Eski eş

Kendini bu kadar önemseme , deyin ona
Aşık olsam boşamazdim, ayaklarina kapanirdim once bunu bil oyle konus densizlik etme de

Bu durumla bende karsilastim ama cocuklarim icin sabrettim. Kadin, cocuklarima iyi davraniyorsa yapacak birseyim yoktu. Babasina emanettiler.
Cocuklarima dokunsun,sevsin,opsun istemedim hic. Dusununce sinirler basıyordu.
Ama aynisini ben de yapabilirdim. Empati yaptim. Birinin olmasi normal dedim. Ve o kadinla da evlendiler. Artik eşi oldu !
Tek temennim yuzlerini gormemek, sesini duymamak.. cocuklara da sormuyorum artik ,onlar anlatirsa dinliyorum.. zaten ayda bir gorusuyor cocuklar baska ilde oldugumuz icin.
Gözden uzak,gönülden uzak..
Yakinda cocuklar istemez gitmeyi, zaten cocuklari da olacakmis..

Demem o ki, eski eslerin sevgililerinin ,eslerinin olmasi/evlenmeleri/cocuk yapmalari normal seyler. Bizim bu sureci iyi yonetebilmemiz gerek cocuklar adına. Aynisini ben de yapiyor olabilirdim. Sonucta herkesin ozel hayati var. Kimsenin bekar kalmasini bekleyemeyiz.
Cocuklar iyiyse, mutluysa, beraber olmaktan keyif aliyorsa , babasina doyabiliyorsa yeterlidir benim icin.
Yoksa ne hali varsa gorsunler.

*** ben ikinci sevgili edinirse tepki koyardim, kac sevgilinle daha tanisacak bu cocuklar diye.. psikolojilerini bozacaksin, farkli farkli insanlarla tanistiriyorsun,cocuklari alet etme buna diye..
Neyseki 3 yıla o da evlendi
Bakalim bundan sonra ne gibi derdimiz olur
Arada cocuk olunca hep birseyler cikiyor, hazirlikli olmaliyiz, süreci iyi yonetebilmeliyiz duygusal davranmadan..
Tabiki olabilir ömür boyu yalnız kalmayacak bunun bosanırken de farkındaydım aynı şeyleri ben de yasarım belki zamanla büyük de konuşmak istemiyorum ama ciddi birsey olmadan bırakın çocuğumla bir araya getirmeyi mahallemden bile geçirmem laf söz verdim olmasın diye
Ben bu kadar ince hassas düşünürken onun böyle gelişi güzel davranması beni çok yıprattı her zaman yine aynı şeyleri yapıyor şaşırtmıyor
Sizin yaşadıklarınız tam bir imtihan çok şükür atlatmışsınız kötü günler geride kalmış
Artık evlatlarınızla eşinizle mutlu olma vakti

boşanmış kişinin hayatındaki kişiyi çocuğuyla tanıştırması normal de ciddi bir ilişkisi varsa ya da hayatındaki kişiden eminse vs daha yeni ayrıldıysanız ve kızınız da henüz çok küçük babası doğru hareket etmiyor bence.

Yeni biri olması hayatında vs normal ama çocuğu varsa baba olarak daha dikkatli davranmalı

Size şiddet gösteren adamdan kalite mi bekliyordunuz? Çocuğunuzun psikolojisine saygı mı bekliyordunuz? Zaten bariz kıskandırmak için yapıyor. Ayrıca o kızla evlensin içindeki mikrop ortaya çıkacaktır. Köprüyü geçene kadar işte.

X