eşimle çok iyi anlaşmamıza rağmen yaşadığım bir olay

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
6 yıl sevgiliydik ilişkiye girmiyorduk evine gitmiştim. eşim evlenmeyi mi beklemiş zorla yapmak için 😂 anlamıyorsunuz işte kabul edin. benim anlattığım duruma göre yazmıyorsunuz. tabiki istediğinizi yazabilirsiniz ama ben durum böyle değil dedikçe inatla bunu yazıyorsunuz. ne bileyim hayvan, öküz dseniz mesela eşimi savunmazdım o zaman :KK70:

6 yıl sevgiliydik ilişkiye girmiyorduk evine gitmiştim. eşim evlenmeyi mi beklemiş zorla yapmak için 😂 anlamıyorsunuz işte kabul edin. benim anlattığım duruma göre yazmıyorsunuz. tabiki istediğinizi yazabilirsiniz ama ben durum böyle değil dedikçe inatla bunu yazıyorsunuz. ne bileyim hayvan, öküz dseniz mesela eşimi savunmazdım o zaman :KK70:
Konunuzu kapatırabilirsiniz sorun çözüldüyse

Bence anlasilamadiginiz konu 'riza alma kavramini' direncle karsiliyor oldugunuz. Siz sadece evlenmek icin imza attiginiz icin hayatiniz boyunca esinize rizaniz olduguna dair bir soz vermediniz. Gerekirse her iliskide dur diyecekseniz ve esiniz duracak, esiniz dur derse siz duracaksiniz bu hem yasal hem etik yonunden boyle.

Ben bundan 1.5 sene oncesine kadar akademisyendim, biz universiteye baslayan lisans ve lisansustu ogrencilerine ilk olarak zorunlu olarak 'Letter of Consent' egitimi veriyorduk(yurtdisindayim). Bakin akademik egitimlerine bile baslamadan once verilen ilk ders riza alma egitimiydi. Cunku etik ve yasal cercevede bir akademik alan olusturmayi amaclanmisti.

Kendinizi kotu hissettiriyorsa o kelimeyi dusunmeyin, kelimenin bir onemi de yok zaten ama esiniz rizanizi almak zorundaydi. Almadiysa cok ciddi bir tepki gormeyi hak ediyor sizden, alttan alinacak bir durum degil yasadiginiz.

Konu sahibinin cinselliğe bakışı sıkıntılı.Muhtemelen bu yüzden acı duyoyor.Psikolojik yani.Cinsellik erkeğe sunulan bir ödül değil, pis korkunç bir şey değil; cinsellik kadının da erkek gibi zevk aldığı işteş bir eylemdir.İki tarafın rızasına dayanır.Fantazi olcaksa da iki taraf da aynı anda ister ve zevk alır.Taraflardan birininin “dur” demesi ilişkinin son bulması için yeterlidir.

Eminim sert tepki gösterseydiniz eşiniz devam etmezdi.
O an onu yarı yolda bırakmamak adına tepkinizi gösterememişsiniz. Eşiniz de gerçekten istemediğinizi idrak edememiş ya da idrak etmek işine gelmemiş.
Konuşarak çözebilirsiniz bence.

Eminim sert tepki gösterseydiniz eşiniz devam etmezdi.
O an onu yarı yolda bırakmamak adına tepkinizi gösterememişsiniz. Eşiniz de gerçekten istemediğinizi idrak edememiş ya da idrak etmek işine gelmemiş.
Konuşarak çözebilirsiniz bence.
evet hem işine gelmedi hem de ben yeterli tepki gösteremedim. yani ilişkinin başında hayır istemiyorum dedim sonrasında sessiz kaldım. kararımın arkasında durabilsem kalkardım. o da huyumu biliyor işte devam etti o an kendini düşündü. sonradan pişman oldu söz vermiştin deyince.

not: lütfen farklı türlü yorumlamayın. veya böyle düşünüyorsanız yorum atmayın. belki ben eksik anlattım hata bende. benim burada şikayet ettiğim konu farklıyken konu apayrı bir yere çekililiyor daha da üzülüyorum. bahsettiğim kişi çok sevdiğim eşim

eşimle uyumumuz çok iyi. birbirimize anlayışımız beni bebek gibi sevmesi, sakınması. canım biraz acısa sürekli sorması iyi oldun mu diye.. sürekli yan yanayız evdeyken. öper, sarılır, ilgilenir. ben de çok seviyorum. hatta ikimizin ilişkisinin çok özel olduğunu düşünürüm. Hiçbir zaman saygısız bir davranış görmemiştik birbirimizden. (uzun sevgililik dönemi de var, hiç ayrılmamıştık, kavga etmemiştik)
ama evlendiğimden beri (4 ay) cinsel anlamda sorun var. ben çok acı yaşıyorum. doktorlara gittim önemli birşey görünmediğini söylemişlerdi. tekrar farklı doktorlara gidecektim. (tek hatam ertelemek oldu)
bu arada acı olmasına rağmen eşimi sevdiğim için en az 2 günde bir ilişki oluyordu. sadece bazen istemiyordum çok acıyor diye. (özellikle üst üste olursa) geçen birşey yaşandı. istemediğimi söylediğimde eşim söz veriyorum o olmayacak dedi (yani yüzeysel olacaktı) ama dediği gibi davranmadı, ben yatağın yanına kaymama bırak dememe rağmen beni kendine çekti. sonuçta sevdiğim eşim tabi ki direnç göstermiyorum (ben bile o an eşimin psikolojisini düşündüm ters bir hareket yapmayım diye) ama söylüyorum da yapma diye. söylememe rağmen duymaması ya da gülümseyip işi espriye vermeye çalışması zoruma gitti. sonrasında ben konuşmayınca gönlümü almaya çalıştı. ben de hemen affettim o anı bir daha konuşmadım hatırlamamak için. yine çok iyiydik. ama ben hatırlayınca kötü oluyorum. bir güven sorunu oluştu. eşim de niye benden kaçıyorsun öperken diyor. hiç farkında değil sanırım. o kadar çabuk ikimize de olayı unutturmuşum ki.
Bu kadar iyiyken herşey doktora gitmelisin

Olayı tecavüz gibi değerlendirmeyin bu eşinizden soğumanıza sebep olur, ben bir kaç tecavüz vakası biliyorum bu olayda tecavüz yok.
Eşiniz muhtemelen sizin korkunuzun üzerine giderek yenmeye çalışmış kendi çapında ama bunun yolu bu değil. Doktorla görüşebilirsiniz ya da terapistle görüşebilirsiniz. Bana sorarsanız hem korkuyor hem acı çekiyorken iki günde bir ilişki yaşamanız da sizi soğutur. Bırakın biraz ara verin özleyin. Belki o özlemle siz kendiniz isteyeceksiniz. İnanın öylesi daha kolay olacak sizin için de.

Bunu nereye kadar genelleyebiliriz mesela? Ne demek aklı devre dışı kaldı, cinselliğine hakim olamadı?

Eşiniz için geçerliyse bu dediğiniz diğer erkekleri de, tecavüzcüleri de bu şekilde aklayabilir miyiz? Aklı olmayan, içgüdüleriyle hareket eden varlıklardan mı bahsediyoruz?

Yapmayın Allah aşkına.
Tecavüzcüleri tabi ki de bahsettiğim durumun içine alamayız ama bu kişi benim eşim sevdiğim insan ve isteyerek canımı yakmayacağına eminim anlık bir hata yaptı ve hatasını devam ettirmedi, sonrasında benden özür diledi, kaldı ki bu adamın tecavüze falan da ihtiyacı yok.

Yüzeysel ne demek ya? Cinsellik ya vardır ya yoktur. Evlilik içinde yüzeysel birlikteliğe olur vermek gerçekten çok saçma. Eşiniz duymadım, kendimi tutamadım vs gibi bahaneleriyle sizi kendine inandırmış ama ben hiç inandırıcı bulmadım. Ortada ciddi bir sorun var.

Sürekli ilişkinizi övmüşsünüz ama sizin yazdığınızın aksine hiç kavga edilmeyen ilişkilerde hep bir sorun olduğunu düşünüyorum ben. İki farklı insan hiç mi birbirinizden zıt düşünmediniz, karşı tarafın tepki göstereceği bir şey yapmadınız? Kavga etmekte ilişkinin bir parçası. Önemli olan o kavgadaki üslup, sonrasında iki tarafında birbirine yaklaşımının nasıl olduğu.

Bu konuyu eşinizle konuşun ve bir karar verin cinselliği ya istiyorsunuz ya istemiyorsunuz. Ortası olmaz bunun. Eşinizin de iradesi yok madem yüzeysel müzeysel kabul etmesin.

Bu sorunu ertelemeden çözmeye çalışın ama cinsellik bir evliliğin temeli çünkü

sizce ben birkaç kez yapma aşkım dedim dur dedim. yatakta yana kaydım eşim beni gülümseyerek kendine çekti (eşim ya hani) devam etti ama bende öyle kaldım başka tepki vermedm mesela yataktan kalkıp gitmedim. buna tecavüz denir mi yoksa eşim isteklerime önem vermedi mi denir? daha nasıl açıklanır bilmiyorum.

Gerçekten anlamadığım için soruyorum o eşim ya hani detayı neden var? Siz istemediğinizi söylemişsiniz yapma dur demişsiniz. Bu cümle net bir cümle. Karşınızdaki kişinin eşiniz olması cümlenin anlamını değiştirmiyor. Hayır demek hayır demektir. Hani eşiniz olması yaşanan olayı da normal kılmıyor. Sevgiliniz de olsa nişanlınız da olsa veya bir başkası da olsa normal değil.

Erkek olmak ne güzel, yaptığın hiçbir şeyle ilgili sorumluluğun yok. Birileri senin adına buluyor bütün bahaneleri.
Eşine kötü davranır, anası aklına girmiş olur.
Eşini döver, çok kötü şeyler yaşadığı için öfkesini kontrol edemiyordur.
Eşini sekse zorlar, aklı devre dışı kalmış olur.

Ama sorsak bu erkekler size "kadın aklın ermez" deyip dünyayı yönetmeye kalkarlar.

Dışarıda nasıl hakim olabiliyor peki cinselliğine? Ya da olamayıp ona buna mı saldırıyor?
Üslubunuza dikkat edin, burada herkes fikrini belirtebilir özgür bir şekilde saygısızlığa lüzum yok

not: lütfen farklı türlü yorumlamayın. veya böyle düşünüyorsanız yorum atmayın. belki ben eksik anlattım hata bende. benim burada şikayet ettiğim konu farklıyken konu apayrı bir yere çekililiyor daha da üzülüyorum. bahsettiğim kişi çok sevdiğim eşim

eşimle uyumumuz çok iyi. birbirimize anlayışımız beni bebek gibi sevmesi, sakınması. canım biraz acısa sürekli sorması iyi oldun mu diye.. sürekli yan yanayız evdeyken. öper, sarılır, ilgilenir. ben de çok seviyorum. hatta ikimizin ilişkisinin çok özel olduğunu düşünürüm. Hiçbir zaman saygısız bir davranış görmemiştik birbirimizden. (uzun sevgililik dönemi de var, hiç ayrılmamıştık, kavga etmemiştik)
ama evlendiğimden beri (4 ay) cinsel anlamda sorun var. ben çok acı yaşıyorum. doktorlara gittim önemli birşey görünmediğini söylemişlerdi. tekrar farklı doktorlara gidecektim. (tek hatam ertelemek oldu)
bu arada acı olmasına rağmen eşimi sevdiğim için en az 2 günde bir ilişki oluyordu. sadece bazen istemiyordum çok acıyor diye. (özellikle üst üste olursa) geçen birşey yaşandı. istemediğimi söylediğimde eşim söz veriyorum o olmayacak dedi (yani yüzeysel olacaktı) ama dediği gibi davranmadı, ben yatağın yanına kaymama bırak dememe rağmen beni kendine çekti. sonuçta sevdiğim eşim tabi ki direnç göstermiyorum (ben bile o an eşimin psikolojisini düşündüm ters bir hareket yapmayım diye) ama söylüyorum da yapma diye. söylememe rağmen duymaması ya da gülümseyip işi espriye vermeye çalışması zoruma gitti. sonrasında ben konuşmayınca gönlümü almaya çalıştı. ben de hemen affettim o anı bir daha konuşmadım hatırlamamak için. yine çok iyiydik. ama ben hatırlayınca kötü oluyorum. bir güven sorunu oluştu. eşim de niye benden kaçıyorsun öperken diyor. hiç farkında değil sanırım. o kadar çabuk ikimize de olayı unutturmuşum ki.
Doktora gidin bebce .Birde kayganlasyırıcı alabılırsınız.Normalde acımaması gerek .Çok mu kasıosunuz acaba ?Eşiniz unutmuşsa sızde hatırlatın.Bundan çok rahatsız oldum diye .Buraya yazacagınıza zaten muhtesem ılışkınız varmış esınız sızı anlar zaten.Drmekkı yeterınce tepkı cermemıssınız.

Olayı tecavüz gibi değerlendirmeyin bu eşinizden soğumanıza sebep olur, ben bir kaç tecavüz vakası biliyorum bu olayda tecavüz yok.
Eşiniz muhtemelen sizin korkunuzun üzerine giderek yenmeye çalışmış kendi çapında ama bunun yolu bu değil. Doktorla görüşebilirsiniz ya da terapistle görüşebilirsiniz. Bana sorarsanız hem korkuyor hem acı çekiyorken iki günde bir ilişki yaşamanız da sizi soğutur. Bırakın biraz ara verin özleyin. Belki o özlemle siz kendiniz isteyeceksiniz. İnanın öylesi daha kolay olacak sizin için de.
gerçekten ben olay öyle değil diyip açıkladıkça ısrarla yazıyorlar anlayamadım. sanki görmüşler gibi nasıl kolay en büyük kelimeleri kullarak itham ediyorlar. ben konuyu açarken yine eşimi veya beni suçlayacaklarını biliyordum da bu yönde değerlendirme olacağını tahmin etmemiştim.

Rahimde acı varsa kist olabilir ama girişteyse kayganlaştırıcı kullanın

Tecavüzcüleri tabi ki de bahsettiğim durumun içine alamayız ama bu kişi benim eşim sevdiğim insan ve isteyerek canımı yakmayacağına eminim anlık bir hata yaptı ve hatasını devam ettirmedi, sonrasında benden özür diledi, kaldı ki bu adamın tecavüze falan da ihtiyacı yok.

Abla eşini savunmak için aldığın fake hesaptan aceleyle girerken ifşa olmuşsun, yazıktır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X