Eşle durumlar

Önerimi kabul etmediği için mi şart koyuyor demek istedin bubendegilim
Benim eve geri dönmemi istiyor ama önce kayınvalidemde kalmam gerekiyor. Ben nasıl değişir bilmiyorum
Bunu yazan siz değil misiniz ?
Ya madem affetmeye niyetlisiniz( olabilir) ne diye ailenizi üzüyorsunuz ?
Hala şans diyorsunuz. Mutluluğunuzu bu adama neden bağlıyorsunuz ? Of sinirlenmiycem ya.

Eşimle ayrilik asamasina geldik kaba tavirlari, kısıtlamaları ilgisizlik ve iletişimsizlik yuzunden 😔 Ailemin yanina döndüm. Eşime tekrar güvenemiyorum yine ayni olur diye.

Sorum:

1.Eşiniz il degisikligi yaparak ailesinin yaninda kaliyosa, belirli bir sure onun ailesinin yaninda kalip cikicaz dese is bulunca dese size sorum Esinize guvenir miydiniz hanımlar ?
Benim eve geri dönmemi istiyor ama önce kayınvalidemde kalmam gerekiyor. Ben nasıl değişir bilmiyorum 🙄

2.Maddi sıkıntıda tavırları daha mı kötü olabilir?

3.Ben bir kez ona güvenip onun yaşadığı şehire gelin gittim. Tavırları yüzünden de her ilgi görmeyen kadın gibi yalnız hissettim.
Ona son bir şans olarak nasılsa şu an işinin olmadığını ve ailemin yaşadığı ilde yaşayabileceğimizi benim farklı bir ile gitmek istemediğimi söyledim. Oda kabul etmedi. Sizce bu önerim saçma mı?

Bir yanım yalnızlıktan deli gibi korkuyor. Boşanan bir kadın bugün "İyi düşün etrafta adam gibi adam yok.Ben boşandım ve tekrar mutlu olamadım 7 yıl oldu" diyor. Ailem ön yargıda, ben güvenemiyorum fakat yol bulamıyorum. Sizin yorumlarınızı bekliyorum deneyimli kadınlardan.
3.ye cevap vereyim o sizin onerinizi kabul etmezken siz onun gel anamda yasayalim biraz demesini niye kabul edecekmissiniz

Eşimle ayrilik asamasina geldik kaba tavirlari, kısıtlamaları ilgisizlik ve iletişimsizlik yuzunden 😔 Ailemin yanina döndüm. Eşime tekrar güvenemiyorum yine ayni olur diye.

Sorum:

1.Eşiniz il degisikligi yaparak ailesinin yaninda kaliyosa, belirli bir sure onun ailesinin yaninda kalip cikicaz dese is bulunca dese size sorum Esinize guvenir miydiniz hanımlar ?
Benim eve geri dönmemi istiyor ama önce kayınvalidemde kalmam gerekiyor. Ben nasıl değişir bilmiyorum 🙄

3.Ben bir kez ona güvenip onun yaşadığı şehire gelin gittim. Tavırları yüzünden de her ilgi görmeyen kadın gibi yalnız hissettim.
Ona son bir şans olarak nasılsa şu an işinin olmadığını ve ailemin yaşadığı ilde yaşayabileceğimizi benim farklı bir ile gitmek istemediğimi söyledim. Oda kabul etmedi. Sizce bu önerim saçma mı?

Bir yanım yalnızlıktan deli gibi korkuyor. Boşanan bir kadın bugün "İyi düşün etrafta adam gibi adam yok.Ben boşandım ve tekrar mutlu olamadım 7 yıl oldu" diyor. Ailem ön yargıda, ben güvenemiyorum fakat yol bulamıyorum. Sizin yorumlarınızı bekliyorum deneyimli kadınlardan.
Boşanıyorsunuz diye tekrar evlenmek zorunda değilsiniz. Boşanıp kendi hayatınızı kurup hayatın tadını çıkarmaya çalışabilirsin mesela. Tabiki sevmek sevilmek güzel ama doğru kişiyi bulamazsanda dünyanın sonu değil. Konuna gelince eşinin kendini düzeltme çabası yok bi kere. Yine senin fedakarlık yapmanı bekliyor. Bunu sende görüyorsun.

Sorum:

Tabiki inanmazdim.

3.ye cevap vereyim o sizin onerinizi kabul etmezken siz onun gel anamda yasayalim biraz demesini niye kabul edecekmissiniz
O iş sıkıntısında şu anda mecbur dönersek ilk onlara dönücez. Sonra istediğimiz şehirde iş bakarız bende ailemle yaşamak istemiyorum diyor.

Boşanıyorsunuz diye tekrar evlenmek zorunda değilsiniz. Boşanıp kendi hayatınızı kurup hayatın tadını çıkarmaya çalışabilirsin mesela. Tabiki sevmek sevilmek güzel ama doğru kişiyi bulamazsanda dünyanın sonu değil. Konuna gelince eşinin kendini düzeltme çabası yok bi kere. Yine senin fedakarlık yapmanı bekliyor. Bunu sende görüyorsun.
Bu benim önerim saçma değil dimi onun ailesine göre tabi ki tuhaf kaçıyor da

O iş sıkıntısında şu anda mecbur dönersek ilk onlara dönücez. Sonra istediğimiz şehirde iş bakarız bende ailemle yaşamak istemiyorum diyor.
Denenmişi denemeye gerek yok aslında ama yine son bir defa denemek istiyorsanız, eşinizin ailesinin yanına gitmeyin.

Eşiniz fedakarlık yapıp sizin ailenizin yaşadığı şehirde iş baksın, bulsun, siz hem onu suçlu bulup hem neden ona uymak zorunda kalıyorsunuz?

Denenmişi denemeye gerek yok aslında ama yine son bir defa denemek istiyorsanız, eşinizin ailesinin yanına gitmeyin.

Eşiniz fedakarlık yapıp sizin ailenizin yaşadığı şehirde iş baksın, bulsun, siz hem onu suçlu bulup hem neden ona uymak zorunda kalıyorsunuz?
Tut ki daha iyi bi is cikti ne olucak diyor. O zamanda mi gelmem diyceksin diyor. Ben senin bulundugun ilde is bulamiyorum sen bile rahat bulamazsin diyor. Evet burda is sorunu var. Ama bende goz gore gore gitmek istemiyorum. Hatta ailesi bu oneriyi duysa ne diyo bu kadin sacma sapan der heralde. Erkek kadinin ailesinin bulundugu ile gider mi mantigi var olduklarina eminim.

Sen olmasanda ben zaten ailemin yaninda kalmiycam diyor uzun sureli diyor.

Belki aramiz iyi olsaydi o zamanlar baska bi ile gitmeye korkmazdim.

Sorum:

Boşandım ve etrafta adam gibi adam varmı diye bakınmıyorum.kendimle geçiremediğim zamanımı değerlendiriyorum. Mesela kendimle yeni tanışdım. Aslında hiç asık suratlı sıkıcı biri değilmişim. Gayet eğlenceli, kendi içinden geldiği gibi yaşayan ve çevresinin negatif enerjisinden ve baskısından dolayı sürekli melonkolikmişim. Var ya iyiki varım ben, ben çok değerliyim. Kendimle çok huzurluyum. Ben olmak için kimseye ihtiyacım yok.
Size nasihat veren boşanmış kadına da fazla takılmayın.

Yani bu ne saçmalık afedersiniz de zaten birlikte geçinememişsiniz sizi kaybetmek korkusu sıfır ailesi ile yaşamanızı istiyor . Acaba yazarken okumadınız mi ? Sizce mantıklı mı ben size sorayım . Her gün ayrı laf sokulacak . Tükürüğünüzü yalayıp kendi evinize değil bı de onun ailesine ki gideceksiniz Allah aşkına biraz mantıklı olun ya . Adam bı zahmet işini bulsun sizin evinizi tutsun düzeni kursun umrunda değil adamın siz onlarla kalsam olur mu diye sorun .

Bir araya geldiğinİzde şu ayrılık sürecini konuşmak anlaşmak belki de kavga etmek iyice sindirmek , kavgadan sonra sevişmek , belki ertesi gün yine bu ayrılık konularını yüksek tonla konuşmak isteyeceksiniz gibi gibi süreçler yaşayacaksınız , bunları anasının evinde asla yapamazsınız , yapamadıkça Daha da yalnız ve çaresiz hissedip şuankindne çoookk çok daha kötü olacaksınız
Evi terkeden sensin , bir araya gelmek isteyen eşin , şuan senin kuralların şartların geçerli olmalı

X