Eşimle yemek sorunumuz

utopikuye

^^
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2016
3.382
3.425
Hem ideal kilomu korumak hem de daha saglikli beslenmek icin yemeklere tuz eklememeye başladım. Tabakta ekleyince de yemek lezzetli olmuyormus esimin deyimine göre. Bugun en son allah rizasi icin tuz koy dedi. Ben de tuzsuz yemegi cok lezzetli bulmasam da begenerek yiyorum. Esim normalde ne yapsam yer yemek secmez fakat illa tuzlu olacak. Biraz araştırdım tuzlari hicbirine tamamen sağlıklı denmiyor. Buna nasıl çözüm bulabiliriz acaba?

Illaki belli oluyordur ama masum değilmiş yani
Değil ama yaşadığımız yere göre de farklılık gösteriyor.Sıcak bölgelerde yaşıyorsak tuzsuz olmaz.Ter tuzdan ibaret malum,o yüzden tuzlu ayran içirirler ya.Sağlık için bir nevi şart yani.
Ben de tuzu nasıl savunacağımı şaşırdım :KK70:

Değil ama yaşadığımız yere göre de farklılık gösteriyor.Sıcak bölgelerde yaşıyorsak tuzsuz olmaz.Ter tuzdan ibaret malum,o yüzden tuzlu ayran içirirler ya.Sağlık için bir nevi şart yani.
Ben de tuzu nasıl savunacağımı şaşırdım :KK70:

Sağlık icin sartmis evet te yarar zarar dengesi nasıl acaba. Gecen doktora ekmek yemiyorum saglikli mi diye sordum iyi yapıyorsun yeme dedi. Eve geldim tahilli ekmeklerden mutlaka yenmesi gerektigi yazıyor her yerde. Kime, neye inanacagimiz da muamma.

Pilav makarna tarzı şeylere sonradan atılmaz ama onları neyapıyosunuz?

Öorba sulu yemeklere kapatırken atarım kendinize ayırın onada tuz atın.

Tatsız tuzsuz nasıl yiyosunuz onuda anlamadım

Hem ideal kilomu korumak hem de daha saglikli beslenmek icin yemeklere tuz eklememeye başladım. Tabakta ekleyince de yemek lezzetli olmuyormus esimin deyimine göre. Bugun en son allah rizasi icin tuz koy dedi. Ben de tuzsuz yemegi cok lezzetli bulmasam da begenerek yiyorum. Esim normalde ne yapsam yer yemek secmez fakat illa tuzlu olacak. Biraz araştırdım tuzlari hicbirine tamamen sağlıklı denmiyor. Buna nasıl çözüm bulabiliriz acaba?
Gercektende tuzsuz yemek yavan oluyor. Sonradan tuz ekleyincede lezzetli olmuyor anlasiliyor. Ince cekilmis kaya tuzu bulun ekleyin yemeklerinize. Az miktardada olsa koyun bence.

X