Eşler Arasında Kıskançlık

asiri kiskanclik bence esleri birbirinden uzklastiran bisey.
cunku ben esim beni kisakniyor diye mutlu olmuyorum uzuluyorum ayrica asiri kiskanildigim icin kavga cikiyo ve huzursuzluk oluyo
buda azda olsa esimden sogumama neden oluyo
resmen kiskancligiyla boguyo beni

Lalecim ve kiskanclik konusunda bana tavsiyesisi olan diger arkadaslar;
ya hepsi bir tarafada beni mahveden su kiskanclik meselesi,ben esimi disardaki bayanlar disinda maalesef kardeslerinden bile kiskaniyorum yani bakin belki beni anlamaya calisirsiniz simdi tayinlerimizden dolayi ayri sehirlerdeyiz uzagiz arada ozlem-hasret var ama o kardesleri ile ayni sehirde onlarla sik sik beraber oluyor bos zamanlarinda yegenleri ile ilginleniyor,kardeslerine yegenlerine cok duskun tamam bu cok normal ama iste sanki hep beni ihmal ediyor oncelik hep onlarda gibi hissediyorum sanki bu hep boyle devam edecek gibi geliyor bana ve kahroluyorum:KK43:
cok sevmeme ragmen kac defa ayrilma karari aldim sirf bu sebepten dolayi....:KK43:
Benim dururumda olan yoktur tipa tip ayni ama muhakkak tavsiyesi yorumu olanlariniz vardir ...cok tsk ederim...
sevgilerimle.....saglikli ve huzurlu gunler dilerim.......

Senin durumunda olan biri var tıpa tıp aynı o kişi de benim canım.Ben de sevgilimi çok seviyorum onsuz yaşıyamam ama sırf bu yüzden kaç kere ayrılmayı düşündüm ama sevgilim ayrılmadı.Ben de bu konular paranoyalık derecesinde şimdi ise bunu kendim yenmeye çalışıyorum.Bende aynı senin gibiyim.Bazı arkadaşlar demişler ama kendine güveni olmayan biri kıskanır diye bu kıskançlıktan daha farklı bişey bence.Bende bi de şöyle bişey vardı ona baktın buna baktın diye sürekli söyleniyordum surat asıyordum o günü ona ve bana zehir ediyordum sürekli kavga ediyorduk.Onun mesela kasiyer kızla konuşmasına bile tahammül edemiyordum çok saçma gerçekten ama ne yapıyım elimde değil.Sonra acaba bi ortama girdiğinde güzek kız varsa ona bakarsa içinden ne güzel diye geçirirse vs. bi sürü paranoyaklık iştee.Bende bundan kurtulmaya çalışıyorum.Biliyorum sevgilim beni çok seviyor kendiside söyler hep gözüm senden başkasını görmüyor diye nereye gitse saati saatine arar haber verir böyle birisi ama gel de içime anlat.Bence bizim bir an önce bu durumdan kurtulmamız lazım.yerimseniben

Bende paranoyalık var sevdiğimi kıskanıyorum inkar etmiyorum ama sevgilimde aşırı kıskanç walla.Galiba biz çift olarak çok farklıyız yaa.Türümüzün son örneğiyizsırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

kıskançlık bir insanın yapısında varsa bunun önüne geçmek imkansız. Dozuna göre durum değişiyor tabi ama sorun çıkmaması için alttan almak şart.Hatta bu konuda bir hadiste şu geçiyor:

Meşru ölçüde kocasını kıskanan kadın Allah yolunda cihad eden gibidir.

herşeyin fazlası zarar ..her bayan gibi bende eşim tarafından kıskanılmak isterim ama bazen dozu aştımı ozaman ikimiz içinde hiç iyi olmuyor..
bence kendine güveni olmayan bir insan kıskanır...
canım bu kendine güven nasıl oluyor acaba ben hiç makyaj yapmadığım halde güzelliğim konusunda her kesten övgüler alıyorum ben üniversite mezunuyum eşim orta okul gerçekten çok akıllı bir kadınım mükemmel bi ev hanımıyım üç çocuğum var evdede dışardada her işe yetişiyorum etrafımdaki herkes hayranlıkla bakıyor bu kadar şeyide kendimi ifade etmek için yazdım buna rağmen eşimide çok kıskanıyorum bu bir rahatsızlık kendine güvenle alakası yok güzel kadınların eşleri çirkin de olsa dikkat çekiyor hanımlar daha çok ilgi gösteriyorlar özelliklede genç kızlar maalesef

kıskançlık bir insanın yapısında varsa bunun önüne geçmek imkansız. Dozuna göre durum değişiyor tabi ama sorun çıkmaması için alttan almak şart.Hatta bu konuda bir hadiste şu geçiyor:

Meşru ölçüde kocasını kıskanan kadın Allah yolunda cihad eden gibidir.

ölçüyü tutturmak çok zor canım inşallah ben bu konuda cihad edenlerin başındayımdır rabbim yardımcımız olsun çünkü kıskançlık benim zaafım şeytan beni buradan yakalamaya çalışıyor inanılmaz komplo teorileri oluşturuyorum çok kötü çok

canım bu kendine güven nasıl oluyor acaba ben hiç makyaj yapmadığım halde güzelliğim konusunda her kesten övgüler alıyorum ben üniversite mezunuyum eşim orta okul gerçekten çok akıllı bir kadınım mükemmel bi ev hanımıyım üç çocuğum var evdede dışardada her işe yetişiyorum etrafımdaki herkes hayranlıkla bakıyor bu kadar şeyide kendimi ifade etmek için yazdım buna rağmen eşimide çok kıskanıyorum bu bir rahatsızlık kendine güvenle alakası yok güzel kadınların eşleri çirkin de olsa dikkat çekiyor hanımlar daha çok ilgi gösteriyorlar özelliklede genç kızlar maalesef

bence birazda devirle alakalı aslında kıskançlık...

öyle bir hal aldıki kadın-erkek ilişkileri, malesef insan her yan bakana kadın olsun erkek olsun , acaba niye bakıyor diyebiliyor...

evli, bekar ayrımı yapmaksızın insanlar karşı cinsten çok rahat etkilenebiliyor...

insanlığın çivisi çıktıkça, karşı cinste tek bir doğruyu görmek bile karşı cinse olan bakış açısını değiştiriyor....

önceden eşlerde 10 özellik aranırken, şimdi 2 özellik bile yetiyor bazı insanlara..

ve böyle ortamların, böyle insanların olduğunu bilmek, insanları paranoyaklık derecesine kadar getiriyor malesef..

orda burda okuduğumuz güncel yazılar, köşe yazıları, medyada izlediğimiz haberler insanları hasta ediyor yine...

yok erkek cinsellik istemiyorsa aklında başka kadın vardır, yok aşırı ilgili erkek suçluluktan dolayı karısına iyi davranırmış, yok aldatan kadın asla belli etmezmiş, özellikle türk toplumunda ben erkeğim sen kadınsın tavrı... bunlar mahvetti güven duygularını.. yerle bir etti...

velhasıl ahlaksızlık arttıkça, ahlaklı az bulunur oldu.. ve erkek olsun kadın olsun, yanındakinin ahlaklı, olduğunu düşündüğü zaman kimisi şükreder haline, kimiside paranoyak olur çıkar işte böyle..

başka bir bakış açısıda, erkeğin özgür olduğu kadar kadında özgür olursa , o kadın erkeği o kadar kıskanmaz gibime geliyor...

ve insanın yaşadıklarıda çok etkili bir nevi..

eğer bir kadın erkeklerden çok ilgi gördüyseki, kendisi birşey yapmadığı halde, mesela dost olark gördüğü arkadaşını kendisinden hoşladnığını öğrenmiştir bir zamanlar, kadında bu yıllar sonra , eşinin bir kadın dostu olduğunda içinde acaba yaratır? çünkü kendi başına geldiya, bu durumdan şüphelenir...zamanında kadın bir bakışıyla erkeği elde edebilmişitr... başka kadın erkeğine baktığı zaman onunda erkeğini elde edebileceği korkusuna kapılır hemen, gibi gibi..

en yakın arkadaşı sevgilisi yada kocası tarafından aldatılmıştır, adam iz bırakmadan yıllarca yürütmüştür bu ilişkiyi.. kadın sorgulamaya başlar eşini...

vs vs...

lafıçok uzattım galiba...

kıskançlık, insanların deneyimlerinden, yaşadıklarından, çevresinden, duyduklarından , gördüklerinden gelişen bir duygu bence..

X