ev konusunda bencillik mi yapiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1629754646842.png

Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman, Bangladeş'in ilk Devlet Başkanı ve Başbakanı'dır. Son günlerde adı çok sık duyulan Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman'ın ismi zamanında Ankara'da bir bulvara verilmişti ve bu isim dün değiştirildi. Peki Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman kimdir?

Telaffuzu uzun ve zor olduğu için şikayet edilen bulvarın yeni adı "Bangabandhu Bulvarı" oldu.

Degistirildi diyor? Hahaha! Kisaltmislar biraz.

herkese selam,

onumuzdeki sene evlenecegiz ve turkiyeye donecegiz. biraz farkli sebeplerden dolayi su an oturacagimiz yeri secmemiz gerekiyor. hazir bir eve oturmayacagiz ev yaptiracagiz kendimize, bu yuzden surec biraz uzun.

ben kendi babamin oturdugu yerde oturmak istiyorum ve bunun icin cok hakli sebeplerim var. soyleyeyim.
1-babam yasli ve benim turkiyeye donmemin en buyuk sebebi bu.
2-cok oturmus bir muhit ve cok elit.
3-ofis acacagiz orada cok rahat acabiliriz.
4-ikimizin de en cok vakit gecirdigi yer orasi, cok aliskiniz oraya ve butun islerimizi zaten simdi de orada hallediyoruz.
5-cocugum olursa orada buyutmek isterim.

nisanlim da kendi ailesinin yasadigi yeri istiyor daha dogrusu haksizlik etmeyeyim o ailesine cok yakin olmak istemiyor ama ayni semtte istiyor. onun sebepleri de
1-sehirden coookkk uzak ve sakin olmasi.
2-komsu problemi olmamasi.
3-sehrin o tarafa dogru gelismesi. yani uzun vadede daha iyi olacak diyor. cok alakasiz bence.

bu sekilde bir suredir tartisiyoruz ve yine tartistik. en son ben sinirlendim bu ev planini komple iptal ediyorum seninle ugrasamam falan dedim son lafim bu oldu. nisanlim da bana ben iki aileye de uzak olmayi kabul ediyorum ama sen bencilsin dedi. bence asla bencil degilim cunku onun ailesine yakin olmamizla benim babama yakin olmamiz ayni degil. babam bir zorluk cikarmaz. o yuzden hic onun gibi dusunmuyorum yani yine kendimi cok hakli goruyorum.

ben israrci olursam babama yakin otururuz ama bu sizce bencillik olur mu? onun babamin oturdugu yeri istememesi icin hicbir sebebi yok bence bencil olan o bu arada.
Israrcı olursan babana yakın oturmazsın direkt babanla oturursun çünkü adam seni bırakacak . Ya ben bu anne baba düşkünlüğünü anlamıyorum tabi ki hepimiz ailemizi seviyoruz hepimiz düşkünüz ama bazıları çok abartıyor . Yani anana babana yakın oturacaksan neden evleniyorsun ki sen daha ailenden kopamamışsın.
adam sana benim ailemle oturalım demiyor orta yolu bulmaya çalışıyor ama bu inat neden anlam veremiyorum

Israrcı olursan babana yakın oturmazsın direkt babanla oturursun çünkü adam seni bırakacak . Ya ben bu anne baba düşkünlüğünü anlamıyorum tabi ki hepimiz ailemizi seviyoruz hepimiz düşkünüz ama bazıları çok abartıyor . Yani anana babana yakın oturacaksan neden evleniyorsun ki sen daha ailenden kopamamışsın.
adam sana benim ailemle oturalım demiyor orta yolu bulmaya çalışıyor ama bu inat neden anlam veremiyorum
ne diyosun acaba ya? ne kadar kabasiniz abi siz dunden beri sakaya vurmaya falan calisiyorum da siz kimsiniz acaba bana yok adam seni birakir bilmem ne konusuyorsunuz? siz hayatinizda hic sevilmediniz mi herhangi bir anlasmazlikta hemen tutusuyor musunuz kocam beni birakacak diye?

beni kendinizle karistirmayin ben babama bagimli falan degilim. sartlarim bunu gerektiriyor. ayrica orada oturmak istememin tek sebebi babam da degil. 50 sayfalik konunun ilk mesajini okuyup dan dun mesaj yazmak gercekten forum mantigina uymayan bir hareket. arada bir suru bilgi gectim, onlari gormeden sacma sapan konusuyorsunuz. hayir bir de bazilari cok abartiyor demissiniz. kim mesela???

aynen ben evlenmiyorum, evlensem de kocam iki gun sonra kapinin onune koyar cunku babamdan ayrilamiyorum.

ne diyosun acaba ya? ne kadar kabasiniz abi siz dunden beri sakaya vurmaya falan calisiyorum da siz kimsiniz acaba bana yok adam seni birakir bilmem ne konusuyorsunuz? siz hayatinizda hic sevilmediniz mi herhangi bir anlasmazlikta hemen tutusuyor musunuz kocam beni birakacak diye?

beni kendinizle karistirmayin ben babama bagimli falan degilim. sartlarim bunu gerektiriyor. ayrica orada oturmak istememin tek sebebi babam da degil. 50 sayfalik konunun ilk mesajini okuyup dan dun mesaj yazmak gercekten forum mantigina uymayan bir hareket. arada bir suru bilgi gectim, onlari gormeden sacma sapan konusuyorsunuz. hayir bir de bazilari cok abartiyor demissiniz. kim mesela???

aynen ben evlenmiyorum, evlensem de kocam iki gun sonra kapinin onune koyar cunku babamdan ayrilamiyorum.

Cidden konuyu okumadan yorum yapılıyor. Baba bağımlısı olmamak için sen kayinvalideyle dağ başında dağ çileği yetiştir veya mis gibi 2 arsa dururken tam coğrafi olarak ortada bi semtte kiraya çıkın en iyisi 😃😃😃 bu şekilde eleştirilerden kurtulabilirsiniz. Yeter ki abartanlardan olmayalım 😅😝

Fazla dedikoducu, her hareketine aşırı takan bir kayınvalideye sahipsin. Aynı semt içerisinde olmanız sürekli sizi rahatsız etmesi demek.
Öte yandan babam genelde çalışıyor, bizi rahatsız etmez diyorsun bence senin istediğin semt daha ağırlıklı.
Kar-zarar oranına bakmak lazım, ben olsam hem merkezi hem elit bir yerde oturmak isterim. O ne öyle en yakın market 3 km ötede falan.
Kayınvaliden birşey söylemiş olabilir mi? Nişanlın bundan tutturuyor olabilir gibi geldi, alttan alttan işlemiş olabilir çocuğu.

Ayrıca nacizane tavsiyem bu forumda herkesi/herşeyi takmamak lazım, boş konuşan, kendi konularında yazılanları hazmedemeyip kavga çıkarmaya falan gelenleri kaale bile alma. Bozulmaya hiç gerek yok.

Hayır mesafede 20 dk.🤣

Araya girmiş gibi olmayayım da konu sahibi lise dahil her zaman ailesinden ayrı büyümüş, ayrı evde yaşamış biri. Babaaağ diye tutturacak olsa liseden beri ayrı olmazdı. Kaldı ki duygusal da yaklaşıyor olabilir covidden annesini kaybetti diye biliyorum. Hani burada sizin söylediğiniz gibi bir hayat yaşamıyor. Konularından az çok biliyorum, aşina olduğum bir üye. Babasının semtinde olmasını hem semtin elitliği hemde merkezi olmasından istiyor, yani ofisini daha çok iş yapabileceği bir yere açmak istemesi kadar doğal birşey yok. Öte yandan nişanlısının istediği semtte eve en yakın market bile 3 km imiş. Sizce hangisi daha mantıklı?
Ayrıca neden bıraksın adam, belki konu shaibi bırakacak? Neden hep böyle saçma ayrımlar varya adam kendi semtinde oturmak isteyince kadın niye adamı bırakmıyor da tam tersi olunca adam postayı koyuyor? Anlaşmazlık bu, kar zarar heaabı yapılarak bakıldığında konu sahibinin istediği yer daha mantıklı. Mantığın dışına çıkmanın anlamı yok.

Son düzenleme:
Hanımefendi ben anamı babamı bırakıp evlendiğimde 50 51 yaşlarındaydılar simdi 55 oldular. Şimdi keşke daha yakın yaşayabilseymişiz diyorum her sene bir hastalık bi şey eklendikçe. Ama konu sahibi babam 70 yaşında diyor arada bi fark olsun di mi? Üstelik zaten simdiye kadar eğitimdi işti filan uzaktaymış...

Araya girmiş gibi olmayayım da konu sahibi lise dahil her zaman ailesinden ayrı büyümüş, ayrı evde yaşamış biri. Babaaağ diye tutturacak olsa liseden beri ayrı olmazdı. Kaldı ki duygusal da yaklaşıyor olabilir covidden annesini kaybetti diye biliyorum. Hani burada sizin söylediğiniz gibi bir hayat yaşamıyor. Konularından az çok biliyorum, aşina olduğum bir üye. Babasının semtinde olmasını hem semtin elitliği hemde merkezi olmasından istiyor, yani ofisini daha çok iş yapabileceği bir yere açmak istemesi kadar doğal birşey yok. Öte yandan nişanlısının istediği semtte eve en yakın market bile 3 km imiş. Sizce hangisi daha mantıklı?
Ayrıca neden bıraksın adam, belki konu shaibi bırakacak? Neden hep böyle saçma ayrımlar varya adam kendi semtinde oturmak isteyince kadın niye adamı bırakmıyor da tam tersi olunca adam postayı koyuyor? Anlaşmazlık bu, kar zarar heaabı yapılarak bakıldığında konu sahibinin istediği yer daha mantıklı. Mantığın dışına çıkmanın anlamı yok.
Yok olasıca hücrelere işlemis ataerkil düzen. 🤦🏻‍♀️

Hanımlar,
muhabbetiniz geyiğiniz hepsi tamam da site kurallarına uymadı diye işlem yapılan kişiler topiklere yazınca dert ediyorsunuz, banlandıklarında arkalarından konuşuyorsunuz, banları kalkınca cevap hakkını kullanmak istediklerinde bozulmayın sakın zira zemini siz hazırlıyorsunuz.

yani cidden sakaya vurdum dalga gectim falan ama bu gozu kapali sekilde elestirilere dayanamiyorum sinirim bozuldu. cok iyi ozetlemissin cok tesekkur.

ben yilda 3 ay turkiyeye geliyorum onda bile babamla ayni evde kalmiyorum ayri duruyorum, ama hanimlara sorsak babama yakin oturmak istiyorsam evlenmeyeyim, babamdan ayrilamiyorumdur.

Hanımlar,
muhabbetiniz geyiğiniz hepsi tamam da site kurallarına uymadı diye işlem yapılan kişiler topiklere yazınca dert ediyorsunuz, banlandıklarında arkalarından konuşuyorsunuz, banları kalkınca cevap hakkını kullanmak istediklerinde bozulmayın sakın zira zemini siz hazırlıyorsunuz.
konuyu kapatabilir miyizz? ev konusunda fikrimi aldim artik gelecek yorumlar tatsizliktan baska bir ise yaramayacak gibi. bir de uyenin bani kalkinca hepimize toplu kiyim olmasin :KK53:

hepinize cok tesekkurler vakit ayirdiginiz icin kizlarcim. ♥️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X