Evde çıkan bu böcek nedir nasıl kurtulurum (fotoğraflı)

merllins06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2019
489
1.449
34
Merhaba, son bir haftadır her gün 2-3 tane görüyorum. Böcek tableti aldım bi işe yaramadı oldukça küçük siyah ve yavaş hareket eden böcekler. Apartman eski bu arada ama evin içi yeni. Nereden nasıl geliyor olabilir bu böcek, nasıl kurtulabilirim :KK43: lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim :KK43:
2AA1DA05-8D25-48FD-8A6F-93F03139CB45.jpeg
90CDBA63-59E3-4DF4-A358-112711C10071.jpeg

Bu böcek mevsimsel galiba. Benim evde de var yani içerde değil pencerelerden içeri girmeye çalışıyor. Neyse ki eşim daha önce üç ay etkili bir böcek ilacı vardı onu sıkmıştı pencelere hala etkisi devam ediyor demek ki tam pencerede önünde hergün ölüsünü buluyorum.

Aynısini bugun temizlik yaparken gördüm 😯 aldim attim valla yapacak bisey yok.
Umarim cogalan bir şey degildir 😶

Merhaba
Bende bundan 2 tane evde gördüm bi kaç gün önce,hamam böceği sandım,ödüm patladı.daha önce evimde hiç görmemiştim.gördükten sonra kalkıp bütün evin halılarını kaldırdım her yeri detayli bi şekilde silip süpürdüm,dolaplarin,buzdolabin makinelerin arkasına kadar.sonra bi baktim ki balkonda bunlardan bir sürü var hemen böcek ilacı sıktım hepsi öldü,bugün tekrar baktim yine vardi ama hepsi ölmûş.sanirim sinekligin arasindan geliyolar.
Sizin pencerelerde sineklik varmı?bi bakın balkona falan ordan geliyordur.umarim çözüm bulursunuz.

Karafatmaya benziyor.
Karafatmalar rutubetli ve kirli ortamlarda barınırlar. Evin duvarlarında, mobilyalarda ve kapılarda bulunan yarık ve delikleri kapatın, gider borusu etrafına böcek kovucu aparatlar yerleştirin. Evin rutubet seviyesini kontrol altında tutun.
siz önce kendiniz bir böcek ilaçı alın. Fayda etmezse ilaçlatmanız gerekir. Bunların bir çiftleşmesinde 300-350 yumurta oluyor ve evin farklı yerlerine dağıtıyorlar.

Merhaba, son bir haftadır her gün 2-3 tane görüyorum. Böcek tableti aldım bi işe yaramadı oldukça küçük siyah ve yavaş hareket eden böcekler. Apartman eski bu arada ama evin içi yeni. Nereden nasıl geliyor olabilir bu böcek, nasıl kurtulabilirim :KK43: lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim :KK43:Eki Görüntüle 2839518 Eki Görüntüle 2839519
Yaz mevsimi geldi ya artık çıkmaya başladılar nefret ediyorum haşerelerden 😑 ben İzmir de yaşıyorum bu yine küçük bir şey . Pencereden su giderlerinden hamam böceği çıkıyordu hemde uçan cinsten ziraat ilacı mı neydi yanlışım varsa düzeltin sanırsam öyle bir ilaçtı en etkilisi o . Raid , yem falan hikâye.

Bi kere bu mevsimlerde bizim evde de çoğalmıştı bunun gibiydi ya da buydu. ( aşırı benziyor ) her odada her yerde varlardı ve aşırı çoklardı. Ilaç atıyoruz fayda etmiyordu. Ve sonradan evi aradık, taradık. Dolabın içinde barbunya vardı. Ama halini bi görseniz delik deşik olmuş resmen onu attık sonra ilaç bir daha sıktık sonra geçmişti Allahtan. Şuan yazarken bile tüylerim diken diken oluyor. 😏

X