ev konusunda bencillik mi yapiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.523
48.206
herkese selam,

onumuzdeki sene evlenecegiz ve turkiyeye donecegiz. biraz farkli sebeplerden dolayi su an oturacagimiz yeri secmemiz gerekiyor. hazir bir eve oturmayacagiz ev yaptiracagiz kendimize, bu yuzden surec biraz uzun.

ben kendi babamin oturdugu yerde oturmak istiyorum ve bunun icin cok hakli sebeplerim var. soyleyeyim.
1-babam yasli ve benim turkiyeye donmemin en buyuk sebebi bu.
2-cok oturmus bir muhit ve cok elit.
3-ofis acacagiz orada cok rahat acabiliriz.
4-ikimizin de en cok vakit gecirdigi yer orasi, cok aliskiniz oraya ve butun islerimizi zaten simdi de orada hallediyoruz.
5-cocugum olursa orada buyutmek isterim.

nisanlim da kendi ailesinin yasadigi yeri istiyor daha dogrusu haksizlik etmeyeyim o ailesine cok yakin olmak istemiyor ama ayni semtte istiyor. onun sebepleri de
1-sehirden coookkk uzak ve sakin olmasi.
2-komsu problemi olmamasi.
3-sehrin o tarafa dogru gelismesi. yani uzun vadede daha iyi olacak diyor. cok alakasiz bence.

bu sekilde bir suredir tartisiyoruz ve yine tartistik. en son ben sinirlendim bu ev planini komple iptal ediyorum seninle ugrasamam falan dedim son lafim bu oldu. nisanlim da bana ben iki aileye de uzak olmayi kabul ediyorum ama sen bencilsin dedi. bence asla bencil degilim cunku onun ailesine yakin olmamizla benim babama yakin olmamiz ayni degil. babam bir zorluk cikarmaz. o yuzden hic onun gibi dusunmuyorum yani yine kendimi cok hakli goruyorum.

ben israrci olursam babama yakin otururuz ama bu sizce bencillik olur mu? onun babamin oturdugu yeri istememesi icin hicbir sebebi yok bence bencil olan o bu arada.

Ben seni haklı buldum. Ofis açacaksanız şehirden uzak bir yerde olmanız hiç mantıklı değil. Sadece bu bile yeter bence. Ama o da senin ailenin dibine giderseniz çevresindekilerin hanımköylü gibi yakıştırmalar yapmasından korkuyor olabilir. ailesi bununla ilgili laf yapacak türden bir aile mi? Yoksa sırf inattan mı böyle yapıyor nişanlın?

Böyle şeylerde inatlaşmak değil en rasyonel olanın seçilmesi gerekiyor. Ama ille de tutturursa ortada bir yerde de buluşabilirsiniz bence

Son düzenleme:
Yassy, aslında sorun çok klasik ya. Benim ailemin yanı olmazsa, seninki de olmasın kafasında. Bence mantıklı düşünemiyor.
Sonuçta sen kapris uğruna o semti istiyor değilsin ki. Baban için bir nevi gereklilik. Hem iş için vs. de mantıklı demişsin.
O zaman niye burnunun dikine gidiyor?
Peki bambaşka ikinizin istediğinin dışında bir yer önersen ne der veya dedi? Eğer ona da kulp buluyorsa, ailesine yapışmak istiyor olabilir Yassy. o_O

Alakası yok. Sen resmen adam benim güdümüme girsin istiyorsun. Adam ne senin ailene ne benim aileme demiş. Sen ısrarla kendi ailenin dibine sokmak istiyorsun adamı. Zorunda mı buna? Sonuçta ikiniz hayat kuracaksınız.
hhahshshsh senle ayni degiliz ki sana yazdigim mesajin acisini cikariyosun :KK70:

enistem yok nisanlimin kafasi rahat merak etme :KK66:

Neden üçüncü başka bir semt seçeneğini düşünmüyorsunuz
ikimizin babasinin da bu semtlerde arsasi var. zaten evi yaptiracaklar bir de arsa alsinlar istemedik. bu ikisinden biri olsun diye konustuk kendi aramizda. yani asilmayacak bir problem degil adamlara yeni bir yer aldirmayalim dedik ama asamiyoruz galiba.

Nişanlın iki tarafa da uzak olmayı kabul ederken senin illa benim babamın orası olacak demen biraz bencilce duruyor gerçekten
Senin baban senin için mutlaka çok değerlidir
Ama nişanlın için de kendi ailesi öyle sonuçta
Buna rağmen iki tarafa da uzak olalım madem fikrini sunan yine nişanlın olmuş🤷‍♀️

Babanıza yakın olduğunuzda, onun sizin özel hayatınıza saygı duyacağı konusunda eminseniz, tabi ki babanızın muhitini seçmelisiniz. İş ve sosyal hayat olarak da planlarınız o yönde çünkü. İşyerinden uzak muhitte yaşamak, sakinlik cezbedici gelse de, her gün uzun yol gitmek bir süre sonra yorar bence..

bence asla bencil degilim cunku onun ailesine yakin olmamizla benim babama yakin olmamiz ayni degil. babam bir zorluk cikarmaz.
Bunu ona sordunuz mu? O sizin babanız, tabi ki şartları çok tanıdık gelecek. Ama sevgilinizin babası değil. Belki o da ailesi için aynı şeyi düşünüyor, adil olmak için iki aileye de uzak olmayı istiyor?

Alakası yok. Sen resmen adam benim güdümüme girsin istiyorsun. Adam ne senin ailene ne benim aileme demiş. Sen ısrarla kendi ailenin dibine sokmak istiyorsun adamı. Zorunda mı buna? Sonuçta ikiniz hayat kuracaksınız.
Eşine eniştesiyle iyi olma dayatması yapan birinin başkasına adamı güdümüne sokmaya çalışıyosun demesi fazla çelişkili

ikimizin babasinin da bu semtlerde arsasi var. zaten evi yaptiracaklar bir de arsa alsinlar istemedik. bu ikisinden biri olsun diye konustuk kendi aramizda. yani asilmayacak bir problem degil adamlara yeni bir yer aldirmayalim dedik ama asamiyoruz galiba.
ya bence aranızı bozmaktansa oluru varsa 3. bir seçenek açın arsa alın. yatırım olur hem de zaten. ofis açacaksanız altınızda arabalarınız olsa dahi şehirden uzaklaşmak iyi değil yorar.

Hayırdır senin zoruna giden ne? Durum ortada. Adam ortada bir yerde buluşuyor ama hanım kızımız babamda babam diyor
Eşine eniştesiyle iyi olma dayatması yapan birinin başkasına adamı güdümüne sokmaya çalışıyosun demesi fazla çelişkili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X