Ev arkadaşımın benden habersiz kıyafetlerimi giymesi, eşyalarımı kullanması

saryaalch

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2020
16
7
26
Arkadaşlar Merhabaa
Gerçekten bu artık benim için dert oldu, sırf bu yüzden siteye üye oldum gecenin bu vakti.
Olay şu; ev arkadaşım ile yurtta iken tanıştık daha sonra eve çıkmaya karar verdik, birlikte eve çıkmak çok hızlı gelişen bir olaydı. Çevremde çok insanın bulunmasından hoşlanmadığımdan çok az arkadaşım vardır ve biz kısıtlı görüşürüz, gerek ailemden gerek ise büyüdüğüm şartlardan dolayı insanlara karşı aşırı iyimser, saygılı ve nezaket kuralları içerisinde davranmaya çalışıyorum. Ve her şeye karşı bir susma huyum var yani herhangi bir olay karşısında, o olay veya tartışma büyümesin diye ses çıkarmam. Hani olsun sorun yok anlamında. Nitekim bu üniversiteye başladıktan sonra çok tuhaf bir hal almaya başladı. Oda arkadaşlarımdan biri kıyafetimi giymek istedi, ben de olur dedim hani kıyafet sonuçta ne olacak ki dedim. Aynı arkadaşım aynı kıyafeti bir kaç gün sonra tekrar istedi yine olur dedim. Bir kaç gün sonra öğlen 11 gibi uyandığımda arkadaşımın üzerinde aynı kıyafetimi gördüm ve bana haber vermeden dolabıma girmişti. Daha sonra artk bu kıyafeti giymeyeceğimi kendisinin kullanabileceğini söyledim. Çok rahatsızlık duymuş ve bunun bir daha tekrarlanmaması amacıyla yapmıştım. Daha sonra bu, arkadaşlarımın makyaj malzemelerimi özellikle rujlarımı kullanmasına kadar ilerledi.(rujlarımı çöpe attım) Rahatsız olduğumu hareketlerimle belli ediyordum oysa. İstediğim onların bunu fark edip böyle davranmayı bırakmaları. Çünkü aynı oda arkadaşlarıyız ve sorun çıkmasın istedim. Mont kıyafet takı böyle böyle devam etti. Zaten bundan rahatsızlık duyduğum için ve bölümümden dolayı eve çıktık işte. Benim ev arkadaşım her şeyimi giyiyor, ayakkabımı bile. Başkasına ait ayakkabı nasıl kullanılır kiiiiiii. Sırf bu yüzden ayakkabılarımı kutuya koyup dolaba kaldırıyordum. Hani sonuçta ev arkadaşıyız yaaaa sorun çıkmasın diye sustum. Bir kere bunun önünü açmıştım. Giydiği kıyafetlerimi yıkadım hep onun gözünün önünde. Daha sonra şu kıyafetimi giymiştin nerede o diye sorduğumda, eliyle işaret ediyordu tamam kullan ama bir teşekkür etmek bu kadar zor olmamalı. Şimdi ise ben ailemin yanındayım okul tatil olduğu için, o ise evde tek başına ve benim kıyafetlerimi giyip dışarı çıkıyor bana haber vermiyor bile. Ben artık ne diyeyim lütfen yardım edin. Çok tuhaf bir karakteri var, ben de öyleyim. İkimiz de gergin, sinirli insanlarız. Sorun şu ki artık katlanamıyorum. Bu yıl yani okul başlayınca evden ayrılmam söz konusu bile deeğil. Akıl verin bana lütfen çünkü iyi geçinmek zorundayım huzursuzluk çıksın istemiyorum. Konu daha önce neden rahatsızlığımı belli etmememe gelmesin rica ediyorum. Takıldığınız yeri soracak olursanız eğer cevaplayabilirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yüzyüze söylememenizi anldımda uzaktayken size mesaj atınca diyemedinizmi bu ne arkadaşım bana sormadan almaya başladın artık hoşlanmıyorum bu durumdaN diye
diyemedim, benim kıyafetim mi o dedim, evet dedi bir şey demedi. Ben istiyorum ki kendisi anlasın, bunun için tartışmayalım ve diğer ev arkadaşım da var wp grubunda ayıp olsun istemedim :/

Açıkca konusun yoksa icinize ata ata dert sahibi olacaksiniz.esyalarimi kullanmandan rahatsiz oluyorum lutfen kullanma diyin.gerginlik ciksa ne olacak niye korkuyorsunuz? Kullaniyor seni kisacasi bence mudahale etmelisin olmaz böyle.muhtemelen evde temizlik yemek vs konularinda da sorun yasayacaksiniz.manevi anlamda cok yipranirsiniz degermi bir baskasi icin arkadasiniza acik olacaksiniz ki davranislarinizdan anlamasini beklerseniz universite biter sizde stresle kalirsiniz.acik acik konusun

Açıkca konusun yoksa icinize ata ata dert sahibi olacaksiniz.esyalarimi kullanmandan rahatsiz oluyorum lutfen kullanma diyin.gerginlik ciksa ne olacak niye korkuyorsunuz? Kullaniyor seni kisacasi bence mudahale etmelisin olmaz böyle.muhtemelen evde temizlik yemek vs konularinda da sorun yasayacaksiniz.manevi anlamda cok yipranirsiniz degermi bir baskasi icin arkadasiniza acik olacaksiniz ki davranislarinizdan anlamasini beklerseniz universite biter sizde stresle kalirsiniz.acik acik konusun
Böyle olmasına sebep olan benim, tepkimi en başta belli etmediğim için şu an açıkçası çekiniyorum, şu zamana kadar sorun olmuyordu neden şimdi sorun oluyor demesini istemiyorum

Anlasaydı çoktan anlardı. Bence konuşun resmen sizi kullanıyor sesiniz çıkmadığı için. Bu kadar kendinizi kullandırmayın ya

Böyle olmasına sebep olan benim, tepkimi en başta belli etmediğim için şu an açıkçası çekiniyorum, şu zamana kadar sorun olmuyordu neden şimdi sorun oluyor demesini istemiyorum
Öncedende sorundu ama sabrettim senin anlamani bekledim dersiniz.kalbin kirilabilir fakat cok rahatsizim kullanma esyalariimi gercekten benim icin sorun oluyor lutfen kendi esyani kullan dersiniz.hem guclu durun sonucta universite bitince arkadasliginizda biter hatta boyle giderse baska yerden patlarsiniz arkadasiniza o zamanda hakliyken haksiz olursun.söylemelisin

Onun gözünde sessiz ve ezik gorunuyorsunuz ve sizi once esyalarinizla sonra arkadasligiyla vs kullanacak ama siz cok gec anlayacaksiniz.belliki iyi kalpli birisin ama lutfen bir kadin olarak boyle kucuk gibi gozuken seylerde bile guclu durmayi ogrenmelisin.yasadikca olgunlasilir ama illa fare yakalamak icin kedi olmak da gerekmez.öngorulü olup tavrini net koymalisin hayatta.

Arkadaşlar Merhabaa
Gerçekten bu artık benim için dert oldu, sırf bu yüzden siteye üye oldum gecenin bu vakti.
Olay şu; ev arkadaşım ile yurtta iken tanıştık daha sonra eve çıkmaya karar verdik, birlikte eve çıkmak çok hızlı gelişen bir olaydı. Çevremde çok insanın bulunmasından hoşlanmadığımdan çok az arkadaşım vardır ve biz kısıtlı görüşürüz, gerek ailemden gerek ise büyüdüğüm şartlardan dolayı insanlara karşı aşırı iyimser, saygılı ve nezaket kuralları içerisinde davranmaya çalışıyorum. Ve her şeye karşı bir susma huyum var yani herhangi bir olay karşısında, o olay veya tartışma büyümesin diye ses çıkarmam. Hani olsun sorun yok anlamında. Nitekim bu üniversiteye başladıktan sonra çok tuhaf bir hal almaya başladı. Oda arkadaşlarımdan biri kıyafetimi giymek istedi, ben de olur dedim hani kıyafet sonuçta ne olacak ki dedim. Aynı arkadaşım aynı kıyafeti bir kaç gün sonra tekrar istedi yine olur dedim. Bir kaç gün sonra öğlen 11 gibi uyandığımda arkadaşımın üzerinde aynı kıyafetimi gördüm ve bana haber vermeden dolabıma girmişti. Daha sonra artk bu kıyafeti giymeyeceğimi kendisinin kullanabileceğini söyledim. Çok rahatsızlık duymuş ve bunun bir daha tekrarlanmaması amacıyla yapmıştım. Daha sonra bu,arkadaşlarımın makyaj malzemelerimi özellikle rujlarımı kullanmasına kadar ilerledi.(rujlarımı çöpe attım) Rahatsız olduğumu hareketlerimle belli ediyordum oysa. İstediğim onların bunu fark edip böyle davranmayı bırakmaları. Çünkü aynı oda arkadaşlarıyız ve sorun çıkmasın istedim. Mont kıyafet takı böyle böyle devam etti. Zaten bundan rahatsızlık duyduğum için ve bölümümden dolayı eve çıktık işte. Lan benim ev arkadaşım her şeyimi giyiyor, ayakkabımı bile. Başkasına ait ayakkabı nasıl kullanılır kiiiiiii. Sırf bu yüzden ayakkabılarımı kutuya koyup dolaba kaldırıyordum. Hani sonuçta ev arkadaşıyız yaaaa sorun çıkmasın diye sustum. Bir kere bunun önünü açmıştım. Giydiği kıyafetlerimi yıkadım hep onun gözünün önünde. Daha sonra şu kıyafetimi giymiştin nerede o diye sorduğumda, eliyle işaret ediyordu, iki ay boyunca laptopumu kullandı(onun bozuldu tamirden gelmesini bekledik) ondan bahsetmiyorum bile. Tamam kullan ama bir teşekkür etmek bu kadar zor olmamalı. Şimdi ise ben ailemin yanındayım okul tatil olduğu için, o ise evde tek başına ve benim kıyafetlerimi giyip dışarı çıkıyor bana haber vermiyor bile. Düğüne gidecek kaç tane kıyafetimi giyip giyip fotoğraf attı bana, hangisini giysem diye. Ben artık ne diyeyim lütfen yardım edin. Çok tuhaf bir karakteri var, ben de öyleyim. İkimiz de gergin, sinirli insanlarız. Sorun şu ki artık katlanamıyorum. Bizim bir ev arkadaşımız daha var. Üç kişiyiz yani, bu yıl yani okul başlayınca evden ayrılmam söz konusu bile deeğil. Akıl verin bana lütfen çünküiyi geçinmek zorundayım huzursuzluk çıksın istemiyorum. Konu daha önce neden rahatsızlığımı belli etmememe gelmesin rica ediyorum. Takıldığınız yeri soracak olursanız eğer cevaplayabilirim. Teşekkür ederim.
Alerjin olduğunu dr kişisel eşyaları kimseyle paylaşmamanı söylediğini kıyafetleri yıkayıp giysen bile vücudun alerji yaptığını söyle işe yarar denenmişti zamanında kendim tarafından 😉 ne kimse kırılıp darılıyor ne de bir daha giyebiliyorlar kıyafetleri 😅

Onun gözünde sessiz ve ezik gorunuyorsunuz ve sizi once esyalarinizla sonra arkadasligiyla vs kullanacak ama siz cok gec anlayacaksiniz.belliki iyi kalpli birisin ama lutfen bir kadin olarak boyle kucuk gibi gozuken seylerde bile guclu durmayi ogrenmelisin.yasadikca olgunlasilir ama illa fare yakalamak icin kedi olmak da gerekmez.öngorulü olup tavrini net koymalisin hayatta.
Görüşünüz için teşekkür ederim.
Bu tarz konular bana hep basit gelmiştir bu sebeple büyütmeden aramıza soğukluk girmeden yapmak istiyorum, aynı evde yaşıyoruz sonuçta, o konuşmaz, ben konuşmam nereye kadar böyle devam eder ki..
Ben fazla iyiniyetli olmakla enayi olmak arasındaki o çizgiyi aşıyorum, bu hayatımın her döneminde suratıma tokat misali çarpmıştır. Akıllanmam kolay kolay bu sitemim sadece kıyafet için değildi kusura bakmayın lütfen.

Görüşünüz için teşekkür ederim.
Bu tarz konular bana hep basit gelmiştir bu sebeple büyütmeden aramıza soğukluk girmeden yapmak istiyorum, aynı evde yaşıyoruz sonuçta, o konuşmaz, ben konuşmam nereye kadar böyle devam eder ki..
Ben fazla iyiniyetli olmakla enayi olmak arasındaki o çizgiyi aşıyorum, bu hayatımın her döneminde suratıma tokat misali çarpmıştır. Akıllanmam kolay kolay bu sitemim sadece kıyafet için değildi kusura bakmayın lütfen.
Aranizda sogukluk olmasi icinizde dert etmenizdrn iyidir.sagliginiz daha onemli olsun.iyi gunler diliyorum

Pat diye söyleyemiyosanız, sağlık açısından diye konuşun. Makyaj malzemeleri paylaşılması sağlık açısından çok zararlı ben bir arkadaşıma göz kalemimi vermiştim sonra geri verince ben kullandım gözüm iltihaplanmıştı. Zaten corona da var artık daha rahat kırmadan söyleyebilirsiniz.

Arkadaşlar Merhabaa
Olay şu; ev arkadaşım ile yurtta iken tanıştık daha sonra eve çıkmaya karar verdik, birlikte eve çıkmak çok hızlı gelişen bir olaydı. Çevremde çok insanın bulunmasından hoşlanmadığımdan çok az arkadaşım vardır ve biz kısıtlı görüşürüz, gerek ailemden gerek ise büyüdüğüm şartlardan dolayı insanlara karşı aşırı iyimser, saygılı ve nezaket kuralları içerisinde davranmaya çalışıyorum. Ve her şeye karşı bir susma huyum var yani herhangi bir olay karşısında, o olay veya tartışma büyümesin diye ses çıkarmam. Hani olsun sorun yok anlamında. Nitekim bu üniversiteye başladıktan sonra çok tuhaf bir hal almaya başladı. Oda arkadaşlarımdan biri kıyafetimi giymek istedi, ben de olur dedim hani kıyafet sonuçta ne olacak ki dedim. Aynı arkadaşım aynı kıyafeti bir kaç gün sonra tekrar istedi yine olur dedim. Bir kaç gün sonra öğlen 11 gibi uyandığımda arkadaşımın üzerinde aynı kıyafetimi gördüm ve bana haber vermeden dolabıma girmişti. Daha sonra artk bu kıyafeti giymeyeceğimi kendisinin kullanabileceğini söyledim. Çok rahatsızlık duymuş ve bunun bir daha tekrarlanmaması amacıyla yapmıştım. Daha sonra bu,arkadaşlarımın makyaj malzemelerimi özellikle rujlarımı kullanmasına kadar ilerledi.(rujlarımı çöpe attım) Rahatsız olduğumu hareketlerimle belli ediyordum oysa. İstediğim onların bunu fark edip böyle davranmayı bırakmaları. Çünkü aynı oda arkadaşlarıyız ve sorun çıkmasın istedim. Mont kıyafet takı böyle böyle devam etti. Zaten bundan rahatsızlık duyduğum için ve bölümümden dolayı eve çıktık işte. Lan benim ev arkadaşım her şeyimi giyiyor, ayakkabımı bile. Başkasına ait ayakkabı nasıl kullanılır kiiiiiii. Sırf bu yüzden ayakkabılarımı kutuya koyup dolaba kaldırıyordum. Hani sonuçta ev arkadaşıyız yaaaa sorun çıkmasın diye sustum. Bir kere bunun önünü açmıştım. Giydiği kıyafetlerimi yıkadım hep onun gözünün önünde. Daha sonra şu kıyafetimi giymiştin nerede o diye sorduğumda, eliyle işaret ediyordu, iki ay boyunca laptopumu kullandı(onun bozuldu tamirden gelmesini bekledik) ondan bahsetmiyorum bile. Tamam kullan ama bir teşekkür etmek bu kadar zor olmamalı. Şimdi ise ben ailemin yanındayım okul tatil olduğu için, o ise evde tek başına ve benim kıyafetlerimi giyip dışarı çıkıyor bana haber vermiyor bile. Düğüne gidecek kaç tane kıyafetimi giyip giyip fotoğraf attı bana, hangisini giysem diye. Ben artık ne diyeyim lütfen yardım edin. Çok tuhaf bir karakteri var, ben de öyleyim. İkimiz de gergin, sinirli insanlarız. Sorun şu ki artık katlanamıyorum. Bizim bir ev arkadaşımız daha var. Üç kişiyiz yani, bu yıl yani okul başlayınca evden ayrılmam söz konusu bile deeğil. Akıl verin bana lütfen çünküiyi geçinmek zorundayım huzursuzluk çıksın istemiyorum. Konu daha önce neden rahatsızlığımı belli etmememe gelmesin rica ediyorum. Takıldığınız yeri soracak olursanız eğer cevaplayabilirim. Teşekkür ederim.
Bu kadar yumuşak yüzlü olma ve susma, bazen susmamak gerekir, kaba olmak gerekir (tabi şiddet kullanmadan). Sırf kibar olduğun için insanlar senin iyi niyetini suistimal ederler. Buna izin verme. Ve eşyalarını kullanmaması için doktora gittiğini ve uyuz olduğunu öğrendiğini söyleyebilirsin. Hala eşyalarını kullanmaya devam ederse odaları ayır kapını kitle.

X