Eşinizle nasıl iletişim kurarsınız?

madamindahauz

madam in the house
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2014
55
103
31
merhaba bu konu daha önce açıldı mı bilmiyorum. Eşimle aramız (kaynana sorunu hariç) genel olarak gayet iyidir. Ama bazen delirip diyorum ki ''ya adam sen hiç mi sohbet etmezsin hiç mi dışarı çıkıp bişeyler yapmak istemezsin'' işe gider gelir. elinde telefon-bilgisayar..vs...neyse birşeyler söyleyip konu açmaya çalışırım ya hiç cevap vermez ya uzun süre bekledikten sonra ''ne dedin duymadım'' veya ''hıhı-aynen-öyle'' gibi tek kelimelik cevaplar verir. her yolu denedim. güzel bi şekilde konuştum olmadı kavga ettim olmadı.. 1 yıllık evliyim değiştiremedim bu adamı.. iletişimsizlikten kafayı yicem.. bende unuttum artık nasıl iletişim kurmam gerekiyor bilmiyorum. aranızda benzer sorunu yaşayan var mı? önerileriniz neler? yardıma ihtiyacım var.

5 yıl sevgililik+nişan dönemi sürdü. bu süre içinde farklı şehirlerdeydik. hiç bir zaman 2 günden fazla yanyana vakit geçiremedik. tlf ve internet üzerinden görüşür konuşurduk. o yüzden tabi anlayamıyosunuz durumun böyle olduğunu :KK43:
Önceden de mi böyleydi

5 yıl sevgililik+nişan dönemi sürdü. bu süre içinde farklı şehirlerdeydik. hiç bir zaman 2 günden fazla yanyana vakit geçiremedik. tlf ve internet üzerinden görüşür konuşurduk. o yüzden tabi anlayamıyosunuz durumun böyle olduğunu :KK43:
Anlıyorum canim aslında genel anlamda internet telefon bilgisayar tv bunlar iletişimsizlikte büyük rol
Yani 7 24 mü elinde telefon bilgisayar hiç sıkılmıyor mu onları bırakınca konusuncada mi böyle vurdumduymaz takılıyo bu durumun seni gerçekten uzdugugunden hosuna gitmediginden çözüm aramaniz gerektiginden bahsetsen yada buna benzer şeyler söyledin mi tepkisi ne oldu
Belkide yoruluyodur işte falan haftasonuda mi ayni

Anlıyorum canim aslında genel anlamda internet telefon bilgisayar tv bunlar iletişimsizlikte büyük rol
Yani 7 24 mü elinde telefon bilgisayar hiç sıkılmıyor mu onları bırakınca konusuncada mi böyle vurdumduymaz takılıyo bu durumun seni gerçekten uzdugugunden hosuna gitmediginden çözüm aramaniz gerektiginden bahsetsen yada buna benzer şeyler söyledin mi tepkisi ne oldu
Belkide yoruluyodur işte falan haftasonuda mi ayni
canım her yolu denedim.. konuştum ''sıkılıyorum bak ailemi arkadaşlarımı bırakıp geldim yalnız hissediyorum'' dedim tamam bundan sonra farklı olacak diyo 2 gün sonra yine aynı. haftasonları gün boyu uyuyor. işte bazen çok yoruluyor ama herkes çalışıyor tek çalışan o değil ki. iş arkadaşlarına bakıyorum. hepsi geziyor eşleriyle sevgilileriyle bişeyler yapıyolar. ama benimkinde tık yok :KK43:

Ilginizi, esiniz farkedene kadar biraz olsun azaltin..
Sizdeki sessizligi er yada gec farkedecek sonucta..
neyi niçin sorun yaptığımı çok iyi biliyor o da farkında. ilgisiz davranıyorum zaten. tamam haklısın bundan sonra herşey çok farklı olacak bıktıracam seni diyor. yine aynı. bi evlilik danışmanına-psikolağa gitmeyi teklif ettim ama onu da kesinlikle kabul etmiyor. ozaman tek gideyim dedim ona da yanaşmadı.

Kendinizi geri çekin.
Günlük kısa cevaplar dışında konuşmayi azaltın durmadan da niye benimle konuşmuyorsun demeyin.
Kendi haline bırakın biraz.
Belki de adam konuşmayı sevmiyordur.

Kendinizi geri çekin.
Günlük kısa cevaplar dışında konuşmayi azaltın durmadan da niye benimle konuşmuyorsun demeyin.
Kendi haline bırakın biraz.
Belki de adam konuşmayı sevmiyordur.
arkadaşlarıyla deli gibi sohbet ediyor bu adam ama benimle konuşacak bişey bulamıyomuş:işsiz:

Eşim bağımlı değildir öyle ama eline telefon yada bilgisayar aldığında çocuk gibi oyununu bozuyorum :KK48:
Bilgisayarın tuşlarına basıyorum kapagını kapatıyorum falan:spor:

Böyle bir dönem biz de yaşadık, uzun süre sevgili kalma durumu da etkili bence. ikimiz de işten geliyoruz yorgunuz halimiz kalmıyordu. Birimiz bir kanepeye, birimiz öbürüne uzanıp alıyorduk telefonları elimize hadi bakalım:) sonradan farkettim hemen iki günlük bi tatile çıktık haftasonu, dönüşte İkimiz de spora yazıldık, sezonluk diziler indirdik onları iLemeye başladık akşamları, evde durmadığımıZ zamanlarda da hiçbiyere gitmek istemiyorsak Yürüyüşe çıktık felan filan.. Evde boş boş oturacak vakit bırakmadık kendimize, kaliteli vakit geçirerek dinlendik. Şu an da bebeğimizin kırkı çıktı ve inanın evde durmuyoruz iki gündür kırk günlük bebekle:)
Allah ağzınızın tadını bozmasın, çözülmeyecek şeyler değil bunlar. Kadın olarak biraz çözüm sunmalıyız önlerine.. Canınızı sıkmayın. Maneviyatımızı da ihmal etmezsek inşallah mutluluk kaçınılmaz..
A.e.olun

Böyle bir dönem biz de yaşadık, uzun süre sevgili kalma durumu da etkili bence. ikimiz de işten geliyoruz yorgunuz halimiz kalmıyordu. Birimiz bir kanepeye, birimiz öbürüne uzanıp alıyorduk telefonları elimize hadi bakalım:) sonradan farkettim hemen iki günlük bi tatile çıktık haftasonu, dönüşte İkimiz de spora yazıldık, sezonluk diziler indirdik onları iLemeye başladık akşamları, evde durmadığımıZ zamanlarda da hiçbiyere gitmek istemiyorsak Yürüyüşe çıktık felan filan.. Evde boş boş oturacak vakit bırakmadık kendimize, kaliteli vakit geçirerek dinlendik. Şu an da bebeğimizin kırkı çıktı ve inanın evde durmuyoruz iki gündür kırk günlük bebekle:)
Allah ağzınızın tadını bozmasın, çözülmeyecek şeyler değil bunlar. Kadın olarak biraz çözüm sunmalıyız önlerine.. Canınızı sıkmayın. Maneviyatımızı da ihmal etmezsek inşallah mutluluk kaçınılmaz..
A.e.olun
çok şanslısın bence.. ben hadi yürüyüşe çıkalım diyorum napcaz ne gerek var diyor. tembeliğe aşırı bir şekilde alışmış. ailesini bu konuda çok suçluyorum. bu adam 27 yaşında ve henüz 2 yıldır bir işi var. evlenmeden önce herşeyi onun adına birileri yapmış yani.. sorun içinde sebep, sebep içinde başka bir sebep çıkıyor. tek sorunumuz bu da değil aslında. nerden tutsam elimde kalıyor. ne yapacağımı bilmiyorum.

kavga çıkmasın diye bu yöntemi pek denemiyorum ama daha sık tekrarlayacağım artık :KK70:

Bakıyorum kızıyor ben dalgaya ve arsızlığa vurup devam ediyorum :KK71: sonra pesimde koşmaya başlıyor. Ev 1+1 çabuk yakalanıyorum :KK70: bide ayaklarını gıdıklamak işe yarıyor bazen. Maksak uyuzluk olsun :KK70:

mrb ben de 3 yıllık evliyim.ve sızın gıbı bende flort ederek evlendım bızde ayrı sehırlerdeydık tek yan yana oldugumuz an okul zamanlarıydı.üniversitede birlikteydık tek.evlendık ılk bır sene cok guseldı gezerdık sohbet ederdık ve bırbırımıze vakıt ayırrdık.aslına bakarsan bende senın gıbı sıkayetlerım cok.ama bazende diyorum kı bende bısı yapmıyorum hep karsımdan beklıyorum. acaba onun dusuncesı ne o neler hayal edıuor ıcınde ne planları var dıye dusunmedım hıc.bende kalk yuruyelım dıyorum bazen hadı der bazen bosver sen cık gez gel der.genelde evde oldugumuzdada biz ya film izleriz ya da o pc basında yada uykuda ben hep aglardım sıkılırdım.hafta sonları desen bı arkadas planımız yoksa ben ev işleri o pc de bu arada benım esım yazılımcı mecburen işi herseyı pc oldugndan artık oncelerı kıskanırdım pc yı sımdı bende pc okudugum ıcın anlıyorum onu zorlugunu sana sunu söyliyeyım cnm erkeklerın uzerıne ne kadar gıdersen o kadar gerı tepiyor bıraz serbest takıl sen cık dolaş arkadaslarınla planlar yap ben mesela kac senedır ıstanbuldayım ve pendıkte arkadasım var gorusemedık bı plan yaptık hemde pazar gunu esım evdeyken gıt dedı bana ben iş yapcam pcde gez dedı benımde canıma mınnettı gıttım eglendım oh yanı sn bıraz gerı dur bende onu denıyorum bak bır kac haftadır o gelıyo sıkılıyo fılm ızleyelım dıyo ve evde yapaılacak kac aydır kırık cekmece vardı onu bıle hadı yapım dedı ben yanınd abırlıkte bişilerle ugrastık kısacası sureklı soleme soyledıgınde ıcınden gelsede yapmaz erkeklerın bu huyu var sen kendın bır muddet takıl yenı evlısın elbette kocanla vakıt gecırmek en dogrusu ama bıraz onun sıkılıp seınle bısıler yapma sıtegı gelsın dogal olsun hersey soyleyınce olmuyo tatlım ınş duzelır dıcem ama benım esımde aynı işten gelir yemek yerız pc basına ben sıtem ederım dudak buzerım sirinlik yaparım bıraz gelır oturdum işte bes dak der gıder benımkı oyunda oynamıyo iş yapıyo ondan ben cok yuklenmem ama mola verdıgındede benımle vakıt gecır bak derım ufler püfler azda olsa oyalanır gıder ya uyur ya pc yıne bu erkekler meraklı pc ye telefone teknolojıye bız daha duygusal seyler ıstıyoruz uzun oldu :) ama bıraz kendın takıl o gelır emın ol yanı ne cok uzak kal nede cok yakın ol dengeli sekılde sankı o olmadanda sıkılmıyorsun keyfın yerınde modu ver ona ve sıtem etme asla erkekler bunu sevmıyor.bıde eger bişiler yapmak istiyorsan esınle degısık seyler bul mesela eger o pc de oyun oynuyorsa hadı bırlıkte oynayalım dıyebılırsın ya da telefonla takılıyorsa sende eline telini al a s olmus bu olmuş muhabbet ac yanı onunda hosuna gıden seylerı ac kı konusmaya baslar

Sizde hic konusnayin bakin o sizi fark edene kadr ilgilenmeyin konusnayin tepkinixi gösterin
daha çok tepki göstericem genelde trip atıyorum ama :KK70:
Bakıyorum kızıyor ben dalgaya ve arsızlığa vurup devam ediyorum :KK71: sonra pesimde koşmaya başlıyor. Ev 1+1 çabuk yakalanıyorum :KK70: bide ayaklarını gıdıklamak işe yarıyor bazen. Maksak uyuzluk olsun :KK70:
bu yöntemde çok iyiymiş en fazla kavga ederiz amaaaan :KK70:

X