Eski sevgilim psikolojimi bozdu

derinss

Guru
Pro Üye
26 Eylül 2007
14.919
16.502
Nedir bu devlet içinde devlet olmaz tribi? Kadın derneklerine başvurmak, burada konu açıp fikir almaktan daha profesyonel olabilir, ki kadın dernekleri bu tarz olaylara vâkıf, konusahibini doğru bir biçimde yönlendirebilir. İş tabi ki yine hukuka çıkacak. Yol farklı sadece. Neden bu fikre bu kadar coştunuz, bu ne agresiflik yahu?
Agresif değilim. Yasa yolunu önerenlere yasalar işe mi yarıyor yeaa , kadın örgütlerine git demek komik geldi sadece. Savcıya gidin diyen hatta gideceği birimi bile söyleyen bendim, gitmek isteseydi başka yardımlarımda olacaktı. Baktım ki derdi sadece pohpoh. Siz kadın örgülerine gidin, dinler destek olup pohpohlarlar iyi olur, ben daha net çözümlere inanıyorum. Herkes istediğini yapsın.

Canikox

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.359
5.896
Cnm bak bundan yıllar yıllar önceydi ben 18 yaşımdydım o zamanlar bir ilişkim oldu ve böyle bir durumla karşılaştım emin ol bu tür adamlar karşısında seni savunan bir erkek olunca hemen geri vites yapıyor.aslında korkak oluyorlar o şerefsiz senin bu tedirginliğinden haz alıyor çünkü kendisi normalde ezik biridir eminim buna.
Çok geçmiş olsun. Yalnız benim bir öğrencim de tüm ısrarlarıma rağmen şikayetçi olmayıp dediğiniz yola başvurdu. Sonu hiç iyi bitmedi. Savunmaya geçen erkek dediğiniz şahıs çok ciddi zarar gördü. Yani geri vites yapmayan da çıkabiliyor. Kimseyi riske atmamak lazım bu gibi durumlarda.

esmaa_9153

2 prenses annesi
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2015
4.684
7.802
29
Ay pislik gurursuz. Noluyor bu asalaklara anlamıyorum. Beni istemeyeni ben hiç istemem.
Benimde lisede vardı böyle bi manyak eski erkek arkadasım. Benden ayrılırsan intihar ederim derdi bana. Korkumdan ayrılamazdım . 3 sene de sürdü. Sonra daha fazla dayanamadım çünkü bırak artık hoslantıyı ondan igrenıyordum. Ayrıldım intihar etti gerçekten. Ama beni sürekli tehdit ettiği için bu şekilde inanmamıstım ben. Aradan baya zaman geçti kurt beni kemirmeye başladı ya gerçekten ettiyse diye. Annesini aradım. Benim aramam sayesinde kurtuldu ölmekten gerizekalı. Böyle beyınsız tipler var hem bok gibi sürdürmeye çalışırlar hem de ayrılmazlar yapışırlar. Annesi psıkolojık tedavi aldırdı sonra ona bende kurtuldum. Su an ki aklım olsa asla ama Asla 3 sene korkudan sürdürmezdim 16 yaş ergenliği. Sende korkma gerekirse şikayet et ama asla boyun eğme. İnsan sevgi ve değer gördüğü yerde durmalı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1007 gün geçti.

Canikox

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.359
5.896
M Mutsuzum41 kaç yaşındasın canım? 18den büyük müsün?
Eğer 18den büyüksen savcılığa gidip şikayetini bildir muhakkak. Yasalar önünde reşit olduğun için kvkk gereği ailene bildirilemez zaten. Onu da şikayet üzerine çağırıp ifadesini alacakları için senin peşini bırakacaktır. Korkmadığını anlayacaktır. Kimseye de tek bir laf edemez bu durumda zaten.

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
158
117
20
Çok geçmiş olsun. Yalnız benim bir öğrencim de tüm ısrarlarıma rağmen şikayetçi olmayıp dediğiniz yola başvurdu. Sonu hiç iyi bitmedi. Savunmaya geçen erkek dediğiniz şahıs çok ciddi zarar gördü. Yani geri vites yapmayan da çıkabiliyor. Kimseyi riske atmamak lazım bu gibi durumlarda.
Hic belli olmuyor dediginiz gibi. Eski sevgilim biraz boyun egebilecek insan olsaydi belki denerdim. Ama yok degisik bir insan kavga etmedigi kalmamis sonradan ogrendim. Arkadaslarimin anlattigina gore farkli islere de bulasmis degisik bi tip yani insan korkuyor...

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
158
117
20
Eğer 18den büyüksen savcılığa gidip şikayetini bildir muhakkak. Yasalar önünde reşit olduğun için kvkk gereği ailene bildirilemez zaten. Onu da şikayet üzerine çağırıp ifadesini alacakları için senin peşini bırakacaktır. Korkmadığını anlayacaktır. Kimseye de tek bir laf edemez bu durumda zaten.
Birdaha boyle yaparsa ben sshir disindayken ssvciliga gitsem ayri sehirlsrde olmamiz buna engel olur mu?

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
158
117
20
Ay pislik gurursuz. Noluyor bu asalaklara anlamıyorum. Beni istemeyeni ben hiç istemem.
Benimde lisede vardı böyle bi manyak eski erkek arkadasım. Benden ayrılırsan intihar ederim derdi bana. Korkumdan ayrılamazdım . 3 sene de sürdü. Sonra daha fazla dayanamadım çünkü bırak artık hoslantıyı ondan igrenıyordum. Ayrıldım intihar etti gerçekten. Ama beni sürekli tehdit ettiği için bu şekilde inanmamıstım ben. Aradan baya zaman geçti kurt beni kemirmeye başladı ya gerçekten ettiyse diye. Annesini aradım. Benim aramam sayesinde kurtuldu ölmekten gerizekalı. Böyle beyınsız tipler var hem bok gibi sürdürmeye çalışırlar hem de ayrılmazlar yapışırlar. Annesi psıkolojık tedavi aldırdı sonra ona bende kurtuldum. Su an ki aklım olsa asla ama Asla 3 sene korkudan sürdürmezdim 16 yaş ergenliği. Sende korkma gerekirse şikayet et ama asla boyun eğme. İnsan sevgi ve değer gördüğü yerde durmalı
Aynisi arkadSimin basina geldi. Alkol uyusturucu ne varsa rahatsiz ediyordu arkadSimi. Ssnsiz bu halddyim falan. Cevremizde ne degisik insanlar varmis ya

Canikox

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.359
5.896
Birdaha boyle yaparsa ben sshir disindayken ssvciliga gitsem ayri sehirlsrde olmamiz buna engel olur mu?
Hiç fark etmez hangi şehirde olduğunuz. Farklı şehirde şikayetini bildirirsen de onun olduğu şehirdeki savcılık tarafından çağrılır. Kendi gitmezse de alıp götürülür. Korkunu anlıyorum. Ama lütfen bir cesaretle yap bunu. Senin korkunla beslenip daha çok cesaret alıyor çünkü.

esmaa_9153

2 prenses annesi
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2015
4.684
7.802
29
Aynisi arkadSimin basina geldi. Alkol uyusturucu ne varsa rahatsiz ediyordu arkadSimi. Ssnsiz bu halddyim falan. Cevremizde ne degisik insanlar varmis ya
Numaranı değiştir ulaşamasın sana. Bu durumlarda çok net olmak gerekir. Aile yapını bilemiyorum ama annen anlayışlı biriyse ona anlat durumu. Sana ulaşmasını engelle

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1007 gün geçti.

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
158
117
20
Hiç fark etmez hangi şehirde olduğunuz. Farklı şehirde şikayetini bildirirsen de onun olduğu şehirdeki savcılık tarafından çağrılır. Kendi gitmezse de alıp götürülür. Korkunu anlıyorum. Ama lütfen bir cesaretle yap bunu. Senin korkunla beslenip daha çok cesaret alıyor çünkü.
Cok tesekkur ederim. Insallah gerek kalmaz ama ilk boyle bir tehditle karsilastigimda once numarami degistiricem. Aileme de sinif gruplarindan numaram yayilmis derim... bi cesaret yapicam bi ihtimal belki korkudan aileme bulasamaz. Bulasirsa da ne yaparim onlara ne anlatirim bilmiyorum 😔

Canikox

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.359
5.896
Cok tesekkur ederim. Insallah gerek kalmaz ama ilk boyle bir tehditle karsilastigimda once numarami degistiricem. Aileme de sinif gruplarindan numaram yayilmis derim... bi cesaret yapicam bi ihtimal belki korkudan aileme bulasamaz. Bulasirsa da ne yaparim onlara ne anlatirim bilmiyorum 😔
Yanlış bişey yapmamışsın ki. Yaşın itibariyle insanları hemen tanıyamaman çok normal. Alınlarında yazmıyor sonuçta. Bu da bir hayat deneyimi senin için. Savcılığa mutlaka bildir. Ailene gideceğini sanmıyorum. Ama olur da giderse bile rahatsız edildiğini ve şikayetini bildirdiğini söylersin.

kakaokafa

battı fishing, yan going. ♐
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2014
991
1.460
Merhabalar. Öncelikle büyük geçmiş olsun.
Diğer yorumları, yorumlarınızı okudum. Aile yapınızı bilemiyorum, "ya babanıza söyleyin size belki de sahip çıkar" desem bu her anne-baba için geçerli olmayabiliyor. Benimkilerden biliyorum. Onların çizgisinde yürüdüğünüz sürece sıkıntı olmayabiliyor, yoksa yaftalanma meselesi devreye giriyor. Benim çok önemli bir sırrımı iki akrabama söylediklerini bile bilirim.

Siz ailenizde böyle bir durum yaşadınız mı? Ya da mesela bir tanıdığınız hakkında "işte şunun kızı bir adamla kaçmış, vay ..." diye yorumda bulundular da, bu yüzden mi onlara açılmaktan çekiniyorsunuz?

Eski sevgiliniz sizin cesaret eksikliğinizden beslenmiş, kendine başına bir şey gelmeyecek kadar güvenmesi bu yüzden. Korkunuzu anlayabiliyorum; ancak "şu kişiler ne der, onlara nasıl hesap veririm" diye düşünmeye devam ettiğiniz sürece o herif sizin üstünüze daha çok gelmeye devam edecektir. Sizi sözle tehdit ediyor, telefonla yönlendirebiliyor. Peki, gerçek hayatta iddia ettiği kadar güçlü mü? Sanmam. Bu yüzden burada verilen tavsiyeleri (savcılığa şikâyet, kadın derneklerine başvurma, numaranızı değiştirme vs.) uygulamak sizin kafanızı rahatlatır. O kişiye de çok sert konuşun, siz de onu tehdit edin yani. Bir de, hukuki sürece girdiğinizde ailenize haber verilmeyecektir. Yurtta kaldığınıza göre +18 olmalısınız zaten, artık ailenizi resmi işlerinize çağırmayacaklar. İçiniz rahat olsun burada.

ykbsiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2018
2.346
2.761
30
cnm sen ailene ulaşma ihtimali üzerinde düşün bence planını ona göre yap .adresini biliyor mu?

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
158
117
20
cnm sen ailene ulaşma ihtimali üzerinde düşün bence planını ona göre yap .adresini biliyor mu?
Hayir bilmiyor sevgiliyken sordu seni alayim dedi izin vermedim nerde oturdugumj da soylemedim. Icime dogmus herhalde. Ama ordan burdan ogrenirse bilemem.