Eskişehir'de lazer göz ameliyatı olan arkadaşlar...

jelibon26

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2014
39
3
31
Merhaba arkadaşlar ,
Ben aranıza yeni katıldım.( uzun süredir takip ediyordum halbuki :KK3: ) Benim danışmak istediğim konu aylardır araştırdığım ama bi türlü emin olamadığım lazerle göz tedavisi. Ben 23 yaşındayım ve 7 yaşımdan beri gözlük takıyorum. Artık kurtulmak istiyorum. Lazer için maddi olarak ne kadar bütçe ayırmalıyım bilemiyorum. En iyi doktor kimdir ne kadara yapar, yaptıranlar memnun mu bilgi almak istiyorum.Eğer aklıma yatarsa hemen olabilirim lazeri :KK34:
 

bsras

Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2014
10
1
Meraba cnm :) bn Kıbrıs'ta hemşirelik bölümünü okuyorum bu sene ilk senem ama bu konu hakkında biraz olsun bilqilerim var sana yardımcı olabileceğimi düşünüyorum..genelde çoğu kişi lazerle qöz amelyatı olmayı çok istiyorlar ama sn qercekten bu konuyu arastırman senin için de yararlı olacaktır dye düşünüyorum kolay bişey de değildir bu lazerle qöz ameliyatı..
ameliyatı olup olamayacağınıza dair 2 tetkik daha yapılıyor..qöz kuruluğu ve mikron testi.bu kontrollerin yapılması için damlatılan damlalar nedeniyle en az 1 gün geçmesi gerekiyor.ameliyat öncesinde gözün kendisinin ve göz bebeğinin oynamaması için damla damlatılıyor.ameliyat sırasında ise
1- göz bir mercekle ayrılıyor,
2- özel fırçasıyla gözün yüzeyi temizleniyor,
3- gaz veriliyor,
4- daha sonra da önce miyopi sonra varsa astigmat lazerle yakılıyor.bu sırada gözünü ışından ayırmaman lazım,zira gözlükten kurtulucam diye gözünü eline alabilirsin.
ameliyat sonrasında karanlık bir ortama girmek en iyisi.o qün ve ertesinde ameliyatı yapan doktora, hemşirelere,vs. selam göndermek olası çünkü yoğun bir bulanıklık söz konusu..ve işin kötü yanı bulanıklık 10 qün kadar sürüyor..
Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir size :)
 
Son düzenleme: