Eşimle ev işi tartışmalarımız bitmiyor

Merhaba Hanımlar. Eşimle 6 aylık evliyiz 2mizde 1 senedir home office iz 7/24 evdeyiz. Benim işim nerdeyse hiç olmuyor covidden ötürü yurtdışı departmanında olduğum için, eşimin işleri genelde yoğun ama bazen de çok rahat oluyo ama ne olursa olsun bütün işi ben yapıyorum. O sadece ekmek almaya gider her sabah bu kadar. Mesela bu sabah kahvaltı yaptık bulaşıkları tezgaha topladım o da dizi izliyodu mutfağı sen toparla dedim içeri geçtim 2 3 saat oldu yemek yapıcam hala bulaşıklar orda dizi izliyo. Fıttırdım yemeğini yapıyorum tertemiz çamaşırların ev mis gibi şunu toplamayı çok mu gördün ya dedim o da bana kızıyo yapcaktım zaten acelesi ne vs vs. Kayınvalidem de çok pis annesinden mi görmedi nedir anlamıyorum. Kayınvalidemin mutfağında her şey yapış yapış yemek yiyesim gelmiyor. Kendi kendime anası kılıklı dedim salonda duymuş çıldırdı terbiyeni topla vs diye. Napayım yaa Ya çok yeni evliyiz nasıl bi tutum sergilemeliyim böyle alışsın istemiyorum. Değerli yorumlarınız bekliyorum.
Eşimde bana herhangi bi sebep heleki böylesi uyduruk bir sebepten anası babası kılıklı dese ağzını topla demek yerine karşımdaki insanın kusurunu yüzüne carpardim annesinden yada herangi birinin temizliğinden pisliginden sizene yapış yapissa yemezsiniz olur biter eşiniz ölmemiş o yaşa kadar demekki ayrıca bu şekilde davrandığin sürece o adama parmağını bile kipirdattiramazsiniz . Erkekler bu tür şeyleri yapmayarak herşey hazır buyumusler siz geliştirin benim eşimde herşey önüne gelmiş ama şuan yemek yapmaya masa kurmaya temizliğe yardım eder ne dediğin değil nasıl dediğin olay demişler bu herkes için geçerlidir

Bende iş için kavga edilmesini anlamıyorum. Ben de eşime bir iş söylerim iki saat sonra yapar. Askeriye değil ki adamın evi orası, varsın canı istediğinde yapsın.
Ben dizi izlerken eşim gelip böyle saydırsa mutfağı toplamadığım için, üstüne bir de anneme laf etse soğurum adamdan. Empati yapmaya çalışın.

X