Esinize soguyunca tekrar nasil isinabiliyorsunuz?

Adddrrrr

Gökdelenlerden Tükürdüm Dünyaya....
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
457
926
Ben okudum hepsini. Evli değilim ama yıllar süren bi ilişkim var. Bahsettiğiniz soğukluğu çok ciddi yaşadım biz aynı evde kalıyorduk. Benim sorunum hep pasaklılığıydı, sorumsuzluğuydu, oyun bağımlılığıydı. Hatta bununla ilgili birkaç konum var sanırım. En basitinden bir cüzdanına bile sahip çıkamazdı defalarca kaybederdi. Kişisel temizliğine dikkat etmezdi (duş hariç) diş fırçalamayı, tuvaletten sonra el yıkamayı bilmezdi. Hep bunlar yüzünden kavga ederdik ama birgün çok büyük kavga ettik. Kendisinden soğuduğumu, dokunmaya bile tiksindiğimi ve bu şekilde devam ederse birlikte geçirdiğimiz bunca seneyi çöpe atacağımı söyledim. Sanırım çok ağırına gitti ki gerçekten dikkat etmeye başladı, bir anda. Tabiki arada failleri oluyordu ama çabaladığını görüyordum. O kavgadan beri aradan 1 sene geçti, oyunu bıraktı, dişlerine ellerine tırnaklarına inanılmaz dikkat eden biri haline geldi. Bu davranışlarıyla beni tekrar kazandı ve pasaklılığıyla ilgili burda açtığım konuda herkesin ayrılmam gerektiğini söylemesine rağmen ben şuan ondan vazgeçmememin sevincini yaşıyorum.
Demem o ki çok ciddi, aldatma şiddet vb. durum değilse bir şans vermek daha iyi bir karar olabilir, ilerde acaba? dememek için
Siz değil partneriniz sizden vazgeçmemiş bence 😊
Elinden geleni yapmıs... Düzelmiş. Sizi seviyormus. İlişkinize emek vermiş.
Yapılması gerekeni yapmıs.
Ne güzel. Umarım konu sahibinin de öyle olur....

Bazı insanlar hayatta mücadele etmeyi bilmiyor. Sabretmeyi oturup izleme sanıyor.
Oysa ki sabretmek mücadele etmektir.

İnşallah konu sahibinin eşi de sorumluluk sahibi bi insan olur oluverir diyeceğim ama ya cok zaman gerekecek ya da hiç olmayacak. Çünkü bu meziyetleri kazanmak erken cocuklu döneminde başlıyor.

Mira_88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
1.317
1.177
32
Maşallah burda ilk kez bu kadar uzun yorum gördüm 🤭 konu sahibi bir cevap vermemiş galiba sizde o kadar da yazmışsınız halbuki zaman ayırıp🤔 bende fikrimi yazmaktan vazgeçtim en azindan size yazayım dedim 🙃
merhaba, ben telefondan girdiğim icin bildirimleride kapali tuttugumdan konunun devam ettiginin farkina varmamisim.

dediginiz gibi üyemiz cok güzel bir yorumda bulunmus ki kendisine ekstradan tesekkur etmekte istiyordum ama gectigimiz ayda ailede bir kayıbımız oldu. hatta burdaki yorumlari not alma niyetindeydim bana ders olsun diye:)) ama bahsettigim gibi üzücü durumlar yasayinca bu konuyu görmedim bir daha..

bende de panik atak ve depresif ruh hali kendini gösterince direnmeyip doktorun bana verdigi ilaci kullanmaya başladım(bugun cok net anladimki esimden kaynakli)

başlamışken küçük bir güncelleme yapayım o zaman:

eşim biraz daha saygı duymaya başladı. beni rencide etmiyor aklımı kücümsemiyor ve insanlarin icinde kirmiyor.

bende bir iki kisiden iltifat alinca (yolda karsilastigim yabancilar tarafindan ama asilma seklinde direk olmadi ve evli oldugum anlasilmadigindan kaynaklandi sanirim) esim beni biraz kiskandi ve sanki daha ciddiye almaya basladi.

gelgelelim cok ilgisiz, hayatinda hep bi bagimlilik vardi yni kahve bitti oyun oldu hep abarti bir sekilde ama.
herkes esiyle yürüyüse cikar benimki ya siz cikin ben bugun dinlenicem der. tamamda baska babalarda calisiyor bunu dengede tutmalisin,gel yük tasi demiyorum evdede odadan cikmiyosun. bunun üstüne mutlaka kavga eder benimle.

ama ben yoluma bakip cocuklarimla keyif yaptiktan sonra gelir nabzimi yoklamaya ben yuzune bile bakmam oda bunu olumlu karsilar.

sizlere cok samimi sekilde itiraf edeyim ki baska birini begenmek veya kapilmaktan korkuyorum..olmaycagini bile bile icimde yasamaktwn bile haya ediyorum... evli kadinlar nasi kocalarini aldatir istedigi kadar ilgisiz olsun adamcagiz kötu biride degilmis diye dusunurdum umarim basima gelmez, rabbim esirgesin:KK43: ama cabalamiyor adam

kendime gelince yeni kiyafet ve ayakabilar aldim, 2-3 parca abartiya kacmadan. aldigim ilacin etkisi ile icimdeki gerginlikte kayboldu, herseyi daha sakin ve ilimli karsiliyorum. esimin bosvermis hali ise beni üzüyor

Son düzenleme:

limitsizlimit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2018
190
183
32
Eşiniz erkekliğini kendi kontrolünü çadırını kaybetmiş sanki..sizin çadır bütün alanı kaplamış eşinin çadırına yer kalmamış. Sebebi de çoğu yönden ondan daha baskın olmanız. Kendisini küçük hissetmesi. Ona değer vermeniz gerekiyor ona güçlü olduğunu yeterli olduğunu bu haliyle bile saygı duyulası sevilesi olduğunu hissettirmeniz gerekiyor ondaki itici şeyleri bir süreliğine kenara bırakmanız gerekiyor. Büyük ihtimalle soğuk kolay ısınan çözümcül bi tip değil sizden aldığı sıcaklık sevgi neşeyle bişeyler yapabilen birine benziyor

Lori

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
22 Ekim 2020
4.632
16.919
40
Okumayacam ya. Sacmaliyorsun iyice!
Burdakilerin seviyesi farkli yazmissin. Nesi farkli? Kendini biraz tepelerde goruyorsun heralde.
Ve allah askina adam tum gun tas tasiyor bide gelsin sana temizlikmi yapsin? Sen calissan tamam ama calismiyorsun ve adamin issizlik maasi almasini istiyorsun.
Herkes kendine onu yakistiramaz.
Ben asla istemem mesela.
Nasil bir kafa🤦🏻‍♀️