Ev Davetleri

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
37.024
84.907
34
E bu açıdan bakarsak sıfır insanla hayatımızı sürdürmemiz lazım. Yeri geliyor öz anne babası insana neler yapıyor, onlarla da davalık olunuyor. Kimseye güvenmeden kimseyi tanıdığımızı düşünmeden insanlardan izole mi yaşamalıyız bu durumda?
yoo sıfır ınsana gerek yok uc noktalara gerek yok mırc mırc bırbırınde kalmaya da gerek yok ınsanlardan ızole yasama da gerek yok mesafe candır mesafelı bır sekılde ınsan ılıskılerı surdurulebılır sahsen cok arkadasım var

kımseye sonsuz guven duyulmamalı bugun ıyı oldugumuzla yarın ters dusebılırız dıyorum sadece burada ınsanlar bırbırıne guvenmesenız arkadas olmazsınız dıyor bu kadar basıt degıl hersey ,cok ıyı nıyetlısınız deyısım nıye olumsuz algılanıyor ?

yakınımız da olsa herseyımızı anlatmamalıyız bız soylerız dostumuza dostumuz soyler dostuna hesabı , sınırlarımız olmalı cok samımı olmamalıyız ılla bırılerının evıne gıdıp basbasa kalmaya gerek yok arkadas ortamı olur gıder cay kahve ıcer kalkarsınız bırlıkte buna bırsey dıyen de yok kı ,

ınsanlara her konuda sonsuz guvenmeyın kımse kımseyı tam olarak tanıyamıyor bunun nesının ustune konusuyoruz kı demek ıstedıgımı anlamak zor olmamalı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2019 gün geçti.

muhtesemgatsby

wubba lubba dub dub
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
1.272
5.856
Benim babam oldu olası kalma işlerini hiç sevmez. Yaşıtlarımın çoğuna göre rahatım yani eve istersem gece dönebilirim ama öyle istediğim gibi kalamam. İzin istediğimde de 'onlar bize gelsin' tavrıyla karşılaşıyorum genelde 😅 Bir arkadaşının oğlu uyuşturucudan hayatını kaybetmişti. Tam detayları da bilmiyorum ama ilk kez kullanmış sanırım, kalp krizinden vefat etmiş. Çocuk başka arkadaşında kaldığında yaşanmış bu olay. Yani babam erkek arkadaşım olmasına, alkol almama pek karışmaz ama bu kalma olaylarına karşı çok evhamlı. Oysa isteyen gündüz vakti de yapar yani. Pek anlaşamıyoruz bu konuda.

Artık reşit olduğum için ve daha fazla üzerime gelmemek adına bu kuralı esneteceğini söyledi. Seneye zaten üniversiteler açılırsa gitmiş olacağım. Aileme pek yalan söylemeyi sevmiyorum ama farklı şehirlerde çok müdahale edemeyeceğinin farkındadır o da. Yine de izin vermezse gitmezdim çünkü babam bir şeyi onaylamadığında ve dik başlılık yaptığımda her seferinde onun dediği çıkıyor.

Sizin sorunuzdan uzaklaştım ama çevrenin dediği hiç önemli olmasa da bir yerde ailenizin dediğini dinlemek zorunda kalıyorsunuz. Üniversiteyi aile evinde okuyorsanız, maddi olarak bağımlıysanız kurallarına uymak zorunda kalıyorsunuz ister istemez.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
37.024
84.907
34
Bicak dediysem evde kör bi meyve bicagi vardi kendine bile hayrı yoktu😁
yaa kıyamam :KK70:
aslında ınsanı bu dayatmalar sıkıntıya sokuyor gıtmek de gıtmemek de normal bana gore ısteyen ıstedıgı gıbı yasasın herkes kendınden sorumlu herkesın kendı kararı sonucta

ama emınım cogu kısı gıtmezsem ne dusunur dıye sırf uymak ıcın gıdıyordur veya gıdersem hakkımda ne dusunur dıye ıstemesıne ragmen vazgecıyordur bazen toplumdan nefret edıyorum :KK70:

keske adamlar adam olsa keske ınsanlar bos konusmasa da kızlar su ıkı gunluk ölümlü dunyada ıstedıklerı gıbı yasasalar

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2019 gün geçti.

Wurstria

Akıp giden hayatı kimse için durdurmayın.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
9.320
13.774
bu arada gittim giderim ne var bunda yazmıştım ama benim aklıma bu örnek gelmemişti

biz daha naif bir dünyada yaşıyorduk galiba, hiç böyle bir teklif yoktu ya da yaşımız küçüktü belki de

yani sevgilim dediğim adamı 2 yıldır tanıyordum ya da arkadaşım dediğimi yıllardır tanıyordum baş başa aynı evde kaldığımızda

kimse ilk buluştuğu birini ertesi gün bize gidelim diye davet de etmezdi, herkes üniversiteliydi ama toplu bir grupla gidilirse belki yeni tanışanlar olurdu ama hadi bugün tanıştık yarın sabahlayalım tabii de sağlıklı olmaz

konu sahibine deneyimlerimizi anlatırken bu hususu atladığımı fark ettim, yani arkadaşım demem için uzunca bir süre geçmeli, keza sevgilim demem için de

akşam netten tanıştık, sabah görüştük gece de evine gidelim tabii ki olmaz
kötülük ya da kafası sadece sekse tecavüze basan insanlar her dönemde vardı. ama sizin döneminiz ile bugün arasında dağlar kadar fark var.
bi defa eskiden insanlara ulaşmak, yaklaşmak bu kadar kolay değildi. ilişkiler, tanışmalar, yürümeler bu kadar basit değildi. kimse kimseyi şimdiki kadar kolay elde edemiyordu. şimdi sosyal medya sağolsun insanlar aynı anda kaç kişi ile yazışıyor. bir de sanal ortamda kendini farklı göstermek çok basit. sizin döneminizde her şey çok daha gerçek ve fizikseldi. şimdi kadını da erkeği de biri gelir biri gider kafasında çünkü seçeneklere ulaşmak daha kolay. bu sebeple hemen ikinci buluşmada eve çağıracak, hayır cevabını alınca da ''hadsizlik mi ettim acaba'' diye düşünme inceliğinden uzak, utanmadan karşı tarafı yobaz olmakla suçlayacak yüze sahipler. mutlaka bu tepki karşısında erkeğe ''söylediği gibi yobaz olmadığını :KK70:'' açıklayacak, hatta ispatlayacak kadınlar vardır. ben onlardan biri değilim. 2021 yılında yobazlık mı kalmış ki yobaz olalım ama güven duymamak yobazlık ise evet, öyle olalım farketmez.

katılıyorum söylediklerinize de.

Pinkflambe

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
5.561
24.422
yoo sıfır ınsana gerek yok uc noktalara gerek yok mırc mırc bırbırınde kalmaya da gerek yok ınsanlardan ızole yasama da gerek yok mesafe candır mesafelı bır sekılde ınsan ılıskılerı surdurulebılır sahsen cok arkadasım var

kımseye sonsuz guven duyulmamalı bugun ıyı oldugumuzla yarın ters dusebılırız dıyorum sadece burada ınsanlar bırbırıne guvenmesenız arkadas olmazsınız dıyor bu kadar basıt degıl hersey ,cok ıyı nıyetlısınız deyısım nıye olumsuz algılanıyor ?

yakınımız da olsa herseyımızı anlatmamalıyız bız soylerız dostumuza dostumuz soyler dostuna hesabı , sınırlarımız olmalı cok samımı olmamalıyız ılla bırılerının evıne gıdıp basbasa kalmaya gerek yok arkadas ortamı olur gıder cay kahve ıcer kalkarsınız bırlıkte buna bırsey dıyen de yok kı ,

ınsanlara her konuda sonsuz guvenmeyın kımse kımseyı tam olarak tanıyamıyor bunun nesının ustune konusuyoruz kı demek ıstedıgımı anlamak zor olmamalı

Birinin evinde kalmayı ben mırc mırc ilişki veya uç nokta olarak görmüyorum. Gayet olağan bir durum bence. Bu yüzden anlaşamıyoruz demek ki sizinle. Sonsuz güvenmeyi zaten kimse savunmuyor ama hayatı her an Müge anlı vari bir olayla karşılaşabiliriz tadında yaşamak bana göre doğru değil.

Cokopremses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
2.613
2.740
Aynen elalem düşünerek de yaşamak istemiyorum ben de ama bazıları da gitmeyin diyor aynı şu an olduğu gibi. Kafam karışık çok o yüzden
Elalemi değil kendini düşünerek gitmemelisin bence.
Ailen de elalem derdinde olsa dışarıda da görüşme kızlı erkekli arkadaş gruplarıyla derlerdi.
Malesef kötü bir devirdeyiz. Kendimize dikkat etmek zorundayız.
Güvenilir bir arkadaş grubuyla gidilebilir ama başbaşa olmak için uzun bir süre tanıman lazım ve iyice güvenmen lazım bence.

jnkdfghl

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
541
845
40
Merak ettiğim bir konu var. Üniverte zamanlarında arkadaşlarınızın, erkek kankanızın, sevgilinizin evine tek başına gider misiniz? Sorunun saçma durduğunun farkındayım. Niye gidemiyeyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Ben arkadaşlarıma güveniyorum ama bu konuyu pek aşamadım. Haberlerde bir sürü şey görüyoruz ve ailem de dışarda buluşun ama kız erkek fark etmez kimsenin evine gitmeyin diye tavsiyelerde bulunur. Bunun üzerine ben de çekiniyorum. Genelde izah etmeye çalışıp tek başıma gitmemeyi tercih ediyorum. Özellike erkek kankam ise tek başıma yakışık kalmaz. İnsanlarda bana karşı da önyargı oluşur diye de düşünüyorum. Fazla rahat kız gibi. (Bunu kötü bir şekilde söylemiyorum kesinlikle. Sadece bizim kafadan değil düşüncesiz gibi düşünebilirler.) Bu da diğer kişilerle iletişimimde başta bana karşı mesafeli olabilecekleri fikrini doğuruyor.
Acaba fazla mı büyütüyorum meseleyi? Sizin için bunlar gayet normal mi yoksa benim gibi mi düşünenlerdensiniz?
Evet erkek kankalarımın evine gittim tek başıma, kaldım da, onlar da geldi ben de de kaldık.Ama o kanka olayı sadece ünv arkadaşlarında oluyor galiba şu an iş yerinden bir erkek arkadaşıma gidemem mesela ,o da gelemez tek başına. Biz hala görüşürüz ünversite arkadaşlarımla mezunıyetım 2003 bu arada :) Daha iki yıl önce biri geldi kaldı bende. Bilmiyorum ya biz çok farklı bir frekans tutturduk onlarla ya da sadece o yaşlarda oluyor sağlam dostluklar. Sevgilime tabi ki giderim neden gitmeyeyim :)

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
4.731
8.195
Merak ettiğim bir konu var. Üniverte zamanlarında arkadaşlarınızın, erkek kankanızın, sevgilinizin evine tek başına gider misiniz? Sorunun saçma durduğunun farkındayım. Niye gidemiyeyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Ben arkadaşlarıma güveniyorum ama bu konuyu pek aşamadım. Haberlerde bir sürü şey görüyoruz ve ailem de dışarda buluşun ama kız erkek fark etmez kimsenin evine gitmeyin diye tavsiyelerde bulunur. Bunun üzerine ben de çekiniyorum. Genelde izah etmeye çalışıp tek başıma gitmemeyi tercih ediyorum. Özellike erkek kankam ise tek başıma yakışık kalmaz. İnsanlarda bana karşı da önyargı oluşur diye de düşünüyorum. Fazla rahat kız gibi. (Bunu kötü bir şekilde söylemiyorum kesinlikle. Sadece bizim kafadan değil düşüncesiz gibi düşünebilirler.) Bu da diğer kişilerle iletişimimde başta bana karşı mesafeli olabilecekleri fikrini doğuruyor.
Acaba fazla mı büyütüyorum meseleyi? Sizin için bunlar gayet normal mi yoksa benim gibi mi düşünenlerdensiniz?
Anneniz haklı
Ben koca kadın oldum hala daha yıllanmamış tanıdıkların evine gitmem gitsem de kalabalık gşderim

minerva1988

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2014
7.175
14.162
Benim babam oldu olası kalma işlerini hiç sevmez. Yaşıtlarımın çoğuna göre rahatım yani eve istersem gece dönebilirim ama öyle istediğim gibi kalamam. İzin istediğimde de 'onlar bize gelsin' tavrıyla karşılaşıyorum genelde 😅 Bir arkadaşının oğlu uyuşturucudan hayatını kaybetmişti. Tam detayları da bilmiyorum ama ilk kez kullanmış sanırım, kalp krizinden vefat etmiş. Çocuk başka arkadaşında kaldığında yaşanmış bu olay. Yani babam erkek arkadaşım olmasına, alkol almama pek karışmaz ama bu kalma olaylarına karşı çok evhamlı. Oysa isteyen gündüz vakti de yapar yani. Pek anlaşamıyoruz bu konuda.

Artık reşit olduğum için ve daha fazla üzerime gelmemek adına bu kuralı esneteceğini söyledi. Seneye zaten üniversiteler açılırsa gitmiş olacağım. Aileme pek yalan söylemeyi sevmiyorum ama farklı şehirlerde çok müdahale edemeyeceğinin farkındadır o da. Yine de izin vermezse gitmezdim çünkü babam bir şeyi onaylamadığında ve dik başlılık yaptığımda her seferinde onun dediği çıkıyor.

Sizin sorunuzdan uzaklaştım ama çevrenin dediği hiç önemli olmasa da bir yerde ailenizin dediğini dinlemek zorunda kalıyorsunuz. Üniversiteyi aile evinde okuyorsanız, maddi olarak bağımlıysanız kurallarına uymak zorunda kalıyorsunuz ister istemez.
Babam da gece kalmamı hiç istememiştir. Unide birlikte yaşıyorduk gece 2,3 fark etmez ben alırım modundaydi. 25 ,26 yaşından sonra bir şey denemeye başladığında şaşırıyordum. Adamın gece kalmaya alerjisi vardı

zemheri4717

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
7.202
12.482
Araları okumadım çok fazla geyik muhabbeti dönmüş anladığım kadarıyla, bizim çok samimi bir arkadaş grububuz vardı. Kalabalık olarak evi olanın evine giderdik hatta alkol de alırdık ama birbirimizi çok iyi tanır güvenirdik. O grup dışında kimsenin evine gidip kalmadım. Ama en yakın arkadaşımın sevgilisinin evine gidip kalmışlığım var. Gerçekten güvenme meselesi bu, o güveni hissediyorsanız mesele yok