Ev sahibi, sürekli akıtan banyo be ben :(

bendimm

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
5.473
9.987
Herkese merhabalar. Kızlar yaklaşık 5 ay önce taşındık bu eve. Banyosundan sürekli leş gibi lağım kokuları çıkıyor :KK43:
Yaklaşık 1 aydır da alt komşuya bizim banyodan su akıyor. Kac tane tesisatci geldi, hala düzelmedi, sanırım banyoyu kırıcaklar.
Üç günde bir tesisatci geliyor banyom sürekli mahvoluyor, bütün gün bebeğimle yalnızım. Evin içinde hafta da iki kez en az tesisatcı adamlar oluyor, huzurum kalmadı valla. Bebeğim emziricem emziremiyorum uyutucam uyutamıyorum.
Tesisatcılar varken tuvalete bile giremiyorum.
Artık arkalarından temizlik yapmaktan usandım.
Geçen günde çok yağmur yağdı şartel attı bir daha çalışmadı. Ev sahibini aradım elektrikçi getirin dedim. Ben mi ödeyeceğim diyor.
Tabi ki o ödedi.
Bu akıtma olayından sonra da artık herşey size denk geldi diye söylendi. Ne demek istiyorsunuz biz mi bozuyoruz, eziyeti bana zaten dedim.
Herşeyin size denk gelmesi çok manidar dedi :sinirli:
Çok sıkıldım valla bir de kırarlarsa banyoyu en az üç gün sürecek. napıcam ben ufak bebekle evde.
Sürekli yaptığı masrafı söylüyor, beni ilgilendirmez ev sizin eviniz dedim. Sizde oturuyorsunuz diyor, yani biz ödesek memnun olacak üstüne.
Şimdi ev bu kadar kusurlu çıktığı için bi yaptırımı falan Yok mudur ya ne bileyim. Çıkmak istiyorum ama şuan pek mümkünde değil..
Of of.. Teşekkürler okuduğunuz için kızlar. :110:

Kira sözleşmeniz var mı peki, bu gibi olayların olabileceğini düşünerekten herhangi bir madde koydurdunuz mu.

En önemlisi eşiniz izin alamaz mı bu durumda, yanınızda olamaz mı hakikaten yabancı adamlarla durmak sıkıcı bir duruum

Kira sözleşmeniz var mı peki, bu gibi olayların olabileceğini düşünerekten herhangi bir madde koydurdunuz mu.

En önemlisi eşiniz izin alamaz mı bu durumda, yanınızda olamaz mı hakikaten yabancı adamlarla durmak sıkıcı bir duruum
Kontrat var ama böyle bi madde koydurmadık. Eşim gelemez ki ya hatta iki iş yapıyor sabah 9 gece 12 :KK43:

Herkese merhabalar. Kızlar yaklaşık 5 ay önce taşındık bu eve. Banyosundan sürekli leş gibi lağım kokuları çıkıyor :KK43:
Yaklaşık 1 aydır da alt komşuya bizim banyodan su akıyor. Kac tane tesisatci geldi, hala düzelmedi, sanırım banyoyu kırıcaklar.
Üç günde bir tesisatci geliyor banyom sürekli mahvoluyor, bütün gün bebeğimle yalnızım. Evin içinde hafta da iki kez en az tesisatcı adamlar oluyor, huzurum kalmadı valla. Bebeğim emziricem emziremiyorum uyutucam uyutamıyorum.
Tesisatcılar varken tuvalete bile giremiyorum.
Artık arkalarından temizlik yapmaktan usandım.
Geçen günde çok yağmur yağdı şartel attı bir daha çalışmadı. Ev sahibini aradım elektrikçi getirin dedim. Ben mi ödeyeceğim diyor.
Tabi ki o ödedi.
Bu akıtma olayından sonra da artık herşey size denk geldi diye söylendi. Ne demek istiyorsunuz biz mi bozuyoruz, eziyeti bana zaten dedim.
Herşeyin size denk gelmesi çok manidar dedi :sinirli:
Çok sıkıldım valla bir de kırarlarsa banyoyu en az üç gün sürecek. napıcam ben ufak bebekle evde.
Sürekli yaptığı masrafı söylüyor, beni ilgilendirmez ev sizin eviniz dedim. Sizde oturuyorsunuz diyor, yani biz ödesek memnun olacak üstüne.
Şimdi ev bu kadar kusurlu çıktığı için bi yaptırımı falan Yok mudur ya ne bileyim. Çıkmak istiyorum ama şuan pek mümkünde değil..
Of of.. Teşekkürler okuduğunuz için kızlar. :110:
Evet yapılan masraflar ev sahibine aittir ona göre kiraya verilmiyor mu evler
Isı yalıtımı kombi duşa kabin bile kirada konuşuluyor
Eğer kullanıma bağlı bir hasar varsa kiracı bunu öder kira sözleşmesinde yazar zaten
Ev sahibi öder siz burda mağduruyuz ev sahibinin mahcup olması lazım

Kontrat var ama böyle bi madde koydurmadık. Eşim gelemez ki ya hatta iki iş yapıyor sabah 9 gece 12 :KK43:
Samimi olduğunuz bir komşunuz falan yok mu yanınıza gelip kalabilir size yardımcı olmak için.Su akıtması kadar kötü bir olay yok hem size eziyet hem alt komşuya eziyet.

Tamam eziyeti sana olmasının dışında bebekli evin içinde yabancı adamlar dolanması gerçekten sinir bozucu.

Ama şöyle ki her şey için arayıp elektrikçi getir, tesisatçı getir mi diyorsunuz?
Adam da şaşırmıştır evle ilgili bu kadar problem üst üste gelince. Bunu bi konuşsanız bi problem olursa o mu getirecek hep adamı yoksa ay sonunda kiradan düşemez misiniz?

Mesela bizim kiracı bi iki aradı kombiyi yaptıralım. Yok şu lambaya şu oldu falan. Dedik bir şey olursa bize ait olan yaptır faturasını al. Ay sonunda kiradan düş öyle gönder diye. Bizim de onun da kafamız rahat. Bence adam sizin habire aramanızdan bunalmış ki öyle demiş. Yoksa tesisatsal bir sorunun ev sahibine ait olduğunu herkes bilir.

Tamam eziyeti sana olmasının dışında bebekli evin içinde yabancı adamlar dolanması gerçekten sinir bozucu.

Ama şöyle ki her şey için arayıp elektrikçi getir, tesisatçı getir mi diyorsunuz?
Adam da şaşırmıştır evle ilgili bu kadar problem üst üste gelince. Bunu bi konuşsanız bi problem olursa o mu getirecek hep adamı yoksa ay sonunda kiradan düşemez misiniz?

Mesela bizim kiracı bi iki aradı kombiyi yaptıralım. Yok şu lambaya şu oldu falan. Dedik bir şey olursa bize ait olan yaptır faturasını al. Ay sonunda kiradan düş öyle gönder diye. Bizim de onun da kafamız rahat. Bence adam sizin habire aramanızdan bunalmış ki öyle demiş. Yoksa tesisatsal bir sorunun ev sahibine ait olduğunu herkes bilir.
Onu da söyledim isterseniz ben bulayım isterseniz siz bulun dedim. O günde yağmur dolu yağdı deli gibi. Çıkıp arayamazdım çocukla. İnternetten elektrikçi buldum İnanın.
Tanıdığı varsa masragifı düşük olur diye, isterseniz siz isterseniz ben diyorum, o amaçla yani.
Habire arayan kendisi aslında, eşimle muhattap olun dedim. Ona ulaşamazsa beni arıyor tabi ki açıyorum. Dün tesisatcı geldi mesela beni arıyor su akıtıyor mu hala diyor. En erken 5 güne su birikip akıyor zaten, hemen belli olmuyor ki.
Hiç mi haberi Yok ne olup ne bitiyor, anlamıyorum..
keşke sizin gibi olsa. Ben ay sonu kiradan düşeyim desem düşmez ki bana sormadan yaptırmasaydınız der . Evinde olan bitenden bile utanmadan bana sorumluluk biçiyor :KK43:

Evet yapılan masraflar ev sahibine aittir ona göre kiraya verilmiyor mu evler
Isı yalıtımı kombi duşa kabin bile kirada konuşuluyor
Eğer kullanıma bağlı bir hasar varsa kiracı bunu öder kira sözleşmesinde yazar zaten
Ev sahibi öder siz burda mağduruyuz ev sahibinin mahcup olması lazım
Hadi mahçupluğunu geçtim birde bana çamur atıyor. Size denk gelmesi çok manidar diyor. Benim kullanımımla alakası Yok, daha öncede olmuş bu, borularda kaçak varmış :KK43:

ah ah benim bir ev sahibim vardı, süper bir adamdı,
ne sorun olursa kendi tesisatçısını çağırırdı, başında da kendi beklerdi eğer ki eşim yoksa.

bence ev sahibinin biraz utanması lazım, size ne kadar eziyet vermiş.
inş bu sefer çözülür de kırılmaz.

biz de aynı sorunu yaşadık kirli değildi ama koku da yapmıyodu üç kat alta kadar inince su harekete geçtik :KK70: temiz musluk suyunun geldiği noktadaymış kaçak. bunun için kırmadan tespit edebilen makinalar var. bulunduğunuz il ve ilçe için internetten aratma yapabilirsiniz. ama ne kadar güvenilir olurlar orası muamma tabi. yine de yalnız kalmayın ustalarla. allah muhafaza.

Ev sahibi ne yapabilir usta gelmiş zaten

Üç gün sürer beş gün sürer

Siz de haklısınız evde Bebek'le zor olur

Ama ev sahibi de yaptırıp parasını verecek daha öte yapabileceği bir şey yok ki

Ev sizin olsa idi de aynısı olacaktı

Ev sahibi ne yapabilir usta gelmiş zaten

Üç gün sürer beş gün sürer

Siz de haklısınız evde Bebek'le zor olur

Ama ev sahibi de yaptırıp parasını verecek daha öte yapabileceği bir şey yok ki

Ev sizin olsa idi de aynısı olacaktı
Ev bnm olsa şarteli ben mi ödeyecek diye saçma bi soru sormazdım. Herşeyde size denk geldi ne kadar manidar demezdim. Kusura bakmayın derdim. Çok masraf yaptım bu ay hiç demezdim. Adam resmen beraber ödesek mutlu olacak. Yoksa hepsi olabilir de .. üslup ve tavır sevimsiz.

Benim önceki evim de yepyeni bina, ama banyo giderinden koku geliyordu. Duşluğun altından da su sızdığı için her defasında kapat aç yapamıyorum. Çıktıkta kurtulduk valla. Evsahibin de az açıkgöz değilmiş. Masrafları asla ödeme.

Ev bnm olsa şarteli ben mi ödeyecek diye saçma bi soru sormazdım. Herşeyde size denk geldi ne kadar manidar demezdim. Kusura bakmayın derdim. Çok masraf yaptım bu ay hiç demezdim. Adam resmen beraber ödesek mutlu olacak. Yoksa hepsi olabilir de .. üslup ve tavır sevimsiz.

Onları anladım

Bebek'le bekliyorum dediniz ya ev sizin olsa da beklemeniz gerekecekti içinde siz yaşıyorsunuz demek istedim

Onları anladım

Bebek'le bekliyorum dediniz ya ev sizin olsa da beklemeniz gerekecekti içinde siz yaşıyorsunuz demek istedim
Evet orası öyle.o zaman kendi evim için beklicektim.
Aslında dediğim gibi baştan saçma salak konuşmasaydı daha çekilir olurdu. Hoş yıne mecbur cekicem..
Yoksa ne evsahibi ister böyle olsun ne ben,ne alt kat.. ama bu anlayışı ben tek taraflı gösteriyorum.

Benim önceki evim de yepyeni bina, ama banyo giderinden koku geliyordu. Duşluğun altından da su sızdığı için her defasında kapat aç yapamıyorum. Çıktıkta kurtulduk valla. Evsahibin de az açıkgöz değilmiş. Masrafları asla ödeme.
Tabi ki ödemem, öyle sacmalık olur mu :) çıkarken klozeti boruları sokup yanımda mı götüreceğim :)

Oooof her şey bir yana şu su kaçağı olayı çok kötü ya. Daha önce benimde başıma gelmişti. Banyo duvarında sürekli olarak su kaçağı vardır. Artık fatura ile baş edememeye başlayınca tesisatçı çağırmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
X