Ev almak istiyorum, hangi bankaya gitsek ne desek bunlardan anlayan var mı acaba ?

nikimiferihakoydum

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2012
524
761
Merhaba hanımlar, yıllar önce maddi olarak büyük kayıplar verdik eşim söz vermişti ama yine borsaya yatırım yaptığını gördüm. Tabi tepkimi gösterdim. Şimdi ne yapmam gerekiyor bilmiyorum aklım cok karısık. Paramızı neye yatırım yapsak diye düşünüyorum parayı bir yere bağlayıp parasız kalmalıyız galiba. Birikmişliğiniz yok ama aylık gelirimiz iyi. Ev almak istiyorum, hangi bankaya gitsek ne desek bunlardan anlayan va rmı acaba bana yardım etseniz

Çok arastırma yapmalısınız burdan size o bilgi verilmesi tehlikeli . Gündemi takip etmelisiniz kurları oyle şuraya yatirayım da parayi bakalim ne olcak derseniz para yok olup gider

Borsadan eşim çok yüksek miktarda para kazandı.
Örneğin doko'dan.
Hangi kağıda yatırdığı ve kağıt indiginde hemen satmak gerek.
Bizde acayip içerdeydik yatırım yaptığımız kagitlarin kazanacağını bildiğimiz için bekledik.
25 bin icerdeydik bekledimiz fiyata çıkınca sattı hemen eşim.

Düşünce hemen satmamak kendi içlerindeki tabiri ile kol kesmemek gerekiyor.

Çok arastırma yapmalısınız burdan size o bilgi verilmesi tehlikeli . Gündemi takip etmelisiniz kurları oyle şuraya yatirayım da parayi bakalim ne olcak derseniz para yok olup gider
Hayır ben borsa yardımı istemiyorum. Borsayla ilgili tek kelime bile duymak istemiyorum. Ev almak için hangi bankaya ne için basvurmam gerekli hangisi iyi fikir almak istiyorum

Sizin şahsi hesabınızda birikim yapın. Eşiniz bir süre erişemesin. O sırada terapi almasını isteyin. Bağımlılıksa bu tek başına vazgeçemiyordur. Online terapi yapan çok uzman var, hemen başlayabilir.

Borsadan eşim çok yüksek miktarda para kazandı.
Örneğin doko'dan.
Hangi kağıda yatırdığı ve kağıt indiginde hemen satmak gerek.
Bizde acayip içerdeydik yatırım yaptığımız kagitlarin kazanacağını bildiğimiz için bekledik.
25 bin icerdeydik bekledimiz fiyata çıkınca sattı hemen eşim.

Düşünce hemen satmamak kendi içlerindeki tabiri ile kol kesmemek gerekiyor.
Biz borsadan cok cektik zamanında. Milyarlar kazansa bile istemiyorum inanın.

Sizin şahsi hesabınızda birikim yapın. Eşiniz bir süre erişemesin. O sırada terapi almasını isteyin. Bağımlılıksa bu tek başına vazgeçemiyordur. Online terapi yapan çok uzman var, hemen başlayabilir.
Benim sahsi hesabım yok acamıyorumda cünkü öğrenim kredi borcum var,

Belki bu sefer kazanır. Direkt üstüne gitmektense küçük paralarla oynamasını isteyebilirsiniz. Yani deli paralar kazanabilirsiniz de kaybedebilirsiniz de. Riskli gerçekten onun için gözden çıkarılabilecek paralarla başlamakta fayda var..kendini tartabilir böylece. Ve belki kendiliğinden bırakır kim bilir.

Benim sahsi hesabım yok acamıyorumda cünkü öğrenim kredi borcum var
Belki bu sefer kazanır. Direkt üstüne gitmektense küçük paralarla oynamasını isteyebilirsiniz. Yani deli paralar kazanabilirsiniz de kaybedebilirsiniz de. Riskli gerçekten onun için gözden çıkarılabilecek paralarla başlamakta fayda var..kendini tartabilir böylece. Ve belki kendiliğinden bırakır kim bilir.
Bu ihtimal bile değil inanın. Kesin olarak borsa işi bizim için bitmiştir

Benim sahsi hesabım yok acamıyorumda cünkü öğrenim kredi borcum var

Bu ihtimal bile değil inanın. Kesin olarak borsa işi bizim için bitmiştir
Hımm... Adama yasaklar koyarak ya da borca sokarak vazgeçiremezsiniz belki diye fikir sunmuştum. Insanın kendisinin görmesi bir şeyleri vazgeçmek için daha kolay oluyor. Eşiniz kaybettiği halde vazgeçmemiş o da ilginç. Yani yasak koyarak da vazgececegini sanmıyorum sadece sizden gizler.

Hımm... Adama yasaklar koyarak ya da borca sokarak vazgeçiremezsiniz belki diye fikir sunmuştum. Insanın kendisinin görmesi bir şeyleri vazgeçmek için daha kolay oluyor. Eşiniz kaybettiği halde vazgeçmemiş o da ilginç. Yani yasak koyarak da vazgececegini sanmıyorum sadece sizden gizler.
Haklısınız zaten gizli yapmıs yine her zamanki gibi ben buldum. Bu da ayrı sorun tabi izin vermezsin diye söylemedim ama bu sefer kazanacgım filan dedi. Asla olmaz ne cileler cektik bu konuda azic kaldık resmen dedim. Özür diledi bir daha oynamam dedi ama en iyisi parayı eve bağlamak. Ev nasıl alınır birikmiş olmadan acaba

Hastalık gibi birsey o benim eşimde borsada hiç hoşlanmıyorum. Hoş eşim kaybetmedi hatta baya kâr etti sonra gözü döndü kazandığı kârın yarısını kaybetti ama zarara girmedi hiç. Ne kadar kazansa da hiç hoşlanmıyorum borsadan sürekli aklı orada sürekli saat başı bakıyor filan. Ben ev borcuna soktum şimdi çok az nakiti var çerez gibi takılıyor :)

Hayır ben borsa yardımı istemiyorum. Borsayla ilgili tek kelime bile duymak istemiyorum. Ev almak için hangi bankaya ne için basvurmam gerekli hangisi iyi fikir almak istiyorum
bankalarla gorusun kredi oranlarini masraflarini vs.
bildigim kadariyla bir miktar birikmisiniz olmasi gerekiyor.
banka evin tum parasini odemiyor.

Hastalık gibi birsey o benim eşimde borsada hiç hoşlanmıyorum. Hoş eşim kaybetmedi hatta baya kâr etti sonra gözü döndü kazandığı kârın yarısını kaybetti ama zarara girmedi hiç. Ne kadar kazansa da hiç hoşlanmıyorum borsadan sürekli aklı orada sürekli saat başı bakıyor filan. Ben ev borcuna soktum şimdi çok az nakiti var çerez gibi takılıyor :)
İşin birde o yönü var, zaten evde hecirdiği süre kısıtlı birde aklı sürekli borsada olacak. Kaybettiği zaman dünyaya küsüyor beyin olarak Baska bir alemde ucuyor. Tekrar bunlara girmek istemiyorum. Ev alalım ama nasıl? Siz nasıl aldınız.

Bankaya her ay belli miktarda para yatırılıp Orda birikse öyle seyler var ama, bilginiz var mı
yani kendinize bankaya bile gitmeden cep uygulamalarindam bir hesap acip her ay maasinizdan bir miktar oraya aktarabilirsiniz.
suan altin baya dustu altin hesabida acabilirsiniz uzun vadede guzel degerlenir ama sizin elinizde para kalmasi sorun esinizin yani.
onun icin ev falan alin bence

İşin birde o yönü var, zaten evde hecirdiği süre kısıtlı birde aklı sürekli borsada olacak. Kaybettiği zaman dünyaya küsüyor beyin olarak Baska bir alemde ucuyor. Tekrar bunlara girmek istemiyorum. Ev alalım ama nasıl? Siz nasıl aldınız.

Biz faizsiz ev sistemleri var oraya başvurduk o şekilde aldık peşinat çok gerekmiyor orada. Banka ile muhatap olmadım hiç çok anlamıyorum. Ama bu bir hastalık ev alsanizda uğraşır eşiniz gerci üç beş binle uğraşır gözünüze batmaz.

yani kendinize bankaya bile gitmeden cep uygulamalarindam bir hesap acip her ay maasinizdan bir miktar oraya aktarabilirsiniz.
suan altin baya dustu altin hesabida acabilirsiniz uzun vadede guzel degerlenir ama sizin elinizde para kalmasi sorun esinizin yani.
onun icin ev falan alin bence
Cep uygulamasından hesap acmak nasıl oluyor hemen yapıyım

X