Eşimle çocuk yüzünden her gün kavga 😣

Hayr esim 27 yasinda suan yasli deil yani bnde 24 gayet bilerek evlendm yani kacs vs deil cocugna demesinin sebebi ise benm zorlamam cocuhu yemek yesin ac kalmsn hep ole yapiyo die sartelleri atti adamin artk o yuzdn normlde ole deil sdece cocuklr bana alisr alistida zaten. Onalrla bi problemim yok annelik sevgisini suan bende gordukleri icin iyi anlasyrz
Cocuklarla problem olmaz, çocuklar problem cikarir demek istemiştim. Neyse siz mutluysaniz mesele yok.

Yüz bulmak olarak isimlendirmeyin bence. Kızım da aynı. Annemler gelince çok seviniyor. Sevincinden yapıyor. Açlıktan ölmeyecek sonuçta. Bırakın onlar varken mutlu olsun. Kilo ve boy konusunu tam bilmiyorum çünkü kızım çok iri. İnternetten persentile bakabilirsiniz.
Benimki zayf mutlu oluyo ama neden yemek yerken baska zamnda oynuyorlar anlamiyorm yaa

Birde ben uvey anneyim yani gecen kaynanam nie zayf bu cocuklr dio sanki bakmiyomusum gbi yani uzerimde piskolojk baskida var cocuklr yemiyo haberleri yok sanki yemek kıskanicam onlardan
'' Çağır anasını da o yedirsin madem. '' de. Ona açamaz bu çeneleri. Sana hiç açamasın.

Daha 3bucuk yasinda hareketli oldugu zamanlar bu kadar takilmayin erkenden yedirin 5 6yasina geldiginde daha farkli olucak 3bucuk yasindaki hangi cocugu gorsem yemek sirasinda bi lokma aliyor gidiyor bir bakiniyor oyun zamani onlarin sizi anliyorum esinizede hak vermiyorum ama kendinizi yipratmayin okula basladigi zaman zaten toplulukla yemeye iyice alisicak

Daha 3bucuk yasinda hareketli oldugu zamanlar bu kadar takilmayin erkenden yedirin 5 6yasina geldiginde daha farkli olucak 3bucuk yasindaki hangi cocugu gorsem yemek sirasinda bi lokma aliyor gidiyor bir bakiniyor oyun zamani onlarin sizi anliyorum esinizede hak vermiyorum ama kendinizi yipratmayin okula basladigi zaman zaten toplulukla yemeye iyice alisicak
Insallah 😍

Bnde ole dedim bugn begenmiyosan git anasi yedirsn iyi bakar o dedim ses ckrtmyo ozmn
Sen kocanla bi yerde uzlaşıp halledebiliyorsan, çekirdek ailenize müdahil ettirmiyorsa kaynanana diyeceğin tek şey '' Ya he he. '' dir. Allah razı olsun, insanlar doğurduğuna bakmazken sen doğurmadığına bakıyorsun hem de gül gibi. Kendini ezdirme. Faydası olmayanın diyeceği de olmasın. Bi daha derse '' Kilosu iyi, doktora götürdük. Doktordan da iyi bilmeyiver. Çok kilo sağlıklı birşey değil, çocuk genç yaşta diyabet mi olsun, kolesterolü mü çıksın? '' dersin ki ona bu açıklama bile fazla.

Sen kocanla bi yerde uzlaşıp halledebiliyorsan, çekirdek ailenize müdahil ettirmiyorsa kaynanana diyeceğin tek şey '' Ya he he. '' dir. Allah razı olsun, insanlar doğurduğuna bakmazken sen doğurmadığına bakıyorsun hem de gül gibi. Kendini ezdirme. Faydası olmayanın diyeceği de olmasın. Bi daha derse '' Kilosu iyi, doktora götürdük. Doktordan da iyi bilmeyiver. Çok kilo sağlıklı birşey değil, çocuk genç yaşta diyabet mi olsun, kolesterolü mü çıksın? '' dersin ki ona bu açıklama bile fazla.
Geri kafalilar ki anlasalar keske analari cok iyi baktı sankide bana laf atiyorlar

Geri kafalilar ki anlasalar keske analari cok iyi baktı sankide bana laf atiyorlar
Eski zamanda değiliz, çoluk çocuk tarla tapan işi yapmıyoruz. Pandemi de var, eve tıkıldık. Fazla kilo gerçekten tehdit artık, eritecek vücudu dengeleyecek bir alan da çok yok. İhtiyacın yoksa yemezsin ki fazla.

sadece yemek için mi kavga ediyorsun?
bende çocuk için eşimle her türlü kavga ediyoruz.. çildirtiyor insani ya.

Üvey çocuk diye mi bu kadar baskılıyorsunuz? Bırakın yemesin babası öyle diyorsa. Sorumluluk sizden çıksın yani. Kv de laf ediyorsa kendi alsın baksın. Hem 24 yasndasınız hem de 3 çocuk sorumluluğu. Yıpranırsnız daha çook..

Üvey çocuk diye mi bu kadar baskılıyorsunuz? Bırakın yemesin babası öyle diyorsa. Sorumluluk sizden çıksın yani. Kv de laf ediyorsa kendi alsın baksın. Hem 24 yasndasınız hem de 3 çocuk sorumluluğu. Yıpranırsnız daha çook..
Uveyle alakasi yok kendi cocugumda olsa baski yaparm ac kalmasin simariklik yuzunden die o doymayinca benim icim rahat etmiyo

Benimki temmuzda üç yaşına girecek, 13 kilo. Aynılar aşağı yukarı. Bana zatıf gelmiyor persentilde biraz aşağıda olsa da normal grupta işte yeter. Ben ve kardeşim küçükken bütün günü hiçbir şey yemeden geçirirdik. Ben kahvaltıdan sonra sokağa kaçıp hava kararana kadar eve uğramazdım, beni içeri alırlar korkusuyla asla eve gelmezdim. Çok sağlıklıyız, normal kilodayız. Biz bile büyüdüysek herkes büyür. O yüzden çok takılmıyorum yediler yemediler olayına

😅 bazen baska konularda oluyo ama her evlilikte olfugu gibi yemek konusunda daha titizim ben
İyice acıkınca daha güzel yiyor bak bundan emin olabilirsin her saatte yemek yenince yemiyor zaten kendileri söylüyor anne acıktım diye bence baskı yapmamalısın zaten acıkınca hazırlayıp yediriyorum yada yiyor öyle :)

X