksiz bir masraf telefonunuzla istediğiniz kadar çekin çocuğunuzu hatıra kalması için illa konsept mi olması gerekiyor normal çekimler hatıra değil mi? Ama eşiniz tasarrufu biraz abartmış geçim telaşı ileride sıkıntıya düşmemek için yapıyor belli ki. Eşinize ufak tefek ekstra harcamalar için de biraz para ayırması gerektigini söyleyin bu kadar da sıkılmaz geleceğe yatırım yaparken bugün sıkıntıya girmenin anlamı yok yırtık çorapla eski püskü kiyafetlerle insan kendini ne kadar iyi hissedebilir yani.
Diyorum ki bak cocuktan yuzumu yikamaya maskeye bilmem neyefirsatim olmuyor en azindan 20 liraya kaş biyık aldirayim biraz olsun aynaya baktigimda kendimi iyi hissedeyim sen zaten guzelsin ihtiyacin yok diyor artik bir sey lazim olacak da onun dirdirini cekecegim diye korkuyorum cidden

Bir yaş doğum gününü zaten hatırlamayacak. O yüzden fazla lüks bir şeye gerek yok. Evde bir pasta kesin, fotoğrafları da siz çekin, olsun bitsin.
Ama kuaför masrafı, giyim ve bebeğin ihtiyaçları tartışma konusu bile olamaz. Bu konuda haklısınız. Eşiniz suyunu çıkarmış artık. Hele hele bebek için deterjan olayı komple fiyasko. Bebeğin cildi tahriş olsa, canı yansa ne olacak? Yemişim parasını, bebeğe her şey feda olsun kafasındayım. Oyuncak da alınmalı, mama da, deterjan da. He bir de tahriş falan olsa, doktor ve ilaç parası verecek, onu hatırlatın bence, madem iş cimrilikten yürüyor.
Sizin kıyafet ve kişisel bakım masraflarınız da lüks değil, ihtiyaç. Bunun ayrımına varmalı.
Baktınız olmuyor, çalışmaya başlayın derim.

Ev, araba almak icin yirtik seylerle dolaşmayi dusunup, cocuktan kismak istiyorsa cocuk yapmayip birikim yapsaymiş mesela.
Şu devirde 4-5bin maaş kirada ve cocuklu aile icin açlık sinirinda yaşiyorlar demek zaten.

O birikimi evlenmeden once ya da cocuksuzken düşünseymiş. Cok sinir bozucu. Ev fiyatlarina her sene 100.000zam biniyor araba desen ucmuş gitmiş. 4-5 bin paranin kenara attigiyla hangisini kac sene sonra alabilecek? Kac sene o cocuk yirtik ustle gezecek.

Ya evet haklısınız ama benim anlatmak istedigim illa konsept cekim olsun mevzusu degil o istiyor.ki birikim yaparken dilenci gibi yasayalim yirtik corapla gezelim ne bileyim yamali gezelim

X