Eşimle ilgili sorun belki çok önemli değil ama....

mutluluk54

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2014
29
1
34
Öncelikle herkze merhaba yeni katıldım aranıza arkadaşlar ben 1.5 yıllık evliyim başından kısaca anlatıyım biz eşimle 6 yıldır beraberiz farklı iki şehirdeydik arası 1.5 saatti şehirde sayılmaz eşim oldukça tanınan biridir etrafında ben üniverstyi bitirdim 19 umda eşimle tanıştım 23 sonunda evlendik eşimin babası yok veaft etmiş 12 yıl önce ve eşim babasının zamanında oldugu şehirde durumları iyi olan ailelelrdenmiş neyse baba öldükten sonra maddi durum biraz bitmiş eşim hep kendi işini yapmış en son amcasıyla clup işi yaparlar ve eşime yüklüce borç kalır amcasından saolsn yani ben eşimi tanıdığımda 0 dı sadece bir arabası kalmıştı bir işi bile yoktu para pul hiçbişey tabi çok yerleri var miras ama satılmadı zaten satılmasında çalışıp yapsın herkez ben eşimle ilk internette tanıştım ama ne yerimizi ne yurdumuzu bilmezdik en son o amcasıyla çalıştıgı yerde bir organizsyonda karşılaştık kader işte ikimizde çok dik karakterleriz eşimi herkez çok sert bilir ah bide bana sorsunlar kuzumu:))neyse ben çok iyi bir işişm vardı ama aşkım için işimi aileimi bırakıp geldim bu şehre eşime hep bir iş kur benm çok parada gözüm yok ama iş şart biz3 yıl flört ettik ben gittim eşim geldi çokk fedakrlıklar oldu yoktan var edildi bu sürecte eşim işi kurdu şehrin merkezinde evimizi aldı bütün herşeyi mobilya düğün nişan söz vs herşeyi tek başına yaptı saolsun tabi kız tarfına düşenler yapıldı yani ailesinden destek olanı yoktu babası yoktu hiç bişey yokkn bunlar oldu iste beni aldı:)biz genel olarak biraz aynı karakterde oldugumuz için ben onun dişisi o benim erkek versiyonum:))biraz sinir vardır bizde çok tartışırız o anda yakar yıkarız ama 2 gün bile ayrı kalamadık hiç anneme gitsem ertesi gün özlüyorum gel der sen yokken duramıyorum evde der benm bu sehirde çok arkdaşım yok daha dogrusu yok nerdeyse eşimin annesiylede mesafliyiz yani benim tek rakdşım eşim oluyo bu sürede eşim benden 1 yıl çalışmammı istedi kabul ettim 1 yıl sonra işe girdim ama otel iflas etti çıktım bizim tartışmalarımız genelde benim bazen bunalmamla ona sarmamla oluyor eşim asla kahveydi arkdaşlarla dısarı cıkmaydı hiç öyle huyları yoktur oda genelde benle bişeyler yapmk ister eşimn eli çok açıktır ben 1 istesem o zorla 3 verir alır bunlarda sıkıntı yok haftada 3-4 kere dısarı cıkarız ben boşver krediler yakşaıyor harcama yapmaylım desem bile o hadi boşver hallderim ben der arkdaşım olmdgından hep bişeyler yapalım istersen sinemaydı kahve içmekti yemkti haftad kesin 2-3 kere çıkarız arabayı bile ben otomtk biliyorum diye değiştirdi mutlu olayım diye çok şey yapar çiçek eksik olmaz ufak hediyelerde buarada kendi işimiz bizim ve sıkıntıda çektiğimz zamnlar oldu biz ozamnlar daha mutlu oluyorz nedense:)gel gelelim eşimin 2 kötü huyu var birincisi biz kavga edince ailemle paylaşıyor sebebni soruncada babam yok benim babanı babam gibi görüyorum diyor ama ben sorunları bukdar ailem bilsin istemiyorum 2.si eşim eğer biz çıkmıyorsak dışarı saat 10 da uykusu geliyor bende istiyorum ki en azında biraz daha otursun bedenen yorulcagı bir iş kendi işide olsa çalışmayı çok sever ama dısarı cıkalım desem hiç kırmaz ama farkettiğim bişey eşim genelde bizim sıkıntımızn oldugu aylarda böle oluyor paylaşır her sıkıntısını ödemelrimiz zor oldgu aylarda böle oluyor bedenen degil kafam dolu oluyor diyor onun dısında hç sıkıntım yok belki bu sıkıntı bile deiğl ama ben suan calısmdıgımdan cokmu yükleniyorum millet koca yüzü göremzken benimki hic tek bırakmaz ayrıca üstüme titrer aramız bozuk olsa işte çalışamaz hep ama eşim çok büyük borçla evlendi 3 yıllık borçtu ve bunları tek basına 1 yılda ödededi aylık 4 bin kadar ödememiz vardı allahtan çalışmayı cok seviyor tek basına dünyayı yaptı sülalesi arkasında olup herseyi andan babadan beklemedi eşim hiç kızlar böle işte sizden yorumlarını bekliyorum lütfen

Öncelikle herkze merhaba yeni katıldım aranıza arkadaşlar ben 1.5 yıllık evliyim başından kısaca anlatıyım biz eşimle 6 yıldır beraberiz farklı iki şehirdeydik arası 1.5 saatti şehirde sayılmaz eşim oldukça tanınan biridir etrafında ben üniverstyi bitirdim 19 umda eşimle tanıştım 23 sonunda evlendik eşimin babası yok veaft etmiş 12 yıl önce ve eşim babasının zamanında oldugu şehirde durumları iyi olan ailelelrdenmiş neyse baba öldükten sonra maddi durum biraz bitmiş eşim hep kendi işini yapmış en son amcasıyla clup işi yaparlar ve eşime yüklüce borç kalır amcasından saolsn yani ben eşimi tanıdığımda 0 dı sadece bir arabası kalmıştı bir işi bile yoktu para pul hiçbişey tabi çok yerleri var miras ama satılmadı zaten satılmasında çalışıp yapsın herkez ben eşimle ilk internette tanıştım ama ne yerimizi ne yurdumuzu bilmezdik en son o amcasıyla çalıştıgı yerde bir organizsyonda karşılaştık kader işte ikimizde çok dik karakterleriz eşimi herkez çok sert bilir ah bide bana sorsunlar kuzumu:))neyse ben çok iyi bir işişm vardı ama aşkım için işimi aileimi bırakıp geldim bu şehre eşime hep bir iş kur benm çok parada gözüm yok ama iş şart biz3 yıl flört ettik ben gittim eşim geldi çokk fedakrlıklar oldu yoktan var edildi bu sürecte eşim işi kurdu şehrin merkezinde evimizi aldı bütün herşeyi mobilya düğün nişan söz vs herşeyi tek başına yaptı saolsun tabi kız tarfına düşenler yapıldı yani ailesinden destek olanı yoktu babası yoktu hiç bişey yokkn bunlar oldu iste beni aldı:)biz genel olarak biraz aynı karakterde oldugumuz için ben onun dişisi o benim erkek versiyonum:))biraz sinir vardır bizde çok tartışırız o anda yakar yıkarız ama 2 gün bile ayrı kalamadık hiç anneme gitsem ertesi gün özlüyorum gel der sen yokken duramıyorum evde der benm bu sehirde çok arkdaşım yok daha dogrusu yok nerdeyse eşimin annesiylede mesafliyiz yani benim tek rakdşım eşim oluyo bu sürede eşim benden 1 yıl çalışmammı istedi kabul ettim 1 yıl sonra işe girdim ama otel iflas etti çıktım bizim tartışmalarımız genelde benim bazen bunalmamla ona sarmamla oluyor eşim asla kahveydi arkdaşlarla dısarı cıkmaydı hiç öyle huyları yoktur oda genelde benle bişeyler yapmk ister eşimn eli çok açıktır ben 1 istesem o zorla 3 verir alır bunlarda sıkıntı yok haftada 3-4 kere dısarı cıkarız ben boşver krediler yakşaıyor harcama yapmaylım desem bile o hadi boşver hallderim ben der arkdaşım olmdgından hep bişeyler yapalım istersen sinemaydı kahve içmekti yemkti haftad kesin 2-3 kere çıkarız arabayı bile ben otomtk biliyorum diye değiştirdi mutlu olayım diye çok şey yapar çiçek eksik olmaz ufak hediyelerde buarada kendi işimiz bizim ve sıkıntıda çektiğimz zamnlar oldu biz ozamnlar daha mutlu oluyorz nedense:)gel gelelim eşimin 2 kötü huyu var birincisi biz kavga edince ailemle paylaşıyor sebebni soruncada babam yok benim babanı babam gibi görüyorum diyor ama ben sorunları bukdar ailem bilsin istemiyorum 2.si eşim eğer biz çıkmıyorsak dışarı saat 10 da uykusu geliyor bende istiyorum ki en azında biraz daha otursun bedenen yorulcagı bir iş kendi işide olsa çalışmayı çok sever ama dısarı cıkalım desem hiç kırmaz ama farkettiğim bişey eşim genelde bizim sıkıntımızn oldugu aylarda böle oluyor paylaşır her sıkıntısını ödemelrimiz zor oldgu aylarda böle oluyor bedenen degil kafam dolu oluyor diyor onun dısında hç sıkıntım yok belki bu sıkıntı bile deiğl ama ben suan calısmdıgımdan cokmu yükleniyorum millet koca yüzü göremzken benimki hic tek bırakmaz ayrıca üstüme titrer aramız bozuk olsa işte çalışamaz hep ama eşim çok büyük borçla evlendi 3 yıllık borçtu ve bunları tek basına 1 yılda ödededi aylık 4 bin kadar ödememiz vardı allahtan çalışmayı cok seviyor tek basına dünyayı yaptı sülalesi arkasında olup herseyi andan babadan beklemedi eşim hiç kızlar böle işte sizden yorumlarını bekliyorum lütfen[/QUObence hiçbir probleminiz yok cnm sen boşta olduğun için kafana takıyorsun herşeyi. sadece sorunları ailene söylemesi biraz sıkıntı o da konuşularak halledilir.ama sen aşırı tepkiler veriyorsan her sornda o yüzden de ailene söylüyor olabilir.

bence hiçbir probleminiz yok cnm sen boşta olduğun için kafana takıyorsun herşeyi. sadece sorunları ailene söylemesi biraz sıkıntı o da konuşularak halledilir.ama sen aşırı tepkiler veriyorsan her sornda o yüzden de ailene söylüyor olabilir.

bence hiçbir probleminiz yok cnm sen boşta olduğun için kafana takıyorsun herşeyi. sadece sorunları ailene söylemesi biraz sıkıntı o da konuşularak halledilir.ama sen aşırı tepkiler veriyorsan her sornda o yüzden de ailene söylüyor olabilir.

canım bizim tepkiler biraz fazla dediğim gibi bizde bi anda fevrileşme sorunu var:)benimki biraz daha geç geçer eşiminki daha çabuk millet hep der bu adam nasıl böyle değişti oldu çok seviyoruz çünkü çok fedkarlık yapıldı hem flörtte hem evlilikte ben çalışmamaya alışık değilim zaten oyüzden daralıyorum cok dısarı cıksakta bu bütün gün çalışmanın yerini tutumuyor eşim evde akşam 10-10bucuk gibi uyuynca kızıyorum sabah çok erken kalkarız tabi bu sürekli böyle değil ama dedigm gibi önemli degil belki cünkü genelde ödeme günlerinde geirilir eşim kendi işimz oldugundan maaas gibi net paramız olmaz günü belli olmaz paranın acaba stres yapınca mı böyle diyorum sonrada aman uyusun yeterki yanımda olsun ya mactı kahve kültürüydü arkdaşlarıyla vakit geçirme olsaydı neyapardım diyorum belkide stres yapıo diye üzlüyorum ben:KK43:

bebek düşünmüyor musunuz:) ? ikiniz içinde güzel olur evinizin neşesi olur.hem bir evlat yetiştirmek bir nesil yetiştirmektir güzel bir anne baba olursunuz siz:) bu arada hobi filan edinsen kendine.bende bir yıllık evliyim.evde sıkılıyorum sürekli eşim çalşmamı istemiyo.kurdele nakışı öğreniyorum onunla biraz oyalanıyorum kitap filan okuyorum ne biliyim böyle güzel uğraşlar hobiler edinirsen daha rahat geçer günlerin ki maşallah eşin hep ilgili seninle sıkıldığının farkında ki böyle istediğin zaman gezdiriyor dolaşıyorsunuz. ya seni anlamasaydı o zaman napardın::KK43: şükretmek lazım :):KK52:

bebek düşünmüyor musunuz:) ? ikiniz içinde güzel olur evinizin neşesi olur.hem bir evlat yetiştirmek bir nesil yetiştirmektir güzel bir anne baba olursunuz siz:) bu arada hobi filan edinsen kendine.bende bir yıllık evliyim.evde sıkılıyorum sürekli eşim çalşmamı istemiyo.kurdele nakışı öğreniyorum onunla biraz oyalanıyorum kitap filan okuyorum ne biliyim böyle güzel uğraşlar hobiler edinirsen daha rahat geçer günlerin ki maşallah eşin hep ilgili seninle sıkıldığının farkında ki böyle istediğin zaman gezdiriyor dolaşıyorsunuz. ya seni anlamasaydı o zaman napardın::KK43: şükretmek lazım :):KK52:

canım tamda ondan bahsettim aslında bask biyerde evde sıkılıyorum ben üniversteden beri çalışırdım turizmciyim çok calıstım ama evlnirken eşim dedi ki 1 yıl calısma benimle evle ilglen sende dinlen yıllrca calıstın ben bekldim bir yıl bir yıl sonra iş armaya basladım benimki değişmeye basladı tavır almaya basldı çalışmsan ihtiycımız yok ama bu bi ihtiyac meselesi degil valla neyptım ettim girdim gönlüme göre haka bi işe sabhalrı işe giderken surat hep ben bütün ilgiyi tam gaz devam ettiriyorum ama eşim hep rahtsızdı kavga bile ettik cunku bana evlnrken calışmamaı istemdgini söylemedin şimdi neoluyo sana 1 seneydi sadece dedim herseye ragmn girdim işe 2 gün iyi 3.gün kötüydük kıskanıyodu biraz ama ben ödün vermedim derken 5 yıldızlı otelim iflas etti:KK1:gülsemmi ağlasammı bilemdim ve cok memnundum eşimde alışmak üzerydi sonra mecbur 2 ay sonra cıktım benimki pek mutlu bebek işine gelince 1bucuk yıl oldu yazdan sonra rabbim nasip ederse diyodum düşünüyoruz ama şimdi ben baska sehre gelin geldim bebek olunc uzun süre iş hayatım bitecek bebegimi ufakkende sırf iş için bırakamam arada kaldım iş için ertelemk dogrumu bilmiyorum bebişi ama okadar okudum yada biance büyütüp sonramı işi düşünsem karaszm hobi demişssn spora yazılıyorum iş sebebyle çıkmıştım eşim zaten bide ilginmsede kafayı yerdm duramzdım zaten hak veriyo cünkü arkdaşım pek yok buara cevap verdigin için teşkkürler bazıları neden bukdar detaylı yazdın demiş ikidebir dertelerimiz kısmında hani sundanmı bundanmı bosuna sorulmsın die ama rhtsız olanlar var ndense :KK50:

canım tamda ondan bahsettim aslında bask biyerde evde sıkılıyorum ben üniversteden beri çalışırdım turizmciyim çok calıstım ama evlnirken eşim dedi ki 1 yıl calısma benimle evle ilglen sende dinlen yıllrca calıstın ben bekldim bir yıl bir yıl sonra iş armaya basladım benimki değişmeye basladı tavır almaya basldı çalışmsan ihtiycımız yok ama bu bi ihtiyac meselesi degil valla neyptım ettim girdim gönlüme göre haka bi işe sabhalrı işe giderken surat hep ben bütün ilgiyi tam gaz devam ettiriyorum ama eşim hep rahtsızdı kavga bile ettik cunku bana evlnrken calışmamaı istemdgini söylemedin şimdi neoluyo sana 1 seneydi sadece dedim herseye ragmn girdim işe 2 gün iyi 3.gün kötüydük kıskanıyodu biraz ama ben ödün vermedim derken 5 yıldızlı otelim iflas etti:KK1:gülsemmi ağlasammı bilemdim ve cok memnundum eşimde alışmak üzerydi sonra mecbur 2 ay sonra cıktım benimki pek mutlu bebek işine gelince 1bucuk yıl oldu yazdan sonra rabbim nasip ederse diyodum düşünüyoruz ama şimdi ben baska sehre gelin geldim bebek olunc uzun süre iş hayatım bitecek bebegimi ufakkende sırf iş için bırakamam arada kaldım iş için ertelemk dogrumu bilmiyorum bebişi ama okadar okudum yada biance büyütüp sonramı işi düşünsem karaszm hobi demişssn spora yazılıyorum iş sebebyle çıkmıştım eşim zaten bide ilginmsede kafayı yerdm duramzdım zaten hak veriyo cünkü arkdaşım pek yok buara cevap verdigin için teşkkürler bazıları neden bukdar detaylı yazdın demiş ikidebir dertelerimiz kısmında hani sundanmı bundanmı bosuna sorulmsın die ama rhtsız olanlar var ndense :KK50:

seninle benzeşiyoruz. ben istanbulda doğdum büyüdüm eşimde öyle.bizde severek evlendik 4 5 yıl bekledik birbirimizi.15 aylık evliyiz :)eşim memur bu sebepten dolayı tekirdağdayız bnde memur adayıyım ama bir türlü nasip olupta atanamadım. din görevlisiyiz. eşime diyorum atanana kadar okulda öğretmenlik yapayım erkek öğretmenler var diye kıskanıyor istemiyor öyle olunca bende evdeyim anlayacağın atama bekliyorum :)velhasıl çocuk konusuna gelince aslına bakarsan bende pek düşünmüyordum eşimde ama yaptık bi tane:KK1::KK1: şimdi 36 haftalık hamileyim az kaldı doğuma ilk aylarda zorlandım biraz ama şimdi çok farklı bir mutluluk var evlat sahibi olmak anne baba olmak başkasının çocuğuna bile bakışım değişti bence çocuğu çok ertelemeyin eşin zaten şu dönem çalşmanı istemyecek çocuk doğsun biraz büyyünce bence izin verir neden dersen artık evli mutlu ve çocuklusunuz tamamen eşine aitsin evladınız var daha güçlü bağlarınız olduğu için belki kıskanmaktan vazgeçer eşin :) bu arada bnm cvp yazdığım bi konu oldu şuan o kadar üzgünümki konusu :) ordada konu sahibi biraz çıkıştı yorum yapanlara :):)

X