ev kredisi eşler

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.213
ev alma planımız var ama eşime tam manasıyla güven duymuyorum. kredi ve tapu olaylarında bilgili olanlar bana yardımcı olabilirler mi? Kredi ve ev benim üstüme olursa boşanma durumunda ev yine yarı yarıya mı paylaşılır. keşke böyle sorular sormasam ama eşim zamanında düğün takılarının yarısını ailesine verdi. sonra para da biriktiremez kredi kartınnda hep ekside ben ev alırsam maaşımı tamamen ona verirsem çok zorluk çekersem diye korkuyorum bin lira verip bütün ayı onunls geçirmemi bekler mutfak masrafları ve çocuk dahil. böyle bir ihtimal olursa olursa diye korkuyorum. ev için nasıl bir tavsiye verebilirsiniz

ev alma planımız var ama eşime tam manasıyla güven duymuyorum. kredi ve tapu olaylarında bilgili olanlar bana yardımcı olabilirler mi? Kredi ve ev benim üstüme olursa boşanma durumunda ev yine yarı yarıya mı paylaşılır. keşke böyle sorular sormasam ama eşim zamanında düğün takılarının yarısını ailesine verdi. sonra para da biriktiremez kredi kartınnda hep ekside ben ev alırsam maaşımı tamamen ona verirsem çok zorluk çekersem diye korkuyorum bin lira verip bütün ayı onunls geçirmemi bekler mutfak masrafları ve çocuk dahil. böyle bir ihtimal olursa olursa diye korkuyorum. ev için nasıl bir tavsiye verebilirsiniz
İnşAllah böyle bişey olmaz ama evliyken alınam herşey ortaktır diye biliyorum, senin üzerine dahi olsa

hukukçu değilim, bildiğim kadarıyla anlaşmalı boşanırsanız ve protokolde evin size verileceği yazarsa yani eşinizle bu hususta anlaşırsanız ancak ev sizde kalır. onu dışında medeni kanundaki malum değişiklikten sonra yapılan evliliklerde alınan her şey ortaktır.

Bence ev almayın, çok ciddiyim. Mümkünse para yetmiyormuş, bir türlü geçinemiyormuşsunuz izlenimi yaratın. İstekleriniz ihtiyaçlarınız hiç bitmesin. Gizlice başka bir hesapta para biriktirin. Hesabınızda sizi tatmin edecek bir miktar biriktikten sonra belki ortak kredi ödeme olayına girebilirsiniz.

Buradan bunu okuyan herkese sesleniyorum: erkeklere asla ama asla güvenmeyin. Ortada kaldığınızda sizi 2 yıl sorunsuz idare edecek paranız mutlaka kenarda olsun. Eşiniz dünya meleği de olsa asla ona güvenerek paranızı ona teslim etmeyin.

Bence ev almayın, çok ciddiyim. Mümkünse para yetmiyormuş, bir türlü geçinemiyormuşsunuz izlenimi yaratın. İstekleriniz ihtiyaçlarınız hiç bitmesin. Gizlice başka bir hesapta para biriktirin. Hesabınızda sizi tatmin edecek bir miktar biriktikten sonra belki ortak kredi ödeme olayına girebilirsiniz.

Buradan bunu okuyan herkese sesleniyorum: erkeklere asla ama asla güvenmeyin. Ortada kaldığınızda sizi 2 yıl sorunsuz idare edecek paranız mutlaka kenarda olsun. Eşiniz dünya meleği de olsa asla ona güvenerek paranızı ona teslim etmeyin.

Muhalefet olmak istemem ama dunya melegi eşi olanlar eşinden saklı gizli para biriktirip araya nifak sokmasin boyle guvensizlik ve paranoyaklikla.
Dunya melegi adam zaten eşinin hakkinin ustune yatmaz veya kenara para koyduysa zorla cekip almaz.

Evlilik içi edinilen mallar ortaktır. Aileden bağış gibi kanunda belirtilen özel durumlar hariç eşler yarı yarıya hak sahibidir.
Fikrim ise kafanızda bu kadar endişe ve soru işareti varken ev planını bir süre erteleyip kendinize biraz düşünme süresi tanıyabilirsiniz.

Muhalefet olmak istemem ama dunya melegi eşi olanlar eşinden saklı gizli para biriktirip araya nifak sokmasin boyle guvensizlik ve paranoyaklikla.
Dunya melegi adam zaten eşinin hakkinin ustune yatmaz veya kenara para koyduysa zorla cekip almaz.
Bu güvensizlik ve paronayaklık değil, dünyanın her türlü haline karşı önlem almadır. İnsan kendine güvenemiyor, kenara para atar rahat ederim diyemiyor da bireysel emeklilik yaptırıyor. Aynı ana babadan kardeşler miras bölüşürken birbirinin gözünü oyuyor. Öz anne babalar evlatlarından mal kaçırıp başka bir evladına mal yığıyor. Hayatımıza 3-5 bilemediniz en fazla 10 yıl önce girmiş eşler mi size acır sanıyorsunuz? Bir kadına alık olup karısını boy boy çocuklarla bırakıp giden adamlar emin olun evlenirken “ başkasına aşık olursam bırakır giderim ha!” demiyordu. Onlar da en az sizin eşiniz kadar güvenilir görünüyordu. Damdan düşmüş biri olarak konuşuyorum; hayatım 24 saat içinde mahvoldu. Sonsuz aşık olduğum bir eşim vardı. 1 yıl sonra boşanmıştım kucağımda bebekle. Yıllarca gelecek için birikim yapmıştım, Eğer o para olmasaydı kedilere köpeklere yem olurdum.

Eğer bir gün Allah esirgesin boşanma aşamasına gelirseniz eşinizin “ al karıcığım bu parayla avukat tut, bana dava aç. Hatta şu parayla da ev tut şu da harçlığın olsun.” diyeceğini düşünecek kadar romantikseniz bunu da denemesi bedava. Umarım bu hissi hiç yaşamazsınız ama yine de güven tedbire mani değildir. Eğer bir gün evlenecek olursam eşime güvenirim; ama kendime daha çok güvenmek için paramı biriktiririm.

insanlar değişebilir.ben geleceğimi çocuğum eşim de dahil kimsenin insafına bırakmam şahsen

Krediler zaten çok yüksek şu anda . Peşinatınız da azdır sizin . İlla ev almak istiyorsanız küçük bir ev alın yatırımlık az kredi çekip . sonrasında baktınız işler gayet iyi ilerliyor satıp gönlünüzdeki evi alırsınız . Eğer güvenmiyorsanız çocuğun üstüne yapın tapuyu kullanım hakkı sizde olsun ama . Öyle bir şey var duymuştum . Yani siz ölünceye kadar o evde yaşıyorsunuz ama mal sahibi çocuğunuz oluyor . Boşanma durumunda da mahkeme karar verir herhalde .

Tapunun kimin üzerinde olduğu önemli değil ..evlilikten sonra edilen bütün mallar yarı yariyadir

X