Ev arkadaşı teklifi

Anlaşmalı boşanmayı imzaladı🙂 Babam sağolsun araya girip "kızımla oynama, bitsin hemen" dedi. Yine ne varsa babamda var, sağolsun kıyamadı bana. Bugün şahıs şirketi için de muhasebeciyle görüşüp işlem başlattım. Birçok hakkım varmış, bir yıl sgk bile devlet tarafından ödenecekmiş. Yakın zamanda e-ticaret sitelerinde olacağım🙂

Hayat ne değişken. İki gün önce herşeyden yılmış pes etmeyi düşünüyordum. Bugün ise tek kalemde herşey yoluna girdi. Hayat sürprizlerle dolu hanımlar. Yaşamaya ve görmeye değer...

Anlaşmalı boşanmayı imzaladı🙂 Babam sağolsun araya girip "kızımla oynama, bitsin hemen" dedi. Yine ne varsa babamda var, sağolsun kıyamadı bana. Bugün şahıs şirketi için de muhasebeciyle görüşüp işlem başlattım. Birçok hakkım varmış, bir yıl sgk bile devlet tarafından ödenecekmiş. Yakın zamanda e-ticaret sitelerinde olacağım🙂

Hayat ne değişken. İki gün önce herşeyden yılmış pes etmeyi düşünüyordum. Bugün ise tek kalemde herşey yoluna girdi. Hayat sürprizlerle dolu hanımlar. Yaşamaya ve görmeye değer...

Vay beeeeee🤣🤣🤣🤣

Hayırlısı olsun inşallah. Geçmiş olsun. Hayret ettim babanıza, pek seviyordu damadını. :)))))

Hayırlısı olsun inşallah. Geçmiş olsun. Hayret ettim babanıza, pek seviyordu damadını. :)))))
Çok engel olmaya çalıştı ama 4 ayda o da pes etti artık. Önceleri benim vazgeçip geri döneceğimden eminlerdi. Baktılar ben kararlıyım bari iş uzamasın çocuklar mahkemelerde sürünmesin diye ne olacaksa hemen olsun diye düşündüler.

Az önce protokole ne yazayım konunuza denk gelmiştim
Sevindim sizin ve çocuklarınız adına
Protokele neler yazdınız

Az önce protokole ne yazayım konunuza denk gelmiştim
Sevindim sizin ve çocuklarınız adına
Protokele neler yazdınız
Teşekkürler, konu muğlak kaldı. Protokolü imzaladı ama sonra 2 bin vermeyeceğini söyledi. Ben de avukata sordum. "Mahkeme gününü bekleyeceğiz. Anlaşmalı olursa olur olmazsa da hakim nafaka belirleyip ileri tarihe gün verir. Böylece çekişmeliye geri dönmüş olacağız" dedi. Bakalım mahkeme günü ne yapacak.

Konumu biliyorsunuz hanımlar. Tekrar konu açtığım için üzgünüm ama başka başvuracak kimse yok.

Dün anlaşmalı için mesaj atmıştı ama bugün çark etti. Az önce bana bir teklifte bulundu. 3 oda 1 salon bir ev tutalım. Senden karı koca ilişkisi istemeyeceğim. Sadece aynı çatı altında yaşayıp çocukları bir arada büyütelim diyorum dedi.

Beni bunu düşünmeye iten sebepleri sayayım. Yaptığım işten yeterince para kazanamıyorum. Nafakadan umutluydum ama 7 bin civarı aldığı halde bunun 5 bin kadarı resmi. Yani çekişmelide bana düşecek para en fazla 1200 civarı bu da anca kirama yeter. Faturalar, çocukların gideri yaşam masrafları. İnanın 4 ayda o kadar çok altın bozdurdum ki. Altınlar bitince ne b.k yiyeceğimi düşünüyorum. Bu kaynak sonsuz değil, elbet tükenecek. Hayat pahalılığı başa çıkacağım şekilde değil.

Benim fikrim şu şekilde. Danışmadan karşı tarafa bir şey söylemek istemiyorum. Boşanma davam devam edecek. Çekilmeli olarak boşanacağım. 3+1 ev teklifini kabul etsem. Evin temizliğini, yemeğini yapıp bir iş gibi görevlerimi yerine getirsem, cinsellik kesinlikle katiyyen yok. Bu en kesin talebim. Kendisinden iğreniyorum ve asla vücuduma bir daha dokunmasına ölüm pahasına bile olsa müsaade edemem. Bir odaya hem yatağımı hem iş malzemelerimi koysam ve o odada zaman geçirsem uyusam kalksam. Ben işimi ciddi şekilde elime alsam bu arada çocuklar biraz büyümüş olsa?

İnanın geçim stresinden saçım beyazladı, kalp ağrısı çekiyorum. Bunları çekmektense en azından maddi yükü ve çocukların sorumluluğunu paylaşabileceğim bir ev arkadaşlığı şu noktada mantıklı gelmeye başladı. En azından çekişme boşanma sonuçlanana kadar (2-3 yıl) işimi geliştirip geçim derdi çekmemiş olurum. Ne diyorsunuz, saçmalıyor muyum çaresizlikten kafayı mı yedim yoksa kabul edilebilir bir çözüm mü?

Düzenleme: Akşam yaklaşık 1 saat tekefonda konuştuk. Tabii benim amacım anlaşmalı boşanma konusunda konuşmaktı ama kendisi biraz insan gibi iletişim kurunca hemen y.vşadığı için o 1 saat, onun suçlamaları ve hayatımın ne kadar kötüye gideceğiyle ilgili tahminlerine karşı kendimi savunmakla geçti. Doğal olarak telefonu kapattığımda özgüvenim yerle bir olmuş, umudum ciddi şekilde kırılmıştı. Bu meseleyi o ruh haliyle düşündüm. Ama uyudum uyandım ve çok iyiyim. Bu adam ki beni yıllarca değersiz, çirkin, yetersiz, kötü hissettirdi. Bende ki yıkıcı etkisi bu kadar büyükken onunla anlaşmalı boşanma konusunda dahi konuşmam çok gereksizdi. Şu an kendimi gayet iyi ve güçlü hissediyorum. Yukarıda yazdığım düşünce tamamen ihtimal dışıdır.

Düzenleme 2:
Anlaşmalı boşanmayı imzaladı🙂 Babam sağolsun araya girip "kızımla oynama, bitsin hemen" dedi. Yine ne varsa babamda var, sağolsun kıyamadı bana. Bugün şahıs şirketi için de muhasebeciyle görüşüp işlem başlattım. Birçok hakkım varmış, bir yıl sgk bile devlet tarafından ödenecekmiş. Yakın zamanda e-ticaret sitekerinde olacağım🙂

Ne durumda sınız inşallah herşey yolundadır

Ne durumda sınız inşallah herşey yolundadır
Teşekkürler, bu konuyu açtığım zamankinden çok daha iyiyim. Kafamda bu konuya dair hiç bir soru işareti yok. Ama sorunlar tabii ki var. En önemlisi başımda dengesiz bir bela var. Ama iyi şeyler de oluyor. Çok iyi bir muhasebeciyle karşılaştım. Bana çok yol gösterdi. Kosgeb için eğitim aldım, şimdi başvuru süreciyle işgileniyor. Yakın zamanda e ticaret sitelerinde olacağım inşallah. Bu da baya bir ilerleme sayılır benim için.

tek bazıma cocuk buyutmek cokmu zor. hayır hıcdegıl. bende buyuttuyorum heöde oglum 22 aylıkbenım daha bebek cok sukur elımde ayagımda tıtuyor. (ha sunuda belırteyım senı o karaktersiz eşin benım eşimin tırnagını olamax bızım ayrılılıgımız Rabbım tarafından oldu..) sen sureklı muhtaçmısın gıbı yasarsam hıcbır zaman guclu olamazsın benden demesı

Teşekkürler, bu konuyu açtığım zamankinden çok daha iyiyim. Kafamda bu konuya dair hiç bir soru işareti yok. Ama sorunlar tabii ki var. En önemlisi başımda dengesiz bir bela var. Ama iyi şeyler de oluyor. Çok iyi bir muhasebeciyle karşılaştım. Bana çok yol gösterdi. Kosgeb için eğitim aldım, şimdi başvuru süreciyle işgileniyor. Yakın zamanda e ticaret sitelerinde olacağım inşallah. Bu da baya bir ilerleme sayılır benim için.
Herşey gönlünce olsun inşallah Allah'ım o belaları da def etsin inşallah

İşletme mi açtın esrin resmi olarak

X