Ev almak için doğru zaman

Bizim arabamız yoktu ama elimzde sadece altın vardı eşim yine de yanaşmıyordu o kadar borca giremem diye. biriktirelim biraz dedi ama biriktirene kadar evler artıyor zaten. zar zor kavga ede ede ikna oldu . altınlarımızı ve babasının arabasını sattık . 160 bin gibi peşinat oldu . 200 bin kredi çektik te öyle alabildik . ikimzin geliri şuan 8 bin . başta 5.500 ödüyorduk yapılandırınca 4.500 ödemeye başladık biz evi aldıktan bi kaç ay sonra evler inanılmaz arttı 360 bine aldık şuan değeri 600 binden aşağısı değil 1.5 yıl oldu işte. Eşim şimdi teşekkür ediyor iyi ki aldık diye. Arabasız olmaz evet ama maaşınız iyi yine de alabilirsiniz daha sonra diye düşünüyorum . Biz istanbulda arabasız duruyoruz :) Şimdide araba için birikim yapmaya başladık . Seneye inşallah alacağız . Bence ev önemli. Araba durduğu yerde masraf çıkartıyor .
Rabbim ödeme kolaylıkları versin güle güle oturun. İnşallah bize de nasip olur. İşte anlatmak istediğim de bu arabalar artıyor ama masrafı da oluyor arabanın. Ev fiyatları da artıyor. Birikim yapmak çok zor krediye girmeden. Hayırlısı olsun artık..

Geçenlerde gittim konuşmak için, adam çok rahat diyor ki, şimdi bu fiyata almazsanız iki ay sonra 40-50 bin üzerine katıp rahatça satarım.
40-50 bin.. Neden deyince şuna zam geldi buna zam geldi deyip çıkıyorlar işin içinden.
Aynı ev alt sokakta daha ucuzdan bir sokak bile fiyat fark ediyor. Çimento fiyatları değişkenlik mi gösteriyor sokağa veya muhite. Bir evden ettiği zararı diğer evdeki kar ile kapatmaya çalışıyorlar.
Bilmiyorum, bu zamanda gerçekten zor.

Ama adam gerçekten iki ay sonra o fiyata satar Hatta yaza faizler biraz düşünce daha da yüksek fiyata satar Biliyor yani bunu

ayranı yok içmeye tattirevalli ile gidiyor şey etmeye kocan. başını sokacak ev alacağına araba sevdasına düşmüş

X