Esma'ül Hüsna Dua Grubu 🌼

🌼 Esma'ül Hüsna Grubu 🌼

El-Fettah
Her türlü zorlukları kolaylaştıran, darlıktan kurtaran.
Yâ Fettâh : يَا فَتَّاحُ
489 kere

Er-Rahmân
Rahmetiyle muamele eden, esirgeyen.
Ya Rahman: الرحمن
298 kere

Er-Rahim
Merhamet eden, bağışlayan.
Ya Rahim: الرحيم
258 kere

Son bildirim tarihi : 19.04.2021 – 20:00

Her bir arkadaş için tek tek, isimleri ve dualarını da zikrederek;
16 Ya Fettah
10 Ya Rahman
8 Ya Rahim okuyacağız.

Kendimiz için ise;
25 Ya Fettah
8 Ya Rahman
26 Ya Rahim okuyacağız :)

Yani bir haftada toplam;
489 Ya Fettah
298 Ya Rahman
258 Ya Rahim okumuş olacağız.

Tabiiki dilerseniz yanında farklı dualarda edebilirsiniz, çokta güzel olur eğer fırsatınız olursa okursanızda bildirebilirsiniz hiç farketmez :KK66:
Herkese okumanız bittikten sonra bildirim yaparsanız takip etmesi benim açımdan çok daha kolay olur 😉

1-) namaste21 namaste21
Nilüfer’in duası:
Bismillahirrahmanirahim
Ey Rabbim senin herşeye gücün yeter.
Sana yalvarıyorum yanlız senden diliyorum..Bize öyle kapılar aç ki tüm kapanan kapılara şükredelim..Bize öyle güzel bir gelecek nasip et ki tüm geçmişteki acıları unutalım.Temiz vicdan , temiz sevgi, güzel akıbet ver Rabbim.Mucize diye beklediğimiz hayallerimiz gerçek olsun.Ve hakkımızda hayırlı olsun.Korktuklarımızdan emin kıl..Namerde muhtaç etme.Kalbimizden senin sevgini ,inancını eksik etme.
Ya Ferdün Ya Hayyun Ya Kayyumûn Ya Hakemûn Ya Adlûn Ya Kuddus
2-) Life light Life light
Elif’in duası:
Allahım sen büyüksün Yarabbim. Sana karşı bilerek ya da bilmeyerek işlediğim günahlarımı affet Yarabbi. Sen gönlümden geçeni en iyi bilensin. Yuvamdan huzuru, sevgiyi ,saygıyı eksik etme Yarabbim . Eşime ve bana hayırlısıysa sağlıklı ,sıhhatli,uzun ömürlü bir evlat nasip et Allahım. Yeniden başladığımız tedavinin sıkınıtısız ilerlemesini nasip et embriyo transferimin sonunu hayırlara çıkar bu sefer bana sıkı sıkı tutunsun Allahım her şeyin en doğrusunu hayırlısını bilen sensin. Bize bugünümüzü aratma Allahım.Aileme hayırlı uzun ömürler nasip eyle bizi yolundan ayırma.
Duama amin diyen tüm arkadaşlarımında gönüllerindeki dualarını kabul eyle Allahım
3-) muhursuzpusula muhursuzpusula
Gizem’in duası:
Bismillahirrahmanirrahim
Ey herşeyi yoktan var eden, dilediğini dilediğine veren Rabbim! Senin herşeye gücün yeter. Sen herşeye kadir ve muktedirsin. Ya Vedud, Ya Cami, Ya Afüvv, Ya Mucib, Ya Azim. Allah'ım senin hikmetinden ve sonsuz gücünden, uçsuz bucaksız merhametinden şüphem yoktur. Gizem kulunun bilerek yada bilmeyerek yaptığı tüm günahlarını affet ya Rabbim. Sen gönlündeki tüm dualarını en iyi bilensin, sen tüm dualarını hayra çıkar ya Rabbim. Onun için en hayırlısı ne ise onun tez vakitte gerçekleşmesini nasip eyle. Kolaylaştır zorlaştırma Allah’ım. Gönlüne göre, ona ve ailesine uyan biriyle yuva kurmasını nasip eyle Allah’ım. Yuvasından sağlık mutluluk huzur sevgi saygı aşk maddi ve manevi bolluk bereket eksik olmasın. Bir ömür boyu sürsün ve hem kendisi hem eşi her zaman iyiki evlenmişiz diyebilsin. Verdiğin tüm nimetlere şükürler olsun. Ailesinden sağlık mutluluk huzur eksik olmasın. Ailecek geçirdikleri covid hastalığından hasarsız bir şekilde kurtulup sağlıklarına kavuşmalarını nasip eyle. Yeni başladığı eğitim hayatında ve devam eden iş hayatında başarılar nasip eyle, daha iyi yerlere gelip daha iyi, bol, hayırlı kazançlar kazanmasını nasip eyle ya Rabbim. Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Yâ Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam, seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et! Bana ve birlikte dua ettiğimiz tüm arkadaşlarıma yardım et. Amin
4-) Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_
Rahman ve rahim olan rabbim,
Sen günahlarımı affet. Annemi , babamı , evladımı, kardeşimi , beni , eşimi hastalıklardan kazalardan, belalardan koru. Sıkıntılarımızdan feraha çıkar. Başımızdaki belaları defet. Bol rızık nasip et. Evladımın ayağına taş değirme. Evladım annesine , babasına , dinine , devletine hayırlı bir evlat olsun. Duama amin diyen dua arkadaşlarımın da dualarını kabul eyle.
5-) B Bademmm388
Fatoş’un duası:
Allah ım Fatoş arkadaşımızın kızına Hayırlı, sağlıklı uzun ömür ver. Güzel kaderi, ahlaklı ömrü olsun. Hayırlı sağlıklı bir evlat daha nasip et rabbim. Kardeşlerini hayırlı insanlarla karşılaştır. Sevdiklerinin Acılarını gösterme rabbim Hem ailesinin hem kendi borclarını ödeme kolaylığı ver Allah ım. Annesine şifa ver. Fatoş a şifa ver hastalığı geçsin. Onun ve Bütün herkesin yuvasına huzur mutluluk sağlık ver eşine hayırlı bol kazançlı işler ver Allah ım. Hayırlısıyla ev sahibi olmayı nasip eyle İş yerine açmış olduğu davaları hayırlısıyla kazansın. Ailesini sevdiklerini ve Bütün ülkemi bu virüs belasından koru Bi an önce feraha çıkar hepimizi evlat isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar ver Rabbim amin
6-) Pembe Lotus Pembe Lotus
aileme sevdiklerime,eşime,kizima bana sağlık sıhhat ıstiyorum ve bütün herkese
Babamın ameliyatı hayırlısıyla olsun sağlığına kavuşsun rabbim bütün hasta kullarina şifa versin
Kızıma hayırlı bi kardeş nasip etsin rabbim tüp bebek tedavim güzel sonuçlansın
Allah'ım herkese sağlıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin banada nasip etsin hiç bir anneyi evladiyla sinamasin
7-) Mucizemm222 Mucizemm222
Sıla’nın duası:
Bismillahirrahmanirrahim Allah ım verdiğin evlat için şükürler olsun sağ sağlim kucağımıza almayı nasip eyle hayırlısıyla evladımız için istediğimiz herşeyi yapabilmeyi nasip eyle Allah'ım evime huzur bereket aileme sağlık nasip eyle eşime hayırlı kazançlar Salih düşünceler nasip et Allah ım aynı secdeye huzunda beraber baş koydugumuz günleri göster Allah'ım tüm dua kardeşlerimin gönlündeki duaları kabul et Rabbim Amin 🤲
8) Dream Theater Dream Theater
Allah’ım dönüşü olmayan yollarla, halden anlamayan kullarla, içimize ağır gelecek yorgunluklarla imtihan etme bizleri..
Allah’ım bu kulunun sevdiklerine ve ona sağlıklı bir ömür nasip et, ailesine huzur ve bereket ver, ona hayırlı bir iş, hayırlı bir eş, hayırlı bir evlat nasip et..
Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr
9-) Saksi_Degilim_Ben Saksi_Degilim_Ben
Rukiye’nin duası:
hayırlı sağlıklı evlat sahibi olmak
10-) Aktif Lora Aktif Lora
Ayşe’nin duası:
Rabbim evlatlarimin ve ailemin sana karsı daha havf ve huşu ile kulluk ve ibadet etmemizi nasib et. Bizleri türlü bela ve hastaliklarda halas eyle. evlatlarimiza iman nasib et amiin..
11-) Larka Larka
Filiz’in duası:
12-) Kontes001 Kontes001
İlknur’un duası:
Hayırlısı ile eşim Mesut'un işine geri dönmesi için
13-) S Sabr-Sukur-Dua
Neslihan’ın duası:
Rabbim ayse kizi neslihanin oldugu transferin pozitif sonuclanmasini, embriyosunun ona sımsıkı tutunmasini Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v) efendimiz hurmetine nasip eyle. Sen saglikla bebegine kavusmasi icin bu tup bebegi ona vesile kıl, cumle isteyen kardeslerime de nasip eyle ol de olsun Allahım.
La ilahe illa ente yâ hannanu yâ mennanu yâ bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram.
Amin🤲🏻
14-) Krew Krew
15-) miyomim miyomim
Yasemin’in duası:
🌷Bismillahirrahmanirrahim
🌷Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullahel azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyümü ve etübileyh
🌹Elhamdülillahi rabbil alemiyn.Vessalatü vesselamü ala Resulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiyn.
🌹Subhane Rabbiyel aliyyil alel vehhab

Ey yüceler yücesi Rabbim. Peygamberimiz(SAV) in yüzü suyu hürmetine, Kur'an'ın hürmetine dualarımı kabul et Ya Erhamerrahimin.Ya Erhamerrahimin.Ya Erhamerrahimin.
Dualarımın kabul olmasına engel olan tüm günahlarımı bağışla.

Ya Rabbim. Bana, hakkımda hayırlısı olan, gönlüme göre olan,hayırlı bir evliliği bir an önce nasib et. Sıhhatli, sağlıklı, hayırlı bir evlat doğurmayı bir an önce nasib et. Evlilik ve evlat isteyen tüm dua grubu arkadaşlarımın da dualarını kabul et. Abime ve bana senin razı olduğun hayırlı, sıhhatli sağlıklı, huzurlu,bolluk ve bereket içinde; kendi yuvalarımızda, eşlerimizle ve evlatlarımızla hayırlı bir ömür nasib et. Allah'ım abime hayırlı bol kazançlı bir iş nasib et.

Okunan Salavatı Şeriflerin sevabını rahmetli annem ve rahmetli babamın ruhlarına ve tüm dua arkadaşlarımın geçmişlerinin ruhlarına bağışla.Dualarıma amin diyen tüm dua grubu arkadaşlarımın da dualarını kabul eyle.

🌹Subhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifun.Ve selamun alel-mürseliyn.Velhamdülillahi Rabbil alemiynel Fatihah ve messalavat
🌹Allahümme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed
🌹Elhamdulillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim.Mâliki yevmiddin.
İyyâke na'budu Ve iyyâke neste'în.
İhdinessirâtal mustakîm.
Sirâtallezine en'amte aleyhim.
Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.Amin.
16-) Maliko Maliko
Esma’nın duası:
Bebeğim Ezgi için okunmasını istiyorum. Hasta şifa bulması için.
17-) @karyaa48
Selda’nın duası:
Bismillahirrahmanirrahim.Rabbim sen bu kulunun yuvasına huzur mutluluk muhabbet ver, eşi bu kulunu el üstünde tutsun kimseye ezdirmesin. Bu kulunu çocuklarına, çocuklarını da ona bağışla rabbim. Sağlık huzur mutluluk ver. Inşallah tez zamanda bu kuluna, eşi ve çocuklarıyla birlikte yalnız yaşayan anne babasına yakın oturmayı nasip eyle. Dualarinin kabul olmasina engel olan bilerek ve bilmeyerek işlediği bütün günahlarını sen affeyle rabbim.Burada bulunan duasina yardim edip amin diyen tum herkesin kalbine gore ver rabbim.sen bizleri bagisla senin yolundan ayirma. Evlatlarimizi sana layık hayirli sekilde yetistirmeyi hepimize nasip eyle.Amin
18) yalutserkan yalutserkan
Tülay’ın duası:
Bismillahirrahmanirrahim Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm.” Allah'ım! Kuşkusuz biz tembellikten, yaşlılıktan, günah işlemekten, borçlanmaktan, kabir azabından, cehennem azabından, Mesih Deccal'ın fitnesinden kuşkusuz sana sığınırız. Rabbim Hatice kızı Tülay kulunun Hatalarını suyla, karla, doluyla ondan temizleyip uzaklaştır ve kalbini beyaz elbisenin kirden temizlenip arındırıldığı gibi hatalarından arındır ve doğuyla batının arasını uzaklaştırdığın gibi uzaklaştır. Dünyada iyilik ver, âhirette de iyilik ver ona ve ailesine. Ey daima hayatta olan Hayy, bütün varlıkları ayakta tutan Kayyum! Rahmetinin hakkı için senden yardım istiyoruz Tülay kuluna ve isteyen bütün kardeşlerime Salih ve Saliha kullarından olan bir evlat nasip et kucağını doldur eşiyle huzurlu sağlıklı bereketli bir ömür yaşat. Borçlarını tez zamanda bitirmeyi nasip et ülkemizden bu hastalığı hayırlısıyla uzaklaştır. Sübhane rabbike rabbil izzeti amma yasifun ve selamün alel murselin velhamdülillahi rabbil alemin el FATİHA ma salavat.!
19-) Cuel Cuel
Elif’in duası:
Şu zor dönemleri ülkece hatta dünyaca sağlıkla, huzurla, bereketle atlatabilmeyi nasip etsin Rabbim. Öncelikle Rabbim çocuklarımızın yanında olsun. Evlerimizden sağlık, huzur, mutluluk, tatlı dil, anlayış, bereket eksik olmasın. Rabbim işlerimize helal kazançlar nasip etsin. Hayırlı kapalı kapılarımız açılsın inşallah
20-) burcusami burcusami
Burcu’nun duası:
Rabbim sen bizim bilerek bilmeyerek isledigimiz günahlarımızı affeyle. Rizana uygun yasamayi nasip eyle.. Canım kizim eifimle cennette buluşmayı nasip eyle, onun bizr şefaatci olmasını nasip eyle.. İsteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eyle.. Hasta kullarina sifa, dertli kullarina deva, borçlu olan kullarına edalar nasip eyle.. Tum olmuslerimize özellikle canım babama, hasan babama rahmetinle muamele eyle.. Evimize huzur bereket nasip eyle rabbim..bu mübarek günlerin hürmetine sen bizim dualarımızı kabul eyle..
21-) B bzeynep0
Zeynep’in duası:
Vakti gelince evladımı hayırla sağlıkla mutlulukla huzurla kucağıma almak.
22-) @Harlofia
Sare Aylin’in duası:
Ey Allah ım Rahman isminle bana ve şuan darda sıkıntıda olup da sana el açan kullarına merhamet eyle . Rabbim sen beni ve birbiri için sana , peygamberimize (s.a.v.) razı olduğun kullar arasında al . Ya Gaffar sen bizim dualarımızın kabul olmasına engel olan tüm günahlarımızı affet ve ibadetlerimizi kabul eyle sen bizlere dualarımızın kabul olduğu anki mutluluğu ve şükrü yaşat Yarrabi . Ey büyük yüca Allah ım sen benim için bizler için en hayırlı en güzel olanı bilirsin elbette Sen gönlümüzdekini bize hayırlı bizim için hayırlı olanı da gönlümüze razı eyle. Rabbim sana göz yaşlarıyla ettiğim duamı dileğimi kabul eyle ve bana onu en güzel şekilde nasip eyle . Senin gücün şüphesiz her şeye yeter sen dileğim benim için hayırsızsa eğer onu hakkımda hayırlıya çevir . Camii isminle beni terk eden hayat arkadaşımın sevdiğim adamın gönlüyle gönlümü birleştir sen bize helal bir birliktelik nasip et ve onun tez zaman da bana dönmesini nasip et . Sen gönüllerin sahibisin Allah ım Vedud isminle sevdiğim kulunun gönlünü bana çevir . Senin yolunda senin emrini onunla gerçekleştirmeyi nasip eyle . Sen ikimizin birlikteliğini herkes için hayırlı eyle . Senden hayırlısını istiyorum büyük yüce Rabbim isteğimin benim için şerse hayırlı olmasını içinde bulunduğum imtihansa eğer kolaylaştırmanı istiyorum Allah ım sen dualarımızı kabul eyle .
23-) kavs-i kuzah kavs-i kuzah
Ayşe’nin duası:
Eşim ve benim hakkımda hayırlısı neyse onu versin Rabbim. Maddi ve manevi bereket versin. Çocuklarıma da sureten ve sireten güzellikler versin. Sizden razıyım diyeceği bir kul eylesin bizleri.
24-) Nayro Nayro
Sonay’ın duası:
Eşime helalinden bol kazançlı rahat bir iş diliyorum Allah’ımdan
25-) @Renkli Fiyonk
26-) E Ebruazra
Hürriyet’in duası:
Ya Allah Ya Rahman Ya Rahim Ya kavi Ya kadir Ya Allah Ya Rahman Ya Rahim Ya kavi Ya kadir güzel Allah ım şüphesiz sonsuz güç ve kuvvetin var bu sonsuz güç ve kuvvetine sığınarak diliyorum Ya semi Ya Mucip sen HÜRRİYET kulunun her daim duasını şüphesiz duyansın ne olur gireceği bu sınavı kazanmayı sağlıklı bir gebelik geçirmeyi ve bu borçlardan tez zamanda kurtulmayı ailesine sevdiklerine ve dua arkadaşlarına her daim afiyet ver AMİN AMİN AMİN Allahumme salli ala seyyidi ne ya Muhammed ve ala ali seyyidi ne Muhammed el fatiha...
27-) H Htcmrym
bebeğimi sağlıklı sıhhatli kucağıma almak ve onu Allah'a laik kul peygamber efendimize laik ümmet vatanına milletine bizlere hayrlı bir evlat olması için mevladan yardım istemek
28) M M_atruska
29-) A arkadasimes
Anne olmak ve borçlarının bitmesi için
30-) @Mandarins
Hilal’in duası:

Allahım Hilalin bebeğini hayırlısıyla hayırlı sağlıklı sıhhatli eli yüzü düzgün insan sıfatında azaları tam ve sağlıklı annesine babasına vatana millete hayırlı ömrü güzel akıllı uslu başarılı sakin yapılı, sebepsiz yere ağlamaları ve huzursuzluğu olmayan Peygamber Efendimizin ilminde, Hz. Ömer adaletinde, Yûsuf -aleyhisselâm güzelliğinde, Rabbi hebli minessalihin salih bir evlat nasip eyle.
Hilalin bebeği hayırlısıyla normal doğum pozisyonunu alsın ve zamanı gelince doğumu kolay olsun bir avazda kurtulsun sağlıkla bebeğini kucağına almasını nasip eyle Allahım.
Evlat sahibi olamayan mümin kardeşlerime de hayırlı evlatlarla kucaklarını doldur RABBİM inşallah...Velhamdü lillâhi Rabbil’âlemîn. Estagfirullah, estagfirullah, estagfirullah, estagfirullahel’azîm elkerîm ellezî lâ-ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etûbü ileyh.

Günlük belli bir sayıda ekran görüntüsü alıp yapabilirsin canım eğer sayfayı her defasında açmak zor gelirse :KK66:
Canım mesela şu kişinin şu duası kabul olması için diyeceğim ya uzun uzun yazılmış ya onu diyorum. Onun yerine 50 tesbih daha çekerim. En kısa benim duam olmuş 😀

Ben herkesin duasını bitirdim muhursuzpusula muhursuzpusula canım. Vesile olduğun için Allah(cc) razı olsun.

Sevgili dua kardeşlerim, bize verilen bu güzel maddi ve manevi bereket günlerinde, Rabbim gönlümüzü, yaşantımızı, zihnimizi, sevdiklerimizi ve bizi sevenleri ferahlatsın hayırlısıyla. Allah hepimizden razı olsun. Yine dualaşalım. ❣ Amin ecmain ya Muin.💓

X