Eşiniz sizin haklarınızı ne kadar koruyabiliyor?

vicdan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2006
1.098
25
Arkadaşlar eşiniz kişilik haklarınıza ne kadar saygılı?

Evlilik her iki tarafında sorumluluklarını bilmesi ve yerine getirmesiyle yürütüldüğünde sağlıklı olur ve taraflara mutluluk verir, tek tarafın vericiliği ile yürütmeye çalışmak yerine fedakarlığın sınırları belirlenmeli ve kişilik sınırları korunmalıdır.

Sağolsun eşim benim fikirlerime de, tercihlerime de son derece saygılıdır.
Her zaman benim yanımda olmuştur, laf söyletmemiştir.
Elbette evlilikler veya genel anlamda ilişkiler tek taraflı fedakarlıklarla yürümez, yürüse de topallar durur.
Ama çok şükür ki eşimle aramızda bu konuda herhangi bir sorun yaşanmadı hiç.
Birbirimizin isteklerine de, düşüncelerine de hep saygılı olduk. jeyyar

Erkek ve kadının evliliklerinin ilk yıllarında sorun yaşamaları son derece normaldir. Alışma süreci,tanışma ve tanıma devresi..vb.
Zaman geçtikçe birbirini daha iyi anladıkça,kötü niyet olmadığını görünce saygı göstermeye başlar insan.
Tüm sorumluluklar erkeğin değil hem kadın hem de erkek paylaşmalıdır hayatın tüm zorluklarını.Bir taraf saygı göstermeye başladığı zaman karşıdaki insan da kayıtsız kalamaz,eşini seviyorsa onu anlar o da saygı göstermeye başlar.
Şükürler olsun ki; benim eşim fikirlerime saygı duymuştur hep. Kendisine ters gelen bir durum olduğu zaman da bazen tartışarak bazen atışarak orta yolu bulduk şimdiye kadar. Dilerim ki; saygı çizgimizi daha da kalınlaştırarak devam edelim bundan sonra da.

Bizim ailemizde de sorun olmamıştır bu konu.
Gerek eşim, gerekse ben bunun bilincindeyiz.
Evlilikte saygı olduktan sonra gerisi kendiliğinden geliyor zaten
.:kahve:

benm eşimde bir kere jeyyarhariç hep yanımda oldu.o bikereyide unutmadım oda bunu bilyoKötü Kazen.yinede hep yanımda çok teşkür edrim canımmmmmmmmmmm:asigim:

X