Eski eşim ve sevdiğim adam..

o imam nikakını hangi imam kıydı resmi nikah cüzdanını görmeden hiçbir imam kıymaz da neyse dinli konulara girmiycem

sen kendi namusundan eminsen gururuna yediremeyeceğiniz hiçbişey yok ortada Allah biliyo ya kul bilmeyivèsin de geç yani
hem de sana şiddet uyguladı iftira attı diye adamı dövdüren adamın da ondan ne farkı kalıyo hak var hukuk var mahkemeye verseydin

Ben de onu anlamadim. :kahve: Bizim koyun imami hepimizi tanidigi, bildigi ve hatta gunduz dugunumuze katildigi halde evlilik cuzdanini gormek istedi. Yarim saat cuzdan aratti bize sagolsun :işsiz:

Şiddetin her türlüsüne karşıyım. Hakettiğini düşünseniz bile şiddet şiddettir. Başka bir insanı acımasızca döven herkesi dövebilme potansiyeline sahiptir. Bir de herkesin dıymadığı nikah nikah değildir. İmam nikahım var adı altında kendinizi kandırmayın. Babanız bile nikahlandığınızı bilmiyorsa neden nikahlandınız anlayamadım. Bence evlenmek için acele etmeyin. Ben olsam arkama bile bakmadan kaçardım. Sizde öyle yapsanız çok iyi olur.

Öncelikle Merhaba, çok ama çok uzun zaman sonra geldim. Bana o kadar iyi geldi ki bu site yeri geldi eleştiri yeri geldi fikir alışverişi yapıldı sora sora danışa danışa güzel kararlar verdim.. Defalarca şiddet gördüğüm, hastanelik olduğum, aldatıldığım, itilip kakıldığım ve sevmediğim o adamdan 2 sene önce ayrıldım ve 1 buçuk senedir gözümün içine bakıp titreyen bir sevdiğim var şuanlık sadece imam nikahıyla evliyiz babamlarla yaşıyorum el ele tutuşuyoruz sarılıyoruz o yüzden nikah kıymak istedik annemin erkek kardeşimin halalarımın yengelerimin bildiği bir nikah cinsel anlamda kesinlikle dokunmadı bana o konuda zaten kendisini takdir ederim ve çok mutluyum. Sorun şu ki; şu an birlikte olduğum adamın eski eşime takmış olması bana yaptıklarını kendine yediremiyor gerçi eski eşimde rahat durmuyor 1buçuk senedir peşimde sürekli arıyor engelliyorum başka yerden arıyor rahatsız ediyor iftira atıyor kızımı dolduruyor babamı aradı bir kere hayatında biri var diye babam nikahı bilmiyor ama bizi biliyor sevdiğim adamıda çok sever konuşur görüşürler sadece biraz daha zaman geçmesi taraftarı sevdiğim adam bekar evlenip boşanmış ama eski eşim en son o adam evli sende dost hayatı yaşıyorsun dedi ve konuyu cinselliğe kadar vurup sosyal medyada paylaştı evli değil dedim kimliğini mi göstereyim illa edevletten ss mi alayım ne yapayım sevdiğim mesleği gereği zaten tabiri caizse tehlikeli arkadaşlarıda öyle. Ben şiddet görmüş bir kadın olarak şiddetin erkeği kadını olmaz derim ve erkek dahi olsa kabullenemem. Şuan birlikte olduğum adam eski eşim sen dost hayatı yaşıyorsun diyip konuyu cinsellikle bağdaştıran ve laf sokucu yazı paylaştı ve bunu bana bi arkadaşım attı benim sinirlerim tavan yaptı gocunmadım ama beni bu denli karalamasına sinirlendim ve sinirle bende bunu birlikte olduğum adama attım yediremedi tabi bel altı lafları aslında şiddet canlısı biri değil kavga etmemiş küfür bilmeyen biri ama dediğim gibi konu bensem olayın rengi dönüyor, arkadaşlarını çağırıp eski eşimi çok işlek olan bir caddede planlı şekilde 3 kişiye muştayla dövdürmüş(hastanelik falan olmamış gayet sağlam)ve videoyu kuzenim vasıtasıyla iş yerindeki bilgisayarından kendime ulaştırdım kendisi bana bir ay sonra izletmeyi düşünüyor. İlk izlediğimde "vurmayın abi" dediği andan sonrasını izlemedim aklıma hamileyken karnıma attığı tekmeler, yeni doğum yaptığımda vurup bayıltması, kollarımı morartması, parmağımı kırması, psikolojik ve bedensel tecavüz etmesi vs bir sürü şiddeti geldi. İçim soğudumu bilmiyorum vicdanım olduğunu biliyorum vicdan sahibi bir insanım katlanamadım o seslere bilmiyorum neden ama duymak istemedim yine kuzenim vasıtasıyla haber aldım o olaydan sonra bi kızla konuşmuş kuzenimin yanında kuzenim şok oldum diyo kız daha 17 yaşında ya 17! Kendisi 34 yaşında ben 23 yaşındayım kendisinin yarısı kadar kızla bel altı konuşmalar ama aşırı bel altı. Böyle duyuyorum aklıma tecavüzcüler sapıklar katiller geliyor daha beter olsun diyorum biliyorum eleştirenlerinizde olacak ama içimi ferahlatacak ne bileyim bana söylediğinde sevdiğim adam bana söylediğinde nasıl tepki vereceğim konusunda bir fikrim yok, her zaman olduğu gibi şimdide bana yol gösterecek olan arkadaşlar lütfen yardım..
İyi yapmışlar ellerine sağlık

zaten konu sahibinin nikahını kıyan imam büyük suç işlemiş de hatır için olcak şey değil
kızlar maalesef o yasa kalkmış yasak,suç değilmiş artık evlilik cüzdanını görmeden imam nikahı kıymak. dini boyutuna ben de girmiyorum olayın ancak profil çok kötü, ne demek adam tutup dövdürmek, konu sahibi için üzüldüm, yine büyük hayalkırıklığı yasayacak gibi
Casper25 Casper25

Merhaba, ben ona bir şey yapmaması gerektiği her fırsatta söylediğim için engellerim diye söylemedi sanırım. Aradan zaman geçince söyleyecekmiş bir ay sonra falan söylerim demiş kuzenime. Mesajı gösterdim artık dava açalım en azından bi uzaklaştırma koruma ne bileyim adalete her ne kadar güvenimi kaybetsemde dava açmak mantıklı geldi şiddet aklımın ucundan geçmedi. Vicdanlı biriyim en azından öyle düşünüyorum şiddet uygulamasını tabiki istemem en azından bizim tarafımızdan herhangi bir şiddet eğilimi olmasın olmamalıydı da
"sevdiğiniz kişi" neden tehlikeli biri?
böyle birini aileniz de tanıyor ve çok mu seviyor?
bu hikâyede okadar çok oturmayan şey var ki yazık diyorum evladiniz da varmış
öncelikle psikolojik destek almanız taraftariyim

Ya hayır bana şiddet eğilimi olacağını düşünmüyorum ilk eşim kendini buram buram belli ediyodu nişanlıyken. 1buçuk senedir sürekli üstümüze oynuyor herkesin bir sabrı var bunun şiddetle son bulmaması lazımdı dava açabilirdik. Önüne geleni dövdüren biri değil onuda hangi kafayla yaptı bilemiyorum. Buradaki cevaplardan korktuuuuummmm konuştuktan sonra sağ kalırsam yine yazacağım dermişim:KK15:
Bence siz sıddetten hoslanıyorsunuz, birileri tarafından korunmak sızın egolarınızı sısırmıs. Ama eski esınız den hıc bir farkı yok bu sehir zorbasının. Ha eski esin haketmıs kısmında katılmıyorum, oyleyse sikayetci olsaydın dava acsaydın onları yasarken. Adam sıız dava etse sevgilin ve sen suclu olursun bakmazlar gecmıste dovdumu diye, devam etmeseydin hanı sıkayet derler

Keşke eski eşini hapse attrisaydin hamileyken karnıma tekmeler atti dan sonrasını okumadım ne yüzsüz herifmis arsız hala sizinle uğraşıyor savcılığa bildir

Konuda bir tane bile aklı başında insan göremedim.

Siz kendinizi biliyorsanız eski eşin ne paylaştığının pek önemi yok. İlla kafaya taktıysanız da bunu yeni sevgiliye söylemek hiç mantıklı değil. Yeni sevgilinizin başına sizin yüzünüzden iş açılsa vicdan azabı çekmeyecek misiniz? Bu erkeklerin başıni belaya sokan hep korunmak kollanmak istenen kadınlar . Eski eşi babanıza şikayet edip onun bir şeyler yapmasını beklemek daha doğru bir karardı yada polise gidip şikayetçi olmak gibi ihtimalleri düşünebilirdiniz. Şimdi iki adamın arasında bir güç savaşı başlatmış oldunuz.

Ayrıca şehir eşkiyası gibi adam döven yeni sevgilinin de çok düzgün karakterde bir insan olduğunu düşünmüyorum. Bence siz ondan da ayrılıp düzgün bir insan karşınıza çıkana kadar bekleyin. Erkeksiz de yaşanabilir illa birinin sizi kollamasına gerek yok.

Eee siz zaten siddetten kaçmadınız mi oyle ya da böyle buda şiddet değil mi? Birde sevgiliniz karanlik geldi filmlerdeki adamlar gibi baskasina dovdurmeler filan ne bileyim herkes yanlis yapiyor

1.imam nikahına inanıyorsan onun dini vecibeleri var eş olmak aynı evde yaşamak karşılıklı cinsel ihtiyaçları karşılamak dini yönden uyarmak takip etmek ve takip edilmek gibi yani bunları yapmıyorsanız ekstra günaha girersiniz ya tam yapın ya da yapmayın 2.şidette karşıyım ama insanlar kendi tercihlerini yaşar biri manyak eski kocayı bir manyak sevgili dövüyor onu videoya çekiyor bir diğeride izliyor ha birde eski kocanın yaşamını aktaran arkadaşlar var nasıl hayatlar bunlar ya..kendinize gelin siz ve komple çevreniz tedavi olun sonra toplum neden böyle diye biz çıldırıyor uz.. Ve özet sen tercihlerini yaşıyorsun bunu dert etme bence nokta

Bence sevgiliniz normal bir insan değil yarın bu adamla evlenirseniz gözü dönüp sizi yada çocuğunuzu dövmeyeceginin garantisi yok. Ben kendi adıma bi erkekte ilk baktığım şey şiddet eğilimi var mi küfürlü konuşuyor mu saygılı mi tüm bunlar varsa mutlu olabilir insan ancak diğer türlü olamaz. 3 kisi tutup bi adami dovdurmek hele o yazdığınız alet galiba eski eşinizin agzini burnunu kirmak için kullanılmış resmen cinayete teşebbüs en iyi ihtimalle kasten yaralama bugün bunu yapan yarın parayla birilerine daha fazlasını da yaptırabilir bu adamla evlenip boşanmak istediğinizi bi hayal etsenize insan sokakta yurumeye korkar acaba bi yerden cikip öldürecek mi zarar verecek mi diye. Ben çok korktum açıkçası size de tavsiyem bin defa düşünüp öyle karar verin sağlıklı bir insana benzetemedim ben sevgilinizi

"Bir hatayı bir kere yaparsan tecrübe olur ; ikinci kez aynı hatayı yaparsan düpedüz aptallık olur. " derler..sizin durumunuz bana bu özlü sözü hatırlattı..
Hele ki evlat sahibi genç bir anne olarak o denli şiddetli bir evlilikten çıkıp araya soluk alacak vakit koymadan kendinizi yeni bir evlilik macerasının içine sokmuşsunuz..ki daha 23 yaşındasınız..bu kadar kısa süreye çok şey sığdırma çabasından vazgeçip, kendi ayaklarınızın üstünde durmalı, geçmişe sünger çekip kendinizi ruhen ve psikolojik açıdan toparlamalısınız..

X