Ev alicaz ama....

GozDeErtas

Allahın Hediyesisin Bana.
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
439
45
31
Merhaba kizlar,
Biz ev almak icin 3 yildir kv yasiyoruz. Bi biikim yaptik pesinat kadar sukur kp bimiktar para vercek bide kredi cekcez 50 bn kadar. Kredi bitince kp odicez. Esim bugun bankada basvuru yapti ama soyle bisey var 3 yil 1600 odeyerek bitirelim 3 yil burda oturalim kredi bitsin oyle cikalim diyor bende 5 sene 1200 fln odeyelim 1 sene sonra cikalim dedm ben artik cok uzn oturmak istemiyorum esimede obur odeme sekli mntikli geliyo bende dgum iznindeyim mysta ise baslicam esiminde mntikli dusuncesi :KK50:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2720 gün geçti.

oblomovunhirkasi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2013
2.998
3.957
Merhaba kizlar,
Biz ev almak icin 3 yildir kv yasiyoruz. Bi biikim yaptik pesinat kadar sukur kp bimiktar para vercek bide kredi cekcez 50 bn kadar. Kredi bitince kp odicez. Esim bugun bankada basvuru yapti ama soyle bisey var 3 yil 1600 odeyerek bitirelim 3 yil burda oturalim kredi bitsin oyle cikalim diyor bende 5 sene 1200 fln odeyelim 1 sene sonra cikalim dedm ben artik cok uzn oturmak istemiyorum esimede obur odeme sekli mntikli geliyo bende dgum iznindeyim mysta ise baslicam esiminde mntikli dusuncesi :KK50:

Yani tabii kimse bayılmaz kv ile oturmaya ama çok rahatsız değilseniz, çocuğunuza da kv bakacaksa 1 yıl ya da kreşe başlayacak zamana gelene kadar sabredebilirsiniz.

Ama mutsuzsanız 5 yıl olsun huzur olsun.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2014 gün geçti.

Kaety

Çok Şükür, Bin Şükür..
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2012
4.128
753
Ben kendimi yerinize koydum da kesin bende öyle düşünürdüm, ama burada eşinizin tutumu önemli, çok katı düşünüyorsa bu seferde sonra başa kakmasın, bak orda olsak sıkıntı çekmeyecektik falan filan gibi?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1150 gün geçti.

kirmizicilek16

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2009
3.380
1.220
33
biraz daha dişinizi sıkın derim
zaten işe başlayacaksınız bir evin içinde bebek daha rahat eder düzeni bozulmaz sonrası allah kerim
birikimi daha fazla yaparsınız
çok çekilmez olsa bu kadar da duramazsınız
sonunuz ferah onu düşünün
güzel günler sizi bekliyor Rabbim huzurla oturmayı nasip etsin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 121 gün geçti.

dorugunannesi

FirarPerest
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.091
276
bende evime taşınmak isterdim biran önce. ama eşinin tutumu önemli. gerek yok sıkıntıya.istediğin olmıcaksa kısmet artık diceksin hayırlısı olsun.

GozDeErtas

Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
439
45
31
Yani tabii kimse bayılmaz kv ile oturmaya ama çok rahatsız değilseniz, çocuğunuza da kv bakacaksa 1 yıl ya da kreşe başlayacak zamana gelene kadar sabredebilirsiniz.

Ama mutsuzsanız 5 yıl olsun huzur olsun.

mutsuz degilim ama 3 yil cok geldi:18:

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
37.490
96.462
40
3 yıl kv oturmak bilemedim şimdi :26: nezamandır oturuyorsunuz birlikte bide çocuğunuz var alışmışsanız yanlız bebeğe bakıp çalışıp ev işleri zorgelmesin :26:

GozDeErtas

Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
439
45
31
biraz daha dişinizi sıkın derim
zaten işe başlayacaksınız bir evin içinde bebek daha rahat eder düzeni bozulmaz sonrası allah kerim
birikimi daha fazla yaparsınız
çok çekilmez olsa bu kadar da duramazsınız
sonunuz ferah onu düşünün
güzel günler sizi bekliyor Rabbim huzurla oturmayı nasip etsin.

Amin arkadasim sagolasin. Daha kredi onaylanmadi ins onaylanir odeme nasil olacak karar verirsek :44: bebegimde var kndi evimizde buyusun istiyorum ama 3 yil sonra kredi bitmis olcak kp odicez ama o bizi sikmaz az az oderiz kv cok seviyorum evet bukadar duramam rhat olmasam.. Ama insan tabiki kndi duzeni olsun istiyor

GozDeErtas

Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
439
45
31
Ben kendimi yerinize koydum da kesin bende öyle düşünürdüm, ama burada eşinizin tutumu önemli, çok katı düşünüyorsa bu seferde sonra başa kakmasın, bak orda olsak sıkıntı çekmeyecektik falan filan gibi?

oyle demez diye dusunuyorum hatta cok israr edersem kv bnmle ayni fikirde ikna ederiz ama sizden fikir almak istedim mantikli olan bu mu beklemelimiyim bilemedm

GozDeErtas

Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
439
45
31
3 yıl kv oturmak bilemedim şimdi :26: nezamandır oturuyorsunuz birlikte bide çocuğunuz var alışmışsanız yanlız bebeğe bakıp çalışıp ev işleri zorgelmesin :26:

3 yildir oturuyoruz canim ev isleri ve yemegi burdada ben yapiyorum bide gorumcem var bosandi geldi cocuguyla :26: sorun yapmadim simdiye kadar simdide etmiyorum ama ayri duzenim olsun istiyorum

Kaety

Çok Şükür, Bin Şükür..
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2012
4.128
753
oyle demez diye dusunuyorum hatta cok israr edersem kv bnmle ayni fikirde ikna ederiz ama sizden fikir almak istedim mantikli olan bu mu beklemelimiyim bilemedm

Hımm analdımm, çok rahatsız mısınız beraber oturma olayından? değilseniz sabredebilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl daha..
Çok hevesli olursunuz eminim bir yandan da evi alınca 1 yıl kiraya verseniz kredinin yarısını çok rahat öder.. ben olsam kredi falan sallamazdım hemen evime koşardım..ama sizin durumunuzu bilemem sabırlıysanız 1 yıl geçer gider..
Bulunduğunuz duruma bir bakın, çok kötü değilse sabredin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1150 gün geçti.

GozDeErtas

Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
439
45
31

Hımm analdımm, çok rahatsız mısınız beraber oturma olayından? değilseniz sabredebilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl daha..
Çok hevesli olursunuz eminim bir yandan da evi alınca 1 yıl kiraya verseniz kredinin yarısını çok rahat öder.. ben olsam kredi falan sallamazdım hemen evime koşardım..ama sizin durumunuzu bilemem sabırlıysanız 1 yıl geçer gider..
Bulunduğunuz duruma bir bakın, çok kötü değilse sabredin

1 sene degil canim 3 sene :18: bnde 1200 odemeyle burda 1 sene oturalim gecelim diyorum kndi evimizde 1200 odeyebiliriz 5 sene ama esim 3 yil 1600 odeylim burda oturalim bitince cikalim diyor 50 bin 1600 aylik odemeyle 3 yilda bitiyor

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
37.490
96.462
40
1 sene degil canim 3 sene :18: bnde 1200 odemeyle burda 1 sene oturalim gecelim diyorum kndi evimizde 1200 odeyebiliriz 5 sene ama esim 3 yil 1600 odeylim burda oturalim bitince cikalim diyor 50 bin 1600 aylik odemeyle 3 yilda bitiyor

Bence 1200tl 5yıl bişey değil canım hem 2 yıl zor gelsede 3yıl 1200 tl çok gelmez ayrı ev gibisi tabiki yok sizde çalışıcaksınız hem

GozDeErtas

Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
439
45
31
Bence 1200tl 5yıl bişey değil canım hem 2 yıl zor gelsede 3yıl 1200 tl çok gelmez ayrı ev gibisi tabiki yok sizde çalışıcaksınız hem

Demi :KK31: bir yada birbucuk sene otururz esyamizda yok evde kiraci varken esya aliriz sonra cikariz diye dusundum hayirlisiylaolursa ins. Kredi onaylanirda :26: