esmer olmak kötü birşey mi ?

3 tam 1 robot

bin şükür 🍀
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2011
5.594
22.328
Arkadaşlar arkadaşım ona laf arasında esmer dediğim için bana çok bozuldu tamam yani küsmedi ama nerdeyse kavga edecekti bozuldum biraz ama yanlış birşey mi söylemişim sizce öyleyse özür dileyeceğim.

Konu şöyle gelişti bir bluz almıştı pastel bi ton ben de evet esmersin ya çok yakıştı dedim. Birden sesini yükseltti hayır ben esmer değilim sadece saçlarım siyah tenim bembeyaz falan diye ( daha sonra buğday tenliyim dedi ) esmer sensin dedi: D bu arada evet ben esmerim ama bunun kötü birşey olduğunu düşünmemiştim hiç neyse zaten konuyu uzatmadım ben esmer olsan ne sarışın olsan ne yani. Neyse bunun birkaç saat sonrasında başka bir arkadaş geldi ve aynı muhabbet tekrarlandı bu defa daha da sinirlendi yanlış biliyosunuz diye çıktı gitti. Bu arada ben tekrar konuya girmedim arkadaş da ne yani sarışın mıısn falan dedi.

Şimdi diyeceksiniz beyaz tenli ya da buğday tenli esmer değildir diye tabiki değildir bunun ben de farkındayım ama bu kavramlar bir bütünlük içermez mi zaten hem ten rengini hem saç rengini dikkate alırsın zaten beyaz tenli değil, koyu buğday tenli siyah saçlı koyu kahve gözlü siyah kaşlı bir kız hoş hala esmer olduğunu düşünüyorum. Konu da bu değil zaten ama bu bu kadar bozulunacak bişey mii ?

Arkadaşlar arkadaşım ona laf arasında esmer dediğim için bana çok bozuldu tamam yani küsmedi ama nerdeyse kavga edecekti bozuldum biraz ama yanlış birşey mi söylemişim sizce öyleyse özür dileyeceğim.

Konu şöyle gelişti bir bluz almıştı pastel bi ton ben de evet esmersin ya çok yakıştı dedim. Birden sesini yükseltti hayır ben esmer değilim sadece saçlarım siyah tenim bembeyaz falan diye ( daha sonra buğday tenliyim dedi ) esmer sensin dedi: D bu arada evet ben esmerim ama bunun kötü birşey olduğunu düşünmemiştim hiç neyse zaten konuyu uzatmadım ben esmer olsan ne sarışın olsan ne yani. Neyse bunun birkaç saat sonrasında başka bir arkadaş geldi ve aynı muhabbet tekrarlandı bu defa daha da sinirlendi yanlış biliyosunuz diye çıktı gitti. Bu arada ben tekrar konuya girmedim arkadaş da ne yani sarışın mıısn falan dedi.

Şimdi diyeceksiniz beyaz tenli ya da buğday tenli esmer değildir diye tabiki değildir bunun ben de farkındayım ama bu kavramlar bir bütünlük içermez mi zaten hem ten rengini hem saç rengini dikkate alırsın zaten beyaz tenli değil, koyu buğday tenli siyah saçlı koyu kahve gözlü siyah kaşlı bir kız hoş hala esmer olduğunu düşünüyorum. Konu da bu değil zaten ama bu bu kadar bozulunacak bişey mii ?
Hassas demekki bu konuda , açmayın bu konuyu yanında

Bunu ben de fark ettim. Bazı insanlar esmer denilince sanki küfür etmişsin gibi tepki veriyor. Ben esmer değilim diye yükseliyorlar. Bunu diyenler de genelde ya gerçekten esmer oluyorlar ya da buğday tenli. Esmer olmak normal bir şey olduğu için söylediğinizde bir şey yok. Arkadaşınız kompleksli.

Ben açık tenliyim saçım siyah banada bahsederken esmer diyorlar ama esmer degılım.
Esmerlik ten rengiyle ilgilidir.
Ama bozulacak ne var ki anlamadım.
Boyatsın saçını madem.
Esmer tenli sarı saçlı kadınlara sarışın deniliyor bu ülkede🤣
Hep İbrahim Tatlıses yuzuden..
Ne esmerde ne kumralda gönlüm yalnız sarisinda 🤣
Yahut,sarışının adı esmerin tadı..
Böyle böyle sartlandi bu millet.

Bir tanidigim da mesela onun teni ile ilgili kuaforde yorum yapılınca çok bozuldu.
O olaydan sonra ben çirkin miyim diye sorup durdu halbuki öyle bir durum yok ama zaten kafasına takılı bir konu olduğu için baya üzülmüştü

Hassas demekki bu konuda , açmayın bu konuyu yanında
evet farkettim daha açmam zaten dediğim gibi zaten sonrasında uzatmadım da.
Bunu ben de fark ettim. Bazı insanlar esmer denilince sanki küfür etmişsin gibi tepki veriyor. Ben esmer değilim diye yükseliyorlar. Bunu diyenler de genelde ya gerçekten esmer oluyorlar ya da buğday tenli.
işte durum aynen böyle oldu ki dediğim gibi ilk bakışta esmer denecek biriydi direkt yoksa böyle bi yorum yapmazdım zaten ben kendi de farkındadır sanmıştım : D

Arkadaşınız bu kadar çok tepki gösterdiğine göre kendisinde aşağılık kompleksi olabilir. Ben olsam basit olaylara bu kadar fazla tepkiler veren biriyle arkadaşlık etmezdim.

Bir tanidigim da mesela onun teni ile ilgili kuaforde yorum yapılınca çok bozuldu.
O olaydan sonra ben çirkin miyim diye sorup durdu halbuki öyle bir durum yok ama zaten kafasına takılı bir konu olduğu için baya üzülmüştü
ya bence de arkadaşım sanırım esmerlik çirkinlik gibi kodlamış ama o zaman da bana çirkin demiş olmuyor mu yani :KK70:

kompleksli de ondan. bunun başka izahı olabilir mi? ben açık kumralım, herkes sarışın diyor. kimseye de "hayır sarışın değilim ben." diye delirmiyorum. arkadaşınız güzelliği açık tenlilikle birleştirmiş olabilir kafasında.

Muhtemelen yaralı bu konuda arkadaşınız.

Bizim insanımız gerçekten bir garip. Bebek bile doğduğunda beyaz tenli olunca otomatikman güzel bebek oluyor , hele bir de sarışın mavi gözlü olunca anne bana ebeveynlikte sınıf atlıyor.

Bence esmerler çok güzel bu arada, o ten rengi için tüm yılı solaryumda geçirebilirim.

X