Ev kredisi ,çocuk sizce ne yapmalıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Daphne87

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2016
86
4
Merhaba Hanımlar,

Canım çok sıkkın ,6 yıllık evliyim eşimin ailesinde para var ama vermiyorlar .6 yıldır kiralardayız maddi korkulardan çocuk yapamadık .ben artık evimiz olsun cocuk yapalım yaşım 35 oldu diyorum eşime .eşimde bu sene krediye girelim ev alalım diyor .açıkcası artık bıktım birşeyler olsun istiyorum .sizler nasıl yaptınız ev kredisine girip cocuk sahibi olanlar biraz fikir verirseniz

Eşinizin ailesi size neden para versinler?
Siz evlendiniz artık ayri bi evsiniz.Biz kari koca memuruz.Ev kredisine girdik 2 cocugum var.
Bizi sarsmiyor.Hesabinizi bilmiyoruzki ne kadar krediye gireceksiniz.Kalaniyla gecinebilcekmisiniz?
Slm ,en azından peşinat için biraz destek olmalarını istiyoruz üstüne atıyorum 150.000 kredi çekeriz diyoruz

Eşinizin ailesi niye size para versin? Eviniz ayrı barkınız ayrı size ev alsınlar ya da geçindirsinler mi?
Acıkcası biraz destek olmalarını istiyoruz evet etrafımızda insanlar oğullarına hep ev araba alıyor düğün yapıyorlar arabayı ben aldım mesela kendi paramla

Slm ,en azından peşinat için biraz destek olmalarını istiyoruz üstüne atıyorum 150.000 kredi çekeriz diyoruz
İyi de neden size destek olsunlar, eşiniz tek çocuk mu? Borç alır uzun vadede ödersiniz banka gibi faiz zaman derdi olmaz o destek olmak olur. Kalkıp neden size hibe etsinler durup dururken. Herkesin kendine göre geçimi hesabı var

Acıkcası biraz destek olmalarını istiyoruz evet etrafımızda insanlar oğullarına hep ev araba alıyor düğün yapıyorlar arabayı ben aldım mesela kendi paramla
Benim bildiğim herkes öyle yapıyor. Biz de arabamızı kendi altınlarımızla birikimle aldık. Eşimin babasından da borç aldık sonra geri ödedik, niye borç verdiler diye kızmadık yani

İyi de neden size destek olsunlar, eşiniz tek çocuk mu? Borç alır uzun vadede ödersiniz banka gibi faiz zaman derdi olmaz o destek olmak olur. Kalkıp neden size hibe etsinler durup dururken. Herkesin kendine göre geçimi hesabı var
Durumları standart bir aileye göre iyi geçim dertleri yok en azından 3 5 bişi versinler bizde ferahlıyalım artık istiyoruz

Olması gerekeni yapmışsınız. Kendi paraları ister yaparlar ister yapmazlar. Yapmıyorlar dıyede laf etmek absürttür. Evlenirken aileler ev araba alır dıye mı evleniyorsunuz? Sonra kv benım evım ıstediğim an gelirim aylarca kalırım sanane der.

Benim bildiğim herkes öyle yapıyor. Biz de arabamızı kendi altınlarımızla birikimle aldık. Eşimin babasından da borç aldık sonra geri ödedik, niye borç verdiler diye kızmadık yani
Ben kızıyorum yani ne biliyim varsa evladına ver evladın sürünmesin

Merhaba Hanımlar,

Canım çok sıkkın ,6 yıllık evliyim eşimin ailesinde para var ama vermiyorlar .6 yıldır kiralardayız maddi korkulardan çocuk yapamadık .ben artık evimiz olsun cocuk yapalım yaşım 35 oldu diyorum eşime .eşimde bu sene krediye girelim ev alalım diyor .açıkcası artık bıktım birşeyler olsun istiyorum .sizler nasıl yaptınız ev kredisine girip cocuk sahibi olanlar biraz fikir verirseniz
Hayatta hiçbir zaman birilerinden medet ummayın,bir şeyler yapmalarını beklemeyin.

Durumları standart bir aileye göre iyi geçim dertleri yok en azından 3 5 bişi versinler bizde ferahlıyalım artık istiyoruz
Bu şekilde beklentiye girerseniz daha çok beklersiniz maalesef. İhtiyacınız varsa süresiz borç istersiniz bir miktar, kredi vs bitip rahatlayınca taksit taksit ödersiniz onlara da. Olabilecek en makul fikir bu ki bunu da kabul etmeyebilirler

yıllık evliyim eşimin ailesinde para var ama vermiyorlar .
Eşinizin ailesi neden size para versin ya?
Bu beklentileri de anlamıyorum. Aile doğursun, iyi eğitim aldırsın. Bitti mi? Yoo. Bol altınlısından güzel bir düğün yapsın, yetmedi evlenince de destek olsun. Üstüne çocuk olunca çocuğa da baksın. Yine yetmedi kapımızda köle olsun, bütün hayatları biz olalım, bize çalışsınlar. Olduu.
Peşinatınız olmaması eşinizin problemi, zira 22 yaşında insanlar değilsiniz. 35 yaşına kadar gelip birikim yapamayan eşiniz düşünsün bence bunu.

İyi de siz sürünüyor musunuz? Aç açıkta değilsiniz, ev alamamak sürünmek değil. Hemen hemen herkes kıt kanaat geçiniyor zaten bu ekonomide. Ev almak lüks oldu hele ki İstanbul gibi büyük şehirlerde

Merhaba Hanımlar,

Çocuk olsun ya da olmasın ev alınmalı.
6 yıldır kiraya verilen miktar havaya gitti.
Eşinizin aylık geliri (siz calışmadan) size yetiyorsa gebelik düşünün.
Bu arada da calkşabildiğiniz kadar calışın ve de kazancınızı kenara koyun. Bebek olunca ne olur ne olmaz diye kenarda bir birikimi olmalı. Eşinizin gelirini de ucu ucuna yetecek sekilde borcla mayın ama tek göz bile olsa ev olmalı bence

Siz zaten o insanları sevmiyorsunuz yıllardır görüşmüyorsunuz. Bir de pardon hangı yüzlü beklentiye giriyorsunuz. Hem karnım doysun hem pastam dursun olmuyor. Kaç yaşında insanlarsınız birikim yapabilirdiniz. Durumları ıyı dıye başkalarından geçinmekte ne bılıyım. Arabadan önce ev için peşinat yapabilirdiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X