eşinizle aranız nasıl

R

redrose_gk

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi redrose_gk
Merhaba

Size şöyle bir sorum var.
Ben evli değilim ama benimde evlilikler arasındaki ilişkileri - oluşumları açıkcası merak ediyorum..

Evli olan bayanlar eşinizle aranız nasıl

*birşeyleri paylaşabiliyormusunuz.
*Sorunlarınız varsa kim daha üstünlük sağlayıp sorunları düzeltmeye çalışıyor
*Birbirinize yetebildiğinizi düşünüyormusunuz.
*Evde sürekli kim soğuk rüzgarlar estiriyor
*Evde kendinizi yanlız hissediyormusunuz eşiniz varken bile

• Konu Sahibi redrose_gk
Eşimle herşeyimi paylaşırım bu konuda rahatım.Ama bekleme ki bir bayan gibi her zaman moral veriyorlar gerçekten anlayabiliyorlar.Evde soğuk rüzgarlar her evde eser ama uzun sürdüren odur, o da 2 gün en fazla,dayanamaz bana çünkü:)
Eşim benim tek dünyam değil ama birbirimize yetiyoruz fazlasıyla artık bebek gelsin diyorum eksiğimiz o sanırım.Sorunlarımızı üstünlük çözerek değil de uygun vakitlerde konuşmaya çalışırım.Erkekler evden çıkınca evde olanları unuturlar bu bir gerçektir.Eve gelirken hatırlarlar olanları,yaşananları.Bu yüzden ben de böyle yapıyorum artık.Çok üstüne düşmüyorum.Ama kadın her zaman ana kaledir ve yapıcıdır ilişkide.Erkekler en fazla 3 soru sorarlar yardımcı olmak için terslenirse köşesine çekilir, konuşmazlar.O yüzden sana soru sorulduğunda eşin tarafından gerçekten ilişkiniz adına çaba sarfettiğine inanmalı ve sakin olmalısın.Eşim elektronik mühendisi çok fazla iş yapar evde evet yalnız hissediyorum kendimi arada.Şu da olmuyor değil bazen 2 yabancı olursunuz birbirinize geçici hislerdir bunlar,kadınların hüsnü kuruntuları diyebilirim bunlara.Bunlar çok doğal gelişmelerdir.Önemli olan ruh halinin geçici olmasıdır.Ama saygı duymak gerek her türlü ihtiyaca,kafa dinlemek istemelerine.Şunu biliyorum ki beni mutlu etmek onun ilk amacı.

• Konu Sahibi redrose_gk
birşeyleri paylaşabiliyormusunuz.
evlilik herşeyi paylaşmaktır zaten.....bizde aşkımla öyle yapıyoruz....
Sorunlarınız varsa kim daha üstünlük sağlayıp sorunları düzeltmeye çalışıyor.
sorun kimden çıkıyorsa o düzeltmeye çalıyor....
Birbirinize yetebildiğinizi düşünüyormusunuz.
kesinlikleeeeeeee......................hatta ben bazen artıyorum bile....:)))
Evde sürekli kim soğuk rüzgarlar estiriyor
nadir olsada ikimizde yapıyoruz bunu:))
Evde kendinizi yanlız hissediyormusunuz eşiniz varken bile
hayırrr...kesinlikle...o benim dünyammm bende onun...biz birlikteyken çok güzel zaman geçirebiliyoruz.......

canım ayrıca evlilik bu dediklerin gibi olsa zaten o evlilik çokta keyifli olmaz bence...evde o varken kendini yalnız hissettmeye başladığın an oturup ciddi ciddi düşünmek gerek bence..........

• Konu Sahibi redrose_gk
eşimle herşeyimi paylaşırım,o da benimle..akşam işten geldiğinde gün içinde ne yaptı ne etti teker teker anlatır,bende aynı şekilde.gerçi gün içinde sürekli haberleştiğimiz için,çoğu zaman akşamları tekrar geçmiş gibi oluyoruz...her evde soğuk rüzgarlar eser ama birbirimizle asla küs kalamayız,ben bazen kalmaya çalışsamda eşim en fazla 5 dk sonra yanıma gelir haklı da olsa gönlümü alır:1hug: evleneli 1 sene olcak ama hala eşim işten geleceği saatte kalbim küt küt atar,heyecanlanırım....:1rolleyes:

• Konu Sahibi redrose_gk
ne güzel anlatmışınız evliliklerinizi evlenesim geldi valla:1yes2:

• Konu Sahibi redrose_gk
evet hepinizinde anlatımı kendinize göre çok güzel hoşuma gitti :1hug:

• Konu Sahibi redrose_gk

*biz mutluyuz ben en ufak bir sıkıntım olsa annemden önce eşime koşarım...ama eşim beni üzmemek için sıkıntılarını bana pek anlatmaz:KK43: beraber vakit geçiririz sürekli...hafta sonlarımız beraberdir...sadece haftada 1 gün arkadaşlarıyla yanlız buluşur(ee okadarda olsun)
ama o benim kadar konuşmaz ve vır vır yapmaz o yüzden bazen aramızda uzuuuun sessizliklr olur...
*genelde eşim daha yapıcıdır sornlarımızın çoğunu düzeltmeye çalışır...
*evet birbirimize fazlasıyla yettiğimizi düşünüyorum...ailemle aramda 330km olmasına rağmen onlarsız olduğumuhiç bir zaman hissettirmedi...hep yanımdaydı:çok üzgünüm:
*adımdanda anlaşılacağı gibi ben:1closedeyes: ben daha sinirli bir yapıya sahibim o daha sakin...o yüzden bana hep "asim"der...
*bazn ailemi özlediğim zamanlarda:a015:

• Konu Sahibi redrose_gk
esimle herseyi paylasirim olmasi gereken de bu zaten bizim evligimizdede soguk rüzgarlarin estigi zamanlar oluyor buda evliligin tuzu biberi hersey dört dörtlük olsaydi hersey sikici olurdu

birşeyleri değil herşeyleri paylaşıyorum eşimle.bana sormadan ya da benim onayımı almadan hiç bi şey yapmaz...:1yes2:

Sorunlarınız varsa kim daha üstünlük sağlayıp sorunları düzeltmeye çalışıyor

genelde yapıcı olan taraf eşimdir.)

Birbirinize yetebildiğinizi düşünüyormusunuz.

belli ölçüde evet.ama insanın arkadaşada ihtiyacı var tabi....:1yes2:

Evde sürekli kim soğuk rüzgarlar estiriyor

öyle bi rüzgar yok genelde.olan huysuzluklarıda ben çıkarırım:1ninca:

Evde kendinizi yanlız hissediyormusunuz eşiniz varken bile

yokken evet ama o varsa aslaa:)))

arkadaşların yazdıklarına çok katılıyorum.

Merhaba

Size şöyle bir sorum var.
Ben evli değilim ama benimde evlilikler arasındaki ilişkileri - oluşumları açıkcası merak ediyorum..

Evli olan bayanlar eşinizle aranız nasıl

*birşeyleri paylaşabiliyormusunuz.

Elbette herşeyi paylaşıyoruz
Kimsenin üstün gelme gibi bir kompleksi yok, çözüme bakarız
Yetebilmeninde ötesinde biz birbirimizin tamamlayıcısıyız
Evimizde genelde huzur hakimdir, sorunlarımızı da soğuk rüzgarlar estirmek yerine konuşarak çözmeyi tercih ederiz.
Asla yalnızlık hissine kapılmadım..

EŞİM BENİM HERŞEYİM,İLK AŞKIM.BENDE ONUN İLK AŞKIYIM.4 YIL ÇOK YAKIN ARKADAŞIM KANKAMDI,SIRDAŞIMDI.BENSE ONUN GİZLİ AŞKIYDIM İÇİNDE YAŞATTIĞI:asigim: ARDINDA 3 YIL NİŞANLILIK ŞİMDİ 1 YILA YAKIN ZAMAN EVLİLİK...TOPLAM 8 YIL.AMA DAHA DOYAMADIK BİRBİRİMİZE,FERHAT GÖÇERİN ŞARKISINDAKİ GİBİ,CENNETİ DEĞİŞMEM SAÇININ TELİNE ÖMRÜMÜN YETTİĞİ KADAR YİNE SEVERİM DÜNYAYA BİR DAHA GELSEM ARAR BULURUM YİNE SENİ...O MİSAL.ŞİMDİ BANA HEPSORUYOLAR EVLİLİK NASIL GİDİYOR DİYE.DİYORUM AŞIKSANIZ VE KARŞINIZDAKİDE SİZE EN AZ SİZİN KADAR AŞIKSA,HİÇ DURMAYIN KIYIN NİKAHI.EVLİLİK AŞKI ASLA ÖLDÜRÜRMÜYOR.YAŞASIN EVLİLİK:1yes2: :1yes2: :dance: :teytey:

Merhaba;
Ben 3 haftalık evliyim. Bu hafta 4. haftamız :) Evlilik çok güzel bir duygu. Kesinlikle yaşanması gereken bir şey.. Paylaşım evliliğin en önemli kısmı sanırım.
Tabii ki de paylaşıyoruz. Küçük ya da büyük.. Önemli olan ona değer verdiğini hissettirmek zaten. Konuşmazsan anlatmazsan; herşeyi kendine saklarsan bir anlamı kalmıyor. Zaten bütün gün boyunca ayrı kalıyoruz birbirimizden. Sadece akşamları beraber vakit geçirebiliyoruz. Günlük olaylardan bahsediyoruz birbirimize. Bu bile iletişim için gerekli.
Sorunlarımız yok ama eşim; mesleğinden ötürü fazla kötümser. Herşey olabilir düşüncesiyle çok sıkı önlemler alıyor; tembihlerde bulunuyor. Bu da beni (abartınca) sıkıyor;geriyor... Kendimi küçük bir çocuk gibi hissettiriyor. (Hiçbirşey bilmeyen aciz bir çocuk gibi) Ben de tepkimi belli ediyorum. Bir süre aramızda soğuk rüzgarlar esiyor ama kısa bir süre sonra düzeliyor.. genelde ikimiz de yapıyoruz bunu.. yani tek taraflı değil kesinlikle..
Tabii ki birbiimize yetiyoruz. Asla aksini düşünmedim..
Bu aralar çok yoğun çalışıyor ve eve iş getiriyor. Bir keresinde ona "aynı evin içinde birbirimizi göremiyoruz" dedim. Sanırım çok etkilenmiş olsa gerek. Bu sözden sonra 1 kez iş getirdi eve.. Umarım böyle devam eder..
Acaba herksn eviliğinde bu tür şeyler yaşanıyor mudur ben de merak ediyorum.. Yoksa bu sadece bir süreç mi.. Gelip geçici mi..
Umarım öyledir..
Ben eşimi çok seviyorum..

bende 6 yıllık evliyim eşime karşı büyük bi şekilde güvenim ve sevgim var zaten böyle olmasaydı bu zamana kadar böyle güzel geçinemezdik saolsun hatalarımı hep alttan alır asla yüzüme vurmaz hala ilk gün gibi onu akşamları dört gözle bekliyorum herkese mutluluklar diliyorum [en az bizim kadar]

mimarcık yeni evlenmişsiniz size bir ömür boyu mutluluklar dilerim

Merhaba;
Ben 3 haftalık evliyim. Bu hafta 4. haftamız :) Evlilik çok güzel bir duygu. Kesinlikle yaşanması gereken bir şey.. Paylaşım evliliğin en önemli kısmı sanırım.
Tabii ki de paylaşıyoruz. Küçük ya da büyük.. Önemli olan ona değer verdiğini hissettirmek zaten. Konuşmazsan anlatmazsan; herşeyi kendine saklarsan bir anlamı kalmıyor. Zaten bütün gün boyunca ayrı kalıyoruz birbirimizden. Sadece akşamları beraber vakit geçirebiliyoruz. Günlük olaylardan bahsediyoruz birbirimize. Bu bile iletişim için gerekli.
Sorunlarımız yok ama eşim; mesleğinden ötürü fazla kötümser. Herşey olabilir düşüncesiyle çok sıkı önlemler alıyor; tembihlerde bulunuyor. Bu da beni (abartınca) sıkıyor;geriyor... Kendimi küçük bir çocuk gibi hissettiriyor. (Hiçbirşey bilmeyen aciz bir çocuk gibi) Ben de tepkimi belli ediyorum. Bir süre aramızda soğuk rüzgarlar esiyor ama kısa bir süre sonra düzeliyor.. genelde ikimiz de yapıyoruz bunu.. yani tek taraflı değil kesinlikle..
Tabii ki birbiimize yetiyoruz. Asla aksini düşünmedim..
Bu aralar çok yoğun çalışıyor ve eve iş getiriyor. Bir keresinde ona "aynı evin içinde birbirimizi göremiyoruz" dedim. Sanırım çok etkilenmiş olsa gerek. Bu sözden sonra 1 kez iş getirdi eve.. Umarım böyle devam eder..
Acaba herksn eviliğinde bu tür şeyler yaşanıyor mudur ben de merak ediyorum.. Yoksa bu sadece bir süreç mi.. Gelip geçici mi..
Umarım öyledir..
Ben eşimi çok seviyorum..
Arkadaşım sen merak etme herkesin evinde yaşanır böyle durumlar.Benim de eşim evde çalışıyor 2 günde bir.Ya iş ya da emo işleri.Ama çaba sarf ediyor gerçekten benle olmak için,çok kez iptal ettiğini bilirim iş çıkışı toplantılarını, görüşmelerini sırf benim ona ihtiyacım olduğu için.Daha çok yenisin güzel günler göreceksiniz hep merak etme yeter ki hep açık ol ona karşı her zaman ki gibi.

bende eşimle herşeyi paylaşırım :içelim: onun üzülmesini hiç istemem onu çok seviyorum her nekadar o bana sevdigini söylemesede :mymeka: bençe sevği saygı hoşgörü cercevesinde olduktan sonra mutlu olursun*:içelim:

çiğdem ve yenibirsayfa... ikinize de çok teşekkür ederim. biliyorum ki herşey çok güzel devam edecek. aşkım eşim bugün görevi dolayısıyla izmir'e gitti. haftaya gelecek ancak bu görev toplam 1 ay sürecek. umarım dayanabilirim. daha önce de ayrılıklarımız olmuştu ancak; o zaman evli değildik. Ama sanıyorum ki bu ayrılıklar aşkımızı sevgimizi pekiştirecek :)

valla dün akşam kavga ettik ve bugün moralim çok bozuk hiçbişey yapmak gelmiyor içimden beni çok kırdı
kendisi sosyolog ve istediği zaman kelimelerle karsısında kini alt etmeyi çok iyi biliyor ve ben hiç bişey diyemiyorum sonunda ben suçlu oluyorum ve uyuyuyoruz ne olacak ya bu hal

X