Ev sahibi evin fotoğrafini çekebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

su00

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
3.494
1.801
Merhaba kızlar ev sahibi evi satmayı düşünüyormus. Evin fotoğraflarini çekmek istiyor. Ben fotoğraf çekmesini istemiyorum ama haklarımı bilmiyorum bu konuda. Evi gezdirsin etsin ama evimi internete atmasını istemiyorum. Bu konuda "gerçek "bilgi sahibi var mı?

Güncelleme: Arkadaşlar lütfen duyar kasmaya gelmeyin. Bir sürü yaşanan var tek tek anlatamam burada benim sorum:ESYALARİMİN RESMİNİ CEKTİRMEK İSTEMİYORUM CEKTİRMEME HAKKIM VAR MI DİYE SORUYORUM . Evi gezdirmek istemiyorum satamaz cart curt gibi bir sorum yok lütfen GERCEKTENNN FİKRİ OLAN YAZSİN YAA. BİR FİKRİM YOK AMA BENCE GİBİ CUMLELER İLE GELMEYİN

Son düzenleme:
Merhaba kızlar ev sahibi evi satmayı düşünüyormus. Evin fotoğraflarini çekmek istiyor. Ben fotoğraf çekmesini istemiyorum ama haklarımı bilmiyorum bu konuda. Evi gezdirsin etsin ama evimi internete atmasını istemiyorum. Bu konuda "gerçek "bilgi sahibi var mı?
Tabi ki hakkı var. Fotoğraf çekmeden evi nasıl satacak? Gelip bakanlar da olacak biliyorsunuz değil mi?

Öyle eşyalı ilanlar görüyorum ama bilgi sahibi değilim.
Eşyalı ilan yasak değildir zaten. Ben esyalarimin çekilmesini istemiyorum.
Ben kendim çekmiştim bir önceki oturduğum evde. Adam kaybettim evin resimlerini rica etsem çekip atar mısınız dedi çektim attım. Neden rahatsız oldunuz ki. Adam evini satıyor yardımcı olsanız ne olur ki.
Tabi ki hakkı var. Fotoğraf çekmeden evi nasıl satacak? Gelip bakanlar da olacak biliyorsunuz değil mi?

Internete atması gezdirmesinden iyidir, cekin gönderin. Sonra zirt pirt gelip eve bakmak istiyorlar

Musait oldugunuz zaman dilimleri icinde musteriler gelip evi gezecek. Fotograf isini bilmiyorum ama saat dilimleri konusunda anlasip evi gostermek zorunda kalacaksiniz. Kendinizi bunada hazirlayin
Eşyalı ilan yasak değildir zaten. Ben esyalarimin çekilmesini istemiyorum.Adam evini satıyor yardımcı olsanız ne olur ki değil durum. Bilmeden yorum yapmayın yazmaya gerek duymadığım için detay belirtmedim ben bu eve 1 yıl önce bakın yarin bir gün satacam ben gelecem demeyecekseniz giriyorum diyerek girdim. Ve şimdi bana satacam diyor. Yaşadığım şehirde 1 yıl içinde ev kiraları 3 katına çıktı taşıma ücreti 3 katına çıktı mağdurum. Ama bu yüzden değil esyalarimin çekilmesini istemediğim için çektirmek istemiyorum.

Ben buraya taşınmadan önce sahibinden.com dan gördüm orada da eski ilanlar duruyor alsın eski resimleri. Ama güya resimler durmuyormus.

Valla zırt pırt gezdiremem de

Eşyalı ilan yasak değildir zaten. Ben esyalarimin çekilmesini istemiyorum.Adam evini satıyor yardımcı olsanız ne olur ki değil durum. Bilmeden yorum yapmayın yazmaya gerek duymadığım için detay belirtmedim ben bu eve 1 yıl önce bakın yarin bir gün satacam ben gelecem demeyecekseniz giriyorum diyerek girdim. Ve şimdi bana satacam diyor. Yaşadığım şehirde 1 yıl içinde ev kiraları 3 katına çıktı taşıma ücreti 3 katına çıktı mağdurum. Ama bu yüzden değil esyalarimin çekilmesini istemediğim için çektirmek istemiyorum.

Ben buraya taşınmadan önce sahibinden.com dan gördüm orada da eski ilanlar duruyor alsın eski resimleri. Ama güya resimler durmuyormus.

Ev sahibinizle gün ve saat olarak anlasip yeni ev sahibi adaylarina evi gezdirmek zorundasiniz. Aksi halde Ev sahibinizin dava hakki var

Kiraya verenin yeni bir kiracı veya yeni bir ev sahibi bulması konusunda onun durumunu güçleştirmemeniz gerekiyor. Müsait olduğunuz sürece eve çağırmak ve eşyaların/odaların fotoğrafının çekilmesini sağlamak durumundasınız. Aksi takdirde dediğim gibi kiraya verenin işini zorlaştırmış oluyorsunuz tbk ye göre.

İyi de o gün şartlar öyledir bugün böyledir. Paraya ihtiyacı olmuştur. KiracıLıkta bu risk hep var. Pislik olsun diye yapmak istiyorsanız bir avukata danışın derim.

Evet adam fotoğraflarını çekecek tabi, uygun saatlerde gezdirecek de. Hayır deme lüksünüz yok adamın evinde oturuyorsunuz. Aksi halde davayı yersiniz.
Aynen öyle. Bizim de ev sahibi gezdiriyodu doğal olarak. Ama biz bi gün çat kapı evi görmeye geldik diyen birileri olunca tezelden taşınmıştık 😂

Ev sahibinizle gün ve saat olarak anlasip yeni ev sahibi adaylarina evi gezdirmek zorundasiniz. Aksi halde Ev sahibinizin dava hakki var
Hanım efendi ben evi gezdirmek istemiyorum dememisim farkındaysanız. Esyalarimin fotoğraflarini çektirmek istemiyorum demişim

İyi de o gün şartlar öyledir bugün böyledir. Paraya ihtiyacı olmuştur. KiracıLıkta bu risk hep var. Pislik olsun diye yapmak istiyorsanız bir avukata danışın derim.
O gün şartlar öyle bugün böyle değil. Bu ev sahibi daha önce bu evde oturuyormuş komşular durumunun iyi bir kaç evi olduğunu daha söylüyor. Şu an ev fiyatları arttı düşme ihtimali olur diye satmak istiyor büyük ihtimalle. Yaa ben bana adam evimi satamaz değil mii? Diye sormuyorum ESYALARİMİN RESMİNİ CEKTİRMEK İSTEMİYORUM CEKTİRMEME HAKKIM VAR MI DİYE SORUYORUM

Aynen öyle. Bizim de ev sahibi gezdiriyodu doğal olarak. Ama biz bi gün çat kapı evi görmeye geldik diyen birileri olunca tezelden taşınmıştık 😂
Bak orda ev sahibi yanlış. Bir müsaitlik kararlaştırılır ve ilana da yazılır : evde kiracı olduğundan yalnızca x gün y saatte ev gezdirilecektir diye.
Neyse siz taşınmışsınız da inşallah denk gelmezsiniz bi daha :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X